localization

Kozubów 54A
28-400 Pińczów

eDziennik phone

Wiadomości 2010/2011

  Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Dziś, 22 czerwca szkolny dzwonek zabrzmiał po raz ostatni przed wakacjami.

Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły p. Grażyna Wierzba powitała uczniów, nauczycieli i rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny.

Najlepsi uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Stypendiami motywacyjnymi za największe osiągnięcia zostały nagrodzone Weronika Zielińska, Aneta Zachariasz, Paulina Zielińska oraz Aleksandra Rzepa.  

Dyrektor szkoły wręczyła także podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w życie szkoły. Klasa szósta, przygotowanym programem artystycznym, pożegnała się z kolegami, nauczycielami i szkołą. Dalsza część uroczystego dnia zakończenia roku szkolnego 2009/2010 odbyła się z wychowawcami w klasach. 

Wszystkim Uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, dobrego i radosnego wypoczynku, który będzie miłym wspomnieniem przez resztę roku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły
  Wycieczka klasy VI na zakończenie szkoły

W dniach 14 – 15 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Dzierżak brali udział w wycieczce do Krakowa. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili także Niepołomice. Wspaniała pogoda i mnóstwo atrakcji sprawiła, że wszyscy wrócili zadowoleni. Wycieczka została zorganizowana na zakończenie szkoły podstawowej i uczniowie klasy VI na pewno długo będą ją wspominać.
  I Świętokrzyski Turniej Matematyczny – podsumowanie

W roku szkolnym 2010/2011 pani Ewelina Michno wraz z uczniami naszej szkoły przystąpiła w ramach projektu „Magia Matematyki” do I Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego. Przez pół roku zespoły uczniowskie zmagały się z zadaniami bloków: ABAKUS, DEKODER, KREATOR oraz MENADŻER. Nareszcie zostały ogłoszone wyniki i jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona w kategorii NAJLEPSZA SZKOŁA. Ponadto zespół Genialne umysły w składzie: Weronika Zielińska z kl. VI, Magda Boksa z kl. VI oraz Paulinka Zielińska z kl. Vzajął pierwsze miejsce w województwie i został MISTRZEM BLOKU ABAKUS i DEKODER. 15 czerwca zespół Genialne umysły wraz z p. Eweliną Michno brał udział w podsumowaniu I Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, gdzie zostały wręczone medale, dyplomy i podziękowania.
Serdecznie gratulujemy!
UROCZYSTA GALA SZKOŁY BEZ PRZEMOCY
W PAŁACU PREZYDENCKIM

W roku szkolnym 2010/2011 w naszej szkole kontynuowaliśmy działania V edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoła bez przemocy”. Podobnie, jak w poprzedniej edycji, został ogłoszony konkurs na najlepsze projekty wolontaryjne i tym razem nasza szkoła również zwyciężyła. Oceny realizowanych projektów dokonało Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Rady Programu oraz eksperci z Centrum Wolontariat. Opracowany projekt przez panią Ewelinę Michno pt. „Razem możemy więcej!” miał na celu przygotowanie dzieci do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i obywatelskim, rozwijanie ich zainteresowań, umiejętności społecznych, a przede wszystkim niesienie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. Wszystkie działania o charakterze wolontaryjnym były realizowane w szkole od stycznia do kwietnia 2011 roku. Aktywność małych wolontariuszy ukierunkowana była na dwa obszary: środowisko szkolne i  pozaszkolne. Uczniowie angażowali się w akcje charytatywne, pomoc zwierzętom, a także działania ekologiczne. Uhonorowanie zwycięzców nastąpiło podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 czerwca w Pałacu Prezydenckim. Byli na niej obecni: Jacek Michałowski – Szef Kancelarii Prezydenta RP, Zbigniew Włodkowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka oraz Tomasz Majewski – Ambasador Programu „Szkoła bez przemocy”. Szef Kancelarii Prezydenta RP, Minister Jacek Michałowski odczytał List do uczestników V edycji Programu od Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej. Uroczystość uświetnił występ Marcina Wyrostka – znanego akordeonisty oraz ogromny tort z okazji piątych urodzin Programu.
Naszą szkołę reprezentowała p. Ewelina Michno wraz z uczennicami klasy V: Klaudią Mazur i Zuzanną Paździór.

Nagrodą w konkursie jest udział w Letniej Szkole Liderów Wolontariatu dla dwóch uczniów, która w tym roku odbywać się będzie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a wezmą w niej udział Klaudia Mazur i Paulina Zielińska z klasy V.   Kangur Matematyczny – wyniki konkursu!

Jak już donosiliśmy wcześniej – 17 marca, w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Na całym świecie pisało go tysiące uczniów. Wśród najlepszych znaleźli się nasi uczniowie: Monika Ciołek z kl. IV, Jakub Liber z kl. IV, Aleksandra Krawiec z kl. VI, Ewelina Obałek z kl. V i Paulina Zielińska z kl. V. Uczniowie otrzymali wyróżnienie, a na pamiątkę dyplom oraz upominek. Gratulujemy!

„Bezpiecznie na wsi” – wyniki konkursu

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym  „Bezpieczne wakacje na wsi” zorganizowanym przez Placówkę Terenową KRUS w Pińczowie.
Wśród zwycięzców znaleźli się:
Natalia Dąbrowska z kl. III I miejsce
Klaudia Radziejewska z kl. IIIII miejsce
Weronika Zielińska z kl. VI III miejsce
Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy. 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Uczniowie naszej szkoły brali udział w IV edycji konkursu plastycznego pt. „Poznajemy przyrodę naszych parków krajobrazowych” zorganizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Uczniowie klasy II i III otrzymali podziękowania za udział natomiast uczennica klasy II Natalia Wawrzyk otrzymała wyróżnienie.Gratulujemy!
Zdajemy egzamin na kartę rowerową

10 czerwca, w naszej szkole został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy zaliczyli pozytywnie część teoretyczną. Egzamin przeprowadził asp. sztab. Emil Tracz z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Uczniowie utrwalali wiadomości z zakresu przepisów dotyczących rowerzystów na zajęciach  techniki oraz wychowania fizycznego. Wszyscy z niecierpliwością oczekują teraz na otrzymanie karty rowerowej i obiecują, że będą bezpiecznie jeździć po naszych drogach. Chyba wypada im wierzyć:)   
Spotkanie z policjantem

W piątek, 10 czerwca w naszej szkole gościliśmy pana policjanta asp. sztab. Emila Tracza z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, który spotkał się z uczniami wszystkich klas. Pan policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać oraz opowiedział o praktycznych sposobach radzenia sobie w sytuacji agresji psa. Uczniowie z ciekawością słuchali wykładowcy, zadawali pytania, na które chętnie odpowiadał i wyjaśniał wszystkie wątpliwości. 
Dzień Sportu – Dzień Szkoły bez Przemocy

6 czerwca w naszej szkole obchodzony był Dzień Sportu połączony z ogólnopolskim świętem wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców, czyli Dniem Szkoły bez Przemocy. Uczniowie klas IV – VI rozegrali mecz, który zwyciężyły dziewczęta z klasy V. Młodsi uczniowie brali udział w zmaganiach sportowych, grach i zabawach zespołowych. Dzień Szkoły bez Przemocy jest wydarzeniem podsumowującym piątą edycję programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. 
  PODSUMOWANIE EFEKTÓW PROJEKTU
„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

W czwartek, 2 czerwca ramach podsumowania III etapu projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” odbył się pokaz efektów pracy uczniów. Zaproszeni goście: pani Jolanta Maślicha – dyrektor Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju,  pani Marta Nowak – edukator, nauczyciel konsultant PODiDN, dyrektor szkoły pani Grażyna Wierzba, rodzice dzieci oraz nauczyciele podziwiali wspaniałą prezentację w wykonaniu uczniów klasy I. Na początku pokazu, wychowawczyni klasy pani Jolanta Markiewicz zaprezentowała gościom prezentację multimedialną przedstawiającą zajęcia realizowane w ramach Projektu. Następnie dzieci zaprosiły gości na inscenizację przyrodniczą pt. „Jak uczyliśmy Jasia szanować przyrodę?” Zebrani goście podziwiali umiejętności aktorskie uczniów klasy I i efekty ich pracy. Na zakończenie uczniowie wręczyli gościom i swoim rodzicom pamiątki wykonane podczas realizacji Projektu. 

Dzień Dziecka

Dziś, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, nasi uczniowie brali udział w wielu atrakcjach. Klasa VI wybrała się na Dni Otwarte Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, gdzie mieli możliwość bliższego poznania swojej przyszłej szkoły. Pozostała część uczniów wyruszyła na wycieczkę do lasu. Na miejscu spotkaliśmy się z leśniczym Leśnictwa Teresów panem Janem Radkiewiczem, od którego uczniowie otrzymali słodkości. 

Dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba postarała się, aby w tym dniu na twarzy każdego dziecka gościł uśmiech. Dla każdego były lody, słodycze, a także kiełbaski prosto z ogniska. Po powrocie z lasu uczniowie rozegrali mecz.

 Dzisiejszy dzień był bardzo udany!
Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu ortograficznego

W kwietniu uczniowie klasy II i III brali udział w ogólnopolskim konkursie „Zagadki i łamigłówki ortograficzne”. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów zagadnień związanych z ortografią. W konkursie brało udział 984 uczniów z całej Polski. Uczestnicy konkursu z naszej szkoły, którzy wykazali się największa wiedzą z ortografii zostali uhonorowani nagrodami książkowymi i dyplomami.
Są to:
Klaudia Radziejewska z klasy III – III miejsce w Polsce
Bartosz Adamczyk z klasy II – IV miejsce w Polsce
Kinga Marciszewska z klasy II – wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!    
Test Polonica Oxford.Plus – znamy wyniki

Jak już wspominaliśmy wcześniej, 15 kwietnia nasi uczniowie pisali ogólnopolski konkurs polonistycznyTest Polonica Oxford.Plus. Wreszcie nadeszły do nas wyniki. Laureatką tego konkursu została Paulina Zielińska z klasy V, która osiągnęła maksymalną liczbę punktów i wylosowała nagrodę, którą jest kamera cyfrowa. Gratulujemy!Nasza szkoła otrzymała podziękowania od organizatorów konkursu oraz gratulacje za wysoki poziom nauczania.   
Odlotowy Dzień Dziecka

W sobotę, 28 kwietnia na pińczowskim lądowisku uczniowie naszej szkoły brali udział w Pikniku Lotniczym z okazji Dnia Dziecka. Z tej okazji organizatorzy imprezy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. konkurs na najładniej wykonane logo głównego sponsora imprezy – firmy PGNiG S.A., w którym drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła II miejsce i otrzymała nagrody ufundowane przez sponsorów Pikniku. Gratulujemy! 
Dla naszych kochanych Mam

26 maja w naszej szkole obchodzony był najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. W tym szczególnym dniu wszystkie mamy naszej szkoły zostały obdarzone niezapomnianymi dowodami miłości, a całość tego cudownego dnia wypełniła część artystyczna przygotowana przez uczniów. Swoją miłość i podziękowanie za trud wychowania, dzieci wyraziły poprzez piękne wiersze, piosenki, a także tańce. Dyrektor szkoły pani Grażyna Wierzba dołączyła życzenia miłości, ciepła, dobroci i wdzięczności dla wszystkich matek, a także zaprosiła wszystkich gości na poczęstunek. Występy wszystkim bardzo się podobały i zostały nagrodzone wielkimi brawami.  IX Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

24 maja na stadionie MOSiR w Pińczowie odbyły się Zawody Sportowe Szkół Podstawowych w Trójboju, a 25 maja w Czwórboju. Drużyna dziewcząt oraz chłopców naszej szkoły również brała w nich udział i osiągnęła ogromny sukces. Drużyna dziewcząt i chłopców zajęła I miejsce w Trójboju. Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców został uczeń naszej szkoły Dawid Strączek z klasy IV, a wśród dziewcząt Monika Ciołek również z klasy IV. W Czwórboju drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a drużyna chłopców III miejsce. Tym razem najlepszą zawodniczką okazała się Ania Bednarz z klasy V. Uczniowie wraz z trenerem p. Marcinem Błachem otrzymali wspaniałe puchary i gratulacje. IX Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

W dniu 20 maja 2011 roku w sali gimnastycznej przy SP nr 1 w Pińczowie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie przeprowadzili Gminny Konkurs pod nazwą „Prawa dziecka w rodzinie”.  Organizatorami konkursu byli Urząd Miasta i Gminy Pińczów, Komenda Powiatowa Policji. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Pińczów. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy plastycznej pt. „Ja i moja rodzina”, w którym została wyróżniona praca Diany Bohdan  z klasy VI. W drugim etapie podczas spotkania finałowego 5 – cio osobowe drużyny miały za zadanie rozwiązać test wiedzy z zakresu prawa rodzinnego oraz zaprezentowanie krótkiej części artystycznej o tej tematyce. Naszą szkołę reprezentowała drużyna przygotowywana przez p. Ewelinę Michno w składzie: Aneta Zachariasz, Weronika Zielińska, Paulina Zielińska, Ola Rzepa i Marcin Radziejewski. Uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym i artystycznym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. POLSKA BIEGA 2011

13 maja nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega 2011”, której organizatorem w naszej szkole był nauczyciel wychowania fizycznego p. Marcin Błach. Rywalizacja w tym roku była zacięta, choć nie ona była głównym celem akcji. Chodzi o to, by przy dobrej zabawie uświadomić, że bieganie to sposób na dobre, zdrowe życie.
ZBIÓRKA ZSEE

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz zużytymi bateriami „Drugie Życie Elektrośmieci”. Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zbiórka tego sprzętu. Konkurs polega na zdobyciu wiedzy nt. zasad postępowania ze ZSEE i zużytymi bateriami oraz zorganizowaniu zbiórki ZSEE. Zbiórka ZSEE w naszej szkole odbędzie się 18 maja tj. środa w godz. 10.00 – 12.00. Informujemy, że wszyscy, którzy posiadają w swoich domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą przekazać go w tym dniu szkole, która następnie odda go firmom specjalizującym się w odbiorze takiego sprzętu. Dbamy o bezpieczeństwo na wsi

Dziś, 11 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjno – szkoleniowe dla klas I – III z zakresu BHP w rolnictwie z przedstawicielem KRUS o. Agatą Materek. Dzieci oprócz poznania zasad bezpiecznego zachowywania się podczas prac w rolnictwie, oglądały film pt. „Rodzina Porażków”. Uczniowie wezmą także udział w konkursie „Bezpiecznie na wsi”.
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja

5 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Kogo lubię, kogo kocham”. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kopeć z grupy „0”, Anna Rusak z klasy I,  Bartosz Adamczyk z klasy II oraz Natalia Dąbrowska z klasy III, która otrzymała wyróżnienie i zakwalifikowała się do III etapu finałowego w Busku Zdroju, który odbędzie się 13 maja. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja

4 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową. Uczniowie przygotowali z tej okazji wiersze i piosenki zgodne z tematyką święta. Przypomnieli wszystkim, w jakich okolicznościach uchwalono ten dokument i ile znaczył dla ówczesnych ludzi.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy całej społeczności szkolnej życzenia rodzinnego ciepła i radości oraz  budzącego się w pierwszych promykach słońca prawdziwego szczęścia. Niech wiosenna aura sprzyja naszym planom, a ich realizacja przynosi satysfakcję i przekonanie, że najważniejsze jeszcze jednak przed nami.  

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Konkurs języka angielskiego

20 kwietnia nasi uczniowie klas IV – VI przystąpili do ogólnopolskiego konkursu Test Oxford Plus. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w opanowywaniu języka obcego. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkól w Polsce pozwoli poznać poziom umiejętności uczniów. Wyniki poznamy pod koniec maja.
Konkurs Recytatorski „Kogo kocham, kogo lubię”

W naszej szkole, 19 kwietnia odbył się szkolny Konkurs Recytatorski „Kogo kocham, kogo lubię”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas: 0 – III. Najpiękniej zaprezentowali utwory poetyckie: Weronika Kopeć  z grupy „0”, Anna Rusak z klasy I, Bartosz Adamczyk z klasy II, Natalia Dąbrowska z klasy III. Uczniowie zostali nagrodzeni oraz zakwalifikowali się do gminnego konkursu, który odbędzie się 5 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie. Gratulujemy!
Konkursy wielkanocne

Tuż przed świętami, Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole konkurs na najpiękniejszą kartkę  i palmę świąteczną. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie. Z pośród wszystkich prac, najpiękniejszą palmę wykonała Monika Ciołek z klasy IV. Autorami najpiękniejszych kartek świątecznych są:
I miejsce – Kinga Marciszewska z klasy II
II miejsce – Natalia Dąbrowska z klasy III
III miejsce – Anna Pytel z klasy III
Wyróżnienia zdobyły: Monika Ciołek z kl. IV, Paulina Zielińska z kl. V oraz Klaudia Radziejewska z kl. III.
Serdecznie gratulujemy.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w Pińczowie

Obchody Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia obchodzone były w Pińczowie 15 kwietnia. Była to już 16 edycja Wielkiego Sprzątania Świata „Ratujmy Samych Siebie”. Jak co roku w obchodach tego ekologicznego święta brali udział nasi uczniowie. Pińczowski Festyn Ekologiczny rozpoczął się spotkaniem uczestników z przedstawicielami władz Urzędu Miejskiego na placu Konstytucji 3 Maja, a następnie uczestnicy przeszli w barwnym korowodzie do Parku Miejskiego, gdzie odbyły się spotkania z leśnikami i ornitologiem. Tegorocznej imprezie towarzyszyły również kiermasze przedświąteczne, wśród których znajdowało się stoisko prowadzone przez naszych uczniów z pracami wykonanymi pod kierunkiem p. Agnieszki Prucnal. Festyn ekologiczny był też okazją do nagrodzenia biorących w Akcji Sprzątania Świata szkół. Nasza szkoła także otrzymała nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.
Sprzątanie Świata 2011

Jak co roku, w kwietniu włączamy się w wiosenną Akcję Sprzątania Świata. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność ochrony środowiska naturalnego. Z zaangażowaniem i ze świadomością akcji dołożyliśmy wszelkich starań, aby najbliższe nam tereny były czyste. Akcję można uznać za udaną. Warto, aby każdy, kto korzysta z bogactw natury, umiał uszanować i dbać o ziemię.
Piszemy konkurs polonistyczny

Dziś, 15 kwietnia odbył się konkurs polonistyczny Test Polonica Oxford.Plus. W zmaganiach w ogólnopolskim teście brało udział 31 uczniów z klas IV – VI. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy języka ojczystego. Testy są przygotowane w ten sposób, aby uczeń bez pośpiechu mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania w ciągu 45 minut. Wyniki testu nadejdą do szkoły do końca maja.
Wycieczka do Pacanowa

W czwartek, 14 kwietnia, uczniowie klas I – III oraz dzieci z przedszkola wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili słynne miasto Koziołka Matołka, gdzie zwiedzili Europejskie Centrum Bajki. Dzieci w formie zabawy,  z wykorzystaniem technik multimedialnych, świetlnych i dźwiękowych przeniosły się w krainę bajek i baśni. Wyjazd zapewnił wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Prelekcja z policjantem

We wtorek, 12 kwietnia naszą szkołę odwiedził pan policjant, który zaprezentował uczniom film edukacyjny „Bezpieczeństwo w sieci”, przedstawiający bezpieczne surfowanie po Internecie.  Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z sieci, a uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W czwartek, 7 kwietnia drużyna w składzie: Paulina Zielińska z kl. V, Weronika Zielińska z kl. VI i Marcin Radziejewski z kl. VI brała udział gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna zajęła III miejsce.  

Witamy wiosnę!

Aby tradycji stało się zadość, dziś 21 marca w uroczysty sposób pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. W tym celu wybraliśmy się na wycieczkę na pobliski mostek nad rzekę. Tam podpalono Marzanny, a następnie wyrzuco w wir płynącej rzeki przy aplauzie rozradowanych uczniów. W uroczysty sposób pożegnano zimę, która wartkim nurtem rzeki odpłynęła w szeroką dal, aby powrócić za rok, a przywitano wiosnę. 
Konkurs „Kangur matematyczny”

Dziś, 17 marca 10 uczniów naszej szkoły przystąpiło do międzynarodowego konkursu Kangur matematyczny. Organizatorem polskiej edycji jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, któremu patronuje Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.  Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Wyniki konkursu otrzymamy za 2 miesiące.

Konkurs na Wychowawcę Roku 2011

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Ruszył konkurs ogólnopolskiego programu Szkoła bez przemocy na Wychowawcę Roku 2011. Serdecznie zapraszamy  do zgłaszania nauczycieli naszej szkoły do konkursu. Spośród wszystkich zgłoszonych wybranych zostanie 16 Wychowawców Roku 2011. Zgłoszenie kandydatur odbywa się za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej http://www.szkolabezprzemocy.pl w zakładce Wychowawca Roku 2011. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie Programu do 3 kwietnia 2011r.

        Akcja Ekoszoła 

Nasza szkoła włączyła się do akcji Ekoszkoła, której celem jest zmniejszenie ilości wyrzucanych na wysypiska telefonów komórkowych. Telefon komórkowy zawiera wiele szkodliwych dla zdrowia, silnie toksycznych pierwiastków, które są trucizną kumulującą się w organizmie. Nie można zapominać również o plastikowych obudowach telefonów, których okres rozkładu to kilkaset lat. W szkole została zorganizowana zbiórka telefonów. Zostaną one przekazane Firmie Greenfone. Zbiórką telefonów zajmują się członkowie koła LOP oraz PCK. Udział w Akcji oznacza bycie bardziej ekoprzyjaznym i jest świadectwem troski o siebie, swoją rodzinę i przyszłe pokolenia.
8 III  – Pamiętamy o Dniu Kobiet

8 marca, chłopcy pamiętali o święcie kobiet i pod kierunkiem p. Marcina Błacha oraz p. Marcina Malawskiego przygotowali uroczysty apel z tej okazji. Chłopcy postawili się na wysokości zadania, ponieważ nie zapomniano o żadnej kobiecie.
Tego dnia wszystkie dziewczyny miały uśmiechnięte twarze i były wesołe.
  MAMY BLOG SKO!
 

Drodzy Uczniowie! Ruszył nasz szkolny blog, na którym będziemy dzielić się z Wami informacjami o działalności Szkolnej Kasy Oszczędności. Blog jest zarazem formą konkursu ogłoszonego przez PKO BP, dlatego liczymy na Wasze odwiedziny, oceny i głosy.  

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie

GŁOSUJCIE NA NAS!!
  WSPANIAŁA ZABAWA CHOINKOWA
 

W sobotę, 19 lutego, w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana we współpracy z Radą Rodziców. Przy dźwiękach muzyki „na żywo” bawili się uczniowie wraz ze swymi rodzicami i nauczycielami. Tego dnia wszystkim dopisywały humory i świetnie się bawili.
Żałować należy tylko, że podobna impreza dopiero za rok.

PODSUMOWANIE PROJEKTU „OTWARTA TWOJA KARIERA”

18 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Otwarta Twoja Kariera” realizowanego w ramach II edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W uroczystości brała udział dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, koordynator projektu p. Ewelina Michno, a także uczennice: Weronika Zielińska, Magdalena Boksa oraz Paulina Zielińska. Pani dyrektor szkoły odebrała dyplom oraz statuetkę „Kryształowy OTeK” za kreatywność i innowacyjność przeprowadzonych działań w szkole. Poza tym nasza szkoła okazała się jedyną najbardziej aktywną szkołą w regionie, w związku z tym mieliśmy możliwość zaprezentowania zrealizowanych działań projektowych oraz uzyskaliśmy prawo do zorganizowania wystawki tematycznej w WDK.

PODSUMOWANIE KONKURSU
„Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO”

W krajowych eliminacjach konkursu „Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO” edycji 2009/2010 nasza szkoła otrzymała wyróżnienie. Z tej okazji, dziś, 17 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W uroczystości brała udział dyrektor Banku PKO w Pińczowie p. Justyna Blicharska, która na ręce dyrektor szkoły p. Grażynie Wierzbie złożyła gratulacje i wręczyła dyplom uznania dla naszej szkoły, a także wręczyła nagrody uczniom za systematyczne oszczędzanie. Następnie nasi uczniowie – członkowie SKO zaprezentowali część artystyczną, która wszystkim się bardzo podobała.

Wszystkich uczniów zachęcamy do systematycznego oszczędzania pieniędzy, czekają wspaniałe nagrody!

MAGIA MATEMATYKI

W ramach projektu „Magia matematyki” przystąpiliśmy do I Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego „Poszukiwanie i rozwijanie talentów matematycznych i nie tylko…”, którego celem jest wspieranie i rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży, ich zainteresowań oraz kompetencji kluczowych w zakresie edukacji matematycznej. W turnieju biorą udział zespoły uczniowskie z  klasy IV, V i VI. Nasi uczniowie rozpoczęli już rozwiązywać pierwsze zadania z poszczególnych bloków: ABAKUS, DEKODER, KREATOR oraz MENADŻER. Nad wsparciem dla uczniów i prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa p. Ewelina Michno. Rozstrzygnięcie i wyłonienie najlepszych zespołów nastąpi  w maju.

  Wyniki konkursu plastycznego

Nadeszły do nas wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Świętokrzyskiego. W konkursie uczestniczyło ponad osiemset uczniów z całego województwa. W grupie zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Klaudia Radziejewska, Natalia Dąbrowska, Kamila Juszczyk, Anna Pytel, Kamil Puchała, Piotr Konieczny i Michał Obałek. Młodzi artyści otrzymali gratulacje, podziękowania za wzięcie udziału w konkursie plastycznym oraz piękne nagrody. 
Szkolne Walentynki

Dziś, 14 lutego w naszej szkole odbyły się szkolne Walentynki. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali „pocztę walentynkową”, która swoją działalność rozpoczęła już przed feriami zimowymi. Na specjalnym walentynkowym apelu, delegacja SU wręczała uczniom kolorowe kartki oraz różne upominki, które sprawiły, że na wielu twarzach zagościł uśmiech. 14 lutego – Dzień św. Walentego, dzień dobrych uczuć, obchodzony w naszej szkole cieszył się ogromnym powodzeniem.

31 I 2011 – 13 II 2011

POMAGAMY SKRZYDLATYM PRZYJACIOŁOM

Tegoroczna zima jest szczególnie uciążliwa dla ptaków, ale z naszą pomocą na pewno przetrwają ją  łatwiej. Postanowiliśmy pomóc naszym przyjaciołom i urządzić im „ptasią stołówkę”. POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Zima jest trudną próbą przetrwania dla wszystkich zwierząt. Wiemy o tym wszyscy i natychmiast ruszyliśmy do akcji. Pogoda nie zniechęciła nas i we wtorek 25 stycznia, wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Na miejscu przywitał wszystkich leśniczy Nadleśnictwa Pińczów pan Jan Radkiewicz, który opowiedział nam o dokarmianiu zwierząt w okresie zimowym. Następnie rozłożyliśmy przyniesione przysmaki. Wizyta w lesie okazała się doskonałą formą rekreacji oraz nauki, którą będziemy długo i mile wspominać.
  PODSUMOWANIE I SEMESTRU

I semestr nauki za nami… Pierwszy semestr nauki za nami… Tuż przed feriami zimowymi, uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu, na którym Dyrektor szkoły pani Grażyna Wierzba podsumowała pracę  uczniów w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego.Pani dyrektor omówiła wyniki klasyfikacji poszczególnych klas, a następnie wręczyła najlepszym tarcze wzorowego ucznia.</span>

Poniżej prezentacja najlepszych uczniów:

Klasa I: Szymon Glonek, Anna Rusak

Klasa II: Bartosz Adamczyk, Kinga Marciszewska, Adrian Zachariasza, Dominik Placek

Klasa III: Klaudia Radziejewska, Kamila Juszczyk

Klasa IV: Patrycja Gołdyś, Monika Ciołek

Klasa V: Paulina Zielińska, Ewelina Obałek, Ola Rzepa, Klaudia Mazur

Klasa VI: Marcin Radziejewski, Weronika Zielińska, Magda Boksa, Ola Krawiec, Marcin Liberek

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Dla Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość wpisała się już na stałe w tradycję szkolną i co roku tego dnia do szkoły na zaproszenie swoich wnucząt, licznie przybywają babcie i dziadkowie. Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich przybyłych przekazała dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, a także zaproszeni goście wicestarosta p. Marek Omasta,przewodniczący Rady Miejskiej p. Jan Radkiewicz oraz członek Rady Powiatu p. Piotr Zachariasz. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem słuchali swoich wnuków w pięknym wystąpieniu.
Pozytywne emocje pozostaną w pamięci na długo zarówno u młodszych jak i starszych.
Dumne wnuczęta prezentujące swoje artystyczne dokonania i wzruszeni dziadkowie z miłością wpatrzeni w swoje pociechy to naprawdę wspaniały widok!

XIX FINAŁ WOŚP

9 stycznia 2011 po raz dziewiętnasty w całej Polsce oraz w różnych zakątkach świata zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To charytatywna impreza, która dzięki sercom tysięcy wolontariuszy, wspomaga rokrocznie potrzebujących i chorych. W tym roku XIX finał WOŚP poświęcony jest dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Wielka Orkiestra zagrała także bardzo blisko nas, bo przy współudziale naszej szkoły. Członkowie Szkolnego Koła PCK kwestowali w naszej miejscowości. Dziękujemy wszystkim, którzy swój grosik dorzucili do puszek WOŚP.

Ola Krawiec, Paulina Zielińska, Weronika Zielińska
III edycja Projektu EFS

5 stycznia 2011, w naszej szkole rozpoczęła się trzecia edycja Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. W przedsięwzięciu biorą udział uczniowie klasy I, a nauczycielem prowadzącym jest wychowawca klasy, p. Jolanta Markiewicz. Autorski tytuł tej edycji Projektu brzmi: „Mali przyrodnicy to my”. Organizowane zajęcia pozalekcyjne mają na celu odkrycie indywidualnych zdolności każdego ucznia oraz zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności poprzez zabawę. Dzieci korzystają z wysokiej jakości pomocy dydaktycznych, które szkoła otrzymała w ramach Projektu. Przy ich pomocy rozwijają swoje inteligencje w „ośrodkach zainteresowań”, zgodnie z założeniami teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Projekt ten jest z pewnością jednym z bardziej nowatorskich przedsięwzięć edukacyjnych, które ułatwi dzieciom w przyszłości ukierunkowanie swoich talentów i pomoże w określeniu preferencji do nauki.

Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia

będzie dla Was okazją do spędzenia

miłych chwil w gronie najbliższych,

w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej życzliwości,

a Nowy Rok, by stał się czasem

spełnionych marzeń i nadziei.

Zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia

całej społeczności szkolnej, rodzicom i przyjaciołom szkoły życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły

Jasełka w szkole

Dziś, 22 grudnia w naszej szkole popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek. Na szkolnych „jasełkach” zgromadzili się rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Pani dyrektor powitała wszystkich gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Aktorzy bardzo zaangażowali się w ten wyjątkowy spektakl, po mistrzowsku odegrali role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy oraz mędrców. Zadbano o odpowiednie przebrania i rekwizyty, scena zaroiła się od śpiewających aniołków oraz małych pastuszków. Wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne przedstawienie.

Konkursy świąteczne

Każdego roku przed świętami Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”, „Najładniejszy stroik świąteczny” oraz „Najciekawsza ozdoba choinkowa”. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, wykorzystując różne techniki plastyczne.
A oto nasi zwycięzcy:

„Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”:

OlaWcisło,  Anna Rusak z kl. I; Natalia Wawrzyk, Kinga Marciszewska z kl. II; Kamil Puchała, Klaudia Radziejewska z kl. III; Monika Ciołek, Sylwia Liber z kl. IV; Ewelina Obałek, Aleksandra Rzepa z kl. V; Wiktor Obałek, Aleksandra Krawiec z kl. VI

„Najładniejszy stroik świąteczny”:

Klaudia Mazur, kl. V; Marcin Radziejewski, kl. VI; Dominika Mazur, kl. III; Natalia Dąbrowska, kl. III; Jakub Chwaliński, kl. II; Ewelina Obałek, kl. V;  Patrycja Strączek, kl. VI

„Najciekawsza ozdoba choinkowa”:

Monika Ciołek kl. IV

GRATULUJEMY!!!
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Los zwierząt w okresie zimowym nie jest nam obojętny, dlatego dziś, 16 grudnia członkowie szkolnego koła LOP oraz uczniowie klasy II zaprezentowali apel „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. W scenkach teatralnych, wierszach i piosenkach przedstawili trudności, z którymi borykają się zwierzęta podczas zimy i przypomnieli, jak ważne jest właściwe dokarmianie.
Wizyta św. Mikołaja

Tradycyjnie, 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Tego dnia od samego rana panowała podniosła atmosfera. Wszyscy oczekiwali gościa w czerwonym płaszczu z długą, białą brodą. Wreszcie przybył jak zwykle z prezentami przygotowanymi wspólnie z Radą Rodziców. Był w każdej klasie i dla każdego miał upominek. W zamian nasi uczniowie recytowali wierszyki, a także śpiewali piosenki.
Spektakl profilaktyczny „Nie dręcz mnie”

Dziś, 6 grudnia, nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez Teatr Kurtyna z  Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Nie dręcz mnie”,  który podejmuje problematykę przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach. Zwraca uwagę na problem agresji wśród dzieci i młodzieży. Uświadamia uczniom, że takie sytuacje mogą prowadzić do depresji wśród dzieci, wywołując załamanie nerwowe, jak również próby samobójcze. Przedstawienie podkreśla również rolę, jaką w rozwiązywaniu tego typu problemów, odgrywają rodzice i nauczyciele. Góra Grosza 2010

W dniach 22 listopada – 3 grudnia braliśmy udział w XI edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tych dniach zbieraliśmy monety groszowe, aby pomóc swoim rówieśnikom z domów dziecka znaleźć prawdziwy dom, w którym poczują się dobrze i będą naprawdę kochane.
Wieczór wróżb i magii…

Jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której mogliśmy wejść w świat magicznych przepowiedni. Tym razem bawiliśmy się 25 listopada. Tego dnia w szkole panował wyjątkowo magiczny nastrój. Harcerze oraz koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali z tej okazji zestaw wróżb i horoskopów dla chcących poznać swoją przyszłość. Każdy znalazł coś dla siebie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tych niezapomnianych i radosnych chwil.
Spotkanie z pracownikiem parków krajobrazowych

25 listopada, nasi uczniowie spotkali się z pracownikiem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Pan Dariusz Wiech już kilka razy odwiedzał nas w szkole i przybliżał tajemnice przyrody. Tym razem przedstawił nam prezentację multimedialną nt. „Zwierzęta chronione na terenie Ponidzia”.
Wycieczka do teatru

24 listopada, klasa I, II, III i IV wyjechała na wycieczkę do Buska Zdroju. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury, najmłodsi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli spektakl „Królowa Śniegu”, a uczniowie klasy IV „Legendy warszawskie”. Po niezwykłych wrażeniach wszyscy udali się na spacer do parku uzdrowiskowego.
Wycieczka do lasu

We wtorek, 16 października udaliśmy się na wycieczkę do lasu w ramach obchodów Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja. Na miejscu spotkaliśmy się z p. Janem Radkiewiczem, leśniczym Nadleśnictwa Pińczów, który opowiedział o sposobach ochrony lasów i o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Podczas spaceru po lesie, pan leśniczy wyjaśnił nam prawidłowy sposób sadzenia drzew i  pod jego kierunkiem zasadziliśmy sadzonki orzecha. To był przyjemny dzień, który zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek  przy ognisku.
Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

We środę, 10 listopada odbył się apel z okazji 92. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie, którzy przygotowali pod kierunkiem pani Anny Zacharz apel z tej okazji wykazali się dużym zaangażowaniem, aby ukazać swoim kolegom ze szkoły, fragment tak ważnej dla Polski historii i uwrażliwić na szacunek dla przodków oraz symboli narodowych.
Gromada zuchowa oddaje hołd zmarłym

Dziś, 10 listopada, tuż przed Świętem Niepodległości, gromada zuchowa ze swoją opiekunką p. Grażyną Balikowską udała się pod Pomnik Pamięci Pięciu Bohaterów Gwardii Ludowej Poległych na Polach Kozubowa, który znajduje się na Teresowie. Na miejscu, zuchy uporządkowali teren wokół pomnika oraz zapalili znicze. W ten sposób przyszli harcerze naszej szkoły oddali cześć zmarłym i szacunek dla tradycji.

Projekt„Otwarta Twoja Kariera”

W ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, nasi uczniowie wzięli udział w projekcie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Otwarta Twoja Kariera”, którego hasłem było „Matematyka w zawodach”. Ideą tego projektu jest  uwrażliwienie uczniów na potrzebę właściwego zaplanowania przyszłości zawodowej młodego pokolenia. W ramach realizacji projektu, nasi uczniowie przygotowywali prace plastyczne nt. „Kim zostanę w przyszłości?”, prezentacje multimedialne, wywiady, a także opowiadania, a 29 października odbyły się warsztaty z konsultantami ŚCDN dla uczniów klasy IV, V i VI.

X Dzień Papieski

W dniach od 10 – 17 października w rocznicę Dnia Papieskiego drużyna harcerska naszej szkoły z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem zbierali pieniądze na terenie naszej szkoły i miejscowości. Zebrana kwota przeznaczona została na wsparcie programu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży z terenów wiejskich. Główny organizator akcji charytatywnej to Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Turniej Mini Piłki Nożnej Halowej

18 października 2010 na obiekcie sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie rozegrano gminny Turniej Mini Piłki Nożnej Halowej w kategorii dziewcząt. Z przyjemnościa informujemy, że drużyna naszej szkoły w składzie: Weronika Zielińska, Aneta Zachariasz, Aleksandra Rzepa, Ewelina Obałek, Katarzyna Tytko, Eliza Gwadera, Paulina Zielińska, Klaudia Mazur i Marlena Boksa zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

„Nauczycielom w dniu ich święta”

Dnia 13 pazdziernika, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie słowami wierszy i piosenek podziękowali nauczycielom za trud włożony w pracę nad ich umysłem i charakterem. Także od Pani Dyrektor pracownicy szkoły usłyszeli wiele ciepłych słów będących dowodem wdzięczności za ich trud i poświęcenie. Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Rady Rodziców, którzy również życzyli wszystkim nauczycielom dużo cierpliwości i wielu sukcesów w pracy. Były to z pewnością wzruszające chwile dla wszystkich, a przede wszystkim dla całego Grona Pedagogicznego.

„Pierwszaki 2010”

Ruszyła akcja „Pierwszaki 2010”. Spotkanie z małymi uczniami zostało zorganizowane 6 pazdziernika w ramach ósmej edycji akcji „Echa Dnia” –  „Pierwszaki. Zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Dzieci spotkały się ze strażakami, pielęgniarką oraz policjantami w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pińczowie. Głównym celem przedsięwzięcia jest przekazanie uczniom klas pierwszych najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa oraz zdrowego i higienicznego trybu życia w okresie młodszego wieku szkolnego. Dzieci brały udział w wielu atrakcjach, a także otrzymały różne gadżety.
Klasa I w Klubie Bezpiecznego Puchatka

Nasi pierwszoklasiści pod czujnym okiem swojej wychowawczyni p. Jolanty Markiewicz przystąpili do II edycji programu Klub Bezpiecznego Puchatka. Patronat honorowy nad programem objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie bezpieczeństwa w 3 obszarach: na drodze, w domu i w szkole.  Na zajęciach uczniowie korzystają z otrzymanych materiałów edukacyjnych. Po zrealizowaniu programu szkoła nabywa prawo posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Świętujemy Dzień Chłopaka

Dziś, 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował ciekawe zabawy i konkursy. W każdej klasie odbyły się spotkania, na których dziewczynki składały życzenia swoim kolegom oraz wręczały drobne upominki. Uwieńczeniem tego święta była dyskoteka szkolna.
Dzień Chłopaka w naszej szkole naprawdę był udany.

Spotkanie z policjantem

30 września uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji dzielnicowym p. Emilem Traczem. Podczas spotkania uczniowie przyswoili sobie prawidłowe i bezpieczne zachowania w drodze do szkoły i do domu. Zostały poruszone również zagadnienia związane z niebezpiecznymi zabawami oraz zachowaniem ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali różne emblematy odblaskowe. Sprzątamy Świat

Dziś, 23 września podobnie jak w latach poprzednich przyłączyliśmy się do międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja odbywa się w Polsce pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Każdej klasie został przydzielony inny teren naszej miejscowości. Akcja przebiegła sprawnie, uczniowie dokładnie posprzątali przydzielone tereny. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.


Letnia Szkoła Liderów Wolontariatu

W dniach 27 czerwca – 4 lipca, uczennice klasy V: Aleksandra Rzepa, Ewelina Obałek i Paulina Zielińska brały udział w Letniej Szkole Liderów Wolontariatu w Lewinie Kłodzkim. Dziewczynki uczestniczyły m.in. w specjalnych warsztatach i ćwiczeniach przygotowanych przez ekspertów z Centrum Wolontariatu, spotkaniach z dorosłymi liderami wolontariatu i wycieczkach. Udział w Letniej Szkole Liderów Wolontariatu był nagrodą w konkursie na najlepsze projekty wolontaryjne ogólnopolskiego programu „Szkoła bez przemocy”.
Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i w poczet społeczności szkolnej przyjęliśmy uczniów klasy pierwszej, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.
Dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba życzyła uczniom i nauczycielom samych sukcesów, a rodzicom  satysfakcji z osiągnięć dzieci. 
Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.
W nowym roku szkolnym, wszystkim uczniom życzymy, aby chęć do nauki i uśmiech na twarzy towarzyszyły przez cały rok szkolny 2010/2011.