localization

Kozubów 54A
28-400 Pińczów

eDziennik phone

„Tu#programujeMY”

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i uczniowie klas 1-3 naszej szkoły biorą udział w innowacyjnym projekcie „Tu#programujeMY” realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun, zapewniającym wsparcie dla uczniów, nauczycieli i szkół z województwa świętokrzyskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
  Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów klas 1-3 publicznych szkół podstawowych w woj. świętokrzyskim. Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły podnieśli poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania.
 Po ukończeniu szkolenia nauczyciele rozpoczęli zajęcia z uczniami. Atrakcją zajęć okazał się robot DASH. Podczas zajęć uczniowie zdobędą kompetencje, które będą procentować na przyszłość w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia. Dzięki realizacji projektu szkoła zyskała kadrę nauczycieli klas 1-3 przygotowaną do prowadzenia zajęć z programowania oraz materiały dydaktyczne i 4 roboty, które będą służyć innym uczniom po zakończeniu realizacji projektu.

06.06.2019. uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami wzięli udział wycieczce do Kielc, w ramach realizowanego w naszej szkole innowacyjnego programu „Tu#programujeMy”.

Warsztaty w których uczestniczyli uczniowie odbyły się w Akademii Piękny Umysł w Kielcach w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie za pomocą klocków, laptopa i specjalnego oprogramowania budowali automatycznego robota. W drugim za pomocą specjalnego projektora zaangażowani zostali w sportowe rywalizacje.