localization

Kozubów 54A
28-400 Pińczów

eDziennik phone

Wiadomości 2012/2013

Wszystkim Uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, dobrego i radosnego wypoczynku, który będzie miłym wspomnieniem przez resztę roku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły
 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

28 czerwca szkolny dzwonek zabrzmiał po raz ostatni przed wakacjami. Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły p. Grażyna Wierzba powitała uczniów, nauczycieli i rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny. Najlepsi uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Stypendiami motywacyjnymi za największe osiągnięcia zostały nagrodzone Monika Ciołek, Patrycja Zachariasz, Klaudia Radziejewska oraz Natalia Wojtaś. Dyrektor szkoły wręczyła także podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w życie szkoły.
Klasa szósta, przygotowanym programem artystycznym, pożegnała się z kolegami, nauczycielami i szkołą.
Dalsza część uroczystego dnia zakończenia roku szkolnego odbyła się z wychowawcami w klasach. 
  WYCHOWAWCY ROKU 2013 WYBRANI
W środę, 26 czerwca Pałac Prezydencki gościł najlepszych polskich wychowawców. Nagrody laureatom konkursu organizowanego w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy” wręczyła Pierwsza Dama, Anna Komorowska. 16 najlepszych polskich wychowawców to laureaci konkursu „Wychowawca Roku”, organizowanego już po raz piąty w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. Celem konkursu jest podkreślenie znaczącej roli nauczyciela w życiu uczniów oraz wskazanie na jego wychowawczą rolę jako lidera aktywizującego, inspirującego oraz motywującego dzieci i młodzież na wszystkich poziomach edukacji. Konkurs objął  patronatem Prezydent RP. Wśród najlepszych wychowawców znalazła się p. Ewelina Banasiewicz, która wygrała w woj. świętokrzyskim. Nagrodą dla zwycięzców jest grant na kwotę 1000zł na zrealizowanie inicjatywy wychowawczej.

18 kwietnia br. w prawie 700 szkołach na terenie całej Polski ponad 22 tysiące uczniów przystąpiło do rywalizacji o tytuł Matematycznego Mistrza Polski w ramach projektu Matematyka Innego Wymiaru. Znamy już wyniki Mistrzostw.

Uczniowie klasy III:

Rusak Anna – I miejsce w powiecie, I miejsce w województwie, 8 w kraju

Mierzwiński Jakub – II miejsce w powiecie, II miejsce w województwie, 12 w kraju

Glonek Szymon – III miejsce w powiecie, III miejsce w województwie, 13 w kraju

Bednarz Kamil – IV miejsce w powiecie, IV miejsce w województwie, 30 w kraju

Uczniowie klasy IV:

Marciszewska Kinga, Natalia Wojtaś, Ryńska Jagoda, Zachariasz Adrian, Placek Dominik – I miejsce w powiecie, I miejsce w województwie, 65 miejsce w kraju

Uczniowie klasy VI:

Ciołek Monika – I miejsce w powiecie, V miejsce w województwie, 346 w kraju

Liber Jakub – II miejsce w powiecie, VI w województwie, 367 w kraju

Mucha Rafał – III miejsce w powiecie, IX w województwie, 550 w kraju

GRATULUJEMY! „Dziadek nie służy tylko do orzechów”

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VI Patrycja Zachariasz otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Instytut Spraw Publicznych w Warszawie pod nazwą „Dziadek nie służy tylko do orzechów… czyli wyruszamy na poszukiwanie super aktywnego dziadka”. Konkurs jest jednym z działań w ramach projektu „Etnolog – zaloguj się na ludowo” realizowanego w naszej szkole, a polegał na przeprowadzeniu wywiadu z dziadkiem na temat zainteresowań, pasji, spędzania wolnego czasu. Oceny prac dokonywało jury, w skład którego weszli przedstawiciele Instytutu Spraw Publicznych, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz dziennika „Metro”. Patrycji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!       Wyniki ogólnopolskiego konkursu na prezentację multimedialną „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły”

Członkowie Szkolnego Koła PCK brali udział w ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach pod patronatem Czasu Dzieci, Burmistrza gminy Słomniki, „Głosu Słomnik” i Stowarzyszenia Informatyków Polskich. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI Monika Ciołek uzyskała wyróżnienie w tym konkursie.
Serdecznie gratulujemy!
   Karta rowerowa – moje pierwsze pawo jazdy

Tuż przed wakacjami uczniowie klasy czwartej i piątej po zaliczeniu przepisów ruchu drogowego przystąpili do egzaminu praktycznego na pierwsze w ich życiu uprawnienia do kierowania pojazdami. Co prawda jednośladami i w dodatku bez silnika, ale wszystko w swoim czasie. Rower to też pojazd, a każdy jadący rowerem po drodze traktowany jest jako pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Dlatego też, tak ważna jest znajomość przepisów prawa ruchu drogowego – bez tej wiedzy nie ma co marzyć o wycieczkach po drogach w czasie wakacji. Egzamin na kartę rowerową w naszej szkole przeprowadził policjant z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie: młodszy aspirant Damian Stefaniec. Zdobyte umiejętności i wiedza tuż przed wakacjami przydadzą się w trakcie letnich przejażdżek. Pamiętajmy jednak, aby w każdej sytuacji zachować zdrowy rozsądek i ostrożność oraz zadbać o właściwe wyposażenie rowerów. Nie zapominajmy również o odblaskowych kamizelkach, które w trudnych warunkach drogowych znacznie zwiększają widoczność rowerzysty.   Bezpieczne wakacje

26 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie. Przeprowadził on pogadankę z uczniami kl. „0” – VI na temat: BEZPIECZNYCH WAKACJI. Podczas prelekcji policjant uświadamiał uczniom zagrożenia, których należy unikać w czasie wakacji. Uczył także jak zachować się w rozmaitych sytuacjach, aby nasz wypoczynek był nie tylko przyjemny ale i bezpieczny.   Szlakiem Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Nasza szkoła wygrała wycieczkę w ramach projektu edukacyjnego „Wycieczki szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Uczniowie udali się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wycieczka była bardzo udana. Wycieczkowicze mieli dobrą zabawę, mnóstwo atrakcji i dużą dawkę informacji na tematy związane z ochroną środowiska oraz efektów unijnych inwestycji, powstałych lub unowocześnionych dzięki Programowi Infrastruktura i Środowisko. 

Wieliczka
Wycieczka
Wieliczka

  Wojewódzkie podsumowanie III Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego

W poniedziałek, 24 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się wojewódzkie podsumowanie III Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego. W uroczystości wzięły udział 2 zespoły z naszej szkoły, które zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich. Zespół KJN – Kinga Marciszewska, Natalia Wojtaś, Jagoda Ryńska oraz zespół Matematyczny Kwartet – Klaudia Radziejewska, Natalia Dąbrowska, Anna Pytel i Kamila Juszczyk przez kilka miesięcy zmagały się z różnymi zadaniami. Uczennice zaprezentowały wykonane przez siebie makiety Zamku w Chęcinach oraz wzięły udział w rozgrywkach gry symulacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu, w których Klaudia Radziejewska uzyskała tytuł Mistrza Przedsiębiorczości. Gratulujemy! II Festyn Rodzinny

23 czerwca odbył się II Festyn Rodzinny. Brały w nim udział władze gminy Pińczów, przedstawiciele instytucji lokalnych, sołtysi oraz wszyscy uczniowie szkoły, dzieci z przedszkola wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, a także mieszkańcy Kozubowa i okolicznych miejscowości. Czas na festynie upłynął w miłej atmosferze.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu.
   Wycieczka na zakończenie klasy VI do Kopalni Soli w Wieliczce i Krakowa

18 czerwca uczniowie klasy VI z wychowawczynią, wybrali się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Głównym celem było zwiedzenie oraz poznanie tradycji i historii zabytkowej wielickiej kopalni. Pod opieką przewodnika uczestnicy wycieczki odbyli magiczną podróż Trasą Turystyczną, która rozpoczęła się w Szybie Daniłowicza. Wycieczkowicze przemierzali kręte solne korytarze, poznawali piękne pejzaże niezwykłych komór, podziwiali słone jeziora, oglądali unikalne solne rzeźby oraz piękne kaplice. Wszyscy byli pełni zachwytu oglądając multimedialny pokaz obrazujący dawny system wentylacji, systemy transportowe oraz pracę wypalaczy metanu. Z zaciekawieniem wysłuchali także legendy o księżnej Kindze. Kolejne atrakcje czekały na zwiedzających w Muzeum Żup Krakowskich. Jego zwiedzenie pozwoliło poznać kopalnię i zrozumieć jej ogromną wartość w przeszłości. To tutaj wszyscy mogli dokładnie obejrzeć skarbiec górniczej techniki oraz makietę Wieliczki. Kolejnymi punktami wycieczki było zwiedzanie Krakowa, oglądanie filmu i wizyta w McDonald’s, gdzie każdy mógł zjeść to, co lubi. Czas drogi powrotnej mijał w cudownej atmosferze. Do domu uczniowie przyjechali cali i zdrowi, pełni niezapomnianych wrażeń. 

Wieliczka
Wycieczka
Wieliczka

UWAGA!

W zakładce DOKUMENTY znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2013/2014

  Cała Polska czyta dzieciom

10 czerwca w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Grażyną Balikowską wybrali się do Filii Biblioteki Publicznej w Kozubowie, gdzie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z panią bibliotekarką czytali najmłodszym ich ulubione bajki.
Cała Polska czyta dzieciom” to kampaniamająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.   Podsumowanie konkursu plastycznego dla przedszkolaków

Właśnie zakończył się, ogłoszony przez PSCK I gminny konkurs twórczości plastycznej dzieci pt. „Ilustrujemy legendy ziemi pińczowskiej”. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej legendami Pińczowa oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach. Organizatorom przyświecała również idea prezentacji i popularyzacji twórczości dziecięcej, co wpływa na kształtowanie świadomego odbioru sztuki. Wśród 30 prac plastycznych tworzonych w dowolnych technikach praca naszych przedszkolaków zajęła II miejsce. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomu odbyło się 8 czerwca na wirydarzu w Belwederze podczas imprezy Głośne czytanie Tuwima. Gratulujemy!   I Sympozjum Popularnonaukowe Dzieci„Przyszłość już dziś”

Dziś, 7 czerwca w nowoczesnym budynku CEART Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się I Sympozjum Popularnonaukowe Dzieci „Przyszłość już dziś” organizowane w ramach akcji „Uniwersytet Dzieciom”. Uczennice klasy IV: Kinga Marciszewska oraz Jagoda Ryńska miały swoje wystąpienie. Towarzyszyły im koleżanki i koledzy z klasy wraz z wychowawczynią p. Eweliną Banasiewicz.
Pierwsza wystąpiła Jagoda Ryńska w sesji I „Odkrywamy świat”, która omówiła wykonaną przez siebie prezentację multimedialną pt. „Matematyka naszą przyszłością”. Jej prezentacja dotyczyła przedmiotu MATEMATYKA w życiu każdego człowieka. Uczennica określiła rolę w życiu oraz cel nauki matematyki, a także wskazała zastosowanie przedmiotu z innymi ważnymi dziedzinami. Jagoda świetnie poradziła sobie podczas wystąpienia.

Z kolei Kinga Marciszewska, która wystąpiła w sesji III „Homo sum – Człowiekiem jestem… czyli o ludzkiej wrażliwości” zaprezentowała działania realizowane w naszej szkole przez Szkolne Koło PCK, których celem jest niesienie pomocy potrzebującym. Uczennica w swojej prezentacji pt. „Mali ludzie – duże czyny” przybliżyła, w jaki sposób uczniowie naszej szkoły pomagają biednym i potrzebującym.  Wystąpienie Kingi miało na celu uświadomienie innym, że uczniowie, choć jeszcze mali, są ważni i potrzebni. Trzeba przyznać, że wystąpienie Kingi wzbudziło ogromny entuzjazm, wszyscy bowiem byli pod ogromnym wrażeniem ilości przeróżnych akcji charytatywnych organizowanych w naszej szkole. Kinga za swoje wystąpienie otrzymała długie i gromkie brawa.

Uczennice otrzymały dyplom, gratulacje podpisane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz nagrody książkowe.

W przerwach pomiędzy wystąpieniami organizowane były impresje mimiczne przygotowane przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Po zakończeniu prezentacji wszyscy mali uczestniczy Sympozjum mieli okazję wziąć udział w Jarmarku Naukowym.
I Sympozjum Popularnonaukowe Dzieci zostało objęte patronatem Kuratora Oświaty w Kielcach oraz TVP Kielce.   III edycja akcji „Opatrunek na Ratunek” za nami…

Szkolne koło PCK zakończyło kolejną akcję w ramach współpracy z Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Tym razem członkowie koła  w ramach III edycji akcji „Opatrunek na Ratunek” zbierali środki opatrunkowe tj. bandaże, plastry itp. Dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać całkiem spora ilość opatrunków, które zostały przekazane Fundacji, a następnie po kilku miesiącach podróży drogą morską będą służyć najbiedniejszym pacjentom misyjnych szpitali. Za niezwykłą wrażliwość na krzywdę ludzką i bezinteresowną pomoc nasi uczniowie otrzymali dyplom. Otrzymaliśmy także ciepły list od głównej koordynator Akcji p. Justyny Janiec – Palczewskiej, która składa nam serdeczne podziękowania za bezcenną pomoc oraz życzy wszystkim niegasnącego zapału i satysfakcji ze szlachetnej działalności. Opiekunowie Szkolnego Koła PCK także dziękują wszystkim za włączenie się w Akcję i pamiętajcie: „Dobro, którym się dzielicie, wraca ze zdwojoną siłą!”
  ROZSTRZYGNIĘCIE ETAPU REGIONALNEGO KONKURSU SKO

Drodzy Uczniowie! Etap Regionalny Konkursu SKO dla szkół podstawowych został rozstrzygnięty!
Zdobyliśmy nagrodę I stopnia. Wysokość nagrody to 2000zł.
W edycji 2012/2013 udział wzięło prawie 500 szkół podstawowych z całej Polski. Nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 430 tys. złotych otrzymało aż 361 szkół.
Przypominamy, że nadal mamy szansę na tytuł Bloga Miesiąca. Pamiętajcie o codziennym oddawaniu głosów.

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie   WYCHOWAWCA ROKU 2013

Aby oddać głos na Ewelinę Banasiewicz, należy pod numer 71466 wysłać SMS o treści:

WYCHOWAWCA.EWELINA BANASIEWICZ

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130531/POWIAT0114/130539707
 Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie PCK

Szkolne Koło PCK zaprasza wszystkich uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie na prezentację multimedialną pt. „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły”. Prezentacja powinna dotyczyć zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Bliższych informacji dot. konkursu udziela p. Ewelina Banasiewicz.   Z ostatniej chwili…

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennice klasy IV Kinga Marciszewska i Jagoda Ryńska zostały zakwalifikowane na I Sympozjum Popularnonaukowe Dzieci „Przyszłość już dziś”. Komisja w składzie: Dziekan Wydziału Pedagogicznego, prof. dr hab. Marek Kątny, Wicedyrektor Instytutu Edukacji Szkolnej dr Joanna Karczewska, opiekun Koła Naukowego Animus dr Anna Wileczek, Prezes Koła Animus Monika Kozłowska, Przedstawiciel Organizatorów Radosław Gąszcz dokonała wyboru najciekawszych zgłoszeń i zaprosiła uczennice wraz z całą klasą na Sympozjum, które odbędzie się 7 czerwca w nowoczesnym budynku CEART Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dziewczynkom życzymy powodzenia podczas prezentacji!
  Podsumowanie III Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego

III Świętokrzyski Turniej Matematyczny za nami… W trakcie trwania Turnieju zespoły uczniowskie rywalizowały w czterech blokach: Abakus, Dekoder, Kreator i Menadżer. Niewątpliwie najbardziej czasochłonny okazał się ostatni blok, w którym zespoły miały za zadanie przygotować makietę dowolnie wybranego obiektu naszego województwa. Zarówno zespół MathGirls w składzie: Kinga Marciszewska, Jagoda Ryńska i Natalia Wojtaś oraz zespół Matematyczny Kwartet w składzie: Klaudia Radziejewska, Natalia Dąbrowska, Ania Pytel i Kamila Juszczyk wybrały Zamek w Chęcinach i właśnie makietę tego obiektu wykonały dziewczyny. Efekty ich pracy możecie podziwiać w szkole. Wszyscy uczniowie biorący udział w Turnieju otrzymali pamiątkowy dyplom.

 Turniej Sportowy…

W dniach 26 maja –  1 czerwca, po raz dziewiętnasty organizowany jest w całej Polsce „Sportowy Turniej Miast i Gmin”, a po raz piąty Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich.
Celem Turnieju jest aktywacja ruchowa jak największej liczby naszego społeczeństwa, szczególnie młodzieży i tych, którzy dotychczas nie interesowali się rekreacją fizyczną, nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie wyjeżdżają na weekendy i wycieczki.

W związku z organizowaną akcją,  29 maja na boisku szkolnym odbył się Międzyklasowy Turniej w Piłce Nożnej dla klas IV – VI. Młodsi uczniowie klas I – III uczestniczyli w grach i zabawach.
Pamiętajmy zatem: Sport to zdrowie!   Naszym kochanym Mamom…

27 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na który zostały zaproszone mamy naszych uczniów. Gości powitała dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, która złożyła wszystkim mamom życzenia, a przedszkolacy oraz uczniowie młodszych klas zaprezentowali wspaniały występ artystyczny. Poza tym uczniowie klasy I zaprezentowali bajkę pt. „Kopciuszek”.

Mamy przy kawie i słodkim poczęstunku obejrzały program artystyczny w wykonaniu swoich pociech. Z pewnością niejednej mamie zakręciła się łza w oku. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że kochają i że są najlepsze na świecie.
Był to dzień niezwykle wyjątkowy.

 Biegamy z całą Polską!

W niedzielę, 26 maja nasi uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję „Polska Biega” w związku z tym na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie wystartowaliśmy w kategorii dla szkół podstawowych w biegu na 800m. „Polska Biega” to ogólnopolska akcja, której inicjatorem jest Gazeta Wyborcza. Jej celem jest zachęcanie Polaków do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że spośród 67 uczniów szkół podstawowych VII miejsce zajęła uczennica klasy VI Monika Ciołek, a XV Dawid Strączek z klasy V. Gratulujemy świetnej kondycji!    Wycieczka do Warszawy w ramach projektu Akademia Sukcesu

W dniach 22 – 24 maja uczniowie klas IV – VI brali udział w wycieczce do Warszawy w ramach projektu Akademia Sukcesu.
Program wycieczki był bardzo napięty, ponieważ braliśmy udział w wielu atrakcjach.

Zwiedziliśmy: Ogród Botaniczny w Powsinie, Belweder i pomnik J. Piłsudskiego, Łazienki Królewskie, Trakt Królewski, Stare Miasto – Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomnik Syreny, pomnik Małego Powstańca, Barbakan i mury obronne, Centrum Nauki Kopernik, Multimedialny Park Fontann, a także zoo.

Ponadto uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Obiady czwartkowe” w Łazienkach Królewskich oraz w zajęciach w Muzeum Literatury „Pudełko zwane wyobraźnią”. Obejrzeliśmy także spektakl teatralny „Doktor Dolitte i jego zwierzęta” w Teatrze Baj.
Mimo deszczowej pogody, pobyt w stolicy był bardzo udany.
  Dbamy o nasze zdrowie

Anoreksja stała się znana w ostatnich latach, kiedy to pod presją obowiązującej mody młodzi ludzie zaczęli coraz silniej dążyć do uzyskania szczupłej sylwetki. W ramach realizowanego w szkole programu „Trzymaj formę” uczennica klasy V Klaudia Radziejewska przygotowała prezentację multimedialną nt. anoreksji i bulimii. Uczniowie szczegółowo dowiedzieli się informacji o tych chorobach, poznali terminy: anoreksja i bulimia, przyczyny tych chorób, ich objawy, poznali historie chorujących nastolatek.
A wszystko to ku przestrodze!    Szkolny Etap Konkursu Recytatorskiego

W środę, 24 kwietnia w naszej szkole odbył się I etap konkursu recytatorskiego pt. „Wszystkie dzieci nasze są: Kasia, Michael, Małgosia, John…”.
Najlepszymi recytatorami zostali: Natalia Liberek z klasy I, Kinga Wojciechowska z klasy I, Oskar Wojtaś z klasy II oraz Bartłomiej Guzikowski z klasy II.
Zwycięzcy szkolnego etapu zakwalifikowali się do X Małego Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 8 maja w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
  Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja

W środę, 24 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny z tej okazji. Apel był okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.
Była to pięknie przygotowana lekcja historii, inna niż zazwyczaj, lecz bardzo interesująca.
  Sprzątanie Świata 2013

To już kolejny rok, kiedy nasza szkoła włącza się w akcję Sprzątanie Świata. Tym razem do akcji ruszyliśmy we wtorek, 23 kwietnia. Każda klasa miała przydzielony teren do posprzątania. W Sprzątaniu Świata brali także udział nasi mali wychowankowie z przedszkola, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w akcji. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy naszym uczniom od najmłodszych lat.

  Światowy Dzień Ziemi

Dziś, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto. Inicjatorem Dnia Ziemi w Polsce był poseł Jan Rzymełka z Katowic, który stanął w 1990 na czele sztabu ekologów, którzy przygotowali pierwsze polskie publikacje dotyczące święta Matki Ziemi. Krótką inscenizację słowno – muzyczną zaprezentowali z tej okazji uczniowie z klasy V i VI, przypominając  jak dbać o czystość naszej plany, oszczędzać wodę i energię. Pamiętajcie, że dbając o środowisko przyczyniacie się do polepszenia rzeczywistości, w której żyjemy.   

18 kwietnia grupa 15 uczniów Elitmat Team z klas III – VI wzięła udział w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży. Tego dnia w  prawie 700 szkołach na terenie całej Polski ponad 22 tysiące uczniów przystąpiło do rywalizacji o tytuł Matematycznego Mistrza Polski.
Mistrzostwa odbyły się w ramach projektu „Matematyka Innego Wymiaru”, którego  głównym celem jest podniesienie poziomu i jakości nauczania matematyki w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które podane zostaną w czerwcu. 
  Spotkanie szóstoklasistów z dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Pińczowie

W środę, 17 kwietnia uczniowie klasy VI spotkali się z dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Pińczowie p. Sławomirem Spaczyńskim oraz pedagogiem szkolnym p. Renatą Ciszewską. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali informacji, jakie przekazał pan dyrektor.  W szczególności przedstawił funkcjonowanie szkoły, opowiedział o tym jak wygląda dzień gimnazjalisty: przedmioty, zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań. Pan dyrektor wspomniał także o działających w szkole organizacjach uczniowskich. Uzyskane informacje z pewnością poszerzyły wiedzę naszych szóstoklasistów na temat swojej przyszłej szkoły.
  I Gminny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Młody Ekonomista”

Dziś, 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się I Gminny Konkurs wiedzy Ekonomicznej „Młody Ekonomista”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Klaudia Radziejewska i Kamila Juszczyk. Uczestnicy konkursy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi obliczeń pieniężnych, a także procentowych. Konkurs sprawdzał także znajomość pojęć związanych z ekonomią.  Miło nam poinformować, że uczennica Klaudia Radziejewska zdobyła wyróżnienie w konkursie.
Serdecznie gratulujemy!
  Ogólnopolski Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego Fun English

W dniach od 8 do 12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Eliminacjach Ogólnopolskiego Multimedialnego Konkursu Języka Angielskiego Fun English. Konkurs odbywa się z podziałem na sześć kategorii wiekowych: w klasach I – VI i ma na celu motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez atrakcyjną formę, a także uczy pożytecznego wykorzystania komputera w nauce. Szkolnym koordynatorem konkursu jest pan Marcin Malawski. Do Finału konkursu zakwalifikowali się: Monika Ciołek kl. VI, Jakub Liber kl. VI, Klaudia Radziejewska kl. V i Adrian Zachariasz kl. IV.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale.
  Koncert Szkoły Muzycznej I Stopnia

W czwartek, 11 kwietnia naszą szkołę odwiedzili uczniowie pińczowskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia, którzy dali wspaniały koncert. Szkoła I stopnia jest szkołą umuzykalniającą, rozwijającą zdolności i zainteresowania muzyczne uczniów i przygotowująca do świadomego uczestnictwa w życiu muzycznym. Absolwenci przygotowani są do kontynuowania kształcenia muzycznego w szkole muzycznej II stopnia. Aktualnie trwa nabór uczniów na rok szkolny 2013/2014, a badanie przydatności kandydatów odbędzie się 25 maja od godziny 8.30 w siedzibie szkoły w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie, na który serdecznie zostali zaproszeni nasi uzdolnieni muzycznie uczniowie.
  Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV – VI

W środę, 10 kwietnia uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego.
Konkurs miał na celu sprawdzenie w jakim stopniu uczniowie opanowali sprawności językowe oraz zachęcenie do nauki języka angielskiego.A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Monika Ciołek kl. VI
II miejsce
– Katarzyna Symber kl. VI
III miejsce
– Sylwia Liber kl. VI
wyróżnienie
– Kamila Juszczyk kl. V
Serdecznie gratulujemy

   II Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu

W siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach w ramach II Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów województwa świętokrzyskiego „Serfuję, Szanuję.” Konkurs został zorganizowany przez WSEiP i Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Aż 94 szkół z naszego województwa wzięło w nim udział. W konkursie tym, uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, a jedna z naszych uczennic Roksana Fijałkowska z klasy II otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

  Kontynuujemy udział w programie Trzymaj formę

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje  udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Trzymaj formę!”. Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym przyjemne, zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy,  przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Program „Trzymaj formę” współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności.
  Szkolny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Mały Ekonomista” dla klas V – VI

W poniedziałek, 25 marca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ekonomiczny dla klas V – VI „Mały Ekonomista”.  W konkursie brało udział 6 uczniów. Zadania i regulamin konkursu został przygotowany przez p. Ewelinę Banasiewicz. Przez 60 minut uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi pojęć ekonomicznych, obliczeń pieniężnych, oprocentowań oszczędności i kredytów, znajomości polskich banknotów, a także innych walut obowiązujących na świecie.
Zwycięscy konkursu: Klaudia Rzadziejewska i Kamila Juszczyk wezmą udział w I Gminnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pińczowie, który odbędzie się 12 kwietnia.  Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wielkanoc pachnie wiosną
To pora tak radosna
Pełna pisanek kolorowych
I prezentów zajączkowych
Na stole bazie i cukrowy baranek
i mnóstwo wody w dyngusowy poranek


W czasie tych szczególnych Świąt życzę Wam wszystkim, Waszym rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, radosnych, pełnych ciepła chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie

  Wielkanocny kiermasz

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Grupa naszych uczniów wystawiła stoisko z ozdobami świątecznymi wykonanymi wcześniej na zajęciach artystycznych. Nasze stoisko połączyliśmy ze stoiskiem pań należących do Koła Gospodyń Wiejskich z naszej miejscowości. Druga grupa uczniów w tym samym czasie uczestniczyła w konkursie palm wielkanocnych. Naszą palmę, która wyglądała przepięknie wykonaliśmy na zajęciach plastyczno-technicznych. Wszystkie palmy wielkanocne zaprezentowane były na placu przed Urzędem Miejskim w Pińczowie.

  Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

22 marca grupa naszych etnologów uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych w Belwederze zorganizowanych przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i Muzeum Regionalne. Nasi uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia artystyczne prezentowali innym wykonanie wielkanocnych kurczaczków, obserwowali i samodzielnie próbowali ozdabiać jajka poprzez oklejane, drapane, ozdabiane piórami i cekinami. Uczyli się wykonywać tradycyjne palmy wielkanocne, lepili baranki i zajączki z masy solnej. Umiejętności robienia ozdób świątecznych uczyli się wraz ze swoimi rodzicami pod czujnym okiem pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich w Kozubowie i innych twórców ludowych. Nasi „Kozubowscy Etnolodzy” doskonale wiedzą, że tradycji i zwyczajów uczymy się od naszych dziadków, rodziców i osób starszych bardziej doświadczonych.  Współpraca wielopokoleniowa naszych uczniów na pewno przyniesie wspaniałe rezultaty.
Więcej zdjęć z warsztatów na stronie: http://www.pinczow.com/news/display.php?ID=5516

 Konkursy wielkanocne
22 marca dokonano rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski „Najpiękniejsza Palma i Kartka Wielkanocna”. Wybór okazał się dość trudny. Większość prac była pomysłowa i oryginalnie wykonana, miały swoją unikatową specyfikę i w każdą włożono wiele serca. Oto lista zwycięzców:

Najpiękniejsza karta wielkanocna:
w kategorii klas I – III:
I miejsce – Klaudia Niedziela
II miejsce – Roksana Fijałkowska
III miejsce – Kinga Wojciechowska

w kategorii klas IV- VI:
I miejsce – Klaudia Radziejewska
II miejsce – Natalia Dąbrowska
III miejsce – Anna Pytel

Najpiękniejsza palma wielkanocna:

I miejsce – Martyna Gajos
II miejsce – Roksana Fijałkowska
III miejsce – Klaudia Niedziela

  Gratulujemy!
  Powitanie wiosny!

Aby tradycji stało się zadość, 21 marca uczniowie naszej szkoły wypowiedzianymi słowami „Marzanno, Marzanno…” pożegnali zimę i przywitali wiosnę. W tym celu wybrali się na wycieczkę na pobliski mostek nad rzekę. Tam podpalono Marzanny, a następnie wrzucono je w wir płynącej rzeki przy aplauzie rozradowanych uczniów. W uroczysty sposób pożegnano zimę, która wartkim nurtem rzeki odpłynęła w szeroką dal, aby powrócić za rok.

„Marzanno, Marzanno, Ty Zimowa Panno
Ciebie Żegnamy
Wiosnę Witamy”.
  Mamy wyróżnienie w konkursie SKO Blog Miesiąca

W miesiącu lutym Zespół Szkolnych Blogów przyznał naszej szkole wyróżnienie za szczególną aktywność w zakresie promowania idei przedsiębiorczości. Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca została dostrzeżona. Ale to nie koniec rywalizacji. Konkurs nadal trwa i w dalszym ciągu mamy szansę zostać Blogiem Miesiąca i wygrać laptopa dla szkoły. Przed nami jeszcze 4 etapy rywalizacji, dlatego pamiętajcie o głosowaniu na naszą szkołę.   

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie   II Ogólnopolski Konkurs Ratujemy i Uczymy Ratować”

Nasza szkoła wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Ratujemy i Uczymy Ratować”. Celem konkursu jest propagowanie podstawowych czynności ratujących życie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.
I etap wojewódzki polegał na nadesłaniu innowacyjnego scenariusza zajęć opracowanego przez nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Nasz scenariusz zajęć znalazł się wśród 5 najlepszych scenariuszy z naszego województwa. Zakwalifikowaliśmy się do II etapu konkursu, który będzie polegał na przeprowadzeniu zajęć według scenariusza przesłanego na I etap. Zajęcia te odbędą się w jednej z 5 zakwalifikowanych z danego województwa szkół w dniach 12 – 14.03.2013r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia naszym małym ratownikom!     Ogólnopolski Program Scrabble w szkole

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Scrabble w szkole” organizowanego przez firmę Mattel Polska oraz Polską Federację Scrabble. Jest to program przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Jego celem jest popularyzacja Scrabble jako narzędzia pomocowego w nauczaniu np. języka polskiego, języków obcych, przedmiotów ścisłych, rozwijaniu umiejętności językowych i logicznego myślenia, a także jako wsparcia w terapii pedagogicznej.
Udział w programie przynosi wiele korzyści dla ucznia m.in.

 • pomaga przezwyciężyć lęk przed szkołą (szczególnie u najmłodszych)
 • rozwija kreatywność
 • rozwija umiejętność logicznego myślenia, dedukcji, wyszukiwania nowych strategii, taktyk itd.
 • pobudza i rozwija wyobraźnię dzieci
 • uczy współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji
 • pomaga przyswoić materiał w przyjemny sposób poprzez zabawę
 • wyzwala w uczniach chęć działania, co przekłada się na konieczną w procesie lekcyjnym tzw. energię grupową

W ramach programu szkoła otrzymała zestawy gier Scrabble, które wykorzystywane są podczas zajęć pozalekcyjnych. Koordynatorem programu jest p. Anna Zacharz oraz p. Ewelina Banasiewicz.

    Edukacja zdrowotna dotycząca zachorowań na cukrzycę

Według Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca, uznana już za chorobę społeczną jest jednym z najgroźniejszych schorzeń cywilizacyjnych. Lekarze alarmują, że rozprzestrzeniająca się w bardzo szybkim tempie choroba, może stać się epidemią XXI wieku. Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Elżbietę Dzierżak, która wyjaśniła, co to jest cukrzyca, jakie są jej objawy, jak żyć z tą choroba. Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny dotyczący cukrzycy. Zajęcia odbyły się w ramach Narodowego Programu Profilaktyki i Edukacji Diabetologicznej, którego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat cukrzycy wśród społeczeństwa, zmniejszenie występowania czynników ryzyka, stworzenie skutecznych strategii zapobiegania powikłaniom związanym z leczeniem cukrzycy oraz poprawa jakości życia osób chorych na cukrzycę.
    Pomagamy dzieciom z Afganistanu

Dzieci w Afganistanie umierają częściej niż w Afryce. Jeśli przeżyją – nie wszystkie będą mogły pójść do szkoły. Niektóre z nich nigdy nie trzymały w ręce ołówka. Wakacje w Afganistanie są zimą – bo dzieci nie mają butów, żeby w śniegu dotrzeć do szkoły. Szkoły to najczęściej podarte namioty lub miejsca pod drzewem, na których siadają dzieci i słuchają swojego nauczyciela. W Afganistanie ludzie marzą o końcu wojny i o pokoju. Chcieliśmy  podarować Afgańskim dzieciom namiastkę zwykłego życia, dlatego członkowie szkolnego Koła PCK włączyli się w pomoc i zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych. Dzięki hojności naszych uczniów udało się zebrać zeszyty, ołówki, linijki, kredki, długopisy, które zostały przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej  Redemptoris Missio.

W połowie stycznia dary zostały przewiezione na lotnisko wojskowe i stamtąd samolotem do bazy Bagram. Z lotniska w Afganistanie odebrali je polscy żołnierze i rozdali dzieciom w patrolowanych wioskach.
Za okazaną pomoc nasi uczniowie otrzymali podziękowanie z Fundacji. 
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy pomóc i dzięki nam na twarzach afgańskich dzieci zagościł uśmiech.  
    III Świętokrzyski Turniej Matematyczny rozpoczęty

W ramach projektu Magia Matematyki uczniowie klas IV – VI przystąpili do III świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego „Matematyka – moja pasja, czyli Świętokrzyskie w liczbach”. Celem Turnieju jest wspieranie i rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży, ich zainteresowań oraz kompetencji kluczowych w zakresie edukacji matematycznej z zastosowaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej. Przez cztery miesiące uczniowie będą pracować w zespołach, wykonując różne zadania w Bloku Abakus, Dekoder, Kreator i Menadżer. Nowością w tym roku jest praca z wykorzystaniem platformy e – learningowej, dzięki której uczniowie nauczą się umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi.  Koordynatorem projektu Magia Matematyki i opiekunem uczniów biorących udział w Turnieju jest p. Ewelina Banasiewicz.
    Kogo kocham, kogo lubię…

Dziś, 14 lutego w naszej szkole odbyły się szkolne Walentynki. W tym dniu uczniowie naszej szkoły okazywali sobie swoją sympatię, obdarowując swoich dobrych przyjaciół i znajomych. Przez wiele dni członkowie Samorządu Uczniowskiego zbierali kolorowe, papierowe serduszka, upominki i kartki z życzeniami i wkładali je, do wykonanej specjalnie na ten cel walentynkowej skrzynki, a następnie na apelu, wręczali je adresatom. Walentynki sprawiły, że na wielu twarzach naszych uczniów zagościł uśmiech. Dzień św. Walentego w naszej szkole cieszył się ogromnym powodzeniem.

  Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

W piątek, 8 lutego uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do lasu. Celem wyprawy było dokarmianie zwierząt w okresie zimy. Na miejscu przywitał wszystkich leśniczy Nadleśnictwa Pińczów pan Jan Radkiewicz, który zabrał uczniów na spacer po lesie.

W czasie wędrówki uczniowie uczyli się składania pokarmu dla zwierząt, rozpoznawali tropy i odgłosy zwierząt i ptaków. Spotkanie z leśniczym zakończyło się tradycyjnie wspólnym ogniskiem, w czasie którego można było posłuchać ciekawych opowieści pana leśniczego. Taka edukacja wzbogaca wiedzę o przyrodzie, rozwija wrażliwość na jej piękno i wyrabia wśród uczniów poczucie odpowiedzialności za środowisko.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za tą wspaniałą lekcję przyrody i z niecierpliwością czekamy na następną taką wyprawę do lasu.
     Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

6 lutego uczniowie klasy II i III  brali udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego.  Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych już począwszy od młodszych grup wiekowych. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z języka angielskiego. Ich zmagania ocenił nauczyciel języka angielskiego p. Marcin Malawski.

 A oto wyniki konkursu: 
I miejsce – Anna Rusak klasa III
II miejsce – Agnieszka Boksa klasa III
III miejsce – Aleksandra Wcisło klasa III
Wyróżnienie – Oskar Wojtaś klasa II  

Serdecznie gratulujemy!
  Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej  

Uczniowie klasy V i VI biorą udział w projekcie ekonomicznym Małopolskiego Instytutu KulturyEdukacja Ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Celem projektu jest pobudzenie postaw przedsiębiorczych i rozwój kompetencji społecznych wśród uczniów. W ramach projektu otrzymaliśmy grę planszową „Chłopska Szkoła Biznesu”, stanowiącą doskonałą pomoc metodyczną do nauki ekonomii. Gracze wcielają się w role XVIII-wiecznych przedsiębiorców. Jako uczestnicy wymiany handlowej na rynku lokalnym lub europejskim ponoszą koszty produkcji i negocjują warunki sprzedaży swoich wyrobów. Sukces gracza w dużej mierze zależy od umiejętności współpracy z innymi graczami. „Chłopska Szkoła Biznesu” to symulacja gry rynkowej – jak w świecie rzeczywistym występuje w niej możliwość zarówno konkurowania, jak i współpracy między graczami. Gra jest bardzo udanym połączeniem przedsiębiorczości, historii, geografii oraz matematyki. Poprzez nietypowe lekcje z wykorzystaniem tej gry uczniowie mogą doświadczać praw gospodarki rynkowej oraz integracji powyższych przedmiotów szkolnych. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Banku Polskiego. Gra wykorzystywana jest na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez p. Ewelinę Banasiewicz.
  Aby nasz uśmiech był zawsze piękny

W naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna „Dbamy o piękny uśmiech” dotycząca higieny jamy ustnej. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia w zakresie zasad higieny i profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo szczotkować zęby, posługiwać się nitką dentystyczną, jak zapobiegać próchnicy, a także poznali zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne przybliżające podstawowe informacje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz próbki past. Akcja odbyła się pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła PCK p. Eweliny Banasiewicz.
    Z okazji Dnia Babci i Dziadka 

Jest taki szczególny dzień, w którym obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku babcie i dziadków. Jest to Dzień Babci i Dziadka.  W naszej szkole ze względu na ferie zimowe uroczysty apel z tej okazji odbył się 1 lutego.  Apel rozpoczęła dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, która życzyła szanownym gościom wielu radości, zdrowia i zadowolenia ze swoich wspaniałych wnucząt. Następnie najmłodsi uczniowie, którzy pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń przygotowali z tej okazji program artystyczny zaprezentowali  wiersze, piosenki i tańce. Wzruszeni dziadkowie długo oklaskiwali swoje wnuczęta za tak wspaniały występ.

W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów pod kierunkiem p. Eweliny Banasiewicz kontynuuje udział w innowacyjnym projekcie „Matematyka Innego Wymiaru”. Uczniowie z klas III – VI mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji matematycznych. Zwieńczeniem udziału w projekcie będą Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy projektu mają m.in. dostęp do ciekawych zadań i animacji na stronie internetowej projektu. A w ostatnich dniach nadeszły do nas długo oczekiwane  zbiory zadań dla uczniów. Zabieramy się więc ostro do rozwiązywania zadań, bo mistrzostwa w kwietniu!    Podsumowanie akcji „Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki”

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie aktywnie włączyli się w akcję charytatywną „Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki”. Akcja ma na celu pomoc w powrocie do zdrowia młodym osobom z województwa świętokrzyskiego. Najczęściej są to osoby chore, niepełnosprawne dzieci,  które straciły niespodziewanie zdrowie i nie mają szans na rehabilitację i potrzebny jest zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do kontynuowania rehabilitacji. Akcję popiera m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Aktywnie uczestniczą w niej Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach oraz Starostwa Powiatowe. Miśka Zdziśka wspiera cała Polska! I my także! Dzięki Wam i Waszym rodzicom uzbieraliśmy mnóstwo nakrętek, za co otrzymaliśmy podziękowanie od Starosty Pińczowskiego. Akcją w naszej szkole opiekuje się p. Ewelina Banasiewicz.  

14 II 2013 – 27 II 2013

Harmonogram zajęć w ferie zimowe

  Zabawa choinkowa 

Tuż przed feriami, 13 stycznia pożegnaliśmy mijające półrocze wspaniałą zabawą choinkową. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna na pięć godzin wypełniła się radością, śmiechem, muzyką i tańcem. Oczywiście zabawa nie mogłaby się odbyć bez pomocy rodziców, którzy pomogli przy jej organizacji i zatroszczyli się o poczęstunek.

Choinka była bardzo udana, humory wszystkim dopisały i każdy świetnie się bawił.

Zdjęcia

W niedzielę, 13 stycznia zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku to już 21. finał. Jest to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku. Wówczas blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, a także na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo – leczniczych. W naszej miejscowości już po raz czwarty kwestowali członkowie Szkolnego Koła PCK z opiekunem p. Eweliną Banasiewicz.
           Podsumowanie I semestru
I semestr roku szkolnego 2012/2013 zakończył się apelem podsumowującym, na którym dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba wręczyła wyróżniającym się uczniom tarcze wzorowego ucznia.

Klasa I: Kinga Wojciechowska, Klaudia Niedziela
Klasa II: Roksana Fijałkowska, Weronika Kopeć, Oskar Wojtaś
Klasa III: Anna Rusak
Klasa IV: Natalia Wojtaś, Dominik Placek, Adrian Zachariasz, Kinga Marciszewska
Klasa V: Klaudia Radziejewska, Kamila Juszczyk
Klasa VI: Monika Ciołek

GRATULUJEMY!
            Szkolny Konkurs Matematyczny „Matematyczne Asy”

We wtorek, 8 stycznia uczniowie klas IV – VI brali udział w szkolnym konkursie matematycznym „Matematyczne Asy”. Uczniowie zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez p. Ewelinę Banasiewicz sprawdzającymi zdobytą wiedzę i umiejętności. Konkurs odbył się pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, które ufundowało dla uczniów nagrody. A oto wyniki:

Matematyczne Asy IV klasy: Adrian Zachariasz, Dominik Placek, Kinga Marciszewska, Natalia Wojtaś, Jagoda Ryńska

Matematyczne Asy V klasy: Klaudia Radziejewska, Kamila Juszczyk

Matematyczne Asy VI klasy: Radosław Medalion, Monika Ciołek
           Akcja informacyjna „Bezpieczna Woda”

Nadchodzi długo oczekiwany wypoczynek zimowy. Wszyscy się cieszą i planują  radosny wypoczynek. Zabawy w domu, na lodzie i śniegu! Marzymy aby dopisała odpowiednia aura  i humory. Zawsze jednak pamiętajmy o odpowiednim zachowaniu podczas czasu wolnego od nauki. W związku z trwającym sezonem zimowym pojawia się często sygnalizowany problem nieszczęśliwych wypadków podczas lekkomyślnych zabaw dzieci i młodzieży na zamarzniętych zbiornikach wodnych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda”. Szkolne koło PCK przygotowało akcję informacyjną na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku na obszarach wodnych. Każdy uczeń otrzymał ulotkę informacyjną dotyczącą podstawowych zasad zachowania ostrożności na zbiornikach wodnych, a także numerów telefonów alarmowych. Więcej informacji nt. akcji można znaleźć:

  www.wypoczynek.men.gov.pl
www.bezpiecznienastoku.pl
www.msport.gov.pl
           Ferie, ferie… ale bezpieczne!

Tuż przed feriami, 9 stycznia odwiedził nas policjant Komendy Miejskiej Policji w Pińczowie, który przeprowadził prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Pan policjant omówił wszystkie zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych zwłaszcza podczas zabaw na śniegu.
Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji i obiecali, że podczas ferii zachowają szczególną ostrożność w trakcie zabaw.
           Akcja informacyjna PCK „Nie daj się grypie”

Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie przebywają w bliskiej odległości, dlatego choroby szerzące się drogą kropelkową, mogą przenosić się szczególnie łatwo. Chorzy uczniowie mogą też stanowić źródło zakażenia dla członków swoich rodzin oraz innych osób, z którymi kontaktują się w życiu codziennym. „Co można zrobić, aby uchronić siebie i innych przed grypa?” Na te i inne pytania uczniowie dowiedzieli się z prezentacji przygotowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kielcach, którą zaprezentowały opiekunki Szkolnego Koła PCK: w klasach I – III p. Jolanta Markiewicz, a w klasach IV – VI p. Ewelina Banasiewicz. Pamiętajmy, że w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę, należy szczególnie pamiętać o zasadach dotyczących zarówno zdrowego stylu życia, jak też prostych czynnościach higienicznych, które mogą uchronić przed zachorowaniem.             Ogólnopolska inicjatywa Karmimy Psiaki 

Szkolne Koło PCK zaprasza wszystkich uczniów i nie tylko do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę „Karmimy Psiaki”. Akcja ma na celu zebranie posiłków dla bezdomnych zwierząt oraz pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów. Jak możesz przyłączyć się do akcji? Wejdź na stronę akcji: http://www.karmimypsiaki.pl/ Wybierz psiaka, któremu chcesz pomóc Zostaw swój adres e-mail Poinformuj o akcji znajomych – razem zrobimy więcej! Dotychczasowe efekty akcji przerosły oczekiwania organizatorów. Z pewnością kolejna edycja stanie się sposobem na to, aby cała Polska aktywnie włączyła się w działanie na rzecz potrzebujących psiaków.            Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Językowego FunEnglish 

W dniach 6 – 24 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Językowego FunEnglish. Celem konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego z wykorzystaniem multimediów oraz wyłonienie najzdolniejszych dzieci z całego kraju. Pozwala on dzieciom na sprawdzenie swoich umiejętności językowych oraz  poznanie dodatkowych możliwości pożytecznego wykorzystania komputera w nauce.  Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 6-12 lat i przebiegał w formie trzech etapów.
A oto osiągnięcia naszych uczniów:  
PÓŁFINAŁ: Klaudia Radziejewska kl.V, Monika Ciołek kl.VI  
FINAŁ: Adrian Zachariasz kl. IV, Patrycja Zachariasz kl. VI, Katarzyna Symber kl. VI, Sylwia Liber kl. VI

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom!    Drodzy nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, uczniowie i wszyscy sympatycy szkoły!  

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju, radości i wypoczynku w gronie najbliższych osób, a gwiazda betlejemska niech będzie drogowskazem do miłości, szacunku, przyjaźni  i dobrych emocji. Niech wszelkie łaski napełnią Wasze domy i  rodziny nie tylko w czas świąteczny, ale cały 2013 rok.

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie

    40 Akcja Redakcji Echa Dnia „Pluszowy Miś”

Szkolne koło PCK tuż przed świętami przyłączyło się do akcji charytatywnej „PLUSZOWY MIŚ”. Akcję z powodzeniem od 40 lat prowadzi Redakcja Echa Dnia, która  zbiera zabawki i przekazuje potrzebującym.

Prezenty Redakcja przekazuje dzieciom leżącym na szpitalnych oddziałach, podopiecznym ośrodków wychowawczych, rodzinnych domów dziecka, maluszkom z Domu Samotnej Matki i Dziecka w Kielcach. Dary, które otrzymuje Redakcja  odbiera także kilkadziesiąt ubogich rodzin z Kielc i okolic. Przez kilka dni nasi uczniowie przynosili do szkoły książki i maskotki, które przekazaliśmy Redakcji Echa Dnia.
Pracownicy Redakcji składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną akcję.
  Przedstawienie bożonarodzeniowe 

W dniu 20 grudnia z okazji zbliżających się świąt dzieci z naszego przedszkola i szkoły wystawiły jasełka bożonarodzeniowe. Mali aktorzy znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, króla, świętych postaci. Kolejne scenki jasełek były przeplatane występami chóru szkolnego, który śpiewał i grał kolędy.

Wśród zaproszonych gości był między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pan Włodzimierz Badurak, emerytowani pracownicy naszej szkoły oraz rodzice i dziadkowie uczniów. W tym dniu w naszej szkole panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Na zakończenie przedstawienia nasz gość Pan Burmistrz obdarował uczniów słodkimi upominkami życząc wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


  Konkursy bożonarodzeniowe

Przed samymi świętami Samorząd Uczniowski dokonał podsumowania wyników konkursu na najładniejszą kartkę, stroik i ozdobę świąteczną. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były wspaniałe, dlatego wybór tych najpiękniejszych był bardzo trudny. Po długich obradach podjęto decyzję.


A oto zwycięskie kartki:

I miejsce – Roksana Fijałkowska (klasa II) i Klaudia Radziejewska (klasa V)

II miejsce – Klaudia Niedziela (klasa I) i Kinga Marciszewska (klasa IV)

III miejsce – Szymon Berowski (klasa II) i Natalia Wawrzyk (klasa IV)

Stroik świąteczny:

I miejsce – Aleksandra Wcisło (klasa III)
II miejsce – Kinga Marciszewska (klasa IV)
III miejsce – Magdalena Biesaga (klasa VI)Ozdoba świąteczna:

 I miejsce – Natalia Wawrzyk (klasa IV)
II miejsce – Monika Ciołek (klasa VI)
 III miejsce – Klaudia Radziejewska (klasa V)

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!    Nie pal przy mnie, proszę!

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Program został skierowany do szkoły przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie oraz uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem. Zagadnienia o tej tematyce będą realizowane w klasach I – III oraz w klasach starszych na godzinach wychowawczych i zajęciach socjoterapeutycznych.
   Podsumowanie projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2012” 

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasza szkoła w obecnym roku szkolnym przystąpiła do projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2012”. Celem projektu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Projekt rozpoczął się 1 września 2012r. Współorganizator projektu, Komenda Policji, przeprowadziła spotkanie z uczniami na temat cyberprzemocy, cyberprzestępczości oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich (w naszej szkole spotkanie miało miejsce dnia 12 listopada 2012r.).

Następnie nauczyciel informatyki, pani Agnieszka Prucnal przeprowadziła zajęcia z uczniami dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Zadanie konkursowe uczniowie tworzyli w zespołach dwuosobowych. Polegało ono na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat „Kodeks bezpiecznego internauty”. Prezentacja została opracowana z wykorzystaniem programu Prezi, umieszczona i udostępniona w sieci Internet oraz dostarczona organizatorom na płycie CD. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły dwie uczennice z klasy szóstej: Monika Ciołek i Patrycja Zachariasz.

Ogółem w konkursie wzięło udział 51 szkół z całego województwa. Przygotowano 341 prezentacji konkursowych z czego do finału wojewódzkiego przeszło 95 prac. Jury wybrało 14 zespołów – laureatów. Uroczyste wręczenie nagród dla finalistów konkursu miało miejsce dnia 18 grudnia 2012 roku w czasie konferencji podsumowującej projekt w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Wólce Milanowskiej, gdzie nasze uczennice zdobyły wyróżnienie. Każda z nagrodzonych dziewczyn otrzymała bony towarowe o wartości 250 zł, dyplom oraz pendriva.

Gratulujemy i zachęcamy innych do udziału w konkursach    Pomagamy chorym i potrzebującym dzieciom

W ramach współpracy z Fundacją Serce – na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom członkowie Szkolnego koła PCK sprzedawali świąteczne świece. Zarobione w ten sposób pieniądze Fundacja przeznacza na chore i potrzebujące dzieci. Główne cele Fundacji to: wspieranie i rozwój wszelkich form lecznictwa dziecięcego i opieki zdrowotnej nad dziećmi, wspieranie inicjatyw mających na celu poprawę stanu zdrowia dziecka oraz organizowanie i wspieranie wszelkich form pomocy dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Członkowie SKO sprzedali 20 świec, a zarobione pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji.
     Wielka zbiórka płyt CD i DVD

Drodzy Uczniowie! Szkolne koło PCK rozpoczęło kolejną akcję. Tym razem zbieramy płyty CD i DVD. Jest to wielka ogólnopolska akcja Klubu Obrońców Planety. Czystość środowiska jest dla nas bardzo ważna, stąd też włączenie się do tej akcji. Większość płyt w domach jest bezużyteczna i najczęściej zalega nam na półkach. Każda wyrzucona płyta to problem dla środowiska, ponieważ ich rozkład trwa około 1000 lat. Dlatego tak ważne jest, aby płyty nie trafiły na wysypiska śmieci. Zebrane płyty zostaną przetworzone na surowiec, z którego wykonane mogą być np. obudowy do nowych telewizorów itp. W zamian za każdy karton zebranych płyt otrzymamy kolekcję z serii „Było sobie życie” oraz wybrane odcinki programu popularnonaukowego „Galileo”. Informacji nt. akcji udziela p. Ewelina Banasiewicz.
      Lepiej widoczni – widocznie lepsi

Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego staramy się propagować w szkole bezpieczne zasady zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtować nawyki poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadamiać dzieciom konieczność noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.

W naszej szkole wychowawcy klas prowadzą „lekcje bezpieczeństwa”. Tym razem dotyczyła ona wychowania komunikacyjnego. Uczniowie obejrzeli także film pokazujący, jak ważną rolę dla zwiększenia bezpieczeństwa ma używanie elementów odblaskowych. Mamy nadzieję, że dzięki takim lekcjom zmniejszy się liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci, że wśród młodych ludzi zapanuje moda na noszenie odblasków, czy odzieży z takimi dobrze widocznymi, błyszczącymi elementami.
    Podsumowanie akcji Góra Grosza 2012

Ogólnopolska akcja Góra Grosza 2012 dobiegła końca. Szkolne koło PCK zakończyło zbiórkę monet groszowych. Uczniowie pod bacznym okiem opiekuna PCK policzyli pieniądze. Ogółem zebrano 94,58zł. Podstawowym celem przeprowadzonej akcji było uświadomienie uczniom,  że najdrobniejsze monety mogą, zebrane w tak dużej liczbie stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
  Z etnografią na TY
 

Dnia 13 grudnia grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez panią etnograf Marcelinę Mastyna z Pracowni Etnograficznej w Warszawie. Zajęcia te odbyły się w PSCK, a dotyczyły realizowanego w naszej szkole projektu EtnoLog – zaloguj się na ludowo!

Celem zajęć było poznanie i rozumienie pojęć takich jak: etnografia, kultura, folklor oraz zapoznanie z metodami badawczymi stosowanymi przez etnografa. Uczniowie w czasie warsztatu pracowali metodami aktywnymi. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła zabawa ,,Etno Bingo”. Wejście w rolę antropologa lub mieszkańca obcego plemienia uczyło uczestników warsztatów niekonwencjonalnego porozumiewania się w celu odkrycia niezbadanych tradycji.

Pracując w grupach, uczniowie uczyli się współpracy, zdobywali umiejętność wymiany poglądów i wypracowywania wspólnego stanowiska. W czasie warsztatów prowadząca opowiadała również o idei wykonywania ozdób świątecznych oraz zapoznała z tradycjami charakterystycznymi dla Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty z etnografem pozwoliły uczniom zrozumieć przedmiot badań etnografii. Uświadomiły również, jak niezwykle cenne jest dziedzictwo kulturowe. Ćwiczenia stosowane w czasie warsztatów, to doskonały drogowskaz do odkrywania kultury ludowej naszej miejscowości.
    Ogłoszenie
Informujemy o  wypoczynku zimowym dla dzieci rolników, uprawnionych do świadczeń KRUS organizowanym  przez Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej.
Poniżej zamieszczamy informacje.

ZIMOWISKO
   Wizyta w schronisku dla zwierząt w Dyminach

Wszyscy wiemy, jak trudny dla zwierząt jest okres zimy. Zawsze bardzo gorąco apelujemy do Waszych serc i od lat NIGDY się na Was nie zawiedliśmy! Przez prawie 10 tygodni przynosiliście dary dla psów i kotów. Uzbierało się ich całkiem sporo. 7 grudnia członkowie koła PCK odwiedzili schronisko dla zwierząt w Dyminach i przekazali zebrane dary pracownikom schroniska. Przy okazji uczniowie zobaczyli jak funkcjonuje schronisko, w jakich warunkach zwierzęta dopełniają żywota, jakie są potrzeby tej instytucji.

Była to z całą pewnością niezwykle trudna wyprawa – zderzenie z rzeczywistością wywołało wiele emocji: współczucie, wzruszenie, a nawet łzy.
Wizyta w schronisku uświadomiła nam, jak wiele jest bezdomnych zwierząt, czekających na naszą pomoc.


Pracownicy schroniska wraz z opiekunami Szkolnego koła PCK  serdecznie dziękują za aktywny udział w akcji Wam i Waszym Rodzicom, za dobre serce, za chęć dzielenia się i współodpowiedzialność za zwierzęta!
  Warsztaty projektowania ozdób świątecznych
 

Coraz częściej, zamiast wykonywać ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne osobiście, kupujemy gotowe w sklepie. My postanowiliśmy się nauczyć wykonywania tych ozdób pod okiem pań z KRR z Bogucic w specyficznym miejscu, oddającym atmosferę życia w dawnej wsi polskiej – Chacie Boguckiej. Wspólnie z paniami wykonaliśmy kolorowy łańcuch ze słomy, bibułkowe szyszki, dzwonki i aniołki, które zabraliśmy do szkoły, aby zawiesić je na naszej szkolnej choince.

Nasi szkolni etnolodzy uczestniczyli również w warsztatach projektowania ozdób Bożonarodzeniowych, jakie zorganizowało w sobotnie popołudnie Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Wykonywali tam ozdoby i dekoracje świąteczne, kartki bożonarodzeniowe razem z regionalnymi twórcami, artystami i plastykami. Zdobyta w czasie warsztatów wiedza i umiejętności przyda się do przygotowania się do zbliżających Świąt Bożego Narodzenia.

   Zwycięstwo klasy IV w konkursie „Rymowany Mikołaj”

  6 grudnia ruszają sanie i mkną ponad drzewa,
Święty Mikołaj wesoło śpiewa,
A z sań ku ziemi w szalonym biegu
prezenty lecą jak płatki śniegu.  

To jedna z rymowanek, które ułożyli uczniowie klasy IV w ramach wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski „Rymowany Mikołaj”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, jego organizatorzy otrzymali ponad 400 wierszy autorstwa dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i świetlic. Jury wybrało zwycięzców, wśród których znaleźli się uczniowie klasy IV. W nagrodę uczniowie wzięli udział w „Marszałkowych Mikołajkach”, które odbyły się 7 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Mikołajkom towarzyszyły zabawy i  konkursy. Razem z dziećmi bawił się członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek.  Do świata magii i iluzji zaprosił dzieci Czarodziej Mirabello, zachwycały pokazy ekwilibrystyczne, pojawiła się również Królowa Śniegu.
Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów i wręczył wszystkim paczki, a także słodkiego poczęstunku dla dzieci.

 
To był wspaniały dzień i na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy IV.  
  VI Festyn Mikołajkowy

6 grudnia uczniowie klas I – III ze swoimi nauczycielkami oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego brali udział w VI Festynie Mikołajkowym zorganizowanym w Parku Miejskim w Pińczowie. Na festynie najmłodsi mieli okazję brać udział w konkursach, tańcach i zabawach ze św. Mikołajem i Śnieżynką. Uczniowie oglądali też tresurę psów prowadzoną przez kolorowych klaunów oraz pokazy magii pokazywanej przez iluzjonistę. Oprócz cukierków i batoników, uczniowie zostali poczęstowani watą cukrową i gorącą herbatą. Członkowie S. U. zorganizowali świąteczny kram z ozdobami. Tego dnia, pomimo prawdziwie zimowej aury wszystkie dzieci świetnie się bawiły, gdyż taki dzień jest tylko raz w roku.   Wizyta Świętego Mikołaja

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu – to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty – wyraźnie wzruszony – w zamian obdarował je prezentami. Szczególnie dużo upominków dostały przedszkolaki i dzieci z klas I – III, ale i dla innych nie zabrakło rożnych podarków. Mikołaj odwiedził wszystkich, i tych grzecznych, i tych niegrzecznych. Mikołaj wie, że wszyscy lubimy dostawać prezenty. Wie też, że zawsze jest u nas mile widziany i oczekiwany.
  Zakończenie zbiórki zużytych telefonów w ramach Akcji Ekoszkoły

Szkolne koło PCK informuje, że zakończyliśmy w szkole zbiórkę telefonów komórkowych. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać 20 sztuk zużytych telefonów. Telefony zostaną przekazane Firmie Greenfone. Celem akcji było uświadomienie uczniom wpływu nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym na zagrożenie środowiska. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję!
  Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Zima jest wspaniałą porą roku, ale nie dla wszystkich. 5 grudnia członkowie Szkolnego Koła LOP zorganizowali apel na temat pomocy zwierzętom podczas zimy. Uczniowie w wierszach i piosenkach przedstawili trudności, z jakimi borykają się zwierzęta i przypomnieli, jak ważne jest właściwe dokarmianie.

Zwierzęta, a zwłaszcza ptaki, zimą cierpią głód, dlatego uczniowie urządzili dziś także „ptasią stołówkę” na drzewach i krzewach przy naszej szkole. Do stołówki już przylatują wróble oraz sikoreczki. Karmimy ptaki, bo pomagamy im przetrwać zimę.
Ogromną radość sprawia nam, gdy patrzymy jak uwijają się przy pokarmie, szczególnie rano po zimnej nocy.
 Teraz nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno nie będą głodni!    Mikołajkowa Akcja Pomocy Afryce

Tuż przed Mikołajkami członkowie Szkolnego koła PCK przystąpili do ogólnopolskiej Mikołajkowej Akcji Pomocy Afryce, w ramach której przeprowadzona została akcja „Hobe”. Uczniowie zorganizowali w szkole zbiórkę pieniężną na czasopisma dla dzieci w Rwandzie, ponieważ tam problem analfabetyzmu jest bardzo duży. Mimo to rwandyjskie dzieci bardzo lubią się uczyć i czytać, jednak nie mają dostępu do nauki ze względu na ubóstwo. W naszej szkole dzięki zebranym datkom daliśmy 10 Rwandyjskim dzieciom dostęp do prasy na okres 1 roku. Akcja została zorganizowana w ramach współpracy z Pallotyńską Fundacją Misyjną i jest przeprowadzana w ramach Programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła z pasją”.
  Wspaniała zabawa andrzejkowa

Jak co roku w naszej szkole koniec listopada to czas zabawy andrzejkowej, która odbyła się 29 listopada. W tym dniu w szkole panował wyjątkowo magiczny nastrój.
Na szkolnym korytarzu zgromadziły się wróżki, które przepowiadały przyszłość.

Było lanie wosku, można było poznać imię żony czy męża, a także dowiedzieć się, czy czasami nie staniemy się posiadaczami ogromnych bogactw.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ciasteczka z wróżbą przygotowane przez uczennicę klasy IV Kingę Marciszewską. Żartom i śmiechom nie było końca.

Oczywiście nie zabrakło dobrej muzyki, o którą zatroszczyli się chłopcy z klasy VI. Rodzice natomiast zadbali o smaczny poczęstunek w klasach. Andrzejki dały okazję do dobrej integracyjnej zabawy, budowania więzi między klasami oraz do przypomnienia tradycji i zwyczajów ludowych.

  20012/2013 Rok bezpieczeństwa

Dbałość o bezpieczeństwo i wychowanie uczniów jest obowiązkiem szkoły przez cały czas jej działalności, dlatego też minister edukacji Krystyna Szumilas ogłosiła rok szkolny 2012/2013 „Rokiem bezpiecznej szkoły”.
W naszej szkole skupiamy się bezpieczeństwie wychowanków w związku z tym w klasach I – VI zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące udzielania zasad pierwszej pomocy. 

Zajęcia z uczniami przeprowadziły: p. Maria Latocha oraz p. Grażyna Balikowska, które ukończyły specjalne szkolenie dla nauczycieli z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny nt. zasad pierwszej pomocy, które utrwalili podczas zajęć praktycznych.

W trakcie ćwiczeń każdy miał możliwość nauczyć się podstawowych zabiegów ratujących życie ludzkie, a także prawidłowo wzywać pomoc.
Możliwość przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy mieli także rodzice naszych uczniów.
Prelekcję na ten temat przeprowadzili nauczyciele: p. Maria Latocha z p. Marcinem Błachem podczas zebrania z rodzicami dnia 22 listopada.    Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze

W związku z przystąpieniem do projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” w dniu 12 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie funkcjonariusza policji z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie z uczniami klas IV – VI. Tematem spotkania była cyberprzemoc, czyli przemoc przy użyciu technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie występują w Internecie, sposobami ich unikania, jak i również odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne. Poznane w czasie spotkania zasady kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu na pewno pozwolą uczniom poczuć się bezpiecznie w sieci. Więcej informacji propagujących bezpieczeństwo w Internecie można znaleźć na stronach internetowych: www.dzieckowsieci.pl www.kidprotect.pl www.sieciaki.pl www.saferinternet.pl.    

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie

 Szkoła Podstawowa w Kozubowie – Najaktywniejszą Szkołą 2011 w Projekcie „Otwarta Firma” Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy VI z wychowawczynią p. Eweliną Banasiewicz brali udział w Projekcie „Otwarta Firma” w ramach IV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który daje możliwość wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, wejścia na rynek pracy i nawiązania współpracy z przedstawicielami lokalnego biznesu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony jest jednocześnie w ponad 100 krajach, a jego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.   Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki.

Dziś, 9 listopada w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość – inauguracja organizowanego w Polsce po raz piąty Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz wręczenie statuetek i dyplomów wyróżnionym szkołom w roku szkolnym 2011/2012. 

Wśród 20 wyróżnionych szkół z całej Polski znalazła się nasza szkoła zdobywając tytuł Najaktywniejszej Szkoły w Projekcie „Otwarta Firma” 2011.

Nasza szkoła jest jedyną szkołą podstawową w województwie świętokrzyskim, która zdobyła tytuł Najaktywniejszej Szkoły.

XIII edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza

W tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W dniach od 21 listopada do 2 grudnia w naszej szkole będzie trwała zbiórka monet groszowych, które następnie zostaną przeliczone przez komitet organizacyjny i przekazane do organizatora akcji Towarzystwa Nasz Dom. Nad całością akcji czuwają opiekunowie Szkolnego Koła PCK p. Jolanta Markiewicz oraz p. Ewelina Banasiewicz.
  Mali uczniowie dbają o tradycje narodowe

W związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości 9 listopada drużyna zuchów wybrała się pod Pomnik Pamięci Pięciu Bohaterów Gwardii Ludowej Poległych na Polach Kozubowa.
Uczniowie uporządkowali teren i zapalili znicze.
Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły to bardzo ważna lekcja pamięci i poszanowania tradycji.   Apel z okazji Dnia Niepodległości

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski.
Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość.
W piątek, 9 listopada uczniowie klas IV – VI zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny na temat zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzięki takim uroczystościom możemy sobie pozwolić na chwilę zadumy nad tym, że możemy uczyć się i pracować w wolnym i niepodległym kraju, mówić w polskim języku i kultywować narodowe tradycje.
Cześć pamięci tym, którzy swoje życie poświęcili na wolność ojczyzny.
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości powinien stać się dla każdego Polaka  czasem zaakcentowania patriotyzmu, pamięci oraz przywiązania do barw narodowych.   

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”.   Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację. W trakcie realizacji programu uczniowie poznają składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie organizmu, a także pogłębią wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania. Drodzy uczniowie pamiętajcie o zjedzeniu śniadania, bo to dobry początek dnia!
  Pierwszaki 2012

W poniedziałek, 5 listopada na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbyła się zabawa z Jeżem Edkiem – redakcyjną maskotką Echa Dnia, w której wzięli udział pierwszaki z całego powiatu. Uczniowie przybyli na spotkanie, aby poprzez niepowtarzalną zabawę czerpać wiedzę w ramach wielkiej akcji edukacyjnej Echa Dnia „Pierwszaki 2012. Zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Podczas wspólnej zabawy dzieciom zostały przekazane ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Pierwszaki otrzymali ulotkę na temat zagrożeń pożarowych, w tym zabójczego dla ludzi tlenku węgla, przypominali numery telefonów alarmowych, a także brali udział w konkursach z nagrodami. Ten dzień był dla naszych pierwszoklasistów wspaniałą lekcją bezpieczeństwa.
  Dbamy o Miejsca Pamięci Narodowej

W ciągu całego roku szkolnego dbamy o miejsca, które stanowią część naszej historii. Pamiętamy o tych, którzy odeszli,  oddając im należytą cześć.  Kształtujemy jednocześnie postawy patriotyczne  odnosząc się z  szacunkiem  do miejsc pamięci narodowej znajdujących się w naszej miejscowości, dlatego tuż przed Świętem Zmarłych drużyna harcerska wybrała się pod pomnik wzniesiony dla uczczenia wysiłku zbrojnego partyzantów ziemi pińczowskiej. Na miejscu uczniowie uporządkowali teren i zapalili znicze.
  Podsumowanie Projektu Otwarta Twoja Kariera

W dniach 15 – 21 października w całej Polsce trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery. W tych dniach uczniowie klas IV – VI  uczestniczyli w Projekcie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Otwarta Twoja Kariera”.  W trakcie realizacji Projektu uczniowie oglądali filmy dot. różnych zawodów, rozwiązywali testy dot. predyspozycji zawodowych, zostali zapoznani z internetowym katalogiem zawodów, przygotowywali prace plastyczne, prezentacje multimedialne, a także poznali zawód leśniczego podczas wycieczki do lasu oraz kierownika banku, skarbnika i kasjera będąc na wycieczce w Krakowie.

Ideą projektu „Otwarta Twoja Kariera” jest uwrażliwienie uczniów i ich otoczenia na potrzebę właściwego zaplanowania przyszłości zawodowej młodego pokolenia.

WEJDŹ DO SZKOŁY OSZCZĘDZANIA NA NASZEJ KLASIE

http://nk.pl/#sko

ODDAJ GŁOS!!

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie

  Dzień Papieski 2012

Każdego roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje Dzień Papieski.  W tym roku XII Dzień Papieski obchodzony był 14 października. Tegoroczne hasło obchodów to: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Dzień Papieski jest obchodzony od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października). Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy. Zebrane środki przeznaczane są na fundusz stypendialny Fundacji. W organizację zbiórki włączyła się drużyna harcerska naszej szkoły, która zorganizowała zbiórkę w szkole oraz wsi. Program stypendialny Fundacji polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Obecnie programem stypendialnym objętych jest  2500 stypendystów.
  Akcja Ekoszkoły – zbieramy telefony komórkowe

W październiku z inicjatywy szkolnego koła PCK kontynuujemy udział w Akcji Ekoszkoły, której celem jest zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych. Korzyści wynikające z przystąpienia do Akcji mają wymiar ekologiczny – pozwalający poprzez recykling telefonów komórkowych zredukować poziom zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz edukacyjny – mający na celu podnoszenie świadomości uczniów w dziedzinie ekologii. Telefon komórkowy (bez względu na model), za który przyznawane są punkty powinien posiadać wyświetlacz, płytę główną oraz korpus. Organizatorzy Akcji: firma Greenfone wraz z Fundacją Nasza Ziemia wspólnie wspomagają Rodzinne Domy Dziecka. Część kwoty pochodzącej ze sprzedaży każdego telefonu jest przekazywana Placówkom Służącym Dzieciom.
Jeśli chcesz wspomóc naszą Akcję przynieś niepotrzebny telefon komórkowy i wrzuć do specjalnego pudełka.
  Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego uczniowie i rodzice złożyli najserdeczniejsze życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za starania wkładane w nasze wychowanie i edukację. Słowa podziękowań dla nauczycieli płynęły również w śpiewanych piosenkach, a przedstawiona inscenizacja przeprowadziła wszystkich przez różne epoki historyczne, ukazując jak trudna była i jest praca nauczyciela. Słowa podziękowania do wszystkich pracownikółw szkoły skierowała rownież p. dyrektor Grażyna Wierzba, życząc im dużo sił, cierpliwości, wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych.

  Poznawaj świat przez języki

W dniach od 17 września do 5 października 2012 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie ogólnopolskiej kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków”.
W trakcie trwania konkursu zmagali się z on – line z quizami oraz zadaniami w dwóch grupach wiekowych: kl. I – III oraz klasy IV – VI.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali największą liczbę punktów i zajęli I miejsce w województwie świętokrzyskim.
Gratulujemy!   Wycieczka do Banku PKO Bank Polski

10 października grupa uczniów z klasy IV, V i VI wraz z nauczycielami wybrała się do Banku PKO BP Oddział II w Krakowie, gdzie zostaliśmy przyjęci z wielką serdecznością i kompetencją. Na miejscu przywitała nas dyrektor obsługi klienta p. Małgorzata Tarnawska – Gęca, która zapoznała wszystkich z funkcjonowaniem banku oraz różnymi sposobami oszczędzania pieniędzy.

Pani dyrektor opowiedziała o ewolucji pieniądza i historii powstania banków, a następnie przeprowadziła dla naszych uczniów praktyczną lekcję posługiwania się kartą bankomatową. Dzieci dowiedziały się, jak obsługuje się bankomat, kto może posiadać kartę do bankomatu, w jaki sposób i kiedy zakładamy własne konto oszczędnościowe.

Następnie spotkała się z nami pani skarbnik, która opowiedziała o swojej pracy i nauczyła nas jak należy rozróżniać prawdziwe i fałszywe pieniądza. Uczniowie mieli także możliwość zobaczenia, jak wygląda praca w banku i przyjrzeć się pracownikom obsługującym klientów.  

Na zakończenie pobytu w banku uczniowie otrzymali upominek od pani dyrektor.
Wizyta w banku była częścią Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i projektu Otwarta Twoja Kariera oraz Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

  Wycieczka do Krakowa z Bankiem PKO BP

10 października na specjalne zaproszenie Dyrektora Regionalnego Oddziału Detalicznego w Krakowie PKO Bank Polski p. Jacka Piechoty uczniowie klas I – VI brali udział w wycieczce do Krakowa, gdzie w Nowohuckim Centrum Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: wystawa „Eksperymentuj” prezentowana przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

Wystawa „Eksperymentuj” to projekt dla uczniów szkół podstawowych uczestniczących w programie SKO.
Dzięki interaktywnej ekspozycji uczniowie podczas zabawy mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń z zakresu przyrody i matematyki, a nawet fizyki.

Wystawa przejechała już prawie 120 tys. km. Gościła także w Czechach i Hiszpanii. Obejrzało ją ponad 200 tys. osób.
Dzieci samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty, które w naturalny sposób pobudziły ich ciekawość świata.

Najmłodszym najbardziej spodobało się Wirujące Krzesło, które wykorzystuje zasadę zachowania momentu pędu i tłumaczy, dlaczego kot spada na cztery łapy.

Po wspólnej zabawie w NCK uczniowie otrzymali gadżety Banku PKO BP i udali się na spacer wzdłuż Wisły, gdzie zobaczyli Smoka Wawelskiego, a następnie na Rynek Główny, gdzie poznali najważniejsze zabytki.
To był bardzo udany dzień.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
  Wizyta Księdza Biskupa Mariana Florczyka

W poniedziałek, 8 października odwiedził naszą szkołę niecodzienny gość – ksiądz Biskup Marian Florczyk. Przybył on w towarzystwie naszego ks. Proboszcza Zbigniewa Chajskiego i swojego asystenta z Kielc. Była to szczególna wizyta. O godzinie 11 zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej i na powitanie zaśpiewaliśmy pieśń pt. ,,Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, która serdecznie przywitała dostojnego Gościa po czym uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki.

Ksiądz Biskup był pod wrażeniem występu najmłodszych przedstawicieli szkoły. Na zakończenie wizyty uczniowie wręczyli księdzu kwiaty oraz prezent w postaci albumu o Ponidziu, a ks. Biskup udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz życzył uczniom, aby byli dobrymi uczniami w szkole i poza nią.

Wizyta zakończyła się spotkaniem z gronem pedagogicznym i rodzicami. Spotkanie to sprawiło nam ogromną radość. Czujemy się zaszczyceni, że odwiedziła nas taka dostojna osobistość. Zachwycił nas sposób bycia księdza Biskupa. Takich ludzi bardzo lubimy!
  Wycieczka do lasu

W piątek, 5 października uczniowie brali udział w jesiennej wyprawie do lasu, gdzie czekał już na wszystkich leśniczy Nadleśnictwa Pińczów pan Jan Radkiewicz. Następnie wyruszyliśmy na wspólny spacer po lesie. Pan leśniczy opowiadał o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią, o zwierzętach leśnych, uczył rozpoznawania drzew i krzewów.
Wycieczka do lasu była częścią ogólnopolskiej kampanii Klubu Gaja „Święto Drzewa”.
  Dzień Chłopaka

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W naszej szkole członkinie Samorządu Uczniowskiego zorganizowały z tej okazji konkursy i zabawy 1 października.
Poza tym w każdej klasie naszej szkoły odbyły się spotkania, na których dziewczyny składały życzenia swoim kolegom i obdarowywały ich drobnymi upominkami.
Tego dnia było śmiesznie i sympatycznie.
  Spotkanie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach

W piątek, 28 września w ramach akcji edukacyjnej „Zatrzymaj się i żyj” naszą szkołę odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach: podinsp. Anna Zielińska – Brudek, st. asp. Tomasz Królak oraz asp. Artur Putowski. Spotkanie było poświęcone zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wskazywano dzieciom zagrożenia czyhające na drogach i potrzebę noszenia elementów odblaskowych.

Uczniowie  mieli także okazję wykazać się wiedzą w przeprowadzanych konkursach wiedzy o ruchu drogowym i zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ręcznej regulacji ruchem drogowym zaprezentowany przez st. asp. Tomasza Królaka.

W dalszej części spotkania policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przybliżyli pracę policjanta ruchu drogowego.
Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki i elementy odblaskowe, które mają im przypominać o wykorzystywaniu w praktyce zdobytej podczas spotkania wiedzy.

Zdjęcia

28 września obchodziliśmy II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Do egzaminu w naszej szkole przystąpili uczniowie klas IV – VI. Ci, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi i zdali egzamin uzyskali tytuł MT EXPERT. Ponadto w ramach II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Matematyczno – Logicznym.  Nowe władze Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28 września w naszej szkole odbyło się głosowanie, podczas którego uczniowie wybrali przewodniczącego oraz radę Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza powołana z przedstawicieli klas VI tj. Jakub Liber i Sylwia Liber czuwała nad właściwym przebiegiem głosowania. Wyborcy kolejno klasami schodzili wraz z opiekunami do lokalu wyborczego i po sprawdzeniu tożsamości na liście uprawnionych do głosowania mogli oddać głos. Wybory przebiegały sprawnie, bez zakłóceń, komisja wyborcza nie stwierdziła żadnych uchybień. Po zamknięciu lokalu wyborczego komisja przeliczyła głosy i sporządziła protokół z przebiegu wyborów.
W wyniku wyborów Przewodniczącą Szkoły Podstawowej w Kozubowie została uczennica klasy VI Monika Ciołek.
Szczegółowe informacje na temat wyników głosowania znajdziecie na stronie: http://www.wybory.ceo.org.pl/.   Spotkanie z policjantami

W czwartek, 27 września naszych uczniów odwiedził st. sierż. Mariusz Dynia oraz sierż. sztab. Zbigniew Modrzewiecki z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.
Panowie policjanci przeprowadzili z uczniami rozmowę nt. bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także przypomnieli o noszeniu odblasków.
  Dbamy o naszą okolicę

Już po raz 19 – ty w całej Polsce odbywa się akcja „Sprzątanie Świata 2012”. Hasło tegorocznej akcji to „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”, nawiązujące do ludowej wyliczanki, zachęca wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami.
Nasza szkoła podobnie jak w latach poprzednich aktywnie włączyła się do tego przedsięwzięcia i dziś, 26 września wyruszyliśmy na sprzątanie najbliższych okolic.

Naszym oczom i sprawnym rękom nie umknął żaden, nawet najmniejszy śmieć, który natychmiast lądował w wielkich workach.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje przyniosą oczekiwany skutek i może już za rok lub dwa – nasze worki pozostaną zupełnie puste.
  Rajd Smerfów

Dziś, 25 września sprzed Urzędu Miejskiego w Pińczowie wyruszył cykliczny rajd „Smerfów” organizowany przez pińczowską Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Celem rajdu jest propagowanie technik harcerskich oraz turystyki pieszej na Ponidziu. Rajd jest również okazją do wspólnego spotkania zuchów z terenu Hufca.  

Przed Urzędem Miejskim małych harcerzy przywitał burmistrz Włodzimierz Badurak życząc wszystkim udanej zabawy. Dzieci otrzymały na drogę słodycze, które ufundował Urząd Miejski w Pińczowie. Grupa dzielnych zuchów z naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń p. Marii Latochy oraz p. Grażyny Balikowskiej wraz  z pozostałymi zuchami z pięciu szkół podstawowych odwiedziła Komendę Powiatową Straży Pożarnej i Przedsiębiorstwo Owoców i Warzyw Gomar w Pińczowie. Na zakończenie rajdu dla zuchów przygotowano grill integracyjny przy Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie.

wybory

28 września-samorządy mają głos!

 Dzień 28 września ogłoszono„Ogólnopolskim dniem wyborów”. Tego dnia uczennice i uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół wybiorą przedstawicieli samorządu uczniowskiego. W przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SUpomaga udział w akcji „Samorządy mają głos”.Dzięki możliwości korzystania z platformyinternetowej można publikować sylwetki kandydatów wraz z opisem ich programów. Informacje o kandydatach zgromadzone w jednym miejscu pozwolą wyborcom na łatwe porównanie programów wyborczych i podjęcie świadomej decyzji w dniu wyborów. Po wyborach zespół zarejestrowany na platformie będzie mógł  dodać wyniki jakie uzyskali poszczególni kandydaci i opublikować je, a także dodać opis wyborów. Zapewni to większą przejrzystość i ułatwi wszystkim dostęp do wyników wyborów.

 Jeśli chcesz :

 • dowiedzieć się więcej o wyborach w naszej szkole,
 • poznać naszych kandydatów 
 • na bieżąco dowiadywać się o przygotowaniach do wyborów
 • mieć szybki dostęp do wyników wyborów

Znajdź naszą szkołę na platformie wybory.ceo.org.pl  SKO – starujemy!

Drodzy uczniowie! W roku szkolnym 2012/2013 ponownie przystępujemy do programu Szkolnych Kas Oszczędnościowych. SKO to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń Bank PKO BP zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Jako szkoła będziemy mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia, a Wy zmierzycie się w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski. Został już uruchomiony serwis bankowości internetowej https://sko.pkobp.pl/ – pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci poniżej 13 roku życia, gdzie będziecie mogli kontrolować swoje wpłaty.
A tymczasem w lipcu dotarła do nas wspaniała wiadomość od Zespołu SKO, że blog naszej szkoły został Blogiem Miesiąca czerwca w roku szkolnym 2011/2012.  Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że doceniono nasze zaangażowanie i wkład w popularyzację wiedzy dotyczącej oszczędzania, a do naszej szkoły trafiła wspaniała nagroda –  Notebook Samsung 300E5A-S07PL.

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie

   Poznawaj świat przez języki

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu w ramach ogólnopolskiej kampanii  społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków”. Celem konkursu jest: motywowanie do nauki języków obcych, zachęcenie młodzieży do twórczego podejścia do nauki języków obcych i podejmowania nowych wyzwań językowych oraz uzmysłowienie obywatelom jak ważna i korzystna jest dla nich umiejętność posługiwania się językiem obcym. Konkurs dla szkół podstawowych odbywa się w dwóch kategoriach: kl. 1 – 3  oraz 4 – 6. Uczniowie, po przeprowadzonej przez nauczyciela języka angielskiego p. Marcina Malawskiego lekcji, rozwiązują testy on – line  i quizy  językowe zamieszczone na stronie konkursu  zdobywając w ten sposób punkty, które zostaną  podliczone 5 października. Życzymy powodzenia!
  Kontynuacja projektów EFS

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje udział w projektach w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:

 • Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkoły podstawowej
 • Akademia Sukcesu dla klas IV – VI
  Szczegółowy plan zajęć obu projektów znajduje się na tablicy ogłoszeń.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013


Wakacje, jak wszystko, co dobre, szybko się skończyły. Rok szkolny 2012/2013 się zaczyna. Pora wrócić do nauki i pracy. 3 września  dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba powitała wszystkich na uroczystym apelu i
życzyła uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły owocnej pracy, wytrwałości i sukcesów.


Podczas apelu odbyło się także pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły, którzy swoją szkolną karierę rozpoczynają pod opieką wychowawczyni p. Grażyny Balikowskiej. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. 

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, zadowolenia i satysfakcji z nauki i czasu spędzonego w naszej szkole.

Życzymy także, aby nadchodzący rok szkolny przyniósł wszystkim wspaniałe osiągnięcia oraz dużo nowych wiadomości i umiejętności.  UWAGA!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września o godz. 8.00