localization

Kozubów 54A
28-400 Pińczów

eDziennik phone

Wiadomości 2014/2015

przedszkole

Wszystkim Uczniom życzymy wesołych, słonecznych
 i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie

z Radą Pedagogiczną Uwaga! 

 Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 podręczniki i materiały edukacyjne dla klasy I, II i IV są bezpłatne, a zamówieniem zajmuje się szkoła. W zakładce DOKUMENTY znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2015/2016. Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

 Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. 26 czerwca 2015 roku wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby podsumować miniony rok szkolny. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Placek wydał komendę: „Poczet flagowy wystąp”, po czym w pozycji na baczność odśpiewano hymn państwowy. Po wyprowadzeniu pocztu oraz przekazaniu flagi klasie V, głos zabrała pani dyrektor – Grażyna Wierzba. Podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny; życzyła też zebranym udanych, bezpiecznych wakacji. Wyraziła nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły, aby w następnych roku szkolnym z jeszcze większą ochotą na nowo podjąć trud nauki. W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych oraz listów gratulacyjnych dla rodziców. Uczniowie otrzymali także nagrody za osiągnięcia w konkursach i reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Stypendiami motywacyjnymi za największe osiągnięcia zostali nagrodzeni: Roksana Fijałkowska – klasa IV, Anna Rusak – klasa V, Adrian Zachariasz – klasa VI. Dyrektor szkoły wręczyła także podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w życie szkoły. Szczególne podziękowania skierowała do p. Katarzyny Marciszewskiej Przewodniczącej Rady Rodziców, która przez kilka lat z wielkim zaangażowaniem pracowała na rzecz szkoły. Klasa szósta, przygotowanym programem artystycznym, pożegnała się z kolegami, nauczycielami i szkołą, zaś uczniowie klasy V wręczyli odchodzącym uczniom ordery. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku. Wychowawcy wręczyli też w salach świadectwa pozostałym uczniom.

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantem
 Dnia 24 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja z policjantem dla uczniów klas 0-VI, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.
Karta rowerowa – pierwsze prawo jazdy
 Jak co roku dzieci z naszej szkoły pełni wiary we własne siły i wiadomości zdobyte na lekcjach techniki, przystąpiły do egzaminu sprawdzającego wiadomości niezbędne do uzyskania wymarzonej karty rowerowej. Dla wielu był to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu. Przed sprawdzianem każde dziecko otrzymało „Arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową”, który wypełniali rodzice, wychowawca, nauczyciele. Uczniowie już od października na lekcjach techniki zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego i przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. Zajęcia z udzielania I pomocy przedmedycznej przeprowadziła pani Maria Latocha koordynatorka ogólnopolskiego programu  „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczniowie którzy zdali egzamin teoretyczny mogli przystąpić do egzaminu praktycznego-jazdy po wyznaczonym torze, egzaminatorem był pan policjant z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie, a zadaniem było bezbłędne pokonanie wyznaczonej trasy. Cześć praktyczną zaliczyli wszyscy przystępujący do egzaminu.

Nowym posiadaczom karty rowerowej gratulujemy uzyskania
wymarzonego dokumentu!Gminny Konkurs „Miś matematyczny” dla uczniów klas III
 Dnia 27 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie odbył się gminny konkurs „Miś matematyczny” dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hubert Bałaga, który zajął II miejsce oraz Kamil Fichowski – miejsce III.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!        III miejsce w wojewódzkim konkursie „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015”

 W obecnym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w V edycji konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Konferencja podsumowująca projekt odbyła się dnia 17 czerwca 2015 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Organizatorami konkursu byli: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Stąd też na gali kończącej projekt pojawili się zarówno przedstawiciele policji, jak i urzędnicy. Dyrektor ŚCDN – Jacek Wołowiec podziękował przede wszystkim uczniom i ich opiekunom za przybycie oraz udział w konkursie. Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością wśród uczniów i ich opiekunów. Aby uczeń mógł wziąć w nim udział, szkoła musiała również się zaangażować i spełnić kilka warunków. Placówka musiała zorganizować spotkania przedstawicieli policji z uczniami, na których funkcjonariusze przekazali zagrożenia związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością i odpowiedzialnością prawną nieletnich. W szkole zostały przeprowadzone zajęcia z bezpiecznego korzystania z Internetu i możliwości wykorzystania go do pełnego uczestniczenia w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym. Łącznie 129 szkół z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w projekcie. W czasie konferencji w Kielcach podsumowano projekt (a właściwie pięć jego edycji), zaprezentowano najlepsze prace konkursowe, wręczono nagrody zwycięzcom. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły – Roksana Fijałkowska, która zdobyła III miejsce w kategorii klas IV – VI. Wszyscy nagrodzeni otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Nasza laureatka otrzymała nagrodę rzeczową (Tablet) w wysokości 1000 zł. Tegoroczna edycja konkursu była przeprowadzona dzięki wsparciu finansowemu z projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie”, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. TVP KIELCE- informacje

Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015
Wycieczka do „DinoZatorlandu” w Zatorze

 Dnia 11 czerwca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami pojechali na wycieczkę do „DinoZatorlandu” w Zatorze. Wyruszyliśmy spod szkoły. Pierwszym miejscem, do którego się udaliśmy po przyjeździe do Zatoru, był Park Ruchomych Dinozaurów. Na pierwszy rzut oka uroczy lasek skrywał w swoich zakamarkach olbrzymie prehistoryczne stwory. Co rusz wyglądały one z zarośli po obu stronach ścieżki. Ich widok sprawiał wiele radości i pobudzał wyobraźnię uczestników, ponieważ większość z dinozaurów nie tylko poruszała się, ale również wydawała straszliwe dźwięki. Następnie udaliśmy się do muzeum, w którym mogliśmy zobaczyć nie sztuczne, ale niezbite dowody na istnienie dinozaurów – ich szczątki. Po obejrzeniu eksponatów przyszła pora na następną atrakcję edukacyjną. Poszliśmy bowiem na seans filmowy pt. „Zagłada dinozaurów” w kinie 5D. Uczniowie zobaczyli i na własnej skórze doświadczyli nowe możliwości techniki. Po tych niesamowitych wrażeniach wsiedliśmy do kolejki, która zawiozła nas na smaczny i wzmacniający posiłek, niezbędny abyśmy mogli skorzystać ze wszystkich niespodzianek, jakie czekały nas tego dnia. Po tym krótkim odpoczynku przyszła kolej na zwiedzanie parku bajek. W jednym miejscu mogliśmy podziwiać aranżacje bardzo wielu dziecięcych opowieści. Każda bajka rozgrywała się w oddzielnym domku. Zewsząd wystawały wróżki, elfy, kolorowe ptaszki, renifery Mikołaja i księżniczki. W parku tym wiele radości sprawił dzieciom plac zabaw. Gdy już do woli nasłuchaliśmy się bajek i poznaliśmy jej bohaterów, kolejka zawiozła nas do kolejnego wspaniałego miejsca, jakim był Park Mitologii. W jego sercu znajduje się duży staw, po którym mieliśmy okazję przepłynąć pomiędzy wspaniałymi figurami wyobrażającymi mitologiczne postacie bogów, herosów i mitycznych stworzeń. W dalszą drogę zabrała nas kolejka do domu do góry nogami, gdzie nie tylko podziwialiśmy kunszt wykonawców tegoż budynku, ale też walczyliśmy z grawitacją, gdyż utrzymanie równowagi okazało się być nie lada sztuką. Gdy już pewnie stanęliśmy na nogach, przyszła pora na Park Owadów. Tam mogliśmy podziwiać w gablotach wspaniałe okazy różnego rodzaju motyli, pająków, chrząszczy i wielu innych. Po części edukacyjnej przyszła pora na świetną zabawę w parku rozrywki, gdzie uczniowie mieli do dyspozycji huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele a nawet samochodziki, którymi bardzo chętnie kierowali. Uczestnicy wycieczki byli rozemocjonowani wszystkimi przeżyciami po tak miło spędzonym dniu.

Fotoreportaż – galeria zdjęć III Gminny Konkurs – Bezpieczny Pieszy i Pomoc przedmedyczna 
 2 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pińczowie odbył się III Gminny Konkurs „Bezpieczny Pieszy i Pomoc Przedmedyczna” dla uczniów klas 3 szkół podstawowych. W konkursie wzięła również udział drużyna naszej szkoły złożona z trojga uczniów, posiadających najszerszą wiedzę w tym temacie. Konkurs składał się z trzech części. Pierwszą z nich stanowił pisemny test, który każdy z uczestników musiał rozwiązać samodzielnie. Kolejną częścią była ocena przygotowanych prac plastycznych z dziedziny bezpieczeństwa pieszych i pierwszej pomocy. W ostatnim etapie konkursu drużyny musiały omówić postępowanie przy udzielaniu pierwszej pomocy w wylosowanych wcześniej sytuacjach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Natalia Liberek, Julia Tytko i Hubert Bałaga, zdobywając II miejsce w tym konkursie.

Serdecznie gratulujemy!
XII Gminny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem
W dniu 13 maja 2015 r. uczniowie klasy III naszej szkoły wzięli udział w XII Gminnym Konkursie Cichego Czytania ze Zrozumieniem. Głównym celem konkursu było sprawdzenie opanowania techniki cichego czytania ze zrozumieniem. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów klas trzecich z 6 szkół naszej gminy. Zadania uczniowie wykonywali w formie pisemnej – indywidualnie. Maksymalnie można było uzyskać 36 pkt. Nasi uczniowie: Kinga Wojciechowska i Kamil Fichowski zdobyli wyróżnienie w tym konkursie.

    Gratulujemy! Kolejką wąskotorową do Umianowic na Dzień Dziecka 

 Jak co roku o tej porze 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Tym razem oprócz przedszkolaków i chętnych uczniów z klas I – VI z naszej szkoły wraz z nami świętowali ten szczególny dzień nauczyciele i uczniowie szkoły i przedszkola w Młodzawach. W ramach obchodów tego dnia odbyła się przejażdżka Świętokrzyską Kolejką Dojazdową – Ciuchcia Express Ponidzie na trasie Pińczów – Umianowice – Pińczów. Podróżując w wagonach wszyscy podziwiali przyrodę, prowadzili rozmowy i zabawy. W Umianowicach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: konkursy, ognisko, zabawy ruchowe, zabawa taneczna. Wszystko to działo się na świeżym powietrzu, co było niewątpliwie dodatkowym walorem imprezy. Pogoda dopisała. Czas minął bardzo szybko i wesoło. Dzieci wracały zmęczone, ale pełne wrażeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania nam obchodów święta z okazji Dnia Dziecka. Imprezę wsparli sponsorzy: p. Włodzimierz Badurak – Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, p. Marian Galant- HURT-DETAL Art. Spożywczo- Przemysłowe w Busku Zdroju, p. Piotr Oszywa – Piekarnia „BRONINA”, p. K. Krzemiński, M Krzemiński, A. Chrząszcz – Hurtownia „KIM” w Busku Zdroju, p. K. Pussak- GOMAR Pińczów Sp. z.o.o, p. A. Trojanowski – Eurocash w Pińczowie, p. Małgorzata Religa – Hurtownia Papierniczo- Chemiczna „BIURMIX” w Pińczowie.
Fotoreportaż – galeria zdjęć

Prezentacja filmowa z Dnia Dziecka 2015XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej pod hasłem „Słońce dla Mamy”

 W dniu 30 maja 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Pińczowie odbył się finał XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej pod hasłem „Słońce dla Mamy”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I –III reprezentujących szkoły podstawowe w gminie Pińczów i miał na celu wyłonienie najlepszych recytatorów. Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych (klasy pierwsze, drugie, trzecie). Z naszej placówki w kategorii klas pierwszych laureatami zostały: Wiktoria KarpińskaI miejsceMagdalena SzydłowskaII miejsce.

konkurs
konkurs

Serdecznie gratulujemy!  Dla zdrowia i dla frajdy

 128 osób wzięło udział w czwartek w Pińczowie w imprezie „Polska biega”. Była to już jedenastka edycja tej akcji, której zadaniem jest promocja zdrowego stylu życia i kondycji fizycznej. Wśród uczestników biegu znalazło się siedmioro uczniów naszej szkoły. Nasi zawodnicy mieli świetną okazję sprawdzić się z rówieśnikami z innych placówek, ale także przy okazji pokazać, że warto biegać, bo to samo zdrowie. Biegi przeprowadzono na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz open, która była przeznaczona dla dorosłych. Najlepszym zawodnikiem naszej szkoły okazał się Jakub Bednarz z klasy VI, który zajął III miejsce na dystansie 800 metrów wśród chłopców szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Dzień Mamy i Taty w naszej szkole

 Od wielu lat w naszej szkole uroczyście obchodzony jest Dzień Matki i Dzień Ojca. Podobnie było w tym roku. 26 maja wszyscy uczniowie wystąpili na scenie z serdecznymi życzeniami. Dzieci przedstawiły scenki, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Przedszkolaki zaś swoim rodzicom w podzięce za ich trud przedstawiły bajkowy program artystyczny. Mali artyści wcielili się w bajkowe postacie, m.in. Pszczółkę Maję, Gucia, Kubusia Puchatka, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach. Nie zabrakło też Baby Jagi oraz Dobrych Wróżek, Smerfów uciekających przed złym Gargamelem. Podczas występów niektórym rodzicom „zakręciła się” łezka w oku. Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno dla Rodziców – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech oraz uczniów, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyli w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

Nasza uczennica w finale konkursu „Szkoła marzeń”

 22 maja 2015 r. w Senacie RP odbył się finał konkursu „Szkoła marzeń” zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Kingi Marciszewskiej z klasy VI. Dzięki senatorowi p. Mieczysławowi Gilowi, nasza laureatka mogła uczestniczyć w tej uroczystości. Było to dla niej niezwykłe przeżycie. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczestnicy wysłuchali przedstawicieli ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii, którzy opowiadali o historii i systemach szkolnictwa w swoich krajach. Następnie odbyło się wręczenie nagród i losowanie nagród specjalnych przyznawanych przez ministrów. Niesamowitym doświadczeniem było uczestniczenie młodych Polaków w głosowaniu w sali obrad Senatu RP. Zebrana młodzież i dzieci odpowiedziała m.in. na pytania: „Czy to, że żyjesz w Polsce, jest dla Ciebie ważne?”, „Czy chciałbyś mieć władzę, by zmieniać świat wokół siebie?”, „Czy warto korzystać z doświadczenia starszych np. rodziców?”, „Czy uważasz, że to czego się uczysz w szkole, przyda ci się w życiu?”. Ten pracowity dzień zakończył obiad w sejmowej restauracji. Nasza finalistka spędziła czas bardzo interesująco i na pewno długo będzie wspominać tę wspaniałą uroczystość.

Konkurs SKO „SKARBONKA”

 12 maja został rozstrzygnięty konkurs SKO pod hasłem „SKARBONKA”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele prac. Pięć skarbonek zostało nagrodzonych. Konkurs był przeprowadzony w II kategoriach: klasy I-III i klasy IV – VI. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali za udział długopisy SKO i zakładki SKO.

Klasy I – III
I miejsce – Konrad Chacaga kl. I
 II miejsce -Karolina Janicka kl. II
III miejsce – Bartosz Zelek kl. II
Klasy IV- VI

I miejsce – Roksana Fijałkowska kl. IV
II miejsce – Agnieszka Boksa kl.V
 ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!Dwudniowa wycieczka do Krakowa

 W dniach 3–4.05.2015r. uczniowie klasy II, IV, V, VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Dzieci wzięły udział w imprezach organizowanych z okazji Dnia Dziecka przez Centrum Japońskim Manggha, podziwiały zwierzęta w krakowskim ZOO, obejrzały film w Multikinie. Jednak największą atrakcją okazały się dla nich zabawy w Parku Wodnym w Krakowie oraz Parku Miniatur w Inwałdzie. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i na pewno na długo zostanie w ich pamięci.Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 6 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się dla całej społeczności uczniowskiej apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas III – VI pod kierunkiem p. Marcina Błacha. Była to krótka lekcja historii przypominająca wydarzenia z roku 1791. Uroczystość tę rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego, a uczniowie wystąpili w strojach galowych. Tak uczczono w naszej szkole święto narodowe Polaków.

 
Uczestniczymy w zajęciach „Udzielamy pierwszej pomocy”

  Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Ratujemy i uczymy ratować” prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szkolenie przeprowadzono w klasach I-III i IV-VI. Podczas zajęć uczniowie z poszczególnych klas w formie zabawy uczyli się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobom, potrzebującym pomocy. W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne przygotowane przez Fundację WOŚP typu: filmy instruktażowe, podręczniki do nauki pierwszej pomocy, manekiny, tekturowe telefony komórkowe. W czasie zajęć poruszano następujące tematy:

1. Bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy i poszkodowanego oraz wzywanie pomocy.
2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej oraz wzywanie pomocy. 
3. Oddech.
4. Pozycja boczna ustalona.
5. Oddechy ratownicze.
6. Uciskanie klatki piersiowej. 
7. Łańcuch Przeżycia.

 W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Rodzina razem się trzyma”

  W dniu 27 kwietnia w PSCK odbył się etap gminny konkursu XII Mały Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Rodzina razem się trzyma”. W konkursie brali udział uczniowie klas 0 – III szkół i przedszkoli gminy Pińczów. Celem konkursu było wyłonienie 6 najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu finałowym konkursu. Wśród najlepszych recytatorów znalazły się nasze dwie uczennice: Wiktoria Karpińska i Magdalena Szydłowska z klasy I. Etap finałowy konkursu odbędzie się 14 maja 2015 roku w Busku–Zdroju. 


Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wiosenne Sprzątanie Świata

 W dniu 27 kwietnia, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w Sprzątanie Świata – społeczną kampanię ekologiczną, która inspiruje i stymuluje społeczności ze wszystkich zakątków naszego globu do działań mających na celu zachowanie czystości oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska naturalnego. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli porządkować nasze miejsce na ziemi – miejscowość, w której mieszkamy i okolice szkoły. Każda klasa miała wyznaczony teren do sprzątania. Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie segregowali śmieci do worków, które przygotował dla nas Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pińczowie.


Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze

 Dnia 23 kwietnia w ramach działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci w naszej szkole odbyła się prelekcja przeprowadzona przez funkcjonariusza policji z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie. Tematem spotkania była cyberprzemoc, czyli przemoc przy użyciu technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie występują w Internecie, sposobami ich unikania, jak i również odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne. Poznane w czasie spotkania zasady kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu na pewno pozwolą uczniom poczuć się bezpiecznie w sieci. Szkolny Etap Konkursu Recytatorskiego

  W środę, 22 kwietnia w naszej szkole odbył się I etap konkursu recytatorskiego pt. „Rodzina trzyma się razem”. Najlepszymi recytatorami wśród uczniów klas I-III zostały: Wiktoria Karpińska oraz Magdalena Szydłowska z klasy I. Zwycięzcy szkolnego etapu zakwalifikowali się do XII Małego Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 27 kwietnia w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

konkurs

Serdecznie gratulujemy! Przedstawienie profilaktyczne „Zaklęty bagaż” 
W dniu 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl edukacyjno – profilaktyczny, pt. „Zaklęty bagaż” wykonany przez Teatr „Kurtyna” z Krakowa. Bohaterem spektaklu był Adaś -niesforny chłopiec, który nie słuchał rad swoich opiekunów, nie znosił zdrowego jedzenia, sprzątania po sobie, mycia zębów i bardzo złościło go to, że starsi ludzie nie potrafią tak szybko biegać jak on i że trzeba ich słuchać, pomagać im i być grzecznym. Przez swoje niewłaściwe zachowanie chłopiec miał coraz mniej kolegów i coraz częściej czuł się samotny. To wszystko zmieniło się, gdy Adasia odwiedziły Czarna i Biała Królowa. Od pierwszej chłopiec otrzymał niebezpieczne zadanie do wykonania i kłopotliwy, zaklęty Bagaż, druga pomagała mu wypełnić trudną dla niegrzecznego i samolubnego chłopca misję. Zmagając się ze swoimi słabościami i odzyskując wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości Adaś zwycięsko wyszedł z tej trudnej próby. W przedstawieniu zwrócono szczególną uwagę na kulturę języka w kontaktach z rówieśnikami i opiekunami, szacunek dla osób starszych oraz możliwość dokonywania wyboru między dobrem a złem. Podkreślono również jak ważne jest eliminowanie zachowań agresywnych w kontaktach z innym i pokazano dzieciom, że dzięki wytrwałości i dobremu zachowaniu można osiągnąć sukces. Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktycznego realizowanego w naszej szkoleSzkolny Konkurs Języka Angielskiego

  W dniu 8 kwietnia uczniowie klas I – VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych wśród najmłodszych uczniów, popularyzacja nauki języka angielskiego oraz sprawdzenie umiejętności językowych uczniów klas IV – VI naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z tego przedmiotu. A oto wyniki:

Klasy I – III
I miejsce – Kamil Fichowski kl. III
 II miejsce -Kinga Wojciechowska kl. III
III miejsce – Martyna Gajos kl. III 
Klasy IV- VI
I miejsce – Jagoda Ryńska kl. VI
II miejsce – Kinga Marciszewska kl. VI
III miejsce – Anna Rusak kl. V
Wyróżnienie – Adrian Zachariasz kl. VI
konkurs
konkurs

Serdecznie gratulujemy! Szkolne konkursy wielkanocne
Rozstrzygnięcie wielkanocnych konkursów to znak, że święta już blisko. Konkurs na palmy, ozdoby i kartki świąteczne stał się już naszą szkolną tradycją. Celem konkursu było propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych, pobudzanie aktywności twórczej i rozwijanie wrażliwości estetycznej u uczniów. Uczniowie wykonali przepiękne ozdoby: palmy, pisanki, koguciki, zajączki. A oto lista laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach:

Kartka świąteczna:
I miejsce – Roksana Fijałkowska
 II miejsce – Klaudia Niedziela
III miejsce – Magdalena SzydłowskaOzdoba świąteczna:
 I miejsce – Roksana Fijałkowska
II miejsce – Martynka Szafrańska
III miejsce -Wiktoria KarpińskaPalma wielkanocna:
I miejsce – Karol Juszczyk
I miejsce – Zuzanna Stanek
III miejsce – Nikola Kula
Obchody 152. rocznicy Powstania Styczniowego

  W sobotę, 28 marca grupa uczniów pod opieką nauczycieli p. Anny Zacharz oraz p. Elżbiety Dzierżak wzięła udział w pieszym rajdzie na Grochowiska z okazji obchodów 152 rocznicy Powstania Styczniowego na Ziemi Pińczowskiej – bitwy pod Grochowiskami. Pomimo nie najlepszej pogody wyruszyli w 10 km trasę na Grochowiska, gdzie odbyło się otwarcie uroczystości, powitanie gości, wystąpienia władz, apel poległych, modlitwa i złożenie wieńców. Na miejscu wszyscy uczestnicy obchodów mogli posilić się grochówką i kiełbaskami z grilla. Uczestnicy rajdu zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Program Włącz się. Młodzi i Media

włacz sie

W bieżącym roku szkolnym nasze kółko informatyczne uczestniczy w programie „Włącz się. Młodzi i media”, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Fundacją Evens realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki programowi uczniowie poznają i uczą się języka mediów. Wyszukują i analizują informacje w prasie, radiu, telewizji i Internecie. Kształcą postawę krytycznego i świadomego odbioru treści przekazywanych przez media. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę medialną korzystając z materiałów zamieszczonym na blogu głównym realizowanego programu CEO „Włącz się. Młodzi i media” a następnie przygotują własne materiały zgodnie z wybranym obszarem tematycznym. W przypadku naszego zespołu są to:
• Życie szkoły (wydarzenia, ludzie)
• Kultura i sztuka (zjawiska w kulturze, film, teatr, literatura)
• Moje miejsce, moja społeczność (historia, dziedzictwo, życie codzienne).
Uczniowie klasy IV w ramach programu prowadzą blogi zamieszczając swoją twórczość (artykuły, recenzje, komentarze, wywiady, fotokasty, reportaże, filmy itp.)
Zachęcamy do czytania i komentowania!
www.blogiceo.nq.pl/roksanafijalkowska
www.blogiceo.nq.pl/weronikakopec
www.blogiceo.nq.pl/dominikawitkos

Niech żyje wiosna!
 20 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. Z Marzanną na przedzie uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola wyruszyli barwnym korowodem aby pożegnać Zimę. Zimowej pannie towarzyszyły wielobarwne gaiki wykonane przez dzieci. Wesoła gromada ruszyła drogą aż do mostku nad strumykiem, gdzie uczniowie w tradycyjny sposób pożegnali zimę a przywitali wiosnę. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie obserwowali otoczenie szukając oznak wiosny. Wszyscy liczymy, że wiosna zagości z nami już na dobre. Dodatkową atrakcją tego dnia były również liczne gry i zabawy ze śpiewem na nowym boisku.            

wiosna

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

W czwartek, 19 marca uczniowie klas II – VI brali udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2015. Uczniowie zmagali się z zadaniami w Kategorii Żaczek, Maluch i Beniamin. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania są ustalane przez władze Stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie’res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Na wyniki musimy zaczekać do maja.  Realizacja programów zdrowotnych

We współpracy z Powiatową Inspekcją Sanitarną uczniowie klas IV – VI biorą udział w programie „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Celem programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród młodzieży szkolnej, a co za tym idzie: zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowaniem umiejętności dbania o zdrowie własne i naszych bliskich, a także kształtowanie postaw asertywnych związanych z paleniem tytoniu. W szkole realizowany jest także program „Trzymaj formę”, propagujący zdrowy styl życia. W ramach realizacji obu programów uczniowie edukowani są w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki oraz poznają skutki palenia papierosów i wpływ palenia na funkcjonowanie organizmu.   Podziękowanie za udział w Akcji „Ołówek dla Afryki”

W ramach Akcji „Ołówek dla Afryki” zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK zbieraliśmy przybory szkole. Już za kilka dni paczki z darami z całej Polski wyruszą drogą morską, aby wywołać uśmiechy na wielu dziecięcych buziach. Wśród nich są dary naszych uczniów. Otrzymaliśmy list z Fundacji Redemptoris Missio, w którym koordynator Akcji napisał, że to właśnie dzięki naszej otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi, dzieci w najbiedniejszych krajach będą mogły chodzić do szkoły, zdobywać wiedzę, polepszyć w przyszłości swój byt i spełniać swoje marzenia. Afrykańskie dzieci nigdy nie poznają swoich dobroczyńców, ale  będą wiedzieć, że są ludzie, którzy o nich myślą i potrafią się z nimi dzielić tym, co mają. Drodzy Uczniowie! Jeszcze raz składamy podziękowania za Wasze Wielkie Serce i każdy, nawet najdrobniejszy przedmiot.  Europejski program  „Owoce i warzywa w szkole”
W roku szkolnym 2014/2015, podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do programu „Owoce i warzywa w szkole” finansowanego ze środków pochodzących z budżetu UE (88%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12%). Program ten jest kontynuacją programu „Owoce w szkole” realizowanego w latach szkolnych 2009/2010 – 1013/2014. Program skierowany jest do dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz dzieci klas I-III. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.   Konkurs Matematyczny Pangea

We wtorek, 3 marca uczniowie klas IV – VI przystąpili do I etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Celem konkursu jest zwiększenie motywacji i zainteresowania uczniów nauką, ocenienie poziomu wiedzy uczniów oraz rozwijanie zdolności uczniów do nauki. Arkusz testowy składał się z 15 pytań o różnym stopniu trudności. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę i zdobyte umiejętności. Organizatorami Konkursu są Międzynarodowe Szkoły Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.   

ferie


16 II 2015 – 1 III 2015
  Relacja z zajęć Projektu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”

Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Markiewicz rozpoczęli realizację Projektu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Relacja z zajęć znajduje się w zakładce:
Projekt „Od grosika do złotówki”.   Szkolny konkurs matematyczny „Matematyczne Asy”

20 stycznia odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas IV – VI „Matematyczne Asy”. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi zdobytą wiedzę i umiejętności. Konkurs odbył się pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, które ufundowało dla uczniów nagrody.
A oto wyniki:
Matematyczne Asy klasy IV: Roksana Fijałkowska, Weronika Kopeć
Matematyczne Asy klasy V: Anna Rusak
Matematyczne Asy klasy VI: Jagoda Ryńska, Adrian Zachariasz
Gratulujemy!   Zbiórka karmy do schroniska dla zwierząt

Serca naszych uczniów biją nie tylko dla chorych i potrzebujących. Tym razem zrobiło się głośno o bezdomnych zwierzętach. To nasi „bracia mniejsi”, którzy na co dzień potrzebują uwagi i pomocy, dlatego też Szkolne Koło PCK i LOP zakończyło akcję polegającą na zbiórce darów do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zbludowicach. Przez kilka tygodni przynosiliście karmę, którą przekazaliśmy do schroniska. Opiekunowie Szkolnego koła PCK oraz LOP, a także pracownicy schroniska serdecznie dziękują Wam i Waszym Rodzicom za aktywny udział w akcji, za dobre serce, za chęć dzielenia się i współodpowiedzialność za zwierzęta.   III Gminny Przegląd Jasełkowy

Opis: http://www.pinczow.com/spkozubow/adm/data/upimages/smer1.jpg

16 stycznia w sali widowiskowej PSCK odbył się III Gminny Przegląd Jasełkowy. Celem tego konkursu była popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem. W przeglądzie wzięło udział ponad 140 wykonawców z 7 szkół z gminy Pińczów. Patronat honorowy nad Przeglądem sprawował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Uczniowie klas IV–VI naszej szkoły zaprezentowali swoje przedstawienie jasełkowe na scenie PSCK zdobywając III miejsce w tym przeglądzie jasełkowym. Nagrodę szczególną w tym konkursie zdobyła nasza najmłodsza uczennica Kamila Golczyńska, która swoją piosenką podbiła serca wszystkich oglądających. Z uśmiechem, dyplomem dla szkoły, workiem cukierków oraz głowami pełnymi wrażeń dzieci wróciły do szkoły. Gratulujemy!!!

W niedzielę, 11 stycznia po raz 23. w całej Polsce oraz w różnych zakątkach świata zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To charytatywna impreza, która dzięki sercom tysięcy wolontariuszy, wspomaga rokrocznie potrzebujących i chorych. Już po raz kolejny Wielka Orkiestra zagrała przy współudziale naszej szkoły. Członkowie Szkolnego Koła PCK kwestowali w naszej miejscowości.  W tym roku WOŚP poświęcona była leczeniu dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz onkologicznych, a także dla godnej opieki seniorów. Wszystkim, którzy dorzucili swój grosik do puszek WOŚP składamy ogromne podziękowania.   Wyniki ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Matematycznej

W listopadzie uczniowie klas III – VI brali udział w 22. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes MATEMATYKA – PLUS. Test składał się z 25 zadań zamkniętych, za które maksymalnie będą mogli uzyskać 100 punktów. Konkurs odbył się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych oraz wielu serii popularno – naukowych Oxford Educational. Otrzymaliśmy już wyniki konkursu.
Oto one:
Agnieszka Boksa kl. V uzyskała 100 punktów i zdobyła tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem
Kamil Fichowski kl. IIIlaureat I stopnia
Jakub Gil kl. IVlaureat I stopnia
Adrian Zachariasz kl. VIlaureat I stopnia
Kinga Marciszewska kl. VIlaureat I stopnia
Jagoda Ryńska kl. VI laureat I stopnia
Roksana Fijałkowska kl. IVlaureat II stopnia
Aleksandra Wcisło kl. V laureat II stopnia
Anna Rusak kl. Vlaureat III stopnia
Szymon Berowski kl. IV laureat III stopnia
Weronika Kopeć kl. IV laureat IV stopnia
Wszystkim uczniom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Szkolne Koło PCK zorganizowało w szkole akcję „Ołówek dla Afryki”. Wszyscy uczniowie czynnie włączyli się w akcję i zbierali długopisy i ołówki dla afrykańskich dzieci. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, które następnie polecą z polskimi żołnierzami do Republiki Środkowej Afryki i zostaną przekazane misjonarzom.  Ci z kolei rozdadzą je dzieciom. Dla niektórych z nich będą to pierwsze przybory szkolne w życiu. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Z pewnością na twarzy niejednego dziecka pojawi się uśmiech, a przybory szkolne pomogą im rozpocząć edukację, która bez nich, byłaby niemożliwa.   

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Zbliżająca się zima jest trudną do przetrwania porą roku dla ptaków i zwierząt leśnych. W czasie mroźnych dni trudno jest im znaleźć pożywienie, dlatego powinno się je dokarmiać. W piątek, 12 grudnia członkowie Szkolnego Koła LOP przygotowali apel poświęcony akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Poprzez wiersze, piosenki i swoją postawę, przeprowadzili ważną „lekcję” mającą na celu zrozumienie potrzeby opiekowania się ptakami i zwierzętami ze względu na trudne warunki bytowania. Członkowie Szkolnego Koła LOP oraz PCK przypominają także o trwającej w naszej szkole zbiórce karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.    Szkolne Konkursy Bożonarodzeniowe

 Jak każdego roku tuż przed świętami Samorząd Uczniowski był organizatorem szkolnych konkursów bożonarodzeniowych. Prace konkursowe można było składać w dwóch kategoriach: „Kartka do Św. Mikołaja” oraz „Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było propagowanie twórczości dzieci poprzez ukazanie klimatu i nastroju radosnych świąt Bożego Narodzenia.Rozstrzygnięcie konkursu w naszej szkole nastąpiło 11 grudnia.  Na bożonarodzeniowy konkurs plastyczny wpłynęło bardzo dużo prac – wszystkie były piękne, jedyne w swoim rodzaju. Komisja konkursowa wybrała jednak te najpiękniejsze. Nagrodzone prace wezmą udział w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez PSCK.

W kategorii „Kartka do Św. Mikołaja” najpiękniejsze prace wykonali:I miejsce – Karolina Puchała (klasa I), Szymon Berowski (Klasa IV)
II miejsce – Karolina Janicka (klasa II), Roksana Fijałkowska (klasa IV)
III miejsce – Kinga Wojciechowska (klasa III), Patrycja Ciapciak (klasa VI), Agnieszka Boksa (klasa V).

W kategorii „Ozdoba Bożonarodzeniowa”najpiękniejsze prace wykonali:

I miejsce – Jakub Lichwała (klasa II), Jakub Suchecki (klasa IV)
II miejsce –  Klaudia Niedziela (klasa III), Roksana Fijałkowska(klasa IV)
III miejsce – Martyna Szafrańska (klasa I), Kinga Marciszewska(klasa VI).   Gminny Turniej Sportowy

We wtorek, 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się Gminny Mikołajkowy Turniej w „Dwa ognie usportowione”. Brało w nim udział siedem drużyn reprezentujących swoje szkoły. Na zawodach nie brakowało emocji. Każdy chciał osiągnąć jak najlepszy wynik. W wyniku rozgrywek drużyna reprezentująca nasza szkołę zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Finał Konkursu „Leonardo da Vinci słowami dzieci i młodzieży”

w Centrum Nauki w Chęcinach

W piątek, 5 grudnia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach odbyło się podsumowanie wojewódzkiego Konkursu „Leonardo da Vinci słowami dzieci i młodzieży”. W finale brało udział 10 najlepszych autorów prac konkursowych, wśród których znalazła się uczennica klasy IV Roksana Fijałkowska i wraz ze swoją klasą została zaproszona na Kreatywne Mikołajki. Praca konkursowa Roksany okazała się jedną z najciekawszych i została umieszczona w specjalnie przygotowanej gablocie w Centrum Nauki. Po prezentacji swoich prac wszyscy mieli okazję bawić się w Centrum i korzystać z warsztatów naukowych. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć unikalną wystawę „Świat Leonarda da Vinci”, która do tej pory była pokazywana w takich miejscach jak Tokio, Nowy Jork czy Chicago. Ekspozycja składa się z wielu elementów. Najciekawsze z nich to stanowisko interaktywne Kodeks Atlantycki, na którym można zapoznać się z najważniejszym kodeksem Leonarda o maszynach. Na wystawie znajdują się również stanowiska interaktywne ukazujące mechanicznego lwa, robota-żołnierza, wielki latawiec, machinę czasu oraz interaktywne eksponaty m.in.: peryskop, wir wodny, telegraf akustyczny, kołyskę Newtona, czy też laserową harfę. W Centrum Nauki można również obejrzeć reprodukcje projektów i obrazów Leonardo da Vinci, m.in.: „Ostatnią Wieczerzę”, a także modele mostu obrotowego, czy tez miasta idealnego. Z Centrum Nauki cała klasa wróciła zadowolona i pełna nowych wrażeń.

 Spotkanie z Mikołajem

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Tego dnia od samego rana panowała podniosła atmosfera. Wszyscy oczekiwali gościa w czerwonym płaszczu z długą, białą brodą. Wreszcie przybył jak zwykle z prezentami przygotowanymi wspólnie z Radą Rodziców. Był w każdej klasie i dla każdego miał upominek. W zamian nasi uczniowie recytowali wierszyki, a także śpiewali piosenki. Mikołaja spotkać można było także w miejskim parku w Pińczowie, gdzie odbywał się VIII Festyn Mikołajkowy. Wśród śpiewów i tańców  bawili się uczniowie klasy IV.
Mikołaju! Dziękujemy i zapraszamy za rok!


 Góra Grosza 2014

Po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. To już XV edycja. Akcja organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja trwała w dniach 24 listopada – 5 grudnia, a nad prawidłowym jej przebiegiem czuwał zarząd Szkolnego Koła PCK. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję!
 Akademia Czystych Rąk

Nasza szkoła kontynuuje udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Czystych Rąk. To już V edycja. Celem programu jest nauczenie najmłodszych podstawowej wiedzy z zakresu codziennej higieny oraz przekazania im prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec dzieci przed infekcjami. Partnerem IV edycji programu jest Centrum Zdrowia Dziecka. Szkoła otrzymała materiały edukacyjne oraz zestawy antybakteryjnych mydeł Carex. Na podstawie otrzymanych materiałów nauczyciele prowadzą lekcje z zakresu higieny rąk, a uczniowie poprzez zabawę zapoznają się z tematami zdrowia oraz bakterii i wirusów.  

 Zbieramy plastikowe nakrętki

W bieżącym roku Szkolne Koło PCK kontynuuje zbiórkę plastikowych nakrętek. Od kilku lat współpracujemy z Fundacją Miśka Zdziśka. Prowadzona przez nich Akcja „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki” ma na celu pomoc w powrocie do zdrowia dzieciom chorym. Za uzyskane ze sprzedaży plastiku fundusze kupowany jest sprzęt rehabilitacyjny. W ubiegłym roku szkolnym zbieraliśmy nakrętki dla Przemka Wieczorka, który od 2007 roku choruje na nieuleczalną chorobę – stwardnienie rozsiane, za co otrzymaliśmy podziękowanie. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji i informujemy, że zbiórka trwa cały czas.   
Cyrkowe show

W piątek, 28 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w cyrkowym show. W czasie kilkudziesięciu minut uczniowie mieli okazję podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe, a także brać czynny udział w realizacji wielu z nich.
Artyści dali pokaz żonglerki, akrobacji, magii, itp.
Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie. 

 Wieczór wróżb i magii

W czwartek, 27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniom z młodszej i starszej grupy wiekowej nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Oczywiście jak na Andrzejki przystało były i wróżby – można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, swój przyszły zawód, usłyszeć przepowiednię na nadchodzące tygodnie, a nawet posłuchać, co przepowiadają karty. O poczęstunek w klasach zadbali rodzice.
Zabawa była bardzo udana i wszyscy świetnie się bawili.

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie
 ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniach 17 – 23 listopada po raz siódmy został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata.

Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem p. Eweliny Banasiewicz wzięli udział w programie „Otwarta firma”.

Wybraliśmy się do Filii Biblioteki Publicznej w Kozubowie, gdzie p. Ewa Niedziela opowiedziała o pracy biblioteki i jej zbiorach, zachęcała, abyśmy byli częstymi gośćmi i chętnie wypożyczali książki. Mogliśmy także przejrzeć księgozbiór podręczny i nowości wydawnicze.

Kolejnym punktem realizacji programu była wizyta w Sklepie Spożywczym GS, gdzie równie ciepło i serdecznie powitała nas p. Małgorzata Wcisło i opowiedziała o swojej pracy, pokazała, jak działa kasa fiskalna, a także wyjaśniła różne pojęcia związane z marketingiem.

W Pińczowie odwiedziliśmy Bank PKO BP, w którym mile powitała nas dyrektor p. Justyna Blicharska i oprowadziła po banku. Byliśmy w pokoju, gdzie udziela się kredytów indywidualnych, dla przedsiębiorstw, w sali kasowej, a nawet w gabinecie dyrektora. W banku dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie ulokować pieniądze, a pani dyrektor również przypomniała o wartościach, jakie płyną z oszczędzania w SKO. Spotkanie z pracownikami banku było bardzo ciekawe i pouczające. Na koniec spotkania otrzymaliśmy gadżety, za które serdecznie dziękujemy.

W minionym Tygodniu Przedsiębiorczości uczniowie przemierzyli niedostępny im świat ekonomii, marketingu i przedsiębiorczości. Na koniec każdego spotkania uczniowie wręczyli „firmom” podziękowania za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodzieży, za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę na spotkaniach.   

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka wszystkim uczniom na 20 listopada i każdy kolejny dzień życzymy poszanowania Waszych praw, szczęśliwego dzieciństwa, mądrych, przyjaznych dorosłych oraz spełnienia najskrytszych marzeń!

                                                              Dyrektor z Gronem Pedagogicznym

W tym roku – 20 listopada – po raz pierwszy obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ten dzień to także 25. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani przez opiekunów Szkolnego Koła PCK z tematyką praw dziecka. Uczniowie dowiedzieli się, czym są prawa dziecka, jak rozumieć poszczególne zapisy Konwencji o Prawach Dziecka, gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdy ich prawa są łamane. 

   

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Mistrzostw Polski w nauce języka angielskiego. Konkurs organizowany jest przez firmę Langloo i polega na rozwiązaniu przez uczniów testu poziomującego, a następnie wykonywaniu zadań rozwijających wszystkie zdolności językowe poprzez platformę on-line. Uczniowie pracują w zespołach, a podsumowaniem ich wysiłków ma być test końcowy. Grupa, która osiągnie największy postęp w nauce języka angielskiego wygrywa. Reprezentację naszej szkoły stanowią: Anna Rusak kl. V, Kinga Marciszewska kl. VI, Jagoda Ryńska kl. VI, Dominik Placek kl. VI, Jakub Chwaliński kl. VI, Adrian Zachariasz kl. VI. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację i życzymy powodzenia.  

W piątek, 7 listopada uczniowie klas III – VI wzięli udział w 22. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes MATEMATYKA – PLUS. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań zamkniętych, za które maksymalnie będą mogli uzyskać 100 punktów. Test odbył się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych oraz wielu serii popularno – naukowych Oxford Educational. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy uczniów. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.   

11 listopada obchodzimy 96. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada to symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary  w odzyskanie niepodległości  oraz symbol zwycięstwa. W związku z tym wydarzeniem 6 listopada w naszej szkole odbył się apel z tej okazji, na którym uczciliśmy  to narodowe święto i przypomnieliśmy wszystkim zebranym ważne dla nas i naszej ojczyzny  daty oraz wydarzenia historyczne. Dzisiejszy apel był wyjątkową lekcją historii.

 Wolontariusze Europejscy odwiedzili naszą szkołę!

W ramach akcji „Wolontariat w szkole” prowadzonej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Szkolne Koło PCK zaprosiło wolontariuszy z zagranicy. W gościnne progi naszej szkoły zawitali wolontariusze: Arevik – nauczycielka języka angielskiego z Armenii, Kate – dziennikarka z Ukrainy oraz Maj – montażysta ze Słowenii.

W formie warsztatów prowadzonych w języku angielskim uczniowie klasy IV, V i VI mieli okazję poznać wspaniałą historię, kulturę, sztukę, tańce i tradycyjne potrawy naszych gości. Było wiele ciekawostek i anegdot o Ukraińcach, Ormianach i Słoweńcach. Młodzi ludzie Maj Jukić (Słowenia), Arevik Mirzabekyan (Armenia) i Kateryna Zagorodnya (Ukraina) przybliżyli uczniom urokliwe zakątki ich państw, wspaniałą przyrodę, niesamowite widoki.

Po prezentacji goście z zagranicy odpowiadali na pytania, jak zwykle ciekawych świata, dzieci z Kozubowa. W języku angielskim pytały o życie w ojczyznach wolontariuszy, o rówieśników, o problemy dnia codziennego, o ulubione potrawy, muzykę i miejsca. Maj ze Słowenii był pod wrażeniem otwartości i komunikatywności uczniów, a także tego, jak dobrze nasi uczniowie radzą sobie w posługiwaniu się językiem angielskim.

To spotkanie było okazją dla nas wszystkich, aby poznawać świat, aby ten świat przybliżać dzieciom, aby uczyć ich tolerancji i otwartości w stosunku do innych, aby uczyć nasze dzieci, jak być prawdziwym Europejczykiem. Wizyta gości z trzech europejskich krajów pozwoliła pokazać naszym uczniom nie tylko różnorodności świata, była też wspaniałą okazją, aby doskonalić język angielski po to, by poznawać różne kraje. Z kolei wolontariusze byli pod wrażeniem uroków Kozubowa i mile zaskoczeni gościnnością.

   

 Dbamy o Miejsca Pamięci Narodowej

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych poświęcony jest pamięci tych, którzy odeszli. Pamiętają o tym zuchy oraz harcerze.
Młodsi uczniowie – drużyna zuchowa wybrała się pod Pomnik Pamięci Pięciu Bohaterów Gwardii Ludowej Poległych na Polach Kozubowa natomiast starsi – harcerze  udali się pod pomnik wzniesiony dla uczczenia wysiłku zbrojnego partyzantów ziemi pińczowskiej.

Jak każdego roku, uczniowie uporządkowali teren i zapalili znicze. Jest to dla naszych uczniów lekcja pamięci i poszanowania tradycji.

Konkurs na najpiękniejszą dynię

Z dużym zainteresowaniem spotkał się przeprowadzony 30 października w naszej szkole konkurs na najlepszą dynię Halloween. Inicjatorem konkursu rozwijającego wśród uczniów zainteresowanie tym świętem był p. Marcin Malawski – nauczyciel języka angielskiego. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością wydrążając i zdobiąc  swoje dynie.
A oto wyniki konkursu:
Szymon Puchała, kl. VI I miejsce
Roksana Fijałkowska, kl. IV II miejsce
Kuba Guzikowski, kl. IIIII miejsce
Wyróżnienia:Jakub Chwaliński – kl. VI, Weronika Kopeć – kl. IV, Bartosz Guzikowski – kl. IV.
Twórczość uczniów została doceniona nagrodami.   

Realizujemy Projekt „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy II pod opieką swojej wychowawczyni p. Jolanty Markiewicz rozpoczną realizację ogólnopolskiego Projektu„Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”.  Projekt jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości  i Fundację PZU. Działania na terenie naszego województwa koordynuje Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Projekt adresowany jest do uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.
Główne cele projekt to:
– nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw,
– nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
– nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań. 

Projekt „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” został skonstruowany tak, by sposób przekazywania odpowiedniej wiedzy z zakresu gospodarowania finansami oraz kształtowania umiejętności i postaw uczniów był dostosowany do naturalnej w tym wieku aktywności dzieci. Podejmowane w ramach projektu działania mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz nabycie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze. Dzieci będą wykonywać zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwiną samodzielność w podejmowaniu decyzji finansowych, umocnią wiarę we własne siły i możliwości oraz będą zachęcane do realizacji zamierzonych celów. Zgodne z założeniami nowej podstawy programowej treści nauczania, zawarte w projekcie „Bezpieczne wędrówki”, obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczo – zdrowotną, społeczno – etyczną, muzyczno – ruchową oraz plastyczno – techniczną. Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbędą podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobędą określone w danym miesiącu umiejętności.   Otwarta Twoja Kariera po raz szósty

W minionym tygodniu odbyła się szósta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ramach realizacji projektu młodsi uczniowie przygotowali prace i zaprezentowali swoje wymarzone zawody natomiast starsi uczniowie oglądali filmy i prezentacje dot. różnych zawodów.
Ideą projektu „Otwarta Twoja Kariera” jest uwrażliwienie uczniów i ich otoczenia na potrzebę właściwego zaplanowania przyszłości zawodowej młodego pokolenia.  Porcja Pozytywnej Energii po raz drugi

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole program edukacyjny PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII. To już druga edycja programu. Jest to inicjatywa marki Crispy Natural prowadzona w szkołach podstawowych na terenie całego kraju. Głównym celem programu PPE jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez naukę wyboru pożywienia pełnego energii pochodzącej z naturalnych źródeł oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nauczyciele otrzymali już pakiety edukacyjne dla swoich uczniów, które posłużą do realizacji programu.   Szkolenie dot. energii odnawialnej

Gmina Busko-Zdrój oraz gminy partnerskie przystąpiły do kolejnego etapu realizacji projektu solarnego: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego”. W związku z tym dziś, 22 października naszą szkołę odwiedziła p. Justyna Pałka z firmy zajmującej się obsługą inwestycji w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii Zielona Planeta, która w ramach przedsięwzięcia solarnego przeprowadziła szkolenie dla uczniów z klasy V i VI.

W trakcie prezentacji poruszone zostały zagadnienia dotyczące celowości wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii służącego ochronie zasobów naturalnych, korzyści wynikające ze stosowania energii odnawialnej i zasad działania kolektora słonecznego. Uczestnicy szkolenia otrzymali opracowane materiały informacyjne i szkoleniowe m.in. publikację „ABC energii słonecznej”, notesy, urządzenie emitujące energię słoneczną. Projekt „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego” współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.  Bezpieczna droga z Mrówką

„Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” – to hasło akcji przeprowadzonej wspólnie przez policję i sklep Mrówka przy ulicy Grodziskowej w Pińczowie, należący do sieci prowadzonej przez Polskie Składy Budowlane. Mrówka z Pińczowa wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie przeprowadziła akcję w naszej szkole. Założeniem przedsięwzięcia było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno w mieście jak i na drogach przebiegających przez wioski. Po zajęciach z policjantami wszystkie dzieci dostały odblaski z logo PSB-Mrówka. Młodsze dzieci otrzymały kamizelki, natomiast starsze opaski odblaskowe.

Podsumowanie akcji „Kup Pan szczotkę”

W tym roku szkolnym pierwszą akcją organizowaną przez członków Szkolnego Koła PCK była akcja „Kup Pan szczotkę” poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Polegała ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które wolontariusz fundacji, stomatolog Krzysztof Gniazdowski, zawiezie już wkrótce do Kamerunu. Udaje się on tam już po raz drugi, by przez 2 miesiące leczyć zęby najuboższym mieszkańcom tego kraju.

Przez kilka dni przynosiliście do szkoły szczoteczki i pasty dla małych dzieci, które nigdy nie były u dentysty. Rozdawanie szczoteczek dzieciom ma wyrobić w nich nawyk codziennego mycia zębów. Jest nadzieja, że do tego zwyczaju przekonają się także ich rodzice. Dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać całkiem sporą ilość past i szczoteczek, które zostały przesłane Fundacji, za co otrzymaliśmy podziękowanie.  

Każdego roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje Dzień Papieski.  W tym roku XIV Dzień Papieski obchodzony był 12 października. Tegoroczne hasło obchodów to: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Dzień Papieski jest obchodzony od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października). Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy. Zebrane środki przeznaczane są na fundusz stypendialny Fundacji. W organizację zbiórki włączyła się drużyna harcerska naszej szkoły, która zorganizowała zbiórkę na terenie wsi. Program stypendialny Fundacji polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast.
 12. edycja Święta Drzewa

W dniu 7 października w naszej szkole w sposób bardzo uroczysty zostały zorganizowane obchody Dnia Drzewa. Tego dnia w naszej szkole gościliśmy wielu znakomitych gości, leśników, przyjaciół przyrody: Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów p. Włodzimierza Baduraka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie p. Jana Radkiewicza, Radnego Powiatu p. Piotra Zachariasza, Andrzeja Wójciaka Nadleśniczego Nadleśnictwa Pińczów, inżyniera nadzoru Nadleśnictwa Pińczów p. Romana Kołodziejczyka, Józefa Wachnickiego Członka Zarządu Okręgowego PZŁ w Kielcach jednocześnie Prezesa Koła Łowieckiego N3 „GAWRON” oraz tutejszych leśników i myśliwych.

Na ręce Dyrektor Szkoły p. Grażyny Wierzby złożono podziękowanie za wieloletnią aktywność i zaangażowanie w działalność ekologiczną. Po przemówieniach z inicjatywy leśników Nadleśnictwa Pińczów na terenie naszej szkoły dla upamiętnienia 90 lat Lasów Państwowych zasadziliśmy dęba, a następnie udaliśmy się do lasu na prelekcję z leśniczymi.   
Podczas wędrówki szlakami leśnymi na Teresowie leśnicy zapoznali nas się z tajemnicami lasu i myślistwa, jak również sprawami dotyczącymi ochrony przyrody. Po raz kolejny zachwyciła nas barwna prelekcja pana Jana Radkiewicza. Impreza Święta Drzewa zakończona została przy wspólnym tradycyjnym ognisku zorganizowanym przez leśników, myśliwych oraz naszych nauczycieli i opiekunów.   Sukces Szkolnej Kasy Oszczędnościowej

To już kolejny sukces Szkolnej Kasy Oszczędności działającej w naszej szkole. Tym razem w roku szkolnym 2013/2014 SKOzdobyła nagrodę II stopnia w etapie regionalnym i kwotę w wysokości 2000zł. SKO jest największym i najstarszym w Polsce programem edukacji finansowej. Jej historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń Bank PKO BP zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. W ramach konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędnościowych prowadzony jest szkolny blog, na którym opisywane są wydarzenia z życia szkoły oraz informacje o działalności SKO w placówce.

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie
 Sprzątanie Świata 2014

Już po raz 21. ruszyła największa ekologiczna akcja ekologiczna   „Sprzątanie Świata – Polska 2014”. Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. Dla nas to już kolejny rok, kiedy aktywnie włączamy się w akcję Sprzątanie Świata. Tym razem do akcji ruszyliśmy 3 października. Każda klasa miała przydzielony teren do posprzątania. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w akcji. Ideą akcji jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowanie zasobów naturalnych oraz racjonalnej gospodarki odpadami. To także zachęta do dbania o środowisko.
ZDJĘCIA
 XVII Rajd Smerfów

1 października odbył się zorganizowany wspólnie przez Komendę Hufca ZHP w Pińczowie, Urząd Miejski w Pińczowie i Nadleśnictwo Pińczów Rajd Smerfów. W rajdzie brali udział nasi uczniowie z klas I – III. Mimo niesprzyjającej pogody najmłodsi harcerze wzięli w nim udział z wielkim zaangażowaniem. W patrolach liczących po 15 osób w pełnym ekwipunku odwiedzili Stadninę Koni w Michałowie, a następnie udali się do Szkółki Leśnej, również w Michałowie, gdzie zostali przywitani przez gospodarza obiektu – pana leśniczego Andrzeja Nodzyńskiego i towarzyszącego mu inżyniera Romana Kołodziejczyka.

W dobrych humorach dzieci udały się na plac biwakowy, gdzie po wspólnych zabawach zjadły gorący posiłek. Pod wiatą, wokół paleniska zgromadziło się ponad 150 zuchów ze szkół podstawowych z całej pińczowskiej komendy. Rajd Smerfów miał na celu wspólne spotkanie zuchów z terenu Hufca, doskonalenie technik harcerskich oraz propagowanie turystyki pieszej na Ponidziu.

Na zakończenie rajdu wszystkie dzieciaki otrzymały plakietki, a ich gromady – dyplomy poświadczające udział w rajdzie. Jak przystało na harcerzy, uczestnicy imprezy przestrzegali zasad ochrony przyrody oraz przepisów ruchu drogowego, a na całej trasie rajdu panowała sympatyczna i koleżeńska atmosfera.
ZDJĘCIA
 IV Edycja Akademii Aquafresh

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. Problem próchnicy jest bardzo poważny, dlatego nasze przedszkolaki przystąpiły do IV edycji ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków. Dzięki otrzymanym materiałom w naszym przedszkolu realizowane są zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem – próchniaczkiem”.

Z kolei 30 września nasi najmłodsi uczniowie brali udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie i równo o godzinie 12.00 zaczęli szczotkować zęby. Oczywiście Rekord został ustanowiony. Ząbki szczotkowało 257500 dzieci w całej Polsce. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy certyfikat, a przedszkole czeka na dyplom.
Akademia Aquafresh zyskała uznanie poważanych instytucji takich jak: Polskie Towarzystwo Lekarskie czy Instytut Matki i Dziecka, które objęły wszystkie działania Patronatem Honorowym.
 IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 26 września obchodziliśmy IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Do egzaminu w naszej szkole przystąpili uczniowie klas III – VI. Ci, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi i zdali egzamin uzyskali tytuł MT EXPERT.

          Uczniowie klasy VI!

W zakładce SPRAWDZIAN 2015 możecie przeczytać o nowej formule sprawdzianu po klasie szóstej w 2015 roku.30 września oddaj swój głos

Dzień 30 września ogłoszono „Ogólnopolskim dniem wyborów”. Tego dnia uczennice i uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół wybiorą przedstawicieli samorządu uczniowskiego. W przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU pomaga udział w akcji „Samorządy mają głos”. Dzięki możliwości korzystania z platformy internetowej można publikować sylwetki kandydatów wraz z opisem ich programów. Informacje o kandydatach zgromadzone w jednym miejscu pozwolą wyborcom na łatwe porównanie programów wyborczych i podjęcie świadomej decyzji w dniu wyborów. Po wyborach zespół zarejestrowany na platformie będzie mógł  dodać wyniki jakie uzyskali poszczególni kandydaci i opublikować je, a także dodać opis wyborów. Zapewni to większą przejrzystość i ułatwi wszystkim dostęp do wyników wyborów. 
Jeśli chcesz:
– dowiedzieć się więcej o wyborach w naszej szkole
– poznać naszych kandydatów
– na bieżąco dowiadywać się o przygotowaniach do wyborów
– mieć szybki dostęp do wyników wyborów
Znajdź naszą szkołę na platformie wybory.ceo.org.pl
 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…
Życzymy Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku – samych piątek!

W poniedziałek, 1 września w naszej szkole uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba powitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli zgromadzonych na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor skierowała miłe słowa pod adresem wszystkich uczniów, a także tych nowych – klasy I życząc im wielu sukcesów, rozwoju zainteresowań i talentów oraz zadowolenia i radości z codziennego przebywania w szkole.  

Na uroczystości głównymi bohaterami byli oczywiście pierwszoklasiści, którzy po złożeniu ślubowania, zostali pasowani na uczniów.

Po zakończonej uroczystości uczniowie klas I – IV oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014 o godz. 8.00