
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
27września w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Jabłka”. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, uczestniczyły w konkursach grupowych oraz jadły „jabłuszkowe” przysmaki. DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia tych owoców, bo to źródło witamin i zdrowia!








Anna M.