Pandemia, izolacja, rosnące ceny. Ostatnie lata nie rozpieszczały nikogo, a szczególnie seniorów z Domów Pomocy Społecznej. Chcemy pokazać, że o nich pamiętamy dlatego bez zastanowienia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili do ogólnopolskiej akcji MISJA PIERNIK. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom bezdomnym. Obdarowujemy ich piernikiem i dobrym słowem w postaci samodzielnie wykonanej przez uczniów kartki świątecznej. Tak drobny gest może wyczarować uśmiech na twarzach i ciepło w sercu samotnych osób. W tym roku jako jedni z nielicznych bez darczyńców pozostawali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych, dlatego ten właśnie DPS wybraliśmy w celu przekazania kartek świątecznych. Paczuszki zostaną przekazane Seniorom w Wigilię.









Składamy serdeczne podziękowania Uczniom oraz Rodzicom za zaangażowanie podczas wykonywania kartek świątecznych, za bezinteresowną chęć czynienia dobra oraz poświęcony czas.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Ilona Budera oraz p. Ewelina Banasiewicz