localization

Kozubów 54A
28-400 Pińczów

eDziennik phone

Wiadomości 2013/2014

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Dziś, 27 czerwca szkolny dzwonek zabrzmiał po raz ostatni przed wakacjami. Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły p. Grażyna Wierzba powitała uczniów, nauczycieli i rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny. Najlepsi uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Uczniowie otrzymali także nagrody za osiągnięcia w konkursach i reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Stypendiami motywacyjnymi za największe osiągnięcia zostały nagrodzone: Anna Rusak – klasa IV, Klaudia Radziejewska – klasa VI, Kamila Juszczyk – klasa VI i Anna Pytel – klasa VI. Dyrektor szkoły wręczyła także podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w życie szkoły. Klasa szósta, przygotowanym programem artystycznym, pożegnała się z kolegami, nauczycielami i szkołą. Dalsza część uroczystego dnia zakończenia roku szkolnego 2013/2014 odbyła się z wychowawcami w klasach. 
   Wyniki konkursu „Bezpiecznie na wsi”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez KRUS „Bezpieczeństwo na wsi”. W szkole gościliśmy pracownika Placówki Terenowej KRUS w Pińczowie p. Agatę Materek, która wręczyła uczniom nagrody.
 Wśród zwycięzców znaleźli się: uczennica klasy III Roksana Fijałkowska, która zajęła III miejsce w kategorii klas o – III oraz uczennica klasy VI Klaudia Radziejewska, która także zajęła III miejsce w kategorii klas IV – VI

Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka

W bieżącym roku szkolnym klasa I brała udział w programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to program, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W ramach programu nauczyciel otrzymał materiały edukacyjne ze scenariuszami lekcyjnymi, które realizowane były podczas zajęć. Celem programu było przekazanie dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Po zakończeniu realizacji programu uczniowie klasy I otrzymali certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka.

Certyfikat Kubusiowych Przyjaciół Natury

W bieżącym roku szkolnym  nasze przedszkole kontynuowało udział w ogólnopolskim  programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Na podstawie otrzymanych materiałów realizowane były dla dzieci zajęcia o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.
Po zakończeniu programu przedszkole otrzymało certyfikat przyznający tytuł Kubusiowych Przyjaciół Natury w VI edycji programu.

Wyniki Gminnego Konkursu Zabytki Naszego Regionu

Otrzymaliśmy wyniki XIII edycji  Gminnego Konkursu „Zabytki Naszego Regionu”. Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy II zajęły wysokie miejsca w konkursie.
Martyna GajosI miejsce
Kinga WojciechowskaII miejsce
Oliwia Zachariasz
III miejsce
Gratulujemy!

Wyniki Gminnego Konkursu Cichego Czytania ze Zrozumieniem

Otrzymaliśmy wyniki XI Gminnego Konkursu Cichego Czytania ze Zrozumieniem, którego celem konkursu było sprawdzenie opanowania techniki cichego czytania ze zrozumieniem. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z klas trzecich z siedmiu szkół Gminy Pińczów.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III: Weronika Kopeć oraz Roksana Fijałkowska, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!
  Wyniki ogólnopolskiego konkursu na łamigłówkę matematyczną

Z przyjemnością informujemy, że Adrian Zachariasz – uczeń klasy V zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie na łamigłówkę matematyczną i dzięki oddanym głosom wygrał tablet. Z kolei uczestnicy konkursu, którzy oddawali regularnie głosy wygrali kubki Matzoo, a są to Klaudia Radziejewska – uczennica klasy VI, Wiktor Obałek – nasz absolwent, obecnie uczeń gimnazjum oraz nauczyciel matematyki p. Ewelina Banasiewicz. Adrianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim, którzy głosowali na łamigłówkę Adriana serdecznie dziękujemy!

Mamy tytuł „Przedszkole w Ruchu” i „Szkoła w Ruchu”

Z radością ogłaszamy, że otrzymaliśmy Certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej „Przedszkole w Ruchu” oraz „Szkoła w Ruchu”. Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu. Nasza szkoła oraz przedszkole włączyła się bardzo aktywnie w inicjatywę propagowania i promowania aktywnego spędzania czasu wolnego biorąc udział w projekcie „Ćwiczyć każdy może” w związku z czym dołączyliśmy do grona „Szkół w Ruchu” i „Przedszkoli w Ruchu”. Tytuł „Szkoła w Ruchu” oraz „Przedszkole w Ruchu” przyznawany jest szkołom i przedszkolom, które propagują zdrowy styl życia, uświadamiają uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia. Nauczyciele szkoły oraz przedszkola wykonali wiele zdań związanych z aktywnością fizyczną. W ten sposób zaistnieliśmy na mapie Polski pokazującej szkoły i przedszkola w poszczególnych miejscowościach promujących ruch w szkole.
 Znamy listę finalistów konkursu Agencji Rynku Rolnego

W maju Szkolne Koło PCK włączyło się w organizację wojewódzkiego konkursu Agencji Rynku Rolnego „I dziewczyny i chłopaki wiedzą, co to zdrowia smaki”. 13 czerwca spośród 3 tysięcy nadesłanych prac plastycznych zostało wybranych 46 prac finałowych, wśród których znalazła się praca naszej uczennicy klasy II Martynki Gajos. Wyłonione prace będą walczyły o miano najlepszych w poszczególnych kategoriach konkursowych. Uroczysta Gala Finałowa konkursu, podczas której z finalistów zostaną wyłonieni i ogłoszeni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach odbędzie się zaraz po wakacjach! Trzymamy kciuki za Martynkę!  Aktywność fizyczna to zdrowie – Dzień Sportu

We wtorek, 17 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Na boisku szkolnym rozgrywane były różne konkurencje sportowe m.in. finał piłki nożnej, który dostarczył wszystkim najwięcej emocji. Młodsi uczniowie brali udział w grach i zabawach. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek i zabaw uczestniczyliśmy we wspólnym grillowaniu. Celem organizowanego Dnia Sportu w naszej szkole jest propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży 2014

Nadeszły do nas długo oczekiwane wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży 2014. W całej Polsce w konkursie wzięło udział 5240 uczniów ze szkół podstawowych. A oto wyniki naszych uczniów:

w kategorii klas II:
Kamil Fichowski, Huber Bałaga – I miejsce w powiecie, II miejsce w województwie, 83 w kraju

w kategorii klas III:
Roksana Fijałkowska, Weronika Kopeć – I miejsce w powiecie, I miejsce w województwie, 28 w kraju
Dominika Witkoś – III miejsce w powiecie, III miejsce w województwie, 48 w kraju

w kategorii klas IV:
Ania Rusak – I miejsce w powiecie, I miejsce w województwie, 61 w kraju
Szymon Glonek – II miejsce w powiecie, II miejsce w województwie, 78 w kraju
Kamil Bednarz – III miejsce w powiecie, III miejsce w województwie, 112 w kraju
Ola Wcisło – III miejsce w powiecie, III miejsce w województwie

w kategorii klas V:
Jagoda Ryńska – I miejsce w powiecie, I miejsce w województwie, 64 w kraju
Kinga Marciszewska – II miejsce w powiecie, II miejsce w województwie, 79 w kraju
Adrian Zachariasz – III miejsce w powiecie, III miejsce w województwie, 99 w kraju

w kategorii klas VI:
Kamila Juszczyk – I miejsce w powiecie, III miejsce w województwie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 III FESTYN RODZINNY

W niedzielę, 14 czerwca już po raz trzeci odbył się u nas Festyn Rodzinny. Do jego organizacji przyczynili się rodzice przedszkolaków i uczniów z nauczycielami Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Kozubowie. Dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba powitała przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów p. Włodzimierza Baduraka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pińczowa p. Jana Radkiewicza, Radnego Powiatu p. Piotra Zachariasza, przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozubowie p. Piotra Smogóra, KGW z Kozubowa, sołtysów oraz mieszkańców okolicznych wsi, rodziców uczniów, a także wszystkich sympatyków naszej szkoły i przedszkola. 


 


Na początku odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły. Młodsi uczniowie zatańczyli polkę, natomiast starsi wykonali taniec country oraz zaprezentowali piękne piosenki, do których przygrywał na saksofonie uczeń klasy III Bartłomiej Guzikowski. Występy zaprezentowane przez uczniów szkoły zostały  nagrodzone przez wszystkich gromkimi brawami. Po części artystycznej odbyła się pełna napięcia licytacja prac dzieci.Wszystkie obecne na festynie dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Była zjeżdżalnia, trampolina i dmuchane zamki. Zgromadzeni mogli zasmakować smacznych grillowanych potraw jak również słodkości w postaci waty cukrowej i pysznych lodów oraz ciast przygotowanych przez rodziców.
 


Impreza przebiegła w bardzo sympatycznej, miłej atmosferze, a uczestnicy spotkania wrócili do domów z niezapomnianymi wrażeniami z tego wspaniałego dnia.
Szczególne wyrazy podziękowania za pomoc, dar dobrego serca i zaangażowanie kierujemy do Rodziców i Sponsorów, dzięki którym mogliśmy przygotować dla wszystkich tak wspaniały dzień – przepełniony różnymi atrakcjami – tańcem, śpiewem i piosenką. 
 Niezapomniana wycieczka do Zakopanego

W piątek, 6 czerwca uczniowie klasy VI ze swoim wychowawcą p. Marcinem Błachem udali się do stolicy polskich gór – Zakopanego. Piękno naszych gór uczniowie podziwiali przez 2 dni. Pierwszą atrakcją wycieczki było zobaczenie Wielkiej Krokwi, wejście na Gubałówkę, a także spacer po słynnych Krupówkach. Drugiego dnia uczniowie wyruszyli do Tatrzańskiego Parku Narodowego, weszli na Sarnią Skałę i podziwiali piękny Wodospad Siklawa. Zadowoleni uczestnicy wrócili do domu pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień. Trudno bowiem zapomnieć malowniczy widok Tatr, specyficzną atmosferę Krupówek, czy smak zakopiańskich oscypków. Ponadto wycieczka szkolna to także czas na bliższe poznanie kolegów i koleżanek, beztroską zabawę i długie, nocne rozmowy…

 II Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Dzieci
 Innowacyjne, fascynujące, pożyteczne

Mali pasjonaci nauki spotkali się w piątek, 6 czerwca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. O swoich zainteresowaniach, naukowych i artystycznych fascynacjach mówili podczas II Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego Dzieci pod hasłem: „Innowacyjne, fascynujące, pożyteczne”. Swoje wystąpienie mieli uczniowie klasy V: Dominik Placek, Szymon Puchała, Jagoda Ryńska i Kinga Marciszewska. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach robotycznych i jarmarku naukowym. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Jako pierwszy wystąpił Dominik Placek w sesji I „Odkrywanie świata” ze swoją prezentacją pt. „Podróż przez Układ Słoneczny”.
 

Radio Kielce podało: „W okolice Układu Słonecznego przeniósł zgromadzonych Dominik Placek, uczeń klasy piątej ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie. – Chciałbym was zabrać w podróż przez układ Słoneczny – a są to planety i ciała niebieskie otaczające Słońce. Poza  nim to 8 planet wirujących wokół niego – planety karłowate oraz wiele  tysięcy asteroid i komet – mówił Dominik.”
W tej samej sesji wystąpił Szymon Puchała, który zaprezentował  „Siedem cudów świata”.
 


Szymon zabrał wszystkich w podróż do najbardziej znanych budowli na świecie, które zyskały miano Nowych Siedmiu Cudów Świata. Szymon poprzez swoją prezentację ujawnił piękno drzemiące w dziełach ludzkich rąk.  W III sesji „Dźwięki, słowa, cisza” swoje wystąpienie miała Jagoda Ryńska, która wystąpiła z prezentacją „Aksamitny dźwięk saksofonu”.
 


Jagoda omówiła instrument, jego historię oraz pochodzenie, a na zakończenie prezentacji zagrała utwór pt. „Jesienne liście”.
W IV sesji „Człowiek, zdrowie, przyroda” wystąpiła Kinga Marciszewska z prezentacją pt. „Ruch to zdrowie… O wpływie aktywności fizycznej na zdrowie”.
 


Radio Kielce podało: „Kinga Marciszewska ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie interesuje się sportem – gra w piłkę nożną i biega. Dlatego w swojej prezentacji chciała pokazać jak ważna jest aktywność fizyczna i jak wpływa na zdrowie każdego człowieka. – W szkole gram w piłkę nożną i stoję na bramce – z dumą mówiła dziewczynka.”

 Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach organizując po raz drugi Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Dzieci chciał spopularyzować naukę wśród najmłodszych.

 


W trakcie imprezy w ramach tzw. jarmarku naukowego odbyły się również zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczestników. Były warsztaty m.in.: językowe, plastyczne, przyrodniczo-chemiczne, medyczne, muzyczne, ruchowo-taneczne, społeczne. Dla małych naukowców przygotowano pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Uniwersytet Dziecięcy UJK, Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne i Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Więcej o sympozjum można przeczytać pod poniższym linkiem, a także zobaczyć film z udziałem Dominika

http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/nauka-i-zdrowie/bardzo-mlodzi-studenci/15518540
   Wielki Festyn z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy Razem”
 W dniu 1 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę do Kielc. Uczestniczyli w festynie z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy Razem” zorganizowanym przez Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Fundację Vive Serce Dzieciom. Patronatem strategicznym imprezy był Jeronimo Martins, właściciel sklepów Biedronka, który przekazał dla uczestników 3 tysiące paczek z upominkami. Współorganizatorem festynu był Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Fundacja Prometeusz oraz Zakład Doradztwa Zawodowego w Kielcach. Patronat nad festynem objęli: Ks. Bp. Marian Florczyk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jakubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł i Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. 

dzien dziecka
dzien dziecka
dzien dzieka

Dla dzieci były przygotowane liczne atrakcje m.in. występy muzyczne młodych artystów, konkursy, gry, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, zajęcia plastyczne, pokazy policyjne. Wszystkie dzieci otrzymały również słodki poczęstunek.

 Dni Otwarte Gimnazjum nr 2 w Pińczowie

Dziś, 30 maja uczniowie klasy VI ze swoim wychowawcą p. Marcinem Błachem mieli przyjemność brać udział w Dniach Otwartych Gimnazjum nr 2 w Pińczowie. Uczniowie zostali radośnie powitani i zwiedzili swoją przyszłą szkołę, klasy, a także poznali nauczycieli.
Uczniowie wrócili z gimnazjum zadowoleni i pewni, że ich nauka w nowej szkole będzie przebiegała w miłej atmosferze.   

We wtorek, 27 maja w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu – swoje Mamy. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, która powitała wszystkich gości i złożyła wszystkim Mamom życzenia. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy II oraz klas IV – VI.  Uczniowie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Najmłodsi – przedszkolacy przygotowali na tę okazję wspaniały taniec.Po części artystycznej odbył się konkurs, który miał wyłonić Super Mamę i Super Dziecko.  Mamy i dzieci biorące udział w konkursie przygotowanym przez uczennice klasy VI musiały wykazać się bardzo dobrą wzajemną znajomością. Po rywalizacji tytuł Super Mamy przyznano p. Grażynie Zachariasz, a Super Dziecka jej córce Agnieszce, uczennicy klasy IV. Oczywiście na koniec nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” w wykonaniu wszystkich artystów.


Spotkanie przy słodkim poczęstunku, w tak rodzinnym gronie było dla wszystkich piękną lekcją życia, lekcją wdzięczności, dobroci, która sprawia, że miłość przestaje być pustym słowem.
 II Międzyszkolny Gminny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Młody Ekonomista”

We wtorek, 27 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ekonomiczny „Młody Ekonomista”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Klaudia Radziejewska i Kamila Juszczyk. Głównym celem konkursu było kształtowanie zainteresowań tematyką ekonomiczną, doskonalenie umiejętności wykorzystywania wiedzy ekonomicznej w życiu codziennym oraz kształtowanie kompetencji matematycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Pińczów. Kamila Juszczyk zdobyła wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy!   Odlotowy konkurs balonowy w pińczowskim aeroklubie 

 24 maja uczestniczyliśmy w ” Zawodach Balonów na Ogrzane Powietrze”. W tym roku do rywalizacji o Puchar Burmistrza na najdłuższy lot balonu stanęło 9 drużyn. Do konkursu przystąpili zawodnicy nie tylko z terenu Gminy Pińczów ale i gmin ościennych. Balon został wykonany na zajęciach technicznych przez uczniów klas IV – VI. Rodzice wspierali swoje dzieci, uczestnicząc wspólnie z nimi w konkursie. Balon wykonany przez uczniów naszej szkoły został oceniony najwyżej za precyzyjne wykonanie i najładniejsze udekorowanie.    

Sprawozdanie Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I -III szkół podstawowych
 „Nie pal przy mnie, proszę”  

 Nasza szkoła już kolejny rok szkolny realizuje program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Program został skierowany do szkoły przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu było uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie oraz uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem. Tematykę realizowanego programu przeprowadzono w ciągu pięciu zajęć warsztatowych o następujących tytułach:   
   1. Co to jest zdrowie?

   2. Od czego zależy nasze zdrowie?
   3. Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
   4. Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
   5. Nie pal przy mnie, proszę!

  W realizacji programu uczestniczyli uczniowie klas I-III, wychowawcy, rodzice uczniów jak również higienistka szkolna. Podsumowaniem programu był Wojewódzki Konkurs na Rymowankę Antytytoniową pt. „Nie pal przy mnie, proszę!” Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Roksana Fijałkowska uczennica klasy III, która została zaproszona na podsumowanie konkursu, które odbędzie się 5 czerwca 2014 roku w Kielcach.

Dozynki
Dożynki
Dożynki

Dzieci przejdą w korowodzie antytytoniowym ulicą H. Sienkiewicza do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, gdzie odbędzie się podsumowanie konkursu, następnie dzieci obejrzą spektakl o charakterze prozdrowotnym „Przygody Piotrusia Mniamucha”. Zajęcia w ramach opisanego programu cieszyły się dużym zaangażowaniem ze strony dzieci- chętnie wykonywały wszystkie polecenia i zadania.  VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W piątek, 16 maja odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Naszą szkoła reprezentowały uczennice klasy VI: Klaudia Radziejewska i Kamila Juszczyk. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności językowych uczniów szkół podstawowych gminy Pińczów oraz popularyzacja nauki języków obcych. Uczennica Kamila Juszczyk zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!  II Gminny Konkurs Bezpieczny Pieszy i Pierwsza Pomoc

We wtorek, 13 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się II Gminny Konkurs „Bezpieczny pieszy i pierwsza pomoc” dla uczniów szkół podstawowych z klas I – III.  Udział w konkursie wzięły 4 szkoły. Każda ze szkół wystawiła drużynę złożoną z trojga uczniów, posiadających najszerszą wiedzę w tym temacie.  Konkurs składał się z 3 części. Pierwszą z nich stanowił pisemny test, który każdy z uczestników musiał napisać samodzielnie. Kolejną częścią była ocena przygotowanych wcześniej prac plastycznych z dziedziny bezpieczeństwa pieszych i pierwszej pomocy. W ostatnim etapie konkursu drużyny musiały omówić postępowanie przy udzielaniu pierwszej pomocy w wylosowanych wcześniej sytuacjach. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Weronika Kopeć, Roksana Fijałkowska i Bartłomiej Guzikowski zajęła II miejsce. Gratulujemy!
 Sprzątanie Świata 2014

To już kolejny rok, kiedy aktywnie włączamy się  w akcję Sprzątanie Świata. Tym razem do akcji ruszyliśmy po długiej przerwie majowej, bo 7 maja. Każda klasa miała przydzielony teren do posprzątania. W Sprzątaniu Świata brali także udział nasi mali wychowankowie z przedszkola, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w akcji. Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jej ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowanie zasobów naturalnych oraz racjonalnej gospodarki odpadami. To także zachęta do dbania o środowisko.

 

 Spektakl teatralno – profilaktyczny Teatru Kurtyna

Na czym polega świat „innych” ludzi? Dlaczego kolor skóry oraz język, którym posługują się inni ludzie nie mają żadnego znaczenia w przełożeniu na zawieranie przyjaźni? W jaki sposób dziecko potrafi dostrzec u człowieka cechy wspólne oraz doszukać się podobieństw, na tle których różnice kulturowe przestają mieć jakiekolwiek znaczenie? Tego wszystkiego dowiedzieli się dziś, 7 maja nasi uczniowie z przedstawienia pt. „Dzieci Świata” zaprezentowanego przez aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. W trakcie spektaklu uczniowie za pomocą dziecięcej wyobraźni przenosili się w świat kultur i zwyczajów innych ludzi zamieszkujących odległe kontynenty. Pojawiające się na scenie postacie: Eskimos, Afrykanin i Chińczyk wskazywały, że kolor skóry i język nie mają wpływu na zawieranie przyjaźni. Dzieci dostrzegały, jak ważne są tolerancja i szacunek dla innych ludzi bez względu na ich wygląd, język, urodę czy sytuację materialną. Jednocześnie przedstawienie zawierało elementy dotyczące dbałości o przyrodę oraz racjonalnego wykorzystania żywności w odniesieniu do krajów dobrze rozwiniętych i borykających się z problemami żywieniowymi.
Teatr Kurtyna jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralno – profilaktycznych. Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole.  Szkolny Konkurs Ekonomiczny „Mały Ekonomista”

We wtorek, 6 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekonomiczny dla klas V – VI „Mały Ekonomista”.  W konkursie brało udział 5 uczniów. Celem konkursu było m.in. kształtowanie zainteresowań tematyką ekonomiczną i doskonalenie umiejętności wykorzystania wiedzy ekonomicznej w życiu codziennym.  Przez 60 minut uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi pojęć ekonomicznych, obliczeń pieniężnych, oprocentowań oszczędności i kredytów, znajomości polskich banknotów. Zwycięscy konkursu: Klaudia Radziejewska i Kamila Juszczyk wezmą udział w II Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej „Młody Ekonomista” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pińczowie, który odbędzie się 27 maja.  Gratulujemy i życzymy powodzenia!  3 Maj – Święto Konstytucji

W poniedziałek, 5 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie przygotowali apel z tej okazji. Treścią inscenizacji były rozważania na temat historii Polski tego okresu oraz współczesne odniesienia. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole to świadectwo naszego patriotyzmu.  Papierosom mówimy NIE!
Uczniowie naszej szkoły przy współpracy Powiatowej Inspekcji Sanitarnej realizują działania zmierzające do ochrony i umacniania zdrowia. Jednym z istotnych kierunków naszej działalności jest profilaktyka tytoniowa. W ramach realizacji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie klas IV – VI zostali zapoznani ze skutkami palenia papierosów oraz wpływem palenia na funkcjonowanie organizmu. Celem programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród młodzieży szkolnej, a co za tym idzie: zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowaniem umiejętności dbania o zdrowie własne i naszych bliskich, a także kształtowanie postaw asertywnych związanych z paleniem tytoniu.  XI Mały Powiatowy Konkurs Recytatorski – eliminacje gminne

24 kwietnia w  Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się eliminacje  gminne XI „Małego” Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który organizowany jest przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku Zdroju. Konkurs ma na celu popularyzację literatury dziecięcej oraz rozwijanie talentów wśród najmłodszych. W eliminacjach gminnych zaprezentowały się dzieci z klas „0” oraz   I – III z placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu gminy Pińczów. Uczestnicy  zaprezentowali się w dwóch grupach wiekowych: klasy 0 – I oraz II – III,  recytując wybrane   utwory z zakresu literatury dla dzieci  o  tematyce  „Zwierzęta wokół nas”. Uczennica klasy III Roksana Fijałkowska zdobyła w konkursie wyróżnienie i zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu, który odbędzie się 16 maja w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Roksanie gratulujemy i życzymy powodzenia!  Światowy Dzień Ziemi
W czwartek, 24 kwietnia nasze uczennice zaprezentowały apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. W tym roku obchodzony jest on 27 kwietnia pod hasłem: „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Uczennice przypomniały jak dbać o czystość naszej plany, oszczędzać wodę i energię. Pamiętajcie, że dbając o środowisko przyczyniacie się do polepszenia rzeczywistości, w której żyjemy.


http://matzoo.pl/wielkikonkurs

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie
 Dbamy o zdrowie
W naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna przygotowana przez Szkolne Koło PCK „Dbamy o piękny uśmiech” dotycząca higieny jamy ustnej. Uczniowie klas I – III dowiedzieli się, jak prawidłowo szczotkować zęby, posługiwać się nitką dentystyczną, jak zapobiegać próchnicy, a także poznali zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie otrzymali także ulotki informacyjne przybliżające podstawowe informacje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.   


Przerwa świąteczna: 17.04.2014 – 22.04.2014

 III miejsce w Turnieju BRD
We wtorek, 15 kwietnia w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie odbyły się eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie brało udział siedem drużyn szkół podstawowych i dwa gimnazja.  Rywalizacja zawodników odbywała się na rowerowym torze przeszkód. Uczestnicy rozwiązywali także test dotyczący  wiedzy o ruchu drogowym i pierwszej pomocy. Drużyna reprezentująca naszą szkołę: Klaudia Radziejewska – kl. VI, Kamila Juszczyk – kl. VI, Adrian Zachariasz – kl. V i Dominik Placek – kl. V zajęłaIII miejsce. Gratulujemy!  Karma dla zwierząt przekazana

Przez cały czas w naszej szkole kontynuujemy zbiórkę karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.
Nad zbiórką karmy czuwają członkowie Szkolnego Koła PCK i LOP.
We wtorek, tj. 15 IV przekazaliśmy kolejną partię zebranej karmy, za co otrzymaliśmy podziękowanie.

Matematyczne Mistrzostwa Polski 2014
We wtorek, 15 kwietnia odbyły się Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży 2014. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas II – VI. W Mistrzostwach uczniowie mają okazję sprawdzić swoją wiedzę na tle rówieśników w całym kraju. Uczniowie przygotowywani byli do konkursu dzięki nowoczesnym materiałom dydaktycznym m.in. zbiorów zadań, płyt CD oraz portalu ELITMAT SPACE z bazą ponad 1500 różnych zadań w większości w postaci interaktywnej, które zapewnił organizator. Dzięki temu celem Mistrzostw nie jest jedynie rywalizacja, lecz zmotywowanie uczniów do rozwijania swoich zdolności. Organizatorom zależy, by dla uczniów największą korzyścią nie były nagrody czy medale, ale wiedza i umiejętność rozwiązywania problemów, które pozwolą odnosić prawdziwe sukcesy w dorosłym życiu.

Akcja „Zbieramy sznurki – ratujemy bociany” Bociany wzmacniają i dobudowuję gniazdo każdego roku, znosząc materiał z okolicznych pól. W ten sposób trafiają do gniazd pozostawione w polu plastikowe sznurki, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla młodych, które przez pierwsze tygodnie życia nieporadnie przesuwają się po gnieździe na zgiętych skokach. Pisklę, które zaczepi się o sznurek, nie jest w stanie stanąć na nogi i rzadko kiedy udaje mu się samodzielnie wyplątać a wiercąc się w gnieździe oplątuje sobie nimi nogi i tak zaczyna się powoli śmierć w strasznych męczarniach. Sznurek wraz z wiekiem ptaka coraz mocniej się zaciska i wrasta w kończynę. Dochodzi do odcięcia dopływu krwi do dolnych części nogi, zakażenia i otwartych ran. Pisklę powoli ginie. Aby pomóc bocianom,  nasi uczniowie przystąpili do akcji, która polega na zbieraniu sznurków podczas wycieczek zorganizowanych, a także indywidualnych spacerów po polach i łąkach. Wszystkie zebrane sznurki zostały zmierzone – było ich w sumie 96 metrów, a następnie wyrzucone do kosza na odpady plastikowe. Mamy nadzieję, że poprzez taką akcję udało nam się uratować niejedno bocianie pisklę.   Konkursy wielkanocne

  Jak co roku Samorząd Uczniowski w naszej szkole z okazji Świąt Wielkiej Nocy zorganizował konkurs na
 palmę wielkanocną, ozdobę i kartkę świąteczną. Udział w świątecznych konkursach mogli wziąć wszyscy uczniowie od zerówki do klasy szóstej. 
Chętni uczniowie, którzy przygotowali prace, wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą.
 Jury wybrało najciekawsze prace, natomiast dyrektor szkoły Pani Grażyna Wierzba wręczyła wspaniałe nagrody autorom zwycięskich prac.

W KATEGORII: KARTKI
KLASY I – III
         I miejsce – Oliwia Zachariasz (klasa 2)
II miejsce – Roksana Fijałkowska (klasa 3)
III miejsce- Szymon Berowski (klasa 3)
KLASY IV – VI
        I miejsce- Klaudia Radziejewska (klasa 6)
   II miejsce- Agnieszka Boksa (klasa 4)
  III miejsce- Natalia Dąbrowska (klasa 6)

 KATEGORIA: PALMA WIELKANOCNA

        I miejsce – Martyna Gajos (klasa 2)
     II miejsce – Klaudia Niedziela  (klasa 2)
 III miejsce- Roksana Fijałkowska(klasa 3)

KATEGORIA: OZDOBA WIELKANOCNA
I miejsce – Roksana Fijałkowka (klasa 3)
     II miejsce – Agnieszka Boksa (klasa 4)
   III miejsce- Klaudia Radziejewska (klasa 3)

ZWYCIĘZCOM KONKURSU GRATULUJEMY

Konkurs recytatorski Szkolny Etap Konkursu Recytatorskiego

  We wtorek, 15 kwietnia w naszej szkole odbył się I etap konkursu recytatorskiego pt. „Zwierzęta wokół nas”. Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci, stwarza uczestnikom możliwość prezentacji własnych talentów na scenie przy udziale publiczności. Najlepszymi szkolnymi recytatorami zostali: Roksana Fijałkowska z klasy III, Kinga Wojciechowska z klasy II, Weronika Kopeć z klasy III oraz Weronika Boksa z klasy „0”. Zwycięzcy szkolnego etapu zakwalifikowali się do XI Małego Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w maju w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
Konkurs Konkurs palm wielkanocnych

  W niedzielę, 13 kwietnia w PSCK odbył się tradycyjny konkurs palm wielkanocnych. Palmy oceniane były w 3 kategoriach: najwyższa palma wielkanocna, oryginalna palma wielkanocna i tradycyjna palma wielkanocna. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym konkursie. Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów na zajęciach plastyczno – technicznych powstała piękna oryginalna palma, która w tym konkursie zajęła III miejsce. 
Warsztaty plastyczno-techniczne Rodzinne warsztaty wielkanocne

11 kwietnia w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się Warsztaty Wielkanocne skierowane do dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, czyli wszystkich tych, którzy chcieli poczuć pierwsze powiewy cieplejszego powietrza i stworzyć swoje oryginalne pisanki i zrobić ozdoby wielkanocne. My również uczestniczyliśmy w tych warsztatach. Pod okiem instruktorów PSCK oraz miejscowych twórców regionalnych wykonaliśmy różnymi technikami plastycznymi ozdoby świąteczne, które będą ozdabiać nasze świąteczne stoły wielkanocne oraz mieszkania. Warsztaty wielkanocne sprawiły, że miło i twórczo spędziliśmy piątkowe popołudnie wraz z przyjaciółmi, rówieśnikami oraz osobami dorosłymi.
 Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV – VI
We wtorek, 8 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV – VI.
Konkurs miał na celu popularyzację nauki języka angielskiego wśród uczniów oraz sprawdzenie ich umiejętności językowych.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki  poziom  wiedzy z przedmiotu.

A oto wyniki:
I miejsce – Kamila Juszczyk kl. VI
II miejsce –  Klaudia Radziejewska kl. VI
III miejsce –  Adrian Zachariasz kl. V
Wyróżnienie – Kinga Marciszewska kl. V
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  Gramy o tablet dla Adriana

Uczniowie klas IV – VI brali udział w ogólnopolskim konkursie na łamigłówkę matematyczną. Komisja konkursowa do II etapu konkursu zakwalifikowała łamigłówkę Adriana Zachariasza z klasy V. Łamigłówka Adriana „Wielkanocne jajka” bierze udział w głosowaniu internautów, które będzie trwało od 30 marca do 1 czerwca. Głos na łamigłówkę można oddać tylko raz dziennie, dlatego prosimy o wsparcie i codzienne oddawanie swojego głosu na łamigłówkę Adriana.
Głosowanie trwa na stronie:

http://matzoo.pl/wielkikonkurs
 Szkoła w Ruchu
Nasza szkoła i przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”, organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Akcja ta ma na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestniczenia we wszystkich proponowanych zajęciach ruchowych. Podejmujemy działania na rzecz aktywności fizycznej w obszarze alternatywnych zajęć edukacyjnych, jak i pozalekcyjnych zajęć sportowych. Więcej o programie można przeczytać w zakładce SZKOŁA W RUCHU.   Uczestniczymy w obchodach 151-tej rocznicy bitwy pod Grochowiskami

 W sobotę, 22 marca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 151 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Na rekonstrukcję bitwy do Grochowisk uczniowie wyruszyli pieszo pod opieką p. Agnieszki Prucnal oraz p. Marcina Błacha. W miejscowości tej, 18 marca 1863 rozegrana została jedna z najkrwawszych bitew powstania styczniowego. Oddziały w liczbie 3000 powstańców pod wodzą Mariana Langiewicza natknęły się na cztery kolumny rosyjskie liczące 3500 ludzi i 6 dział. Bez wątpienia przełomowymi momentami bitwy, było zdobycie armat wroga przez oddział „żuawów śmierci” Rochebruna oraz likwidacja dwóch rot pułku smoleńskiego poprzez zabicie 200 Rosjan. Do zwycięstwa Polaków przyczynił się także ksiądz Agrypin Konarski, który przed śmiercią z krzyżem i rewolwerem w rękach prowadził powstańców do ataku. W tej bitwie wziął udział także młody Adam Chmielowski- znany, jako święty Brat Albert. Straty po obu stronach wynosiły ok. 300 ludzi. Dla upamiętnienia tego heroicznego czynu powstańczego, co roku w to miejsce wyrusza kilkaset ludzi. Obchody rozpoczynają się Mszą Świętą sprawowaną w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Bogucicach, po niej już w Grochowiskach – modlitwa ze złożeniem kwiatów przy krzyżu i apel poległych. Uroczystości zamyka widowisko plenerowe realizowane przez: uczniów Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie, Grupę Rekonstrukcji Historycznej Pułku Żuawów Śmierci im. Franciszka Rochebrune’a, Regiment Kosynierów im. Tadeusza Kościuszki z Połańca i Staszowa, Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, Stowarzyszenie kawaleryjskie w barwach 11 Pułku Ułanów Legionowych z Radomia, Regiment Piechoty Najemnej z Kielc, Grupa Teatralna PEGAZ Busko Zdrój, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Zespół Sorbin. Łącznie około 200 osób.   

Przebieg uroczystości obchodów 151 rocznicy Bitwy pod Grochowiskami można obejrzeć na stronie: Grochowiska 2014 – rekonstrukcja bitwy Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno!
21marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki i uczniowie klas I-VI przygotowali piękne Marzanny. Wykonali również kolorowe gaiki. Przeszliśmy w barwnym korowodzie ze śpiewem na ustach z naszymi pięknymi Marzannami i szukaliśmy śladów rodzącej się do życia wiosennej przyrody. Wreszcie nadszedł czas pożegnania zimy. Mimo, iż nasze zimowe panny były piękne, rozstaliśmy się z nimi bez żalu. Uczniowie wraz z nauczycielami spalili przygotowane Marzanny, by zima już do nas nie wróciła.


„Marzanno, Marzanno, Ty Zimowa Panno
Ciebie Żegnamy Wiosnę Witamy”. VII Turniej Sportowy PRZEDSZKOLAKI NA START

  20 marca, grupa dzieci 6-letnich z przedszkola wzięła udział w VII Turnieju Sportowym „Przedszkolaki na start 2014” zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Bogucicach. Sportowe zmagania przedszkolaków odbywały się w atmosferze sportowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Drużyna małych sportowców z wielkim zaangażowaniem brała udział w różnych konkurencjach. Było rzucanie do celu, biegi z przyborem, ćwiczenia sprawnościowe. Rodzice naszych przedszkolaków mocno dopingowali swoje pociechy. Po dogrywce z drużyną przedszkolaków z Brześcia nasi mali sportowy zajęli III miejsce w tym turnieju. Drużyna naszych przedszkolaków otrzymała puchar i dyplom a wszyscy przedszkolni sportowcy medale i słodycze od organizatorów zawodów. 

Przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!  Spotkanie z saperami z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
We wtorek, 11 marca naszą szkołę odwiedzili saperzy 33. Patrolu Rozminowania Jednostki Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych: plut. Lech Snop oraz st. szer. Paweł Lipiec. Goście przygotowali dla uczniów ciekawą prezentację. Uczniowie zostali zapoznani z niebezpieczeństwami, jakie można napotkać w przypadku niewłaściwego zachowania się przy znalezieniu niebezpiecznych przedmiotów pozostałych jeszcze po II wojnie światowej. Plutonowy Lech Snop przybliżył pracę sapera, zaprezentował miny przeciwpancerne i przeciwpiechotne oraz kombinezon przeciw wybuchowy SRS-5. Dużą atrakcją spotkania była możliwość zobaczenia stroju sapera, wykrywaczy metali oraz innych akcesoriów z wyposażenia sapera. Mimo, że kombinezon jest ciężki i mało komfortowy w użytkowaniu to znalazło się wielu uczniów, by przez chwilę poczuć się saperem. Starszy szeregowy Paweł Lipiec kolejno ubierał chętnych, tłumaczył im zasadę działania i użytkowania kombinezonu.  Było to spotkanie bardzo ciekawe i pouczające. Uczniowie dowiedzieli się, że na terenie naszego województwa bardzo często odkrywane są niewypały z II wojny światowej. Nie wiemy, ile jeszcze niebezpiecznych „pamiątek” kryje się pod ziemią. Ilość pytań zadawana gościom dowodzi, że spotkanie było dla naszych uczniów atrakcyjne.

       Dzień Kobiet na wesoło
W piątek, 7 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy składali życzenia i wręczali kwiaty wszystkim paniom oraz koleżankom. Miłym akcentem, oprócz kwiatów i życzeń był apel przygotowany przez chłopców, na którym w sposób żartobliwy chłopcy przedstawili rolę kobiety.
Raz jeszcze wszystkim paniom w dniu Święta Kobiet życzymy samych przyjemnych i słonecznych dni.
 Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
We wtorek, 25 lutego odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I – III. Konkurs miał na celu popularyzację nauki języka angielskiego wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz sprawdzenie ich umiejętności językowych. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy II oraz III. Zaprezentowali oni wysoki poziom wiedzy z języka angielskiego.
A o to wyniki:
I miejsce Roksana Fijałkowska kl. III
II miejsce Weronika Kopeć  kl. III
III miejsceJakub Gil kl. III
WyróżnienieDominika Witkoś kl. III
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!   Walentynki w naszej szkole

Dzień św. Walentego, to prawdziwa okazja do wyrażania swoich uczuć, osobom bliskim i lubianym. Już po feriach przez kilka dni Samorząd Uczniowski zbierał walentynkowe życzenia. Poczta walentynkowa jak zawsze, cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. W romantycznej scenerii 18 lutego uczniowie razem z wychowawcami, zjawili się na uroczystym apelu, podczas którego wręczano kartki, listy oraz podarunki. Walentynki dostarczyły całej społeczności uczniowskiej wiele emocji i radości. Ten dzień zapadnie w pamięci każdego z nas.    

 Zabawa choinkowa

W sobotnie popołudnie, 1 lutego w naszej szkole słychać było gwar i muzykę. Uczniowie z wielkim zapałem oczekiwali na odbywającą się tego dnia zabawę choinkową przygotowaną przez Radę Rodziców. W każdej klasie rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową i rozbrzmiewała muzyką.


Zabawa choinkowa była miłym akcentem po  półrocznych trudach   i zmaganiach  dzieci   z nauką. 
Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom za wspólne zorganizowanie choinkowej zabawy.

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie
 Dokarmiamy ptaki

Tegoroczna zima jest szczególnie uciążliwa dla ptaków, ale z naszą pomocą na pewno przetrwają ją  łatwiej. Członkowie Szkolnego Koła PCK i LOP postanowili pomóc swoim przyjaciołom i urządzić im „ptasią stołówkę”. Na drzewach zostały zawieszone karmniki przygotowane przez Adriana Zachariasza z klasy V i wypełnione smakołykami.


Nie zabrakło także specjalnych smakowitych kul tłuszczowych pełnych ziaren słonecznika, prosa, pszenicy czy kukurydzy, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego z naszą szkołą leśniczego p. Jana Radkiewicza.
Będziemy pamiętać, by „ptasia stołówka” nigdy nie była pusta, a ptaki chętnie ją odwiedzały.

Szkolny Konkurs Matematyczny
30 stycznia odbył się szkolny konkurs matematyczny „Matematyczne Asy”. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi zdobytą wiedzę i umiejętności. Konkurs odbył się pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, które ufundowało dla uczniów nagrody. A oto wyniki:
Matematyczne Asy klasy IV:Ania Rusak, Kuba Mierzwiński
Matematyczne Asy klasy V:Kinga Marciszewska, Jagoda Ryńska, Adrian Zachariasz, Dominik Placek
Matematyczne Asy klasy VI:Klaudia Radziejewska, Kamila Juszczyk, Natalia Dąbrowska, Michał Obałek
GRATULUJEMY!
Akcja Zbiórka dla Burka
Szkolne Koło PCK i LOP zakończyło zorganizowaną w grudniu 2013 roku akcję polegającą na zbiórce darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Przez kilka tygodni przynosiliście dary dla psów i kotów. Były to głównie koce i pledy. Wszystkie zebrane rzeczy te zostały przekazane do schroniska. Opiekunowie Szkolnego koła PCK oraz LOP, a także pracownicy schroniska serdecznie dziękują za aktywny udział w akcji Wam i Waszym Rodzicom, za dobre serce, za chęć dzielenia się i współodpowiedzialność za zwierzęta.  Zaczarowany Świat Bajek

Dzisiaj, 30 stycznia 2014 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do Pińczowa do PSCK w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Zaczarowany świat bajek”. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentowanych piosenek, wierszy m.in. „Lokomotywa”, ” O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Słoń Trąbalski”, „Ptasie radio”, „Paweł i Gaweł” itp. Dzieci były bardzo zadowolne, ponieważ mogły aktywnie uczestniczyć w spektaklu słowo-muzycznym. Śpiewały, tańczyły i wspólnie z aktorami recytowały znane i lubiane wiersze. Wycieczka była bardzo udana.
III Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu

W siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach 28 stycznia w ramach III Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów województwa świętokrzyskiego „Stwórzmy razem lepszy Internet”. Konkurs został zorganizowany przez WSEiP i Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Aż 75 szkół z naszego województwa wzięło w nim udział. W konkursie tym, uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, a jedna z naszych uczennic Klaudia Radziejewska z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Bezpieczne ferie Spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z policjantem

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Dbając o bezpieczenstwo uczniów w szkole, jak i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 25 stycznia odbyło sie spotkanie z policjantem z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie p. Mariuszem Dynią nt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Funkcjonariusz policji przybliżył uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach z osobami obcymi, jak i również podczas zimowych zabaw. Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, obrazująca uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego. Teraz jesteśmy pewni, że ferie zimowe upłyną zdrowo i bezpiecznie.

Dzień Babci i Dziadka  Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom

23 stycznia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Naszą szkołę zaszczycili swoim przybyciem Burmistrz Gminy i Miasta Pińczów p. Włodzimierz Badurak, Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Radkiewicz, w-ce Starosta p. Marek Omasta, Radny Powiatu p. Piotr Zachariasz, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich p. Marzena Liberek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Marciszewska. Dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba serdecznie powitała wszystkich zaproszonych gości wraz z którymi złożyła moc gorących życzeń licznie przybyłym Babciom i Dziadkom. Niezwykłych wrażeń dostarczył szanownym gościom wzruszający program artystyczny w wykonaniu wszystkich uczniów szkoły. Dzieci wprowadziły gości w bajkowy świat Czerwonego Kapturka, popisały się zdolnościami tanecznymi, nie zabrakło również życzeń, piosenek w wykonaniu starszych i młodszych wnuków, którzy w ten sposób okazali swoją miłość i wdzięczność babciom i dziadkom. Dumni dziadkowie ze łzami w oczach podziwiali występy swoich wnuków – artystów. Po części oficjalnej Rodzice zaprosili przybyłych gości na poczęstunek. Szczęśliwi dziadkowie opuścili szkołę w radosnym nastroju. Spotkanie pokoleń dostarczyło wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

 22. FINAŁ WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia po raz 22. W całej Polsce oraz w różnych zakątkach świata zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To charytatywna impreza, która dzięki sercom tysięcy wolontariuszy, wspomaga rokrocznie potrzebujących i chorych. Wielka Orkiestra zagrała przy współudziale naszej szkoły. Członkowie Szkolnego Koła PCK kwestowali w naszej miejscowości.  XXII Finał przebiegał pod hasłem „Na ratunek”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla godnej opieki seniorów. Za uzyskane z tego Finału pieniądze Fundacja będzie chciała doposażyć oddziały dziecięce, do których trafiają dzieci z wieloma urazami. Doposażone będą również nowo powstające oddziały geriatryczne. Wszystkim, którzy dorzucili swój grosik do puszek WOŚP składamy ogromne podziękowania.  Muuvit! Ruszaj się z klasą

Uczniowie klasy IV, V i VI przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Muuvit – Ruszaj się z klasą”. Projekt został opracowany w Finlandii 13 lat temu. Do tej pory w programie uczestniczyło blisko 2 miliony dzieci. W Polsce realizowany jest od 2012 roku. Zadaniem „Muuvita” jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, jednocześnie ułatwiając nauczycielom prowadzenie zajęć. „Muuvit” wykorzystywany jest nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale także do nauki języków obcych, matematyki lub przyrody dzięki platformie umożliwiającej interaktywne wycieczki po Europie. Ważne jest to, że dzieci mogą brać udział w przygodzie zarówno w domu jak i w szkole. Mogą sprawdzać swoją wiedzę na temat innych krajów i kultur, przeglądać zasady zdrowego żywienia, albo grać i bawić się z uczniami z innych nie tylko polskich klas. Przygoda Muuvit to zdrowy styl życia, wspaniała zabawa w klasie. Dzięki udziałowi w programie uczniowie nauczą się korzystania z mapy, poznają różne europejskie kraje, kulturę i język. A ponadto jest to idealny sposób na fajną naukę liczenia.  Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy
dla naszej placówki

  29 listopada 2013r. w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach miała miejsce uroczysta gala podsumowująca zrealizowane w 2013r. przez OIP-Kielce programy prewencyjne, w tym wiodące w PIP: zarządzania bezpieczeństwem, prewencji w budownictwie wraz z konkursem „Buduj bezpiecznie”, dostosowania maszyn do wymagań bezpieczeństwa, konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, prewencji w małych podmiotach gospodarczych związanej z uzyskaniem „Dyplomu PIP”. Przedstawiciele obecnych 57 zakładów oraz 5 najaktywniejszych społecznych inspektorów pracy odebrało dyplomy, grawertony, nagrody, wyróżnienia i zaświadczenia o ukończeniu programów prewencyjnych. Wśród nich znalazła się nasza placówka – Zespół Placówek Oświatowych w Kozubowie. Uroczystość otworzona została wystąpieniem zastępcy głównego inspektora pracy Małgorzaty Kwiatkowskiej, która podkreśliła wagę działań prewencyjnych PIP i pogratulowała dobrych wyników wszystkim skutecznie realizującym przedsięwzięcia podnoszące standardy warunków zatrudnienia. Galę poprowadził zastępca okręgowego inspektora pracy Jan Jóźwik, który podsumował działalność prewencyjną Okręgu w aspekcie procedur systemu kontrolno-nadzorczego PIP. Gośćmi na uroczystej gali byli przedstawiciele: 8 terenowych organów samorządu i 3 administracji państwowej od szczebla wojewódzkiego do powiatów włącznie, 3 wojewódzkich struktur organizacji związkowych, 2 stowarzyszeń – pracodawców i 3 – służb bhp, 4 – organów nadzoru nad warunkami pracy i policji.   IV edycja Programu Akademia Czystych Rąk

Nasza szkoła przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego Programu Akademia Czystych Rąk Carex. Celem programu jest nauczenie najmłodszych podstawowej wiedzy z zakresu codziennej higieny oraz przekazania im prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec dzieci przed infekcjami. Partnerem IV edycji programu jest Centrum Zdrowia Dziecka. Szkoła otrzymała materiały edukacyjne oraz zestawy antybakteryjnych mydeł Carex. Na podstawie otrzymanych materiałów nauczyciele przeprowadzą lekcje z zakresu higieny rąk, a uczniowie poprzez zabawę zapoznają się z tematami zdrowia oraz bakterii i wirusów.


Przerwa świąteczna: 23.12.2013r. – 1.01.2014r.
Przedstawienie bożonarodzeniowe 

W dniu 20 grudnia z okazji zbliżających się świąt dzieci z naszego przedszkola i szkoły wystawiły jasełka bożonarodzeniowe. Na przedświątecznym apelu zgromadzili się rodzice i dziadkowie uczniów. Dyrektor Szkoły Grażyna Wierzba ciepłymi słowami powitała obecnych gości oraz złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Mali aktorzy znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, króla, świętych postaci. Kolejne scenki jasełek były przeplatane występami chóru szkolnego, który śpiewał i grał kolędy. Tego dnia w naszej szkole panowała prawdziwie świąteczna atmosfera.

Konkursy bożonarodzeniowe

Przed świętami Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas I-VI konkurs na najładniejszy stroik, kartkę i ozdobę bożonarodzeniową. Uczniowie, wykorzystując swoje sprawne ręce, wykonali piękne stroiki świąteczne, kolorowe kartki oraz liczne ozdoby w postaci różnej wielkości choinek. Kartki świąteczne oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-6. Komisja konkursowa oceniała pomysł, wykonanie i estetykę pracy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były wspaniałe, dlatego wybór tych najpiękniejszych był bardzo trudny. Po długich obradach podjęto decyzję.


Wyniki konkursu na najładniejszy stroik, kartkę i ozdobę bożonarodzeniową:

KATEGORIA: KARTKI

KLASY I – III
        • I miejsce – Roksana Fijałkowska (klasa 3)
• II miejsce – Martyna Gajos (klasa 2)
• III miejsce- Karolina Janicka (klasa1)
KLASY IV – VI
       • I miejsce- Klaudia Radziejewska (klasa 6)
   • II miejsce- Wiktor Chwaliński (klasa 6)
  • III miejsce- Jakub Chwalinski (klasa 5)

 KATEGORIA: STROIKI

       • I miejsce – Kinga Marciszewska (klasa 5)
     • II miejsce – Kacper Chwaliński (klasa 1)
 • III miejsce- Weronika Kopeć (klasa 3)

KATEGORIA: OZDOBA BOŻONARODZENIOWA
•I miejsce – Oskar Kopeć (klasa 4)
     • II miejsce – Jakub Lichwała (klasa 1)
   • III miejsce- Bartosz Zelek (klasa 1)

ZWYCIĘZCOM KONKURSU GRATULUJEMY
Bezpieczeństwo w sieci Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze

W związku z przystąpieniem do projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” w dniu 12 grudnia odbyło się spotkanie funkcjonariusza policji z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie z uczniami klas IV – VI. Tematem spotkania była cyberprzemoc, czyli przemoc przy użyciu technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie występują w Internecie, sposobami ich unikania, jak i również odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne. Poznane w czasie spotkania zasady kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu na pewno pozwolą uczniom poczuć się bezpiecznie w sieci. Więcej informacji propagujących bezpieczeństwo w Internecie można znaleźć na stronach internetowych: www.dzieckowsieci.pl, www.sieciaki.pl, www.saferinternet.pl.    Świąteczna akcja – Pluszowy Miś

Tuż przed świętami członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali w naszej szkole akcję „Pluszowy Miś”, którą z powodzeniem od 41 lat prowadzi Redakcja Echa Dnia. Dzięki naszej pomocy wiele potrzebujących maluchów znajdzie wspaniałe prezenty pod choinką. Pluszaki i  zabawki, którymi nie bawią się już dzieci  przekazywane są między innymi dzieciom leżącym w szpitalach, przebywającym w ośrodkach wychowawczych i rodzinnych domach dziecka. Część prezentów przekazane zostaną Oddziałowi Dziecięcemu Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Opieki Neuropsychiatrycznej. Zabawki i książeczki podarowane będą maluszkom z Ośrodka dla Samotnej Matki i Dziecka w Kielcach. Przez kilka dni nasi uczniowie przynosili do szkoły książki, maskotki i różne zabawki, które przekazaliśmy Redakcji Echa Dnia. Pracownicy Redakcji składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną akcję.   Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę
Zbliżająca się zima jest trudną do przetrwania porą roku dla ptaków i zwierząt leśnych, jak i gospodarskich. W czasie mroźnych dni trudno jest im znaleźć pożywienie, dlatego powinno się je dokarmiać. W poniedziałek, 9 grudnia członkowie Szkolnego Koła LOP przygotowali apel poświęcony akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Poprzez wiersze, piosenki i swoją postawę, przeprowadzili ważną „lekcję” mającą na celu zrozumienie potrzeby opiekowania się ptakami i zwierzętami ze względu na trudne warunki bytowania. Członkowie Szkolnego Koła LOP oraz PCK przypominają także o trwającej w naszej szkole zbiórce karmy, kocy itp. do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.  Podsumowanie akcji Góra Grosza 2013
W tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. To już 14. edycja. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W dniach od 25 listopada do 6 grudnia w naszej szkole trwała zbiórka monet groszowych, które następnie zostaną przeliczone przez komitet organizacyjny Szkolnego Koła PCK  i przekazane do organizatora akcji Towarzystwa Nasz Dom. W akcję włączyli się także nasi najmłodsi uczniowie – przedszkolacy, na których pomoc zawsze można liczyć.     VII Festyn Mikołajkowy

6 grudnia uczniowie klas I – III ze swoimi nauczycielkami oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego brali udział w VII Festynie Mikołajkowym zorganizowanym w PSCK. Na festynie najmłodsi mieli okazję brać udział w konkursach, tańcach i zabawach ze św. Mikołajem i Śnieżynkami. Zabawy i konkursy przeplatane były piosenkami wykonywanymi przez wokalistów Studia Piosenki. Było wesoło i świątecznie. Członkowie S. U. uczestniczyli w kiermaszu, sprzedając ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach technicznych. Tego dnia, wszystkie dzieci uczestniczące w festynie zostały obdarowane prezentami i świetnie się bawiły.

Mikołajki Wizyta Świętego Mikołaja
Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu – to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty – wyraźnie wzruszony – w zamian obdarował je prezentami. Szczególnie dużo upominków dostały przedszkolaki i dzieci z klas I – III, ale i dla innych nie zabrakło rożnych podarków. Mikołaj odwiedził wszystkich, i tych grzecznych, i tych niegrzecznych. Mikołaj wie, że wszyscy lubimy dostawać prezenty. Wie też, że zawsze jest u nas mile widziany i oczekiwany.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!
        I miejsce w Gminnym Mikołajkowym Turnieju

W środę, 4 grudnia odbył się Gminny Mikołajkowy Turniej „W dwa ognie usportowione”. Nasza drużyna – uczniowie klasy V zajęła I miejsce.

   Program edukacji antytytoniowej „Znajdź właściwe rozwiązanie” dla klas IV – VI
Nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Jest to program realizowany przez Państwową Inspekcje Sanitarną oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu. Program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów. W tym okresie nauki gwałtownie wzrasta liczba dzieci i młodzieży próbujących po raz pierwszy zapalić papierosa. Głównym celem programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, zwiększenie świadomości na temat zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich, a także kształtowanie postaw asertywnych związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie, unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia. Zagadnienia o tej tematyce będą realizowane w klasach IV – VI przez wychowawców.
 Program edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie proszę” dla klas I – III
Nasza szkoła przystąpiła do IV edycji programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Jest to program realizowany przez Państwową Inspekcje Sanitarną oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu. Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, a także kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, usystematyzowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia. Zagadnienia o tej tematyce będą realizowane w klasach I – III.
 Wspaniała zabawa andrzejkowa
W piątek, 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniom z młodszej i starszej grupy wiekowej nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Oczywiście jak na Andrzejki przystało były i wróżby- można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, swój przyszły zawód, usłyszeć przepowiednię na nadchodzące tygodnie, a nawet posłuchać co przepowiadają karty. O poczęstunek w klasach zadbali rodzice. Zabawa była bardzo udana i wszyscy świetnie się bawili. 

ZDJĘCIA
 Uroczyste podsumowanie konkursu „Współpraca kluczem do ochrony środowiska – Szkolne Centrum Recyklingu”
27 listopada w sali konferencyjnej Targi Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Współpraca kluczem do ochrony środowiska – Szkolne Centrum Recyklingu”. Fundacja Odzyskaj Środowisko wyłoniła laureatów konkursu. Konkurs skierowany był do placówek oświatowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Ocenie konkursowej podlegały 4 kategorie konkursowe: A – Działania Edukacyjne; B – Quiz wiedzy ekologicznej; C – Masa zebranych ELEKTRYCZNYCH ŚMIECI; D – Masa zebranych zużytych Baterii. W pierwszej kategorii konkursowej zajęliśmy I miejsce za przeprowadzone działania edukacyjne. Ocenie w tej kategorii podlegała forma graficzna raportu oraz różnorodność i ciekawość przeprowadzonych form. W II kategorii laureatkami zostały dwie nasze uczennice: Anna Rusak z klasy IV i Kinga Marciszewska z klasy V.  Uczennice udzieliły poprawnych odpowiedzi na pytania w quizie wiedzy ekologicznej. W kategorii Masa zebranych elektrośmieci zajęliśmy IV miejsce. Podsumowując wszystkie Kategorie Konkursowe nasza szkoła zajęła IV miejsce, za co otrzymaliśmy pomoce naukowe o wartości 800zł. Projekt „Współpraca kluczem do ochrony środowiska – Szkolne Centrum Recyklingu”  był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, przez firmę MB Recycling oraz spółkę not for profit ELEKTRYCZNE ŚMIECI.

          Wycieczka do Fabryki Bombek w Miechowie
W środę, 27 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas I – V razem z p. Anną Wiejachą, p. Jolantą Markiewicz, p. Grażyną Balikowską i p. Marią Latochą oraz rodzicami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek „DEKORA” w Miechowie. Dzieci zapoznały się tam z procesem powstawania szklanych ozdób choinkowych. Podziwiając  pracę włożoną w tworzenie pięknych bombek zwiedzali kolejne hale. Pierwszą z nich była „dmuchalnia”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, Mikołaja, choinki, pieska itp. W następnej sali zobaczyły jak z bezbarwnych bombek za pomocą związku azotanu srebra powstają srebrne ozdoby. Potem udały się do najciekawszej sali- „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są ręcznie. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po wyjściu z dekoratorni czekała ich wizyta w sali, w której mogły podziwiać wzory wszystkich ozdób choinkowych produkowanych w fabryce. Główną atrakcją wycieczki było samodzielne ozdabianie bombek przez naszych uczniów. Udekorowaną przez siebie bombkę dzieci mogły zabrać do domu, aby tam pochwalić się nią swoim rodzicom.

 Program edukacyjny PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Oznacza to, przede wszystkim skupianie większej uwagi na aktywność fizyczną uczniów, zachęcanie do bardziej aktywnego wypoczynku, a także większą dbałość o ich zdrowie. W ramach Roku Szkoły w Ruchu nauczyciele będą realizować programy edukacyjne związane z tą tematyką. Jednym z takich programów jest PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII. Jest to inicjatywa marki Crispy Natural prowadzona w szkołach podstawowych na terenie całego kraju. Celem programu jest nie tylko promocja zdrowego odżywiania ale także zachęcanie dzieci do aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość. Nauczyciele otrzymali już pakiety edukacyjne dla swoich uczniów, które posłużą do realizacji programu. Dodatkowo, szkoły przystępujące do programu mają możliwość uczestniczenia w konkursie, w którym do wygrania są tablice interaktywne, telewizory Smart TV, zestawy konsoli do gier i tablety.  „Odkryj swój talent do niemarnowania”

Tesco dla Szkół – „Mamy talent do niemarnowania” to filmowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego tematem jest niemarnowanie żywności. Uczniowie klasy IV naszej szkoły ubiorą udział w tym konkursie. Zapoznali się materiałami na temat problemu głodu na świecie, nakręcili filmik w języku angielskim dotyczący niemarnowania żywienia. Zgłoszony filmik jest widoczny w galerii konkursowej na stronie www.tescodlaszkol.pl. Możecie go zobaczyć klikając na link http://www.tescodlaszkol.pl/86193. Od 18 listopada do 16 grudnia 2013 r. trwa głosowanie internautów na stronie www.tescodlaszkol.pl na najciekawsze filmiki. Głosujcie na filmik, bo wtedy szkoła ma większą szansę na zdobycie nagród. Dlatego bardzo gorąco prosimy o WSPARCIE – wszystkich uczniów naszej szkoły, członków ich rodzin, znajomych i znajomych znajomych.
Przygotujcie się do głosowania!
Aby poprawnie oddać głosy na film, musicie zastosować się do prostych zasad:
 • Założyć konto na stronie www.tescodlaszkol.pl i aktywować je przez kliknięcie w link, który zostanie wysłany na podany przez Was adres e-mail.
 • Zalogować się na swoim koncie i CODZIENNIE GŁOSOWAĆ.
Możecie oddawać głos tylko jeden raz dziennie z jednego adresu.  Astronomiczna lekcja w Mobilnym Planetarium

Dziś, 13 listopada gościliśmy Mobilne Planetarium Supernowa. Uczniowie mieli okazję za pośrednictwem najnowszych technik multimedialnych przenieść  się w tajemniczą, międzygalaktyczną   przestrzeń nieskończonego wszechświata. Na sali gimnastycznej widziano dzisiaj dziwny, wielkich rozmiarów tajemniczy obiekt – specjalistyczne, mobilne planetarium astronomiczne, które za pośrednictwem magii XXI wieku – czyli komputerów wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie przeniosło nas w podróż po tajemniczym wszechświecie.  Uczniowie mogli zobaczyć położenie wielu gwiazdozbiorów na północnym niebie, przenieść się na dowolną planetę Układu Słonecznego i z bliska obejrzeć nawet odległe przestrzenie Drogi Mlecznej – naszej galaktyki. Dzisiejsza lekcja dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i przeżyć.  11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
Wspaniałym i radosnym był dzień 11 listopada 1918 roku, kiedy po 123 latach Polska wróciła na mapę Europy. Przetrwaliśmy jako naród dzięki podtrzymywaniu pamięci o własnym kraju, przez powstania zbrojne, pracę na emigracji oraz pielęgnowaniu polskiej tradycji i kultury na utraconych ziemiach. Wielkie zmagania o zachowanie polskiej tożsamości przyniosły upragnioną niepodległość. W piątek, 8 listopada 2013 odbył się apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie poprzez wiersze ukazali ważny dla Polski fragment historii. 11 listopada – niech ten dzień skłoni nas do refleksji nad naszym patriotyzmem. Pomyślmy o tych, którym zawdzięczamy wolność. Cieszmy się z niepodległości. Niech wyraz Ojczyznakojarzy się nam z wartościami, które są istotne dla wspólnego społecznego życia.  V edycja Projektu Otwarta Twoja Kariera

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do V już edycji projektu Otwarta Twoja Kariera. Hasłem tegorocznej edycji jest „Odkrywamy talenty najmłodszych”, dlatego po raz pierwszy do projektu włączeni zostali także nasi najmłodsi uczniowie – przedszkolacy. W ramach realizacji projektu uczniowie przygotowywali różnorodne prace związane tematycznie z OTK. Prace dzieci utworzą V Zawodoznawczą Mediotekę Kariery ZaMeK, która będzie udostępniona Stowarzyszeniu Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej − organizatorowi V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty.  Dbamy o miejsca pamięci narodowej

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych poświęcony jest pamięci tych, którzy odeszli. Pamiętają o tym zuchy oraz harcerze. Młodsi uczniowie – drużyna zuchowa wybrała się pod Pomnik Pamięci Pięciu Bohaterów Gwardii Ludowej Poległych na Polach Kozubowa natomiast starsi – harcerze  udali się pod pomnik wzniesiony dla uczczenia wysiłku zbrojnego partyzantów ziemi pińczowskiej. Jak każdego roku, uczniowie uporządkowali teren i zapalili znicze. Jest to dla naszych uczniów lekcja pamięci i poszanowania tradycji.  Zbiórka elektrośmieci

W ramach konkursu „Współpraca kluczem do ochrony środowiska – Szkolne Centrum Recyklingu” w naszej szkole zorganizowana została zbiórka elektrośmieci. W wyniku przeprowadzonej kampanii udało nam się zebrać różne rodzaje odpadów elektrycznych i elektronicznych m.in.: monitory, telefony, czajniki, radia, suszarki i oczywiście zużyte baterie. Kilka dni temu zakończony został także quiz ekologiczny – Kategoria Konkursowa B. Wśród 20 laureatów znalazły się nasze uczennice: Ania Rusak z klasy IV oraz Kinga Marciszewska z klasy V. Gratulujemy wygranej!  I i II miejsce w województwie w konkursie plastycznym
„Wolny czas – bezpieczny czas”

 W dniu 29 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wolny czas – bezpieczny czas” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Celem konkursu było utrwalenie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji poprzez wykonywanie prac plastycznych na ten temat. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice zdobyły czołowe miejsca w tym konkursie. W kategorii klas młodszych II miejsce w województwie zajęła Roksana Fijałkowska, natomiast w kategorii klas IV-VI uczennica Klaudia Radziejewska zajęła I miejsce w województwie. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! SKO – rozpoczynamy oszczędzanie

Drodzy Rodzice, drodzy Uczniowie! Rozpoczynamy oszczędzanie, a tym samym nową edycję ogólnopolskiego Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności. Celem Konkursu jest edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w nich nawyku świadomego oszczędzania. Zachęcamy wszystkich do dokonywania systematycznych wpłat na swoich książeczkach. Zaglądajcie także na blog naszej szkoły i głosujcie klikając PODOBA MI SIĘ.

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie

„Szkolne Wieści” – zwycięzcą konkursu Junior Media! 

 Nasza gazetka szkolna znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu Junior Media. Jesteśmy jedyną redakcją w województwie świętokrzyskim nagrodzoną w tym konkursie. Zwycięski numer naszej gazetki zostanie wydrukowany w dużym nakładzie, w jednej z drukarni prasowych Polskapresse, na koszt organizatora, w formacie gazetowym. Wartość nagrody dla szkoły to 280 złotych! W skład jury wchodzą przedstawiciele Polskapresse.

         Oceniając jury brało pod uwagę:

1) oryginalność gazetek szkolnych
2) jakość zamieszczonych artykułów      
3) jakość zdjęć
4) ogólne wrażenie estetyczneRedakcji Kozubowskich Wieści gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów dziennikarskich!
Prelekcja Spotkanie edukacyjne na temat bezpieczeństwa

Dnia 22 października naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy pan inspektor Stanisław Golmento. Przeprowadził prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa przy pracach w gospodarstwie rolnym. Zorganizował również spotkanie z przedstawicielami Harcerskiej Grupy Edukacyjnej z Buska Zdroju, którzy przeprowadzili zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli na fantomach udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali pamiątkowe upominki.

Apel
Apel
apel

Bezpieczeństwo na Piątkę

Dziś, 21 października  w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się etap powiatowy VII Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”, który jest adresowany dla uczniów klas V wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu pińczowskiego. Zakres tematyczny zmagań objął wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpieczeństwie osobistym, pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Drużyna reprezentująca naszą szkołą w składzie: Kinga Marciszewska, Dominik Placek i Adrian Zachariasz zajęła IVmiejsce, za co otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominki od sponsorów.
ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO ODBĘDZIE SIĘ

23 października 2013 (środa) w godz. 8.00 – 12.00

           Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły
W piątek, 18 października uczniowie pierwszych klas z całego powiatu pińczowskiego wspaniale bawili się w hali  sportowej przy Szkole Podstawowej numer 1. Jedenasta już akcja „Echa Dnia” znakomicie spełniła edukacyjną rolę. W trakcie piątkowej zabawy pierwszaki miały okazję lepszego przyswojenia sobie i zapamiętania rzeczy najważniejszych, bo dotyczących ratowania życia ludzkiego. Wiele bardzo ważnych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach miast przekazał pierwszakom aspirant sztabowy p. Tomasz Królak ze Świętokrzyskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wspaniale spisała się redakcyjna maskotka, czyli Jeż Edek. O sposobach ratowania Edka, który zasłabł i wymagał doraźnej pomocy medycznej, mówiła p. Iwona Widłak z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Ale musieli także interweniować ratownicy z Kieleckiej Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kielcach. Skończyło się szczęśliwie, pomoc okazała się skuteczna także dzięki wskazówkom udzielanym przez pierwszaków i Edek zdrów i cały powrócił do zabawy ku uciesze rozbawionych trybun hali sportowej.
Akcja „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”  to bardzo pożyteczna impreza i cała akcja znakomicie zdaje egzamin.          Szkolne Centrum Recyklingu
Nasza szkoła przystąpiła do Kampanii Edukacyjnej Szkolne Centrum Recyklingu. Kampania ma wymiar praktyczny – obejmuje zarówno edukację jak i faktyczne działania na rzecz ograniczenia zanieczyszczania Ziemi. W ramach Kampanii organizowany jest konkurs „Współpraca kluczem do ochrony środowiska – Szkolne Centrum Recyklingu”, który obejmuje cztery kategorie konkursowe: działania ekologiczne, quiz ekologiczny oraz zbiórkę baterii i  zsee. W naszej szkole zbiórka baterii już trwa, natomiast zbiórka elektrośmieci zostanie ogłoszona wkrótce. Na stronie www.szkolnecentrumrecyklingu.pl znajdziecie wiele ciekawostek ekologicznych oraz konkurs – quiz wiedzy ekologicznej, w którym można wygrać nagrody. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić poprawnych odpowiedzi i podać unikalny EKONUMER naszej szkoły. EKONUMER szkoły to: 99
Życzymy powodzenia!          Dzień Papieski 2013
Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodziliśmy 13 października, pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy. Zebrane środki przeznaczane są na fundusz stypendialny Fundacji. W organizację zbiórki włączyła się drużyna harcerska naszej szkoły, która zorganizowała zbiórkę w szkole oraz wsi. Program stypendialny Fundacji polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Obecnie programem stypendialnym objętych jest  2500 stypendystów.   „Szkolne Wieści” – gazetka szkolna

 Sekcja redakcyjno-wydawnicza Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kozubowie przystąpiła do edukacyjnego projektu dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON Junior Media. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do wszystkich typów szkół. Jego celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży świata mediów oraz udostępnienie narzędzia do tworzenia gazetek. Młodzi dziennikarze uczą się nowych metod pracy i poznają tajniki zawodu dziennikarskiego. Od września co miesiąc 50 najlepszych gazetek będzie drukowanych w drukarni, a szkoły otrzymają po 250 egzemplarzy. Redakcja „Szkolne Wieści” przystąpiła do konkursu „Junior w druku”. Przygotowany egzemplarz pisma został już zamieszczony na stronie www.juniormedia.pl. Od 18 października trwa głosowanie na konkursowe gazetki. 

Zapraszamy do głosowania!
Gazetka dostępna jest pod adresem: http://www.juniormedia.pl/wp-content/newspaper/4635/szkolne-wiesci-1.pdf
Zachęcamy do czytania!

Apel Październikowe uroczystości w naszej placówce

Dnia 11 października 2013r. w naszej szkole odbyły się dwie uroczystości. Pierwsza to obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej, druga to Pasowanie Przedszkolaków. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice oraz zgromadzeni goście. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu przedszkolaków, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni – pani Anny Wiejachy, zaprezentowały przedstawienie złożone z wierszy i piosenek. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło pasowanie, którego dokonała Pani dyrektor Grażyna Wierzba. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz upominki, a w klasie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tego dnia odbyła się również akademia przygotowana przez dzieci szkolne z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Apel
Apel
apel

Wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.
Wycieczka do lasu Spotkanie z Przyjaciółmi Przyrody
4 października wybraliśmy się na wycieczkę do lasu i spotkanie z leśniczym p. Janem Radkiewiczem, który pomagał nam odkrywać tajemnicę lasu. Spacerkiem wyruszyliśmy z leśniczym w tajemniczą głębię lasu i słuchaliśmy opowiadań o roślinach i zwierzętach występujących w kozubowskich lasach. Na pamiątkę tego spotkania otrzymaliśmy od pana leśniczego kolorowe notesiki z obrazkami różnych zwierząt.

Podczas wycieczki odwiedził nas również Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej p. Piotr Zachariasz,  którzy również współpracuje z naszą szkołą, wspierając nasze działania ekologiczne. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak ważna jest segregacja śmieci oraz jakie szkody dla środowiska i naszego zdrowia wyrządzają dzikie wysypiska śmieci i ich spalanie. Dowiedzieliśmy się również, jakie są kolory pojemników na śmieci; jak właściwie segregować śmieci do pojemników i jak należy dbać o przyrodę. Wysłuchaliśmy również pogadanki Pani Dyrektor PGKiM Marii Rusak na temat potrzeby segregacji śmieci w celu ich ponownego przetworzenia. Na koniec przyjaciele przyrody zorganizowali nam konkurs ekologiczny, za który wszyscy dostali nagrody.  

Kolejnym punktem wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Po wspaniałych kiełbaskach i pieczonym chlebie z nowym zapasem energii wykorzystaliśmy łąkę przy leśniczówce do zabaw, biegów, skoków, gier.

Zbieramy nakrętki
W bieżącym roku szkolnym w ramach akcji „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki” kontynuujemy zbiórkę nakrętek. Cieszy fakt, iż w zbiórkę zaangażowali się nie tylko nasi uczniowie, ale także ich rodziny i znajomi. Kilka dni temu naszą szkołę odwiedził Michał Sobota, który przyniósł 5000 sztuk nakrętek. Wszyscy chcą pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, które straciły niespodziewanie zdrowie i nie mają szans na rehabilitację, jak również na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do kontynuowania rehabilitacji. „Pomóżmy wspólnie chorym dzieciom, tak niewiele trzeba, aby zrobić tak wiele”.           Sprzątanie Świata 2013
„Odkrywamy czystą Polskę” – pod takim hasłem ruszyła już 20 akcja „Sprzątanie Świata”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Każdego roku pełni zaangażowania włączamy się w tę akcję i dziś, 3 października wyruszyliśmy na sprzątanie naszej okolicy.  Od lat  popieramy tego typu przedsięwzięcia i wszyscy chętnie bierzemy udział w akcjach ekologicznych świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.
Wierzymy, że swoją proekologiczną postawą wpłyniemy na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności.


          Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły prezenty. Życzenia chłopcom w imieniu wszystkich dziewczyn w szkole złożyła również Pani Dyrektor. Z okazji tego święta nie zabrakło konkursów i zabaw. Wiele emocji wzbudził konkurs na „mistera”, który w kategorii klas 0-III wygrał Bartłomiej Guzikowski , a w kategorii klas IV-VI Rafał Szczęśniak. Z okazji święta chłopaków odbyła się również w piątek dyskoteka szkolna. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. Wszyscy bawili się znakomicie !

Wybory 2013 Nowe władze Samorządu Uczniowskiego
Dnia 30 września w naszej szkole odbyło się głosowanie, podczas którego uczniowie wybrali przewodniczącego oraz Radę Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza powołana z przedstawicieli klas III -VI tj. Roksana Fijałkowska, Anna Rusak i Anna Pytel czuwała nad właściwym przebiegiem głosowania. Wyborcy kolejno klasami schodzili wraz z opiekunami do lokalu wyborczego i po sprawdzeniu tożsamości na liście uprawnionych do głosowania mogli oddać głos. Wybory przebiegały sprawnie, bez zakłóceń, komisja wyborcza nie stwierdziła żadnych uchybień. Po zamknięciu lokalu wyborczego komisja przeliczyła głosy i sporządziła protokół z przebiegu wyborów.
W wyniku wyborów Przewodniczącą Szkoły Podstawowej w Kozubowie została Kamila Juszczyk, a jej zastępcą Klaudia Radziejewska.Szczegółowe informacje na temat wyników głosowania znajdziecie na stronie: http://www.wybory.ceo.org.pl/. III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

27 września odbył się III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości.  Ci, którzy zaliczyli egzamin uzyskali tytuł MT Expert i wezmą udział w internetowym Konkursie Matematyczno – Logicznym polegającym na rozwiązywaniu zadań matematyczno – logicznych związanymi z  tabliczką mnożenia. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w konkursie.

30 września oddaj swój głos
Dzień 30 września ogłoszono „Ogólnopolskim dniem wyborów”. Tego dnia uczennice i uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół wybiorą przedstawicieli samorządu uczniowskiego. W przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU pomaga udział w akcji „Samorządy mają głos”. Dzięki możliwości korzystania z platformy internetowej można publikować sylwetki kandydatów wraz z opisem ich programów. Informacje o kandydatach zgromadzone w jednym miejscu pozwolą wyborcom na łatwe porównanie programów wyborczych i podjęcie świadomej decyzji w dniu wyborów. Po wyborach zespół zarejestrowany na platformie będzie mógł  dodać wyniki jakie uzyskali poszczególni kandydaci i opublikować je, a także dodać opis wyborów. Zapewni to większą przejrzystość i ułatwi wszystkim dostęp do wyników wyborów.   
Jeśli chcesz :

  • dowiedzieć się więcej o wyborach w naszej szkole
  • poznać naszych kandydatów
  • na bieżąco dowiadywać się o przygotowaniach do wyborów
  • mieć szybki dostęp do wyników wyborów  

Znajdź naszą szkołę na platformie wybory.ceo.org.pl     Wakacyjny Piknik Edukacyjny

W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji Sieciaki na wakacjach i zorganizowała Wakacyjny Piknik Edukacyjny. Zajęcia odbyły się w czasie zorganizowanych w naszej szkole półkolonii. Korzystając z materiałów nadesłanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange (jak np. magazyn SieWie, zeszyt ćwiczeń Poznaj Bezpieczny Internet), przekazano uczestnikom pikniku nową oraz utrwalano posiadaną wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Na podstawie otrzymanych sprawozdań, komisja konkursowa wybrała 20 spośród zorganizowanych 50 lokalnych inicjatyw. Nasz sieciakowy piknik znalazł się wśród nagrodzonych pikników, a szkoła otrzymała w nagrodę odtwarzacz mp3 dla organizatora pikniku oraz głośnik + radio do komputera w nagrodę dla placówki.           Pierwszoklasiści w Klubie Bezpiecznego Puchatka

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc wykorzystać ten okres, zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.  Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia, dlatego w roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła kontynuuje udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”. To już V edycja tego popularnego programu przeznaczonego dla klas I szkół podstawowych. „Klub Bezpiecznego Puchatka” przygotował praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pierwszoklasisty. Dzięki udziałowi w programie dzieci nauczą się rozpoznawać zagrożenia, bezpiecznie się uczyć i bawić.
          Zbiórka płyt CD i DVD 

W bieżącym roku szkolnym Szkolne Koło PCK kontynuuje zbiórkę płyt CD i DVD. Jest to wielka ogólnopolska akcja Klubu Obrońców Planety. Czystość środowiska jest dla nas bardzo ważna, stąd też włączenie się do tej akcji. Większość płyt w domach jest bezużyteczna i najczęściej zalega nam na półkach. Każda wyrzucona płyta to problem dla środowiska, ponieważ ich rozkład trwa około 1000 lat. Dlatego tak ważne jest, aby płyty nie trafiły na wysypiska śmieci. Zebrane płyty zostaną przetworzone na surowiec, z którego wykonane mogą być np. obudowy do nowych telewizorów itp. W zamian za każdy karton zebranych płyt otrzymamy kolekcję z serii „Było sobie…” oraz wybrane odcinki programu popularnonaukowego „Galileo”. Dożynki Gminne 2013

Dożynki

  25 sierpnia na terenie naszej szkoły odbyło się najpiękniejsze Święto Rolnika – Dożynki. Gminne święto plonów rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, która odbyła się w intencji rolników a celebrowali ją: dziekan pińczowski oraz proboszcz parafii Młodzaw Małych ks. Zbigniew Chajski, podczas której pobłogosławione zostały wieńce dożynkowe. Po uroczystej mszy przystąpiono do staropolskiej ceremonii przekazania przez starostów dożynkowych wspaniałego bochna chleba, upieczonego z tegorocznych ziaren, które wzrosło i dojrzewało na naszej pińczowskiej ziemi, gospodarzowi gminy – Burmistrzowi Miasta i Gminy p. Włodzimierzowi Badurakowi. Kolejnym punktem uroczystości dożynkowych były wspaniałe występy artystyczne dzieci i młodzieży Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie i PSCK. Dożynki zakończyła wspólna zabawa, do której przygrywał zespół EVERS.

Dozynki
Dożynki
Dożynki

Bezpieczne wakacje Półkolonie letnie 2013

Dzięki staraniom Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie p. Grażynie Wierzbie w dniach od 19 do 30 sierpnia 2013 roku w naszej szkole odbyły się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2013” półkolonie dla dzieci rolników, zorganizowane przez Centrum Młodych Rolników w Warszawie. Podczas półkolonii dzieci miały okazję rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe doświadczenia oraz miło i bezpiecznie spędzać wolny czas. Wychowawcy w czasie pobytu zorganizowali szereg ciekawych zabaw, konkursów sportowych oraz konkursów związanych z bezpieczeństwem.

  W ramach półkolonii odbywały się wyjazdy na basen i do kina. Zorganizowano również ciekawe spotkania z ludźmi związanymi z bezpieczeństwem m.in. Inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy p. Stanisławem Golmento z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie oraz z przedstawicielami Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która przeprowadziła zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

W trakcie półkolonii dzieciom zorganizowano również ciekawe wycieczki. Jedna z nich to wspaniała wycieczka turystyczno- krajoznawcza w Góry Świętokrzyskie, gdzie dzieci zwiedziły osadę średniowieczną, wioskę Baby Jagowa oraz podziwiały piękno Ziemi Świętokrzyskiej podczas przejazdu kolejką z Huty Szklanej, której trasa wiedzie przez Park Narodowy – na Święty Krzyż. Odbyła się też wycieczka do JuraParku w Bałtowie. Był również przejazd kolejką jednotorową z Pińczowa do Umianowic i z powrotem. 

W ostatni dzień półkolonii zorganizowano piknik rodzinny, było ognisko, pieczenie kiełbasek, gry, zabawy, pląsy i wspólne śpiewanie. Na koniec wspominaliśmy cały pobyt naszego odpoczynku oglądając prezentację zdjęć z półkolonii.

Tegoroczne półkolonie dostarczyły dzieciom wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy.
Wakacyjny konkurs ODJECHANI MUZOFANI

 20 lipca na kieleckim Rynku odbył się konkurs Odjechani Muzofani, którego pomysłodawcą była Grupa Edukacyjna S.A. – wydawca podręczników MAC Edukacja. Konkurs adresowany był do solistów, którzy nie ukończyli jeszcze 15 roku życia (kategoria indywidulna: nagroda – voucher na wyjazd wakacyjny o wartości 2000 zł brutto) jak i całych rodzin (kategoria grupowa: nagroda – voucher na wyjazd wakacyjny o wartości 6000 zł brutto). W konkursie tym z 22 uczestnikami utworem Anny Jantar Tyle słońca w całym mieście zmierzyła się nasza uczennica Natalia Dąbrowska. Wprawdzie Natalia nie wyśpiewała głównej nagrody tego konkursu, ale swoim głosem, naturalnością zauroczyła i zachęciła do wspólnego śpiewania i zabawy widownię jak i muzycznych ekspertów. W jaki sposób to zrobiła możecie zobaczyć klikając na link http://www.youtube.com/watch?v=A7LdjKlgaWA.


Natalii gratulujemy i życzymy muzycznych sukcesów!

          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Wakacje, jak wszystko, co dobre, szybko się skończyły. Rok szkolny 2013/2014 się zaczyna. Pora wrócić do nauki i pracy. W poniedziałek, 2 września  dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba powitała wszystkich na uroczystym apelu i życzyła uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły owocnej pracy, wytrwałości i sukcesów. Podczas apelu odbyło się także pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły, którzy swoją szkolną karierę rozpoczynają pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Markiewicz. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 o godz. 8.00