localization

Kozubów 54A
28-400 Pińczów

eDziennik phone

Wiadomości 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 22 czerwca szkolny dzwonek zabrzmiał po raz ostatni przed wakacjami. Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły p. Grażyna Wierzba powitała uczniów, nauczycieli i rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny. Najlepsi uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Stypendiami motywacyjnymi za największe osiągnięcia zostali nagrodzeni: Roksana Fijałkowska, Kinga Wojciechowska, Magdalena Szydłowska oraz Adam Grabiwoda. Dyrektor szkoły wręczyła także podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w życie szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Roksana Fijałkowska w imieniu wszystkich uczniów szkoły, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczny trud oraz złożyła wszystkim wakacyjne życzenia. Dalszą część uroczystego dnia zakończenia roku szkolnego odbyła się z wychowawcami w klasach.

  Zielona Szkoła w Zakopanem

 Uczniowie naszej szkoły brali udział wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bogucicach i Brześciu w Zielonej Szkole, zorganizowanej w Zakopanem. Wycieczka siedmiodniowa do Zakopanego miała na celu zapoznanie uczniów z najważniejszymi zabytkami regionu podhalańskiego, kulturą, historią i tradycjami. Uczniowie brali udział w pieszych wycieczkach górskich pod okiem przewodnika tatrzańskiego. W pierwszym dniu po rozpakowaniu się i obiadokolacji udali się na słynne Krupówki. Kolejne dni były już nieco aktywniejsze. Każdy dzień przynosił wiele atrakcji i nie było czasu na nudę. Drugiego dnia wyruszyli wraz z przewodnikiem Ścieżką pod Reglami, aby zwiedzić Dolinę ku Dziurze. Byli na Wielkiej Krokwi. W kolejnych dniach uczniowie wjechali kolejką torową na Gubałówkę. Spacerowali granią ,,szlakiem papieskim” do wyciągu na Butorowym Wierchu, skąd podziwiali najciekawszą część panoramy Tatr. Wybrali się również na spacer trasą Doliną Strążyska aż do Wodospadu Siklawica i wspinali się po wielkich głazach pod wodospadem. Dotarli również brukowaną granitami kamienną drogą do Pustelni Brata Alberta, gdzie na terenie ogrodu klasztornego znajduje się Kaplica Św. Krzyża, do której przylega klasztor sióstr Albertynek. Wspaniałą lekcją była wizyta w Muzeum Tatrzańskim imienia Tytusa Chałubińskiego, gdzie uczniowie podziwiali florę, faunę oraz ekspozycję etnograficzną tego regionu. Spędzili radosne i pełne zabawy chwile w Aqua Parku, pływali w basenach termalnych i korzystali z jacuzzi w Bukowinie Tatrzańskiej. Odwiedzili również Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, cmentarz na Pęksowym Brzysku i zabytkowy, drewniany kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Dla chętnych było wyjście do kina na film pt. ,,Bella i Sebastian” pozostali zaś, oglądali mecz Polska – Senegal. Ogromną atrakcją był dom do góry nogami, w którym błędnik płatał im przeróżne figle. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Figur Woskowych, byli w Salonie Luster oraz Papugarni. Wyjazd był oderwaniem się od rzeczywistości, zajęć w szkole i wspaniałą przygodą. Widoki i piesze górskie wycieczki na długo pozostaną w ich wspomnieniach. 


Więcej zdjęć można obejrzeć pod linkami:


Zdjęcia 1 Zdjęcia 2 Zdjęcia 3 Zdjęcia 4Zdjęcia 5   

Nauka pierwszej pomocy wśród najmłodszych uczniów

 W ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczniowie z klasy I brali udział w zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne przygotowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy typu: podręczniki do nauki pierwszej pomocy dla dzieci i nauczycieli, telefony oraz manekin. W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajać się z koniecznością niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.

    Wyróżnienie MICROSOFT – Szkoła w Chmurze

  Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została doceniona przez firmę Microsoft i dołączyła do grona „Szkół w chmurze Microsoft”. „Szkoły w Chmurze Microsoft” to placówki, bazujące na technologii Microsoft i kształcące uczniów z wykorzystaniem nowych metod nauczania. Są to szkoły dostosowujące się do dynamicznych przemian społecznych, gospodarczych i politycznych, w których nauczyciele są gotowi stale podnosić swoje kompetencje wykorzystując najnowsze rozwiązania w procesie zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności. Sednem działania „Szkoły w Chmurze Microsoft” jest kompleksowe przygotowanie uczniów do osiągania sukcesów na polu edukacyjnym i zawodowym po opuszczeniu szkoły.

konkurs

 „MIŚtrzostwa przedszkolaków” 

 W dniu 6 czerwca w Młodzawach odbyło się integracyjne spotkanie ze sportem i aktywnością ruchową naszych przedszkolaków z przedszkolakami z Młodzaw, Skowronna Dolnego oraz młodzieżą z Fundacji Złote Serce. Przedszkolaki aktywnie spędzili przedpołudnie uczestnicząc miśtrzostawach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Świetlik. Gry i zabawy poprowadzone zostały przez nauczycieli wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie oraz członków grupy 5 Sów Run Team Pińczów. Dzieci w mieszanych zespołach chętnie uczestniczyły w konkurencjach na zasadzie współpracy i wspierania się. W miśtrzostwach wszyscy zawodnicy byli wygrani, każdy więc przedszkolak otrzymał medal oraz okolicznościową koszulkę i zestaw upominków. Przedszkola biorące udział w zmaganiach otrzymały dyplomy oraz mega duże kolorowe wiatraki, które mają najmłodszym przypominać o tych wszystkich umiejętnościach jakie zdobyły – tolerancji, grze fair play. Miśtorzstwa obyły się w ramach programu POMARAŃCZOWA SIŁA 2017 Fundacji ING Dzieciom i były częścią projektu Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik pn. „W pomarańczowe graMy i o zdrowie dbaMY czyli zdrowy i aktywny sposób spędzania czasu wolnego mieszkańców Gminy Pińczów”.

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem 

 We wtorek, 5 czerwca uczniowie spotkali się z dzielnicowym p. Tobiaszem Lorencikiem. Celem tego spotkania było podniesienie bezpieczeństwa dzieci w czasie spędzania wolnego czasu, a także uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych, zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach czy zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przypomniał o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas prac polowych oraz w Internecie. Dziękujemy panu policjantowi za poświęcony czas i dobre rady.  

Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy 

 Tuż przed wakacjami uczniowie klasy czwartej po zaliczeniu przepisów ruchu drogowego przystąpili do egzaminu praktycznego na pierwsze w ich życiu uprawnienia do kierowania pojazdami. Co prawda jednośladami i w dodatku bez silnika, ale wszystko w swoim czasie. Rower to też pojazd, a każdy jadący rowerem po drodze traktowany jest jako pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Dlatego też, tak ważna jest znajomość przepisów prawa ruchu drogowego – bez tej wiedzy nie ma co marzyć o wycieczkach po drogach w czasie wakacji. Egzamin na kartę rowerową w naszej szkole przeprowadził policjant z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie: asp. Zbigniew Modrzewiecki. Zdobyte umiejętności i wiedza tuż przed wakacjami przydadzą się w trakcie letnich przejażdżek. Pamiętajmy jednak, aby w każdej sytuacji zachować zdrowy rozsądek i ostrożność oraz zadbać o właściwe wyposażenie rowerów. Nie zapominajmy również o odblaskowych kamizelkach, które w trudnych warunkach drogowych znacznie zwiększają widoczność rowerzysty.   

Wycieczka klasy II do banku PKO BP 

   W dniu 4 czerwca 2018r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią i opiekunem SKO w naszej szkole wybrali się na wycieczkę do Banku PKO w Pińczowie. W placówce dzieci przywitali słodyczami pracownicy, którzy oprowadzili ich po banku. Uczniowie byli w sali kasowej, w pokoju w którym są udzielane kredyty indywidualne i dla przedsiębiorstw. Dzieci dowiedziały się jak są wypłacane pieniądze z bankomatu oraz jak bezpiecznie ulokować środki własne. Spotkanie z pracownikami banku PKO było bardzo pouczające i ciekawe. Bardzo się uczniom podobało. 

Sukcesy uczniów w Olimpiadzie Wiedzy z historii i języka polskiego

  Uczniowie naszej szkoły brali udział w wiosennej edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z języka polskiego i historii. Laureatem olimpiady z historii, zdobywając maksymalną liczbę punktów został uczeń klasy IV Adam Grabiwoda, który poza otrzymanymi nagrodami książkowymi weźmie udział w losowaniu nagrody głównej. Bardzo dobre wyniki z historii uzyskały również uczennice klasy VI: Klaudia Niedziela, Julia Wójcik i Kinga Wojciechowska. Z języka polskiego bardzo dobre wyniki uzyskały: Magdalena Szydłowska z klasy IV oraz uczennice klasy VII: Weronika Kopeć, Roksana Fijałkowska i Dominika Witkoś. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!  

Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy

 Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KRUS w tegorocznej edycji ”Bezpiecznie na wsi mamy-upadkom zapobiegamy”. Uczennica kl. I – Gabriela Zelek została laureatką konkursu zajmując II miejsce w swojej grupie wiekowej. Gabrysia otrzymała dyplom i nagrody, które wręczyły: kierownik placówki KRUS p. Agnieszka Strączek i p. Agata Materek. Następnie odbyło się spotkanie informacyjne prowadzone przez przedstawicieli KRUS na temat „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom w gospodarstwie zapobiegamy”.

Dwudniowy rajd pełen przygód i wyzwań

  W dniach 25-26.05 harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w 48 rajdzie na Grochowiska zorganizowanym przez Hufiec ZHP Pińczów. Naszą drużynę reprezentowały dwa patrole. W pierwszym dniu rajdu po uroczystym apelu i odśpiewaniu hymnu harcerskiego odbyły się konkurencje sportowe. Patrol FC Kozubów zajął w nich III miejsce.

Wieczorem harcerze wspólnie przygotowywali kolację, podczas której oceniana była najpiękniejsza kanapka. Nasza smakowicie wyglądająca kanapka, zajęła II miejsce. Następnie harcerze udali się na łąkę obok Boguckiej Chaty, gdzie przy ognisku harcerskim śpiewali i prezentowali swoje drużyny Były również pląsy i gawęda druha Lucjana. Gdy przebrzmiała ostatnia piosenka „Ogniska już dogasa blask” wszyscy udali się na spoczynek na salę gimnastyczną w szkole w Bogucicach.

Wczesnym rankiem harcerze znów musieli wykazać się umiejętnością przygotowywania posiłku, po którym wzięli udział w konkursach przyrodniczych zorganizowanych przez Nadleśnictwo Pińczów i Parki Krajobrazowe. Po zakończeniu wszystkich konkurencji patrole wyruszyły pieszo na Grochowiska. Pod mogiłą powstańczą zapalono znicze i nastąpiło podsumowanie rajdu – konkurencji zlotowych. Nasz patrol, Cukrowe Dziewczynki zajął III miejsce. Rajd zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, po którym harcerze zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domów.

                                                                                     ZDJĘCIA

 Rodzinne świętowanie w naszej placówce

 W dniu 29 maja 2018r. w naszej szkole wszystkie Mamusie i Tatusiowie z dumą patrzyli na występy swoich pociech z okazji Dnia Matki i Ojca. Dzieci dały niesamowity pokaz swoich umiejętności tanecznych. W parach i solo, w energicznych szybkich tańcach i tych nieco wolniejszych dzieci prezentowały się niesamowicie. Przedszkolaki wykonały wesoły taniec HA-FA-NA-NA, polkę dla rodziców zatańczyli uczniowie klasy IV, zaś klasa V przygotowała TANIEC DŻENTELMENÓW, MAMMA MIA – do piosenki grupy ABBA zatańczyli uczniowie klasy VI, a klasa VII „WIOSENNY WALC DLA RODZICÓW”. Urocze wierszyki i piosenki dzieci młodszych wycisnęły niejedną łezkę z mamusinych oczu. Wisienką na torcie było wręczenie samodzielnie przygotowanych przez uczniów upominków dla rodziców. Tym akcentem uczniowie naszych placówek zakończyli uroczystą akademię. Z okazji tego pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Ojca przygotowano dla zgromadzonych gości słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka na wszystkie dzieci czekało w tym dniu moc atrakcji: dmuchańce, gry i zabawy sportowe, słodki poczęstunek, soki, napoje, owoce oraz kiełbaski z grilla. Cały dzień upłynął we wspaniałej rodzinnej atmosferze, wypełniony zabawą i tańcem.

Zdjęcia 

Nie pal przy mnie proszę – program edukacji antytytoniowej

 W ramach realizowanego programu edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców zorganizowano konkurs plastyczny, którego głównym celem było poprzez kreatywność plastyczną kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie oraz wykształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawce szkolnej. 

Szkolny konkurs SKO rozstrzygnięty!

 24 maja na apelu szkolnym opiekun SKO w naszej szkole p. Jolanta Markiewicz ogłosiła wyniki szkolnego konkursu plastycznego na znak promujący SKO. W konkursie tym I miejsce zdobyła uczennica Ewa Wojciechowska, II miejsceAntonina Zając, III miejsceKamila Malęga. Wyróżnione zostały prace plastyczne wykonane przez Marcelinę Wojciechowską, Joannę Pytel i Julię Strączek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

Wyniki konkursu „Kangur Matematyczny”

 W marcu uczniowie klas IV- VII brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR MATEMATYCZNY”. Znamy już wyniki. Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV Magdalena Szydłowska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Podsumowanie konkursu historyczno – literackiego „Dziękuję Ci za Niepodległą. List do…”

  14 maja odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu historyczno – literackiego „Dziękuję Ci za Niepodległą. List do…”. Konkurs organizowany był w związku z ogłoszeniem przez Sejm 2018 roku – Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Celem konkursu było pogłębianie wiedzy historycznej wśród uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych, zachęcenie do rozwijania i prezentowania swoich umiejętności literackich. Zadanie konkursu polegało na napisaniu listu do postaci, która jest utożsamiana z walką o niepodległość. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Roksana Fijałkowska z klasy VII zajęła III miejsce w kategorii starszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a także Adam Grabiwoda, który także zajął III miejsce w kategorii klas młodszych. Gratulujemy!  

 Konkurs Straż Pożarna w akcji przez cały rok” rozstrzygnięty

 22 maja podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w PSP w Pińczowie nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień uczniom szkół w terenu powiatu pińczowskiego uczestniczących w konkursie plastycznym „Straż Pożarna w akcji przez cały rok” zorganizowanego przez Komendanta Powiatowego PSP. Wśród laureatów znalazły się dwie nasze uczennice: Julia Wójcik, która zajęła I miejsce w tym konkursie oraz Roksana Fijałkowska, której praca zdobyła wyróżnienie. Zwieńczeniem uroczystości była defilada pododdziałów pożarniczych oraz pokaz sprzętu ratowniczego stanowiącego wyposażenie JRG Pińczów.

 Szkolny konkurs wiedzy ekonomicznej

 W czwartek 10 maja uczniowie z klasy VI i VII brali udział w szkolnym konkursie wiedzy ekonomicznej „MŁODY EKONOMISTA”. Uczestnicy zmagali się z zadaniami dotyczącymi pojęć ekonomicznych, oszczędności, kredytów, a także znajomości polskich banknotów i monet. Najlepszymi ekonomistami okazały się uczennice z klasy VII: Roksana Fijałkowska, Weronika Kopeć i Natalia Zachariasz.

 KONKURS MATEMATYCZNY ALBUS 2018

 8 maja uczniowie klas IV- VII brali udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM ALBUS 2018. Przez 60 minut uczniowie rozwiązywali testy przygotowane przez Centrum Edukacji Szkolnej. Wyniki konkursu poznamy w połowie czerwca.
 

Gminne zawody lekkoatletyczne w trójboju

 W dniu 16 maja w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne. Wzięły w nich udział dziewczęta i chłopcy z klas III – IV ze szkół podstawowych z Pińczowa, Bogucic i Kozubowa. Zawodnicy rywalizowali w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu krótkim. Suma osiągniętych punktów za wszystkie konkurencje dała ostateczny wynik zespołowi danej szkoły. Okazało się, że nasi sportowcy, chłopcy i dziewczęta zdobyli II miejsce w tych zawodach. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. 

 227 rocznica Konstytucji 3-go Maja w Pińczowie

 3 maja harcerze wzięli udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Pińczowie. W imieniu całej społeczności naszej szkoły, złożyli kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

 WYJAZD DO INTEGRALNEGO CENTRUM NAUKOWEGO

 27 kwietnia miał miejsce wspólny wyjazd uczniów z klas siódmych z dwóch sąsiadujących szkół. Podczas pobytu w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu siódmoklasiści wzięli udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez Fundację Zaawansowanych Technologii na Festiwalu E(x)plory. Na początku była to wystawa „Człowiek – niezwykła maszyna”/”Człowiek – trybik w maszynie przyrody” podczas, której można było aktywnie uczestniczyć w przygotowanych eksponatach. Każdy element wystawy uczył czego innego, dawał nowe doświadczenia. Godzina minęła dość szybko i młodzież przeszła do auli na Pokaz Smart_Lab „Ryzyk-Fizyk”. Chłopcy dość aktywnie brali udział w doświadczeniach z fizyki. Następnie przeszliśmy do białej sali w Dworku. Przywitała nas głośno wyjąca syrena przeciwpożarowa. Na szczęście był to fałszywy alarm. Warsztaty Smart_Lab „Mikro Świat” prowadzone było w przyjaznej, miłej atmosferze. Posługując się mikroskopami zobaczyliśmy świat niewidzialny gołym okiem. Potem był wykład na temat „Komu ewolucja dała skrzydła?” Po wykładzie należało się posilić w pobliskim barze. Po krótkim odpoczynku i wspólnych zdjęciach wszyscy siedzieli już w busie, który podążał do Pińczowa na lody. I tak po chłodnym deserze, gorącej i rozśpiewanej atmosferze w busie, młodzież już zaprzyjaźniona wróciła do domów.

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Świętokrzyskie za 50 lat”

  W piątek, 27 maja w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno–Literackiego „Nasze Świętokrzyskie za 50 lat”. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Starosty Buskiego Jerzego Kolarza, Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój Waldemara Sikory oraz Prezesa Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A. Wojciecha Legawca i Dyrektora hotelu Słoneczny Zdrój Grzegorza Rąpel. W konkursie wzięły udział szkoły z województwa świętokrzyskiego. Nadesłano 126 prac plastycznych i 98 literackich. Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie. Uczennica klasy VII, Roksana Fijałkowska zajęła II miejsce, uczennica klasy VI, Kinga Wojciechowska zajęła III miejsce, natomiast uczeń klasy IV, Adam Grabiwoda, zdobył wyróżnienie. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Ponadto uczniowie uczestniczyli w wernisażu nagrodzonych prac, a także podziwiali występy wokalne swoich rówieśników. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Gra stworzona przez ucznia w ramach zajęć programowania

 Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania podstaw programowania. Język ten umożliwia tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Uczeń klasy czwartej naszej szkoły Adam Grabiwoda świetnie programuje w Scratchu. Stworzył grę edukacyjną o tematyce historycznej związaną z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gra została opublikowana na platformie Scratchu pod adresem https://scratch.mit.edu/projects/210992813/. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej grze.
 

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 

 W piątek, 27 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV – VI przygotowali część artystyczną pod kierunkiem nauczycielek: Anny Zacharz i Grażyny Balikowskiej. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano historię Konstytucji 3 Maja. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne i wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole. 

  ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2018

 Sprzątanie świata i Dzień Ziemi należą od wielu lat do stałych punktów corocznych uroczystości i akcji szkolnych. Akcja „Sprzątanie świata” organizowana jest wspólnie z referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska urzędu Gminy Pińczów. Uczniowie biorą udział w pracach porządkowych przy szkole i okolicy naszej miejscowości. Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się również apel przygotowany pod kierunkiem nauczycieli:  p. Ilony Budery i p. Marcina Strączka. Uczniowie wysłuchali wierszy, piosenek i tekstów mówiących o tym jaki wpływ na środowisko wywiera działalność człowieka. Celem apelu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do refleksji nad swoim stylem życia, do zastanowienia się czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocnienie przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

 Rozstrzygnięcie konkursu SKO „Kosmiczny Bankomat”

  W dniu 16 kwietnia 2018r. na apelu szkolnym opiekun SKO p. Jolanta Markiewicz ogłosiła wyniki Szkolnego Konkursu SKO „Kosmiczny Bankomat”. I miejsce zdobył uczeń klasy II – Jakub Bury, II miejsce zdobyła uczennica klasy II – Ewa Wojciechowska, III miejsce zdobył uczeń klasy I – Aleksander Wites. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Tosia Zając, Kamila Malęga, Marcelina Wojciechowska. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w tym konkursie.

Opiekun SKO zachęca wszystkich uczniów do systematycznego oszczędzania i brania udziału w konkursach SKO! 

Zawody sportowe w piłkę koszykową

  W dniu 6 kwietnia 2018 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnych zawodach sportowych w piłkę koszykową. Do udziału zgłosiły się drużyny naszej szkoły oraz drużyny ze Szkół Podstawowych w Pińczowie. Rozgrywki odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców. Emocje były niesamowite, różnice punktowe były niewielkie. Wszyscy oglądali mecze z zaciekawieniem, a swoje drużyny wspierali głośnym dopingiem. Po wyczerpujących meczach zajęliśmy 1 miejsce w kategorii dziewcząt i 1 miejsce w kategorii chłopców. Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

„Ekologiczny Powiat Pińczowski” – wyniki konkursu plastycznego

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Ekologiczny Powiat Pińczowski”, które zorganizowało starostwo powiatowe w Pińczowie. Wyniki ogłoszono w piątek, 6 kwietnia. Nadesłane prace oceniała komisja w składzie: Anna Maj z Wodociągów Pińczowskich oraz Joanna Strączek – Dziabała, dziennikarz „Tygodnika Ponidzia”. Laureatem naszej szkoły został uczeń klasy I Filip Zachariasz, który zajął w kategorii I – miejsce pierwsze. Atrakcyjne nagrody rzeczowe, jak też dyplomy dla uczestników i opiekunów ufundowało Starostwo Powiatowe w Pińczowie, a wręczał je starosta Zbigniew Kierkowski w towarzystwie Małgorzaty Adamczyk, kierownika Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.    

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 W dniach 10-12 kwietnia uczniowie klasy VII wzięli udział w Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z WSiP. Egzamin sprawdzał poziom ich umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Test z języka polskiego obejmował 23 zadania i trwał 120 minut, z matematyki uczniowie mieli do rozwiązania 22 zadania w ciągu 100 minut natomiast z języka angielskiego przewidziany czas na wykonanie 15 zadań wynosił 90 minut.   Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej

 W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w projekcie pod nazwą Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach. W październiku Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przeszkoliło ponad 230 nauczycieli, którzy są liderami edukacji szachowej w swoich placówkach. Ponad tysiąc zestawów szachów zakupionych przez Urząd Marszałkowski na początku marca trafiło do 124 świętokrzyskich szkół. Przekazane szachy zostaną wykorzystane podczas realizacji programu edukacji szachowej, który stworzy uczniom warunki do rozwoju samodzielnego myślenia i kreatywności, motywacji do samodzielnej pracy umysłowej, a także kształtowanie nawyku samokontroli i samooceny swoich działań. Ponadto ważnym aspektem edukacji szachowej w szkole jest jej istotny wpływ na zwiększenie umiejętności matematycznych wychowanków, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów. Od marca w naszej szkole na zajęciach świetlicowych często odbywają sie rozgrywki szachowe. 

Szkolne konkursy wielkanocne

 Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 28 kwietnia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na „Najciekawszą i najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” oraz na „Kartkę świąteczną”. Konkursy wielkanocne stały się już naszą szkolną tradycją. Celem konkursu było propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie wrażliwości estetycznej u uczniów. Uczniowie kreatywnie i bardzo ambitnie podeszli do zadania. Spośród wszystkich prac, jury wybrało najciekawsze i najestetyczniej wykonane. 
Zwycięzcy otrzymali nagrody.
A oto lista laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach:

Najciekawsza i najpiękniejsza ozdoba świąteczna:I miejsce: Hubert Niedziela (klasa III), Roksana Fijałkowska (klasa VII) II miejsce: Ewa Wojciechowska (klasa II), Magdalena Szydłowska klasa IV)
III miejsce: Sylwia Biesaga (klasa III), Zuzanna Stanek (klasa IV),

Wyróżnienie: Dominika Różycka (klasa III)

Kartka świąteczna: 

I miejsce: Hubert Niedziela (klasa III), Klaudia Niedziela (klasa VI) 

II miejsce: Kamila Golczyńska (klasa III), Roksana Fijałkowska (klasa VII)

III miejsce: Magdalena Szydłowska (klasa IV).

konkurs

 

GRATULUJEMY!  Kto na ochotnika? Solidarny wolontariat”

 27 marca, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły uczestniczyli w Wirtualnym Festiwalu „Kto na ochotnika? Solidarny wolontariat”. Projekt CEO pomaga zaplanować i realizować zorganizowany wolontariat uczniowski na rzecz rówieśników, szkoły oraz lokalnego środowiska. Festiwal był interaktywną formą edukacyjną, w której uczestnicy i uczestniczki brali zdalnie udział we wspólnej zabawie online. Dzięki wykonywaniu zadań umieszczonych na platformie CEO uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat wolontariatu, wykonywali praktyczne działania oraz poznawali innych aktywnych uczniów. Na festiwal składało się 6 zadań do wykonania. Zadania pojawiały się na platformie co 30 minut. Z wszystkimi zadaniami nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno!

   Wreszcie nadszedł czas pożegnania zimy. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III przygotowali piękne Marzanny. Wykonali również kolorowe gaiki. Przeszliśmy w barwnym korowodzie ze śpiewem na ustach z naszymi pięknymi Marzannami i szukaliśmy śladów rodzącej się do życia wiosennej przyrody. Mimo, iż nasze zimowe panny były piękne, rozstaliśmy się z nimi bez żalu. Uczniowie wraz z nauczycielami spalili przygotowane Marzanny, by zima już do nas nie wróciła.

 Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV -VII

 W dniu 22 marca 2018 roku uczniowie klas VI i VII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas VI-VII. Konkurs miał na celu sprawdzenie poziomu umiejętności językowych uczniów oraz zachęcenia ich do nauki języka angielskiego. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 9 zadań. 
 A oto wyniki : Kamil Fichowski – kl. VI – I miejsce
Hubert Bałaga – kl. VI – II miejsce
Natalia Liberek – kl.VI – III miejsce
Roksana Fijałkowska – kl.VII – wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!    Dzień Nowych Technologii w Edukacji

 W czasie zajęć informatycznych w  naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie oglądali filmy, brali udział w grach i zabawach dotyczących nowych technologii, które mogą być wsparciem w nauce, rozwiązywali quizy pozwalające sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie. Prezentowane były również prace swoich kolegów i koleżanek wykonane w ramach konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Wszyscy wiemy jak ważna jest umiejętność posługiwania się nowymi technologiami w codziennym życiu. Warunkiem przetrwania w błyskawicznie zmieniającej się wokół nas rzeczywistości jest podążanie za tempem tych przemian, a jedną z dziedzin, która nie ucieknie przed zmianami jest właśnie edukacja.KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STRÓJ WIOSENNY

  Z okazji nadejścia wiosny zorganizowano konkurs na najładniejszy wiosenny strój. Stroje uczniów z klas 0 – VII oceniało jury w składzie p. Ilona Budera, p. Jolanta Markiewicz, p. Agnieszka Prucnal. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęły przedszkolaki, które swoimi przebraniami: Pani Wiosny, biedronki, bociana, konika polnego, motylka, żabki, pszczółki zauroczyły wszystkich. II miejsce zdobyła uczennica klasy III – Kamila Golczyńska, III miejsce uczennica klasy I Gabriela Zelek. Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłów i dziękujemy za wspólną zabawę.

 Szkolny konkurs plastyczny „Ekologiczny Powiat Pińczowski”

 Jak ważna jest ekologia wszyscy wiemy. Już od najmłodszych lat uczymy się, jak chronić rośliny, zwierzęta, wodę. Z tej okazji nasza szkoła podejmuje wiele inicjatyw mających na celu ochronę przyrody ożywionej i nieożywionej. 16 marca został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Ekologiczny Powiat Pińczowski”. Spośród wszystkich prac zostało wybranych sześć najładniejszych z każdej kategorii wiekowej: 0-III i IV–VII. Nagrodzone prace wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym. Prace wyróżnione w szkolnym konkursie plastycznym można obejrzeć w załączonym kolażu.   Kangur Matematyczny   W cz

wartek, 15 marca 2018r. uczniowie klas IV – VII wzięli udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „ Kangur Matematyczny”. 17 uczestników konkursu zmagało się z zadaniami w kategoriach: Maluch, Beniamin i Kadet. Wyniki poznamy w maju. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

 Nasi uczniowie, Kamil Fichowski z klasy szóstej i Jakub Lichwała z klasy piątej uczestniczyli w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 16 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie. W tym roku chłopcom nie udało się dostać do finału, ale i tak jest to olbrzymi sukces, ponieważ wiedza pożarnicza obejmuje szeroki wachlarz informacji z zakresu pierwszej pomocy, prewencji i szczegółowej wiedzy pożarniczej.  Kiermasz ciasteczek zorganizowany przez uczniów klasy VI

 W czwartek, 15 marca 2018 r. uczniowie klasy 6 w ramach realizowanych tematów z zajęć technicznych piekli ciasteczka, którymi częstowali uczniów szkoły oraz zorganizowali kiermasz połączony z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci. Dużym wsparciem przedsięwzięcia byli rodzice, którzy wspólnie z dziećmi przygotowali ciasto, uczniowie zaś w szkole pod okiem nauczycielki wykrawali z ciasta rozmaite kształty i w szkolnej kuchni piekli pachnące i świeże ciasteczka.  EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY 2018

 13 marca 2018r. uczennice naszej szkoły: Roksana Fijałkowska i Weronika Kopeć wzięły udział on–line w finale krajowym Europejskiego Quizu Finansowego. Celem konkursu jest wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej, upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie, poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni oraz kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży. Europejski Quiz Finansowy jest organizowany przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Europejską Federacją Bankową.    Bezpieczny Pieszy, Pierwsza Pomoc Przedmedyczna’’

 7 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbyła się V edycja konkursu „Bezpieczny Pieszy, Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”. Organizacji zawodów wspólnie podjęli się Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Komenda Powiatowa Policji oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie. Głównym celem konkursu było propagowanie bezpieczeństwa na drogach wśród ich najmłodszych użytkowników. Zawodnicy mieli znać doskonale przepisy ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów ale też umieć udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Sylwia Biesaga, Weronka Boksa oraz Hubert Niedziela. W zmaganiach konkursowych drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!   Wycieczka na spektakl teatralny

  W dniu 9 marca uczniowie klas 0-III udali się na wycieczkę do Centrum Kultury w Jędrzejowie celem obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Wycieczka się udała. Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.  Święto wszystkich pań – Dzień Kobiet w naszej szkole

 W dniu 8 marca każda kobieta i dziewczyna w naszej szkole mogła poczuć się wyjątkowo. Wszystkie panie, dziewczyny i dziewczynki otrzymały najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Miłym zaskoczeniem okazał się humorystyczny program artystyczny przygotowany głównie przez męską część naszej społeczności szkolnej. Nie zbrakło także kwiatów i drobnych upominków. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor – Grażyna Wierzba, w imieniu wszystkich kobiet i kobietek podziękowała osobom zaangażowanym w przygotowanie okolicznościowej akademii, a także dołączyła się do życzeń winszując wszystkim przedstawicielkom płci pięknej szczęścia, uśmiechu, radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.

konkurs

konkurs

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea 2018

 W dniach 28.02– 9.03.2018r uczniowie z klas IV, VI i VII brali udział w szkolnym etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2018, który został przeprowadzony w formie elektronicznej. Celem konkursu jest zwiększenie motywacji do nauki matematyki oraz pogłębianie i rozwijanie zdolności matematycznych uczniów. Organizatorem Konkursu Matematycznego Pangea jest Międzynarodowa Szkoła Meridian.

konkurs
konkurs

  Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II-III

 W dniu 2 marca 2018 roku uczniowie klas II i III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II-III. Konkurs miał na celu sprawdzenie poziomu umiejętności językowych uczniów oraz zachęcenia ich do nauki języka angielskiego. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 8 zadań.
 A oto wyniki :
Weronika Boksa – kl. III – I miejsce
Paweł Jachna – kl. III – II miejsce
Sylwia Biesaga – kl.III – III miejsce
Igor Zachariasz – kl.II – wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Wycieczka do teatru na spektakl pt. „Ten obcy”

 6 marca wczesnym rankiem grupa uczniów z klas IV – VII wybrała się na spektakl pt. ”Ten obcy”. Przedstawienie zostało zaprezentowane na scenie Ośrodka Kultury w Busku Zdroju. Aktorzy, którzy zapoznali widzów z historią Zenka Wójcika i grupy przyjaciół z Olszyn, przybyli z Wrocławia, gdzie na co dzień pracują w Narodowym Teatrze Edukacji im. Adama Mickiewicza. Sztuka była teatralną realizacją powieści Ireny Jurgielewiczowej. Młodzi odbiorcy mogli przenieść się na wyspę – główne miejsce wydarzeń, i zaprzyjaźnić z nastoletnimi bohaterami: Marianem, Julkiem, Ulą, Pestką i tytułowym obcym. Spektakl miał na celu przybliżenie dzieciom problemów, z którymi borykają się nie tylko dorośli, ale i młodzi. Historia Uli i Zenka pokazała, jak ważne są rodzina i autorytet, na którym można się wzorować. Zachowanie Mariana odzwierciedlało potrzebę kierowania grupą i trudności, jakie wiążą się z poczuciem odpowiedzialności. Pestka w sytuacji bez wyjścia, kierując się odwagą, udowodniła, że czasami warto poprosić o pomoc dorosłych. Inscenizacja bardzo podobała się zgromadzonej publiczności. Na pochwałę zasługują scenografia i muzyka, które doskonale pasowały do wydarzeń prezentowanych na scenie. IV Konkurs Piosenki Dzieci i Młodzieży „Otwarta Scena”

 W sobotę, 3 marca nasze uczennice: Zuzanna Stanek z klasy IV i Klaudia Niedziela z klasy VI wzięły udział w IV Konkursie Wokalnym „Otwarta Scena”, który odbył się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów a sponsorem imprezy była Dolina Nidy Sp. z o.o. Konkurs skierowany był do wokalnie uzdolnionych młodych ludzi. Celem konkursu była możliwość wypromowania swoich umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, inspirowanie do rozwijania własnej twórczości muzycznej i estradowej, wyłonienie młodych talentów, a także udział w dużym przedsięwzięciu muzycznym przed szerszą publicznością dla młodych artystów. W konkursie tym, wzięło udział ponad 80 uczestników z całego województwa. Jury konkursu oceniało: dobór repertuaru, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Nasze dziewczyny nie zdobyły czołowych miejsc, ale pięknie zaprezentowały się na scenie tego konkursu. 

zuzia

Gratulujemy młodym artystkom przede wszystkim odwagi i życzymy wytrwałości w realizowaniu swoich wokalnych pasji!

Drogie Koleżanki, Koledzy, Rodzice
oraz Pracownicy naszej placówki !!!


 Rada Szkolnego Koła Wolontariatu działająca w ramach sekcji Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kozubowie ogłasza Akcję Nakrętkową dla Kubusia. Zamiast nakrętki wyrzucać do śmieci można wspomóc rehabilitację dzieci. Więc od dziś podejmujemy działanie i bierzemy się za korków zbieranie. Dla małego Kuby, który bardzo choruje i pomocy oraz wsparcia od nas potrzebuje. Niewielkim kosztem można zrobić coś dobrego. Pieniądze zebrane ze zbiórki nakrętek zostaną przeznaczone na rehabilitację, wizyty lekarskie i zakup środków pomocniczych.   TEATR KURTYNA PRZEDSTAWIA” – czyli o profilaktyce słów kilka….

 1 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez teatr „Kurtyna” z Krakowa, którego działalność skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno – profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski. W naszej szkole aktorzy pokazali swoje wspaniałe zdolności i umiejętności w przedstawieniu pod tytułem: ”Jestem przyjacielem ludzi”. ”Jestem przyjacielem ludzi” to niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem, odwołujący się do etosu prawdy i dobra, szacunku do opiekunów i osób starszych, tolerancji i życzliwości dla odmienności rasowej. Opowiada historię rodziny, która w istocie jest uroczą teatralną lekcją, skupioną tematycznie na realizacji najważniejszych działań edukacyjnych i profilaktycznych. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie z uwagą śledzili dynamiczną akcję i podziwiali grę aktorów, a po zakończeniu gromkimi brawami nagrodzili ich występ!  Wyniki Stypendiady Wczesnoszkolnej

 W dniu 1 marca 2018 r. na apelu szkolnym wychowawczyni klasy II p. Jolanta Markiewicz ogłosiła wyniki konkursu „Stypendiada Wczesnoszkolna”. W konkursie tym uczestniczyli wszyscy uczniowie tej klasy. W konkursie ortograficznym „Ortografek” II miejsce zajęła uczennica Antonina Zając. W nagrodę otrzymała piękną książkę z bajkami, medal oraz dyplom. Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobyła Joanna Pytel, jako nagrodę otrzymała medal i dyplom. Dyplom za udział w konkursie matematycznym „Plusik” zdobył uczeń Igor Zachariasz. Uczennica Kamila Malęga zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Plastuś”. Otrzymała medal i dyplom. Wszyscy uczniowie tej klasy od organizatora konkursu firmy edukacyjnej „Orzeł” ze Skierniewic za udział w konkursie plastycznym otrzymali dyplomy.  Konkurs wokalny „Otwarta Scena”

 28 lutego odbył się w naszej szkole KONKURS WOKALNY „Otwarta scena”, który zorganizowała i przeprowadziła p. Agnieszka Prucnal. W poszczególnych kategoriach wiekowych występowali chętni uczniowie ze wszystkich klas. Jury po burzliwych naradach wyłoniło najlepszych wykonawców. W kategorii do 9 lat I miejsce zajęła Zuzanna Stanek, II miejsce Michał Zachariasz. W kategorii od 10- 13 lat I miejsce zajęła Klaudia Niedziela, II miejsce Julia Tytko. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na II szczeblu konkursu wokalnego „Otwarta Scena”, który odbędzie się w PSCK w Pińczowie.  Harcerski biwak

 24 lutego harcerze Szkoły Podstawowej w Kozubowie wraz z harcerzami z Chroberskiej Drużyny Harcerskiej na terenie Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Pińczowie wzięli udział w biwaku zorganizowanym w 100 rocznicę ZHP na Ponidziu i 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Biwak rozpoczął się uroczystym apelem i odśpiewaniem hymnu harcerskiego. Następnie harcerze wymienili się zrobionymi przez siebie laurkami. Sobotnie spotkanie, na którym nie zabrakło gier, zabaw i piosenek harcerskich, było doskonałą okazją do integracji i nawiązania przyjaźni miedzy drużynami. Największą atrakcją były zajęcia na sztucznej ściance wspinaczkowej. Druhowie więc nie tylko świetnie się bawili, ale również zdobywali nowe umiejętności. Biwak zakończył się poczęstunkiem – smakowitą pizzą.

 Dzień Myśli Braterskiej

 Dnia 22 lutego z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Szkole Podstawowej w Pińczowie przy ul. 7 Źródeł 7 odbył się jednodniowy biwak – spotkanie drużyn Hufca ZHP. Uczestniczyły w nim drużyny z Kozubowa, Kij i Pińczowa. Po przedstawieniu idei Dnia Myśli Braterskiej harcerze poprzez zabawy, gry i piosenki harcerskie integrowali się ze sobą. Harcmistrz Lucjan Pietrzczyk zapoznał harcerzy z podstawami musztry i zachowania harcerskiego. Następnie po emocjonujących rozgrywkach sportowych harcerze zjedli smaczny obiad. Bardzo ciekawym punktem biwaku był udział w grze miejskiej po Pińczowie. Jej tematyka była związana z tradycją patriotyczną i historią Pińczowa. Ostatnim punktem programu biwaku był kominek harcerski poświecony rocznicy powstania styczniowego i 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w którym uczestniczyli również zaproszeni goście – Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, p. Włodzimierz Badurak i Wójt Gminy Kije, p. Krzysztof Słonina. Harcerze wrócili do domów zmęczeni, ale pełni wrażeń. 

  Szkolny konkurs matematyczny „Matematyczne Asy”

 8 lutego odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas IV – VII „Matematyczne Asy”. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi zdobytą wiedzę i umiejętności.

Matematyczne Asy w tym roku to:

Magdalena Szydłowska – klasa IV
Iga Zawora – klasa V
Kamil Fichowski, Hubert Bałaga, Kinga Wojciechowska – klasa VI
Dominika Witkoś – klasa VII

12 lutego – 25 lutego

Apel Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie
w sprawie bezpiecznych ferii 2018

Drodzy uczniowie

 W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, życzę Wam udanego wypoczynku, wspaniałej pogody, dobrych pomysłów oraz atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Niech ferie będą dla Was czasem umożliwiającym korzystanie z uroków zimy, przeżycia ciekawych przygód. Przypominam o obowiązku noszenia elementów odblaskowych nie tylko w terenie niezabudowanym. Odpoczywając, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych osób.

Szanowni Rodzice, Opiekunowie

Ferie to czas zwiększonej aktywności naszych dzieci, a w związku z tym odpowiedzialności nas dorosłych za ich bezpieczeństwo, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i wtedy, gdy wypoczywają poza domem. Apeluję do rodziców, aby nie pozostawiali dzieci bez opieki. W przypadku wątpliwości co do bezpieczeństwa zorganizowanego wypoczynku dzieci, zachęcam do kontaktowania się ze służbami i instytucjami.

Zachęcam Państwa do sprawdzania wiarygodności organizatorów wypoczynku Waszych dzieci.
1. Wykaz zarejestrowanych form wypoczynku znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem: www.wypoczynek.men.gov.pl
2. W celu zapewnienia bezpiecznych warunków wyjazdów dzieci i młodzieży na wypoczynek w 2018 r. na stronie internetowej Policji (www.policja.pl/download/1/266769/punktykontroli.pdf) – publikowany jest wykaz stałych punktów kontroli autokarów na terenie całego kraju.
3. Funkcjonuje e-usługa pn. „Bezpieczny Autobus”, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl .
4. W czasie ferii działa także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Warto aby wszystkie dzieci w sytuacji, w której będą potrzebowały pomocy czy wsparcia pamiętały oraz korzystały z telefonu 800 12 12 12.
5. Na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach znajdują się istotne informacje dotyczące organizacji wypoczynku zimowego: https://kuratorium.kielce.pl/25815/zglaszanie-wypoczynku-dzieci-i-mlodziezy-organizowanego-w-czasie-ferii-zimowych-2018/

Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych ferii!

Z poważaniem
Grażyna Wierzba
 Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie   Walentynki w naszej szkole

  Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował „ Pocztę Walentynkową”. Można było nabyć kartki walentynkowe i napisać kilka miłych i ciepłych słów kochanej osobie. Szczególnym powodzeniem cieszyły się kartki, które przygotowaliśmy własnoręcznie. Na wszystkie napisane kartki czekała przygotowana poczta walentynkowa. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez urocze i przesympatyczne listonoszki. Wszystkiego dobrego nie tylko w Dniu Świętego Walentego !!! Samorząd Uczniowski 

  Niezapomniane pokazy złudzeń

 9 lutego w naszej szkole gościł iluzjonista – pan Ryszard Goclon. Uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej, byli zarówno widzami, jak i uczestnikami magicznych trików, m. in. łączenia kół, latających kul, a także sztuczek karcianych i żonglerki. Wyprawa do tajemniczego świata magii była dla dzieci niezwykłym przeżyciem i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. 
 Program edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie proszę” dla klas I – III

  Jak co roku, uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej przystąpili do programu edukacji antytytoniowej pod tytułem „Nie pal przy mnie, proszę”. Jest to edukacja z zakresu profilaktyki antytytoniowej adresowana do dzieci i młodzieży, inicjowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji. Program proponuje realizację zajęć metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci. W programie zawarte są uporządkowane treści dotyczące zdrowia (dostosowane do poziomu percepcji dzieci). Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.Uczestniczymy w zajęciach „Ratujemy i uczymy ratować”

  Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Ratujemy i uczymy ratować” prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szkolenie odbywa się w klasach I-III. Podczas zajęć uczniowie z poszczególnych klas w formie zabawy uczą się jak bezpiecznie i skutecznie udzielić poszkodowanym pomocy. Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”

  Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. Tegoroczne obchody DBI obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie. Podczas obchodów DBI 2018 podkreślaliśmy, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. W ramach DBI w klasach I – VII na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej  www.saferinternet.pl oraz materiałów przygotowanych przez koordynatora akcji.  Dziś frajda. Za parę lat – świetna praca

 Nasza szkoła jest jedną ze 180 miejscowości w Polsce, w której działa Lokalny Klub Kodowania. To rezultat programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nasz Klub otrzymał pięć robotów. Podczas zajęć wykorzystywane były roboty Finch, a uczniowie dowolnie z nimi eksperymentowali. Takiego robota uczniowie programowali na przykład tak, by samodzielnie się poruszał, po czym ustawili mu tor przeszkód i sprawdzali, czy je omija – a więc czy kod jest napisany prawidłowo. Uczniowie sprawiali również, by Finch świecił na czerwono, gdy temperatura przekroczy 25 stopni albo programowali go tak, by poruszał się w rytm muzyki. Samodzielnie tworzyli również gry i animacje w programie Scratch. W naszym Klubie pokazaliśmy jak programować i że na naszych zajęciach nie można było się nudzić! 

 Legendy Pińczowa w animacji poklatkowej

  Uczniowie klasy VII w ramach dwóch przedmiotów plastyki i informatyki zrealizowali filmy animowane. Powstały dwa filmy poklatkowe zainspirowane legendami miasta Pińczowa „LEGENDA O HERBIE PIŃCZOWA” i „POCHODZENIE NAZWY PIŃCZÓW”. Animacja poklatkowa polega na wykonaniu serii zdjęć obrazujących niewielkie przesunięcia przedmiotów i postaci, które odtworzone jedno po drugim tworzą film. Praca została podzielona na kilka etapów. Materiałem animowanym wykorzystanym w realizacji filmu były prace plastyczne. Następnie rozpoczęto zdjęcia, po każdym zdjęciu nieznacznie przesuwano kolejne obrazy i wykonywano kolejne zdjęcia. Do tej pracy potrzebna była wytrwałość i cierpliwość, ale tych nie zabrakło naszym animatorom. Po przygotowaniu zdjęć uczniowie zajęli się dźwiękiem – nagrywali teksty, które pojawią się w filmie. Powstało wiele zdjęć, które zostały skopiowane do komputera i połączone w sekwencję za pomocą programu do tworzenia i edycji filmów. Pracy twórczej towarzyszyło mnóstwo emocji i dobrej zabawy.
Zachęcamy do obejrzenia powstałych podczas zajęć animacji:
 Animacja wykonana przez grupę dziewczyn z klasy VII.
LEGENDA O HERBIE PIŃCZOWA

Animacja wykonana przez grupę chłopców z klasy VII.
POCHODZENIE NAZWY PIŃCZÓW

Niezwykła lekcja muzyki, czyli Largo – Wędrująca Filharmonia

 Chcąc zarazić naszych wychowanków pasją rozkoszowania się muzyką poważną, naszą placówkę odwiedził wirtuoz pan Marcin Jóźwiak – stypendysta Akademii Muzycznej w Łodzi. Zaproponował nam „Warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalne z pomocą muzyki”. Dzieci miały bezpośrednią możliwość poznania zarówno instrumentów muzycznych jak i odbierania „na żywo” muzyki. W trakcie spotkania muzyk wykorzystywał metody Carla Orffa oraz Weroniki Sherborne. Podczas wykonywania ćwiczeń terapeutycznych uczniowie utrwalili sobie kierunki świata oraz ćwiczyli empatyczne dyrygowanie. Na koniec warsztatów pan Marcin Jóźwik przeprowadził ćwiczenia relaksacyjne w formie kołysania się w rytm spokojnej i cichej muzyki. Forma tego spotkania bardzo podobała się dzieciom i świetnie się bawiły.

 Uroczysty dzień w naszej placówce

  19 stycznia 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Kozubowie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. W naszej placówce uroczystości z okazji tych świąt są tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Wierzba, która powitała gości i wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. Do gorących życzeń dołączył się również Sekretarz Miasta i Gminy Pińczów pan Marcin Kozłowski. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, przedszkolaki przedstawili inscenizacje związane z tym świętem pt. „Dziadek, stołek i rosołek”, „Dziadek i Babcia, Dobra Wróżka i Siedmiu Skrzatów” oraz zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Rzepka”. Uczniowie klas IV- VI wystawili bajkę pt. „Kopciuszek” z piękną oprawą muzyczno- taneczną. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile. „ Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba. Babcia, mama, wnuczka inaczej się nie da.
 Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele, Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele .” 


Zdjęcia Z artystycznym podejściem malujemy swoje koszulki

  W ramach zajęć plastycznych w klasie VII realizowane są również tematy rękodzielniczo – artystyczne. W trakcie takich zajęć wykorzystujemy różne techniki plastyczno-techniczne, wykonujemy rozmaite ozdoby oraz przedmioty użytkowe. W pierwszym półroczu tego roku szkolnego wykonywaliśmy ręcznie malowane koszulki według własnego pomysłu. Powstały piękne kolorowe wzory, każda koszulka jest jedyna w swoim rodzaju.
 Nasi laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus”

  Miło nam poinformować, że laureatami ponadprogramowej Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” z języka polskiego została uczennica klasy VI Natalia Liberek oraz uczeń klasy IV, Adam Grabiwoda. Natomiast laureatami tejże olimpiady z historii zostały uczennice klasy VII, Roksana Fijałkowska i Weronika Kopeć.


 Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, której celem była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Wystawienie jasełek w kościele

  W dniu 6 stycznia, w święto Trzech Króli w Kościele Ducha Świętego i Matki Bolesnej w Młodzawach Małych odbyło się przepiękne przedstawienie jasełkowe. Jasełka Bożonarodzeniowe wystawili uczniowie klasy II i III pod kierunkiem p. J. Markiewicz i p. G. Balikowskiej. Gospodarzem jasełek był proboszcz ks. Jan Tokarczyk. Na jasełka do kościoła przybyli też zaproszeni goście: dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, nauczyciele z naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i inne osoby. Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po zakończonym przedstawieniu dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami od ks. proboszcza. Jasełka te dostarczyły wszystkim wielu pięknych wzruszeń i na długo pozostaną w naszej pamięci.


Zdjęcia   Harcerska Wigilia

  22 grudnia harcerze na ostatniej zbiórce w starym 2017 roku przy świątecznie zastawionym stole podzielili się opłatkiem życząc sobie wszystkiego, co najpiękniejsze z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego 2018 Roku, w tym również wielu pomysłów na ciekawe zadania, które będą realizowane w nadchodzącym roku działając w drużynie harcerskiej. Czuwaj!

 JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II i III, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po zakończeniu jasełek uczniowie naszej szkoły przekazali na ręce księdza J. Tokarczyka Betlejemskie Światełko Pokoju. Następnie p. dyrektor Grażyna Wierzba złożyła wszystkim rodzicom, pracownikom i uczniom świąteczne życzenia. 

Zdjęcia Szkolne Konkursy Bożonarodzeniowe

  Przed świętami Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas I-VII konkurs na najładniejszy stroik i ozdobę bożonarodzeniową. Uczniowie, wykorzystując swoje sprawne ręce, wykonali piękne stroiki świąteczne oraz liczne ozdoby. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VII. Komisja konkursowa oceniała pomysł, wykonanie i estetykę pracy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były wspaniałe, dlatego wybór tych najpiękniejszych był bardzo trudny. Po długich obradach podjęto decyzję.

W kategorii „Stroik świąteczny” najpiękniejsze prace wykonali:

I miejsce – Wiktor Kopeć (klasa IV)
II miejsce – Oskar Gil (klasa III)
III miejsce – Weronika Kopeć (klasa VII) 

W kategorii „Ozdoba Bożonarodzeniowa”najpiękniejsze prace wykonali:
W kategorii klas I-III

I miejsce – Kamila Golczyńska (klasa III)
II miejsce – Hubert Niedziela (klasa III)
III miejsce – Kamila Malęga  (klasa II)


W kategorii klas IV-VII

I miejsce – Klaudia Niedziela (klasa VI)
II miejsce – Weronika Kopeć (klasa VII)
III miejsce – Magdalena Szydłowska (klasa IV)
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przekazanie „Betlejemskiego Światła Pokoju”

 Związek Harcerstwa Polskiego organizuje akcję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991r. Tradycją jest to, że harcerze otrzymują światło od słowackich skautów. Przekazywanie światła odbywa się naprzemiennie raz w Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerze i harcerki przekazują Światło dalej na wschód. 17 grudnia harcerze z naszej drużyny również odebrali Betlejemskie Światło Pokoju z rąk biskupa. Piękna ceremonia przekazania, która dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć, odbyła się w kieleckiej parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

ZdjęciaKonkurs na kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową. Prace można było wykonać techniką wycinanki, wydzieranki z papieru kolorowego, bibuły lub wyklejanki ze słomy i trawy. Celem konkursu było ukazanie radości, klimatu i nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności w dziedzinie plastyki. Spośród wykonanych przez uczniów naszej szkoły prac konkursowych, szkolna komisja konkursowa wybrała pomysłowe, estetyczne i samodzielnie wykonane kartki, które wzięły udział w II etapie konkursu organizowanym przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. W dniu 15 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie tego konkursu. Kartki Bożonarodzeniowe wykonane przez Kingę Wojciechowską z klasy VI, Roksanę Fijałkowską z klasy VII, Jakuba Wójcika z klasy IV i Julię Wójcik z klasy VI zostały wyróżnione w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym 2017. 

Naszym koleżankom i kolegom dziękujemy za udział w konkursie
i życzymy dalszych sukcesów.
Pomagamy zwierzętom

 Zbliżająca się zima jest trudna do przetrwania porą roku dla ptaków i zwierząt leśnych. W czasie mroźnych dni trudno jest im znaleźć pożywienie, dlatego powinno się je dokarmiać. We wtorek, 12 grudnia uczniowie zaprezentowali apel poświęcony akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. Poprzez wiersze, piosenki i swoją postawę, przeprowadzili ważną „lekcję” mającą na celu zrozumienie potrzeby opiekowania się ptakami i zwierzętami ze względu na trudne warunki bytowania. 

 Akcja „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”

 Informujemy, że uczniowie klasy I biorą udział w plebiscycie na „Najsympatyczniejszą klasę I w powiecie. Plebiscyt organizowany jest przez redakcję Echa Dnia w ramach akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Głosowanie już się rozpoczęło i zakończy się w piątek 29 grudnia 2017 roku o godzinie 21. Wygrywają klasy z największą liczbą punktów.

Pierwszaki walczą o następujące miejsca:
I miejsce – nagroda główna – wycieczka do JuraParku w Bałtowie
II miejsce – zaproszenie do Galerii Korona w Kielcach z atrakcjami
III miejsce – wejściówki do Alei Miniatur w Krajnie

Trzy sposoby głosowania:
1) SMS o treści: rzp.8 pod numer: 72355 (1 sms to 10 głosów, można oddawać nieskończoną ilość dziennie)
2) Głosowanie przez portal FACEBOOK (1 głos mnożony 2 razy = 2 głosy, można oddać dwa dziennie)
3) Głosowanie tradycyjne przez portal www.plebiscyty.echodnia.eu (1 głos)

Laureatami zostaną klasy, które zdobędą najwięcej głosów.

Głosuj SZlachetna Paczka w naszej szkole

 Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że to również od nich zależy, czy zmienią swoją sytuację. Najważniejsze w Szlachetnej Paczce jest jednak spotkanie z drugim człowiekiem. W tym roku, również w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego włączyliśmy się w tę akcję. Uczniowie z niesamowicie dużym entuzjazmem gromadzili żywność trwałą oraz inne produkty, by pomóc rodzinom w trudnej sytuacji. Nowi członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności 

 Uczniowie klasy I dołączyli do społeczności SKO działającej od wielu lat w naszej szkole. Opiekun SKO zapoznała uczniów z ideą oszczędzania. Dzieci mają już założone osobiste konta internetowe. Młodzi Sko-wicze otrzymali również drobne upominki od opiekuna oraz gadżety sponsorowane przez bank PKO w Pińczowie.

Nowym członkom SKO życzymy wielu sukcesów oraz powodzenia w oszczędzaniu.Mikołaj u harcerzy

  Dnia 8 grudnia naszą szkołę po raz kolejny odwiedził św. Mikołaj. Od samego rana czekali na niego harcerze z 13 drużyny harcerskiej działającej w Szkole Podstawowej w Kozubowie, bowiem Mikołaj obiecał odwiedzić ich na zbiórce harcerskiej, czyli dopiero na 7 godzinie lekcyjnej. Po długim oczekiwaniu tym większa była radość z prezentów. „Jabłuszka” do zjeżdżania po śniegu, oryginalne kubki, pluszaki, słodycze i mnóstwo innych niespodzianek otrzymali harcerze od św. Mikołaja.Dziękujemy! I do zobaczenia za rok. Czuwaj!

Zdjęcia  Wizyta Świętego Mikołaja

 W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który niesie wiele radości, zabawy i upominków – to dzień 6 grudnia tzw. Mikołajki. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań z Mikołajem dla uczniów przedszkola oraz szkoły. Wszystkie dzieci z przedszkola na cześć Mikołaja ubrały mikołajowe czapki. We wszystkich klasach było bardzo mikołajkowo. Dzieciaki, gdy zobaczyły Mikołaja, oniemiały z zachwytu. Z radością powitały miłego gościa, chętnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po wspólnej zabawie zostały rozdane paczki mikołajkowe ze słodkościami. Radości było wiele. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne. Szkoda, że następne Mikołajki dopiero za rok.

Godzina Kodowania w naszej szkole

 Od 04 do 10 grudnia obchodzimy w naszej szkole Tydzień Godziny Kodowania. „Celem Godziny Kodowania jest odczarowanie kodu i pokazanie, że informatyka to nie jest wielka filozofia. Każdy może nauczyć się podstaw”, powiedział Hadi Partovi, założyciel i CEO Code.org. “Ponad 100 milionów uczniów na całym świecie spróbowało Godziny Kodowania. Popyt na informatykę 21 wieku nie zna granic.” Mamy nadzieję, że uda się rozbudzić zainteresowanie uczniów, by kontynuowali naukę. Badania naukowe pokazują także, że dzieci chwytają programistycznie, zanim nauczą się czytać i pisać. W rzeczywistości, ich mózgi są nastawione na rozumienie języków programowania, podobnie jak jest z językami obcymi. Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. 2017 Tydzień Edukacji Informatycznej odbędzie się 4-10 grudnia. Tydzień Edukacji Informatycznej odbywa się co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906.
 Stypendiada Wczesnoszkolna

  W dniach 28-29 listopada 2017r. uczniowie klasy II naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna. Uczniowie uczestniczyli w konkursie ortograficznym „Ortografek”, matematycznym „Plusik” oraz konkursie plastycznym „Plastuś”. Konkurs ortograficzny sprawdzał opanowanie poznanych reguł ortograficznych. Konkurs matematyczny sprawdzał opanowanie u uczniów umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 30. W konkursie plastycznym uczniowie mieli za zadanie wykonać według własnej koncepcji i techniki pracę plastyczną: jesienna pocztówka, zakładka do książki, zaproszenie urodzinowe lub znaczek pocztowy. Uczestnicy konkursów poradzili sobie z wymaganiami danego konkursu. O wynikach powiadomimy po otrzymaniu informacji od organizatora konkursu.

Wychowawczyni klasy drugiej, dziękuje rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału w konkursie.  Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze… 

 Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny od innych dni – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 30.11.2017r., kiedy to przedszkolaki i uczniowie klas I – VII bawili się przy muzyce, mogli skorzystać z wróżb przygotowanych przez szkolne wróżki. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. 

ZdjęciaLokalny Klub Kodowania

 W listopadzie 2017 roku w naszej szkole rozpoczęły się warsztaty w ramach Lokalnych Klubów Kodowania. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki przystąpieniu do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Celem projektu jest zachęcenie uczniów z małych miejscowości do nauki kodowania. Uczestnicy klubu pod okiem nauczyciela informatyki, programując roboty Finch, poznają tajniki kodowania w języku Scrach. Na kolejnych zajęciach uczniowie poznają podstawowe narzędzia do tworzenia własnych programów. Uczniowie będą mogli również zgłębiać tajniki samodzielnej nauki programowania.  Program dla gmin województwa świętokrzyskiego
 pn.: „Pracownia edukacji ekologiczno – przyrodniczej
w szkole podstawowej”

 W tym roku szkolnym nasza szkoła uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 20 tysięcy złotych na wykonanie zadania „Pracownia edukacji ekologiczno- przyrodniczej w szkole podstawowej”. Głównym celem zadania jest m.in. polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo – środowiskowych w szkołach podstawowych poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkołach podstawowych, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska oraz poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych/środowiskowych w szkole podstawowej.
 Dni Języków Obcych- warsztaty

 W dniu 20.11.2017 uczniowie klasy VI: Natalia Liberek, Julia Tytko, Kinga Wojciechowska i Kamil Fichowski wraz z opiekunem uczestniczyli w warsztatach językowych w ramach Dni Języków Obcych organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem warsztatów była prezentacja osiągnięć uczniów uczących się języków obcych oraz przybliżenie nauczycielom zagadnień związanych z efektywnym nauczaniem języków. Zajęcia dla uczniów w formie gier i zabaw dydaktycznych prowadzone przez wolontariuszy z Anglii, Turcji, Włoch i Armenii miały na celu doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim. 
Nasza szkoła w pilotażu – Wdrożenie usługi Microsoft Office 365 Education

  Jednym z celów ogólnych nauczania informatyki jest rozwijanie kompetencji społecznych, takich jak komunikacja i współpraca w grupie, w tym w środowiskach wirtualnych, udział w projektach zespołowych oraz organizacja i zarządzanie projektami. Środowiskiem sprzyjającym realizacji tego celu może być, udostępniona naszej szkole bezpłatna usługa Microsoft Office 365 Education. Narzędzia, takie jak: Word, Excel, Power Point z dodatkiem MIX, Sway, Forms, Class Notebook, OneDrive, Outlook i wiele innych dają nauczycielom szereg możliwości, które mogą pomóc w realizacji zarówno zajęć z informatyki, jak też innych zajęć edukacyjnych. Nasza szkoła bazuje na technologii Microsoft, integruje nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami. Dzięki wdrożeniu tej usługi, szkoła przygotowuje uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii w związku ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a także przygotowuje naszych uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły.
 Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze  – spotkanie z policjantami

  W związku z przystąpieniem do projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017” w dniu 16 listopada, odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie z wszystkimi uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania była cyberprzemoc, czyli przemoc przy użyciu technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie występują w Internecie, sposobami ich unikania, jak i również odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne. Poznane w czasie spotkania zasady kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu na pewno pozwolą uczniom poczuć się bezpiecznie w sieci. Więcej informacji propagujących bezpieczeństwo w Internecie można znaleźć na stronach internetowych: www.dzieckowsieci.pl, www.sieciaki.pl, www.saferinternet.pl.
99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Wspaniałym i radosnym był dzień 11 listopada 1918 roku, kiedy po 123 latach Polska wróciła na mapę Europy. Przetrwaliśmy jako naród dzięki podtrzymywaniu pamięci o własnym kraju, przez powstania zbrojne, pracę na emigracji oraz pielęgnowaniu polskiej tradycji i kultury na utraconych ziemiach. Wielkie zmagania o zachowanie polskiej tożsamości przyniosły upragnioną niepodległość. W piątek, 10 listopada 2017 odbył się apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie poprzez wiersze ukazali ważny dla Polski fragment historii. 11 listopada – niech ten dzień skłoni nas do refleksji nad naszym patriotyzmem. Pomyślmy o tych, którym zawdzięczamy wolność. Cieszmy się z niepodległości. Niech wyraz Ojczyzna kojarzy się nam z wartościami, które są istotne dla wspólnego społecznego życia.

Śniadanie daje moc

 W dniu 8 listopada 2017r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem dzieciom ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wspierali rodzice naszych uczniów. Dzięki nim, na naszych szkolnych stolikach, znalazły się kolorowe kanapki. Nie zabrakło również soków. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Warsztaty ceramiczne

 W dniu 7 listopada, w ramach projektu „Świetlica – nasza aktywna strefa działania”, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w warsztatach plastyczno – ceramicznych. Warsztaty odbyły się w budynku Świetlicy w Kozubowie pod okiem doświadczonego ceramika p. Magdaleny Kwiatek. Warsztaty sprawiły uczniom wiele radości.

 Dbamy o Miejsca Pamięci Narodowej

Zbliżający się Dzień Wszystkich ŒŚwiętych poświęcony jest pamięci tych, którzy odeszli. Pamiętają o tym zuchy oraz harcerze. Młodsi uczniowie – drużyna zuchowa wybrała się pod Pomnik Pamięci Pięciu Bohaterów Gwardii Ludowej Poległych na Polach Kozubowa natomiast starsi – harcerze  udali się pod Pomnik wzniesiony dla uczczenia Wysiłku Zbrojnego Partyzantów Ziemi Pińczowskiej. Jak każdego roku, uczniowie uporządkowali teren i zapalili znicze. Jest to dla naszych uczniów lekcja pamięci i poszanowania tradycji.
Warsztaty plastyczno – ceramiczne

  Uczniowie klasy VI naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ceramicznych zorganizowanych w świetlicy w Kozubowie. Na pierwszych zajęciach uczniowie uformowali w glinie domki – kominki na świeczki oraz symbol Kozubowa „Ceramiczną Kozubowiankę”. Dzieci w skupieniu i z zaangażowaniem zagniatały i wałkowały glinę. Wszystkie prace zostały wypalone w specjalnym piecu i na następnych zajęciach uczniowie szkliwiły wykonane i wypalone prace. Warsztaty ceramiczne okazały się dla uczniów wspaniałą zabawą! 

 Etap powiatowy XI Edycji Wojewódzkiego Turnieju „Bezpieczeństwo na piątkę”

  26 października w Powiatowej Hali Widowiskowo – Sportowej POKSTIR w Pińczowie odbył się etap powiatowy XI Edycji Wojewódzkiego Turnieju „Bezpieczeństwo Na Piątkę”, w którym udział wzięło 9 szkół podstawowych z terenu powiatu pińczowskiego. Zakres tematyczny zmagań objął wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpieczeństwie osobistym, pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Drużyna reprezentująca naszą szkołą w składzie: Jakub Lichwała, Bartosz Zelek i Konrad Cichocki zajęła IV miejsce, za co otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominki od sponsorów.    Przedstawienie teatralne „Bracia Lwie Serce” 

Dnia 22.10.2017 roku odbyła się wycieczka do Buska Zdroju na przedstawienie „Bracia Lwie Serce”. Spektakl miał miejsce w Miejskim Domu Kultury i został zorganizowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie ukazywało historię dwóch braci – Jana i Karola Lew. Młodszy brat – Karol – nazwany Sucharkiem cierpiał na nieuleczalną chorobę. Jan, aby podtrzymać brata na duchu, często opowiadał mu o krainie zwanej Nangijalą, w której każdy człowiek, który odchodzi, zaczyna nowe, beztroskie i przepełnione radością życie. Ku naszemu zdziwieniu, jako pierwszy nie zmarł chory chłopiec, lecz pełny sił i energii Jan. W trakcie pożaru domu Jan wziął swojego brata na plecy i wyskoczył przez okno. Ocalał tylko Sucharek. Przez długi czas Karol płakał z tęsknoty. Zapamiętał, co powiedział mu Jan, że będzie na niego czekał w Nangijali. Po kilku dniach zmarł i trafił do Doliny Wiśni. Od razu po przybyciu Sucharek dowiedział się o niezwykłych przygodach i o dwóch dolinach: Dzikich Róż i Wiśni. Obaj wraz z Królową Gołębi, Sonią, postanowili uwolnić przywódcę Orwara. Po wygranej bitwie z Tengilem mieszkańcy Doliny Róży zostali już na zawsze wolni i szczęśliwi. „Bracia Lwie Serce” to piękna, dramatyczna i niezwykle przejmująca opowieść o przyjaźni, umiłowaniu wolności, męstwie, poświęceniu, o ludzkich słabościach i sile miłości, której nie może pokonać nawet śmierć. Spektakl bardzo się podobał i na długo pozostanie w pamięci uczniom naszej szkoły
 Szkolny konkurs Ekoludek
 Akcja Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Ponad setka dzieci z klas pierwszych ze szkół powiatu pińczowskiego uczestniczyło w przedstawieniu „Pierwszaki 2017 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, akcji od 15 lat organizowanej przez Echo Dnia. Przedstawienie odbyło się w Zespole Szkół numer 1 w Pińczowie w poniedziałek, 23 października. W akcji brali także udział nasi pierwszoklasiści. Jak co roku dzieci świetnie się bawiły, przy okazji ucząc o bezpieczeństwie. Policjanci, strażacy i pracownicy KRUS we wspólnym przedsięwzięciu udzielali rad na temat bezpieczeństwa i zdrowia wszystkim pierwszakom. Spotkanie miało formę zabawy, bo o ważnych sprawach mówiono w towarzystwie pluszowej maskotki, która sama uczyła się właściwych postępowań. Śpiewały przy tym piosenki i prezentowały kroki taneczne. Na pytania, na które nie znała odpowiedzi maskotka chętnie odpowiadały dzieci. Na koniec chętni przystąpili do „klasówki” z bezpieczeństwa, która została rozwiązana szybko i bezbłędnie, za co uczestnicy dostali nagrody i słodycze. 
 Prelekcja z przedstawicielem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych

Kolejny już raz mieliśmy okazję gościć w naszej szkole przedstawiciela Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych p. Magdalenę Skrzypek.  Tym razem tematem przewodnim spotkania były walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne parków krajobrazowych naszego regionu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i zadawali mnóstwo pytań. Inicjatorką spotkania była pani Ilona Budera, nauczycielka biologii. 
Sztafetowe biegi przełajowe

We wtorek, 17 października Gminny Szkolny Związek Sportowy zorganizował dla dzieci i młodzieży Sztafetowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy VII, którzy zajęli I miejsce.
Gratulujemy!
Europejski Tydzień Kodowania

  Od 7 do 22 października trwa Europejski Tydzień Kodowania! Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Wpadnij i zachwyć się programowaniem!” Nasza szkoła włączyła się w tę inicjatywę. Wśród uczniów klas 0- VII przeprowadzono zajęcia kodowania dla dzieci, na których młodzi uczestnicy zapoznali się z podstawami kodowania, jak nie tylko grać ale tworzyć gry i sterować w nich postaciami. Code Week to cykl wydarzeń związanych z kodowaniem, organizowanych przez instytucje, fundacje, biblioteki, domy kultury, szkoły, rodziców i każdego, kto ma chęć i zapał. To wielkie święto kodowania i kolejna doskonała okazja do tego, by promować tę przyszłościową umiejętność wśród osób w każdym wieku. W Polsce temu wydarzeniu patronuje Ministerstwo Cyfryzacji. 

 Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

 Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała Pani dyrektor Grażyna Wierzba, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej uczniowie z klas IV – VI śpiewem, wierszem oraz śmiesznymi scenkami z życia szkoły wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. 

  Jesienna wycieczka do lasu

 We wtorek, 10 października w ramach ogólnopolskiej kampanii Święto Drzewa” udaliśmy się na jesienną wyprawę do lasu. Przy leśniczówce czekał na nas leśniczy Nadleśnictwa Pińczów pan Jan Radkiewicz, który wszystkich przywitał i opowiedział o zmianach zachodzących w przyrodzie, o zwierzętach leśnych, uczył rozpoznawania drzew i krzewów. Tradycyjnie wycieczka zakończona została przy wspólnym ognisku zorganizowanym przez leśników oraz naszych nauczycieli.

  Projekt Cybernauci – warsztaty z udziałem uczniów

  Szkoła nasza bierze udział w projekcie „Cybernauci”, realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Takie właśnie warsztaty miały miejsce w naszej szkole. Uczniowie klas II – VII uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenera Fundacji Nowoczesna Polska. Celem tych spotkań było nauczenie bezpiecznych zachowań w sieci. Jak powszechnie wiadomo, bezpieczeństwo to rzecz ważna, jest jedną z potrzeb, których zaspokojenie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania człowieka. I tak, jak dbamy o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy pracy, tak samo powinniśmy zadbać, aby bezpiecznie poruszać się po ścieżkach Internetu. Miejmy nadzieję, że udział w tym szkoleniowym projekcie dał uczestnikom wiedzę wystarczającą do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu: www.cybernauci.edu.pl.

 Sprzątanie Świata 2017

Już po raz kolejny ruszyła największa ekologiczna akcja ekologiczna   „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. Dla nas to już kolejny rok, kiedy aktywnie włączyliśmy się w akcję Sprzątanie Świata. Każda klasa miała przydzielony teren do posprzątania. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w akcji. Ideą akcji jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowanie zasobów naturalnych oraz racjonalnej gospodarki odpadami. To także zachęta do dbania o środowisko.
 Nowe władze Samorządu Uczniowskiego

 Dnia 29 września w naszej szkole odbyło się głosowanie, podczas którego uczniowie wybrali przewodniczącego oraz Radę Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza powołana z przedstawicieli klas IV-VII czuwała nad właściwym przebiegiem głosowania. Wyborcy kolejno klasami schodzili wraz z opiekunami do lokalu wyborczego i po sprawdzeniu tożsamości na liście uprawnionych do głosowania mogli oddać głos. Wybory przebiegały sprawnie, bez zakłóceń, komisja wyborcza nie stwierdziła żadnych uchybień. Po zamknięciu lokalu wyborczego komisja przeliczyła głosy i sporządziła protokół z przebiegu wyborów. W wyniku wyborów Przewodniczącą Szkoły Podstawowej w Kozubowie została Roksana Fijałkowska, a jej zastępcą Kacper Biesaga. Szczegółowe wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego znajdują się na stronie https://wybory.ceo.org.pl/szkoly/szkola-podstawowa-w-kozubowie,2180.

 Pomoc charytatywna dla potrzebujących

  W gminie Kęsowo trąba powietrzna wyrządziła ogromne szkody. Zniszczonych zostało wiele domów, budynków gospodarczych, szkół, parków i lasów. Odpowiadając na apel Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów pana Włodzimierza Baduraka, nasza szkoła wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – panią Agnieszką Prucnal zorganizowała zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla poszkodowanych. Wszystkie dary zostały przekazane potrzebującym. Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w akcję.    Dzień Chłopaka w naszej szkole

  29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły prezenty. Z inicjatywy wszystkich dziewcząt zorganizowany został apel, podczas którego wszyscy chłopcy z klas 0 – VII uczestniczyli w zabawnych konkurencjach. Były to m.in. taniec z partnerką na gazetach, zaplatanie dziewczętom warkoczy, odgadywanie zagadek, robienie makijażu dziewczynom. Wiele emocji wzbudził konkurs na „mistera szkoły”. Najsympatyczniejszym chłopcem w naszej szkole został Szymon Berowski, a v-ce „misterem” Wiktor Kopeć. Dobrej zabawy i śmiechu było wiele, ale największą frajdą i nagrodą była dyskoteka zorganizowana dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. Wszyscy bawili się znakomicie! 

Zdjęcia 29 WRZEŚNIA ODDAJ SWÓJ GŁOS!

  Dzień 29 września ogłoszono „Ogólnopolskim dniem wyborów”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół wybiorą przedstawicieli samorządu uczniowskiego. W przeprowadzeniu demokratycznych wyborów w naszej szkole pomaga udział w akcji „Samorządy mają głos”. Na platformie internetowej www.szkolademokracji.ceo.org.pl opublikowane zostały sylwetki kandydatów naszej szkoły wraz z opisem ich programów. Informacje o kandydatach zgromadzone w jednym miejscu pozwalają wyborcom na łatwe porównanie programów wyborczych i podjęcie świadomej decyzji w dniu wyborów. Po wyborach zespół zarejestrowany na platformie, będzie mógł dodać wyniki, jakie uzyskali poszczególni kandydaci i opublikować je, a także dodać opis wyborów. Udział w akcji „Samorządy mają głos” zapewni przejrzystość wyborów w szkole oraz ułatwi szybki dostęp do wyników.

Jeśli chcesz :
• dowiedzieć się więcej o wyborach w naszej szkole
• poznać naszych kandydatów
• na bieżąco dowiadywać się o przygotowaniach do wyborów
• mieć szybki dostęp do wyników wyborów

Znajdź naszą szkołę na platformie:

www.szkolademokracji.ceo.org.pl 
PODSUMOWANIE OSZCZĘDZANIA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

W minionym tygodniu nastąpiło podsumowanie oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędnoœciowej za ubiegły rok szkolny. SKO-wicze przez cały rok gromadzili oszczędnośœci na swoich kontach, które przeznaczyli na własne potrzeby. Poniżej prezentujemy nagrodzonych uczniów:

Igor Zachariasz kl. II – I miejsce

Kamila Malęga kl. II – II miejsce

Michał Zachariasz kl. II – III miejsce

Wyróżnienia: Karol Juszczyk kl. V, Magdalena Szydłowska kl. IV, Karolina Puchała kl. IV, Antonina Zając kl. II, Konrad Chacaga kl. IVOpiekunowie SKO: p. Jolanta Markiewicz oraz p. Ewelina Banasiewicz dziękują wszystkim uczniom za całoroczne oszczędzanie i zachęcają do dalszego uczestnictwa w konkursach SKO! 
SUKCES SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI

Z przyjemnością informujemy, że Szkolna Kasa Oszczędnośœci działająca w naszej szkole ma na swoim koncie kolejny sukces – w minionym roku szkolnym 2016/2017 SKO zdobyła nagrodę II stopnia w etapie regionalnym i kwotę w wysokoœci 2000zł. W ramach konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędnośœciowych prowadzony jest szkolny blog – https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-kozubowie/, na którym opisywane są wydarzenia z życia szkoły oraz informacje o działalnośœci SKO w placówce. Przypominamy także, że trwa konkurs „Mistrz oszczędzania”. W każdym miesiącu będzie wyłaniany uczeń, który zaoszczędzi największą kwotę, dlatego zachęcamy wszystkich do dokonywania systematycznych wpłat na swoje konta.   Święto Ziemniaka

W dniu 16 września, przy budynku świetlicy w Kozubowie odbyło się „Święto Ziemniaka”. Festyn zorganizowany został w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „JA w kulTUrze – inicjatywy lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Na zaproszenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kozubowie oraz PSCK uczniowie naszej szkoły zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Polonezem w wykonaniu uczniów klasy VII naszej szkoły rozpoczęliśmy występ. Z kolei uczniowie z klasy VI zaprezentowali taniec „polka” i zaśpiewali piosenki. Na zakończenie uczniowie klasy IV i V zatańczyli skocznego krakowiaka. Występy uczniów naszej szkoły bardzo się podobały i zostały nagrodzone przez wszystkich uczestników festynu gromkimi brawami. Po części artystycznej na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnia, kulkolandia, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz animacje prowadzone przez pracowników Domu Kultury w Pińczowie i Filii MiGBP w Kozubowie.

   Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

  W poniedziałek, 4 września w naszej szkole uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba powitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli zgromadzonych na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor skierowała miłe słowa pod adresem wszystkich uczniów, także tych nowych – uczniów klasy I życząc im wielu sukcesów, rozwoju zainteresowań i talentów oraz zadowolenia i radości z codziennego przebywania w szkole. Na uroczystości głównymi bohaterami byli oczywiście pierwszoklasiści, którzy po złożeniu ślubowania, zostali pasowani na uczniów. Po zakończonej uroczystości uczniowie klas I – VII oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

 Wspomnień czar – półkolonie letnie w naszej szkole

  Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki i odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami. Dla 32 uczniów były zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 10 lipca do 21 lipca 2017r. Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawowały panie: Grażyna Wierzba, Mariola Latocha, Agnieszka Prucnal.
  Pierwszego dnia odbyła się inauguracja. Omówiono sprawy organizacyjne, dzieci brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu i wycieczce terenowej po okolicy. Kolejne dni obfitowały w wyjazdy. Dzieci były na basenie w Nowinach, zażywały kąpieli pod okiem ratowników. W środę odbyła się wycieczka do Chęcin. Oglądaliśmy ruiny zamku, a następnie udaliśmy się do Podzamcza, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Innym razem udaliśmy się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Zwiedzaliśmy zoo, spacerowaliśmy brzegiem Wisły oraz zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki tego miasta. W czasie półkolonii dzieci zwiedziły również klub wodny Kon-Tiki w Pińczowie, gdzie miło i aktywnie spędziły czas na przejażdżkach rowerami wodnymi, pływaniu kuźnią po zalewie i innych zabawach w wodzie i na plaży. Niesamowitą atrakcją dla uczestników był wyjazd do Bałtowa, który upłynął na zabawach w Parku Rozrywki. Kolejnego dnia uczestnicy udali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z przedstawicielami straży. Byliśmy również w Busku Zdroju na spektaklu filmowym oraz spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym. Nieodłącznym elementem każdego dnia zajęć była realizacja programu prozdrowotnego. Uczestnicy wypoczynku otrzymywali dwa posiłki dziennie, w tym jeden gorący w postaci obiadu.

Uśmiech kolonistów i zadowolenie rodziców to informacja zwrotna dla nas, że warto było podjąć trud organizacji wypoczynku dla dzieci, które nie zawsze mają możliwości wyjazdu poza miejsce zamieszkania.