localization

Kozubów 54A
28-400 Pińczów

eDziennik phone

Wiadomości 2018/2019

Czas relaksu, czyli półkolonie dla dzieci

W lipcu podczas wakacji szkolnych odbywały się półkolonie letnie, na których staraliśmy się zapewnić dzieciom opiekę i dobrą zabawę. Każdy dzień różnił się pod względem atrakcji: zwiedziliśmy Sandomierz, Kurozwęki, Muzeum Pamięci Narodowej – dawne więzienie kieleckie, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie i Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzanych w Świetlicy Wiejskiej w Kozubowie. Spędzaliśmy aktywnie czas na basenie krytym w Miechowie i basenach otwartych w Olkuszu. W ramach półkolonii odbyły się również spotkania z przedstawicielami policji i pracownikami KRUS, którzy omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Spędziliśmy aktywnie i wesoło wspólnie 10 dni. Teraz pozostało nam nabrać sił na nowy rok szkolny i czekać na kolejne półkolonie.
Do zobaczenia!!! 🙂

Zdjęcia 1 Zdjęcia 2 Zdjęcia 3 Zdjęcia 4

Życzenia

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca szkolny dzwonek zabrzmiał po raz ostatni przed wakacjami. Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły p. Grażyna Wierzba powitała uczniów, nauczycieli i rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny. Najlepsi uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Natomiast za największe osiągnięcia edukacyjne, niektórzy uczniowie zostali nagrodzeni Stypendiami Motywacyjnymi. Podziękowanie oraz upominek książkowy otrzymała również Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Roksana Fijałkowska, która funkcję tą sprawowała przez cztery lata. Dyrektor szkoły wręczyła także podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w życie szkoły. Klasa ósma, przygotowanym programem artystycznym, pożegnała się z kolegami, nauczycielami i szkołą. Dalsza część uroczystego dnia zakończenia roku szkolnego odbyła się z wychowawcami w klasach.

Zdjęcia

Podziękowania

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kozubowie składa serdeczne podziękowania wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne.

Wszystkim absolwentom serdecznie dziękujemy za miłą współpracę, za uśmiech, życzliwość. Szczególne podziękowania kierujemy do Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Roksany Fijałkowskiej, która swoim uśmiechem, pracowitością i wyjątkowym zaangażowaniem zasłużyła na największe uznanie!

Drodzy uczniowie nabierzcie sił podczas wakacji, abyście mogli z jeszcze większym zaangażowaniem działać w Samorządzie Uczniowskim w przyszłym roku szkolnym. Udanych wakacji!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Przegląd teatralny

Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych

Wczoraj tj. 18 czerwca w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbył się Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany przez Policję oraz Kuratorium Oświaty. W konkursie wystąpiły szkolne grupy teatralne z całego województwa. Celem przedsięwzięcia było propagowanie za pomącą przekazów artystycznych tematów dotyczących promowania zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i używek oraz zasad bezpiecznego zachowania na drogach, a także na imprezach sportowych i w Internecie. Młodzi aktorzy z naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pasją. Ich przekaz profilaktyczny miały bardzo przyjemną i zabawną formę. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także tańczyli. Występ wzbudzał salwy śmiechu, powodował uśmiech na twarzach widowni ale także zachwyt. Mimo że nasi uczestnicy nie zwyciężyli w tym konkursie wykazali się dużym talentem i zostali obdarowani wakacyjnymi upominkami.

Samorząd Uczniowski

Nasza szkoła została Szkołą Demokracji

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie przystąpili do projektu SZKOŁA DEMOKRACJI, realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Ambasadą Amerykańską. Celem projektu było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej.
Realizację zadań rozpoczęliśmy udziałem w szkoleniu wprowadzającym do projektu w październiku 2018 r. Otrzymaliśmy niezbędną wiedzę i materiały pomocnicze. Niezwykle cenne było również spotkanie się z innymi nauczycielami i uczniami Szkół, biorącymi udział w projekcie, który ma zasięg ogólnopolski. Kolejnym etapem prac było skompletowanie zespołu projektowego. Koordynatorem projektu w naszej szkole była pani Agnieszka Prucnal. W skład zespołu weszli: reprezentanci Samorządu Uczniowskiego: uczennica klasy VII: Roksana Fijałkowska i uczennica klasy V: Magdalena Szydłowska. W zależności od potrzeb zespół był modyfikowany i dołączali do niego uczniowie i uczennice innych klas, którzy chętnie angażowali się w nasze przedsięwzięcia. Członkiem wspierającym zespół była pani dyrektor szkoły, Grażyna Wierzba, która wspierała działania zespołu. Do zrealizowania części wyzwań konieczne było również zaangażowanie innych osób – innych nauczycieli, uczniów, przedstawicieli rady rodziców, itp. Pierwszym działaniem zespołu projektowego było zapoznanie się z wyzwaniami i wybór tych, które chcemy podjąć w ramach programu. Do otrzymania pełnego certyfikatu „Szkoły Demokracji” konieczne było zrealizowanie min. 1 wyzwania z każdego z pięciu obszarów. Pełne informacje na temat zrealizowanych przez nas wyzwań projektowych można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły oraz stronie Samorządu Uczniowskiego. Informacje na temat projektu znajdują się również na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Nasze relacje ze zrealizowanych wyzwań publikowane były na stronie szkolademokracji.ceo.org.pl. Można tam znaleźć nasze publikacje, zdjęcia i filmiki, jak również komentarze innych uczestników programu i samych koordynatorów CEO. Przez cały czas trwania projektu mieliśmy możliwość konsultowania kwestii nie tylko związanych z programem, ale również wszelkich dotyczących samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji z ekspertami CEO za pomocą platformy, maila, telefonu.
Zrealizowaliśmy wyzwania z każdego obszaru projektu. Nasza szkoła otrzyma certyfikat „Szkoły Demokracji”.

Konkurs

Ogólnopolski konkurs przedmiotowy EDI Panda z biologii

W kwietniu 2019 odbył się Ogólnopolski konkurs przedmiotowy EDI Panda z biologii. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy piątej i 2 z klasy siódmej. Uczniów przygotowywała p. I. Budera. Wyniki są następujące:
1 miejsce zajęła Magdalena Szydłowska, która otrzymała grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową.
Konrad Chacaga dostał dyplom wyróżnienia, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Będę przedszkolakiem

Dzień Otwarty w Przedszkolu

W dniu 14 czerwca w Przedszkolu w Kozubowie odbył się Dzień Otwarty dla dzieci nowo przyjętych. W trakcie pobytu w Przedszkolu przyszłe przedszkolaki miały okazję zobaczyć najważniejsze miejsca takie jak sala, szatnia czy plac zabaw. Dzieci miały też okazję poznać starszych kolegów i koleżanki, którzy już uczęszczają do przedszkola i wspólnie pobawić się. Przedszkolaki z grupy Maluchów chętnie pokazywały swoim młodszym znajomym swoje ulubione zabawki i spełniali się w roli ich przewodników. Wspólnie z wychowawczynią grupy Panią Dominiką Rogalą dzieci bawiły się w zabawy z chustą animacyjną i integrujące, śpiewały piosenki, tańczyły oraz odwiedziły plac zabaw. Mamy nadzieje, że dzięki temu dniu nowo przyjęte dzieci we wrześniu przyjadą do przedszkola z uśmiechami na twarzy.

Zdjęcia

Wyniki konkursu

Konkurs matematyczny Albus

7 maja uczniowie z naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Albus. Miło nam poinformować, że uczennica klasy V – Magdalena Szydłowska zajęła 3 miejsce.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Wyniki konkursu

Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Matematycznym

3 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie odbył się Gminny Konkurs „Miś Matematyczny” dla uczniów klas III. Uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała uczennica Joanna Pytel, która zdobyła wyróżnienie. W nagrodę otrzymała dyplom i drobny upominek.


Joannie Pytel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rodzinne świętowanie

Rodzinne świętowanie w naszej placówce

Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta: 26 majaDzień Matki, 23 czerwcaDzień Ojca a 1 czerwcaDzień Dziecka. W naszej placówce stało się już tradycją obchodzenie tych rodzinnych świąt. W tym roku Dzień Rodziny obchodzony był 12 czerwca. Przedszkolaki i uczniowie wystąpili dla rodziców ze specjalnie dla nich skomponowanym programie. Były piosenki, tance i wierszyki, które wzruszały do łez. Z okazji rodzinnego świętowania w naszej placówce przygotowano dla zgromadzonych gości słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Z okazji Dnia Dziecka na wszystkie dzieci czekało w tym dniu moc atrakcji: dmuchańce, gry i zabawy sportowe, słodki poczęstunek, soki, napoje, owoce oraz kiełbaski z grilla. Cały dzień upłynął we wspaniałej rodzinnej atmosferze, wypełniony zabawą i tańcem.

Zdjęcia

Śladem świętokrzyskich czarownic

Przedszkolaki w”Babyjagowie” i „Sabacie Krajno”

W dniu 8 czerwca najmłodsza grupa przedszkolna wraz z rodzicami i wychowawcami Dominiką Rogalą i Magdaleną Dąbrowską wybrała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszą odwiedzoną atrakcją było „Babyjagowo” położone w Hucie Szklanej. Dzieci miały okazję wydostać się po drabinie z jaskini zbója Madeja, wejść do chatki Jasia i Małgosi oraz domku na kurzej stópce. Dzieci poznały też prawdziwą Babę Jagę, przeszły przez tunel strachu, chodziły po łodzi Wikingów oraz bawiły się na dużym placu zabaw. Następnie ubrani w czapki kucharskie i fartuchy udali się na warsztaty z pieczenia pierników, gdzie mali piekarze przygotowali smakowite wypieki. Po ognisku dzieci odwiedziły Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, w którym skorzystali z dostępnych atrakcji. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że był to świetny dzień.

Wyniki konkursu

Gminny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem

23 maja 2019r. uczennica klasy III Joanna Pytel brała udział w XIV Gminnym Konkursie Cichego Czytania ze Zrozumieniem, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie. Do konkursu przystąpili uczniowie z 4 szkół. Z radością informujemy, że nasza uczennica zdobyła II miejsce w tym konkursie.

Joannie Pytel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Program edukacyjny

Pyszny i zdrowy koktajl mleczno-owocowy

Na zakończenie przygody z „Programem dla szkół” uczniowie wykonali koktajl mleczno – truskawkowy. Jak zwykle zaczęło się od lekkiego bałaganu, jak to zazwyczaj bywa, ale skończyło się bardzo smacznie i zdrowo. Dzieci zachwycone były rezultatem swojej pracy i z apetytem spożywały przygotowany przez siebie koktajl. Efektem podejmowanych działań jest większa świadomość żywieniowa uczniów, nabycie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz produktów mlecznych w codziennej diecie dzieci. Życzymy wszystkim smacznego!Do miłego zobaczenia w następnym roku!

Ogłoszenie

Prelekcja

Spotkanie z policjantem sposobem na bezpieczne wakacje

Dnia 10 czerwca 2019 r. w naszej placówce odbyła się prelekcja z policjantem dla uczniów klas 0-VIII, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.
Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policjantem uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Wycieczka

W prehistorycznej krainie dinozaurów – wycieczka do Bałtowa

8 czerwca 2019r. uczniowie klasy III z rodzicami i wychowawczynią p. Jolantą Markiewicz wybrali się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego JuraPark w Bałtowie. Główną atrakcją parku są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości. Uczestnicy wycieczki zwiedzili też Zwierzyniec, Prehistoryczne Oceanarium, Sabatówkę oraz Park Miniatur – Polska w Miniaturze. Uczniowie najbardziej byli zadowoleni i zainteresowani dinozaurami o których bardzo ciekawie opowiedziała przewodnik wycieczki. Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu.

Zdjęcia

Udział w akcji

Czytamy dla przyjemności!

W piątek 7 czerwca o godz. 10 wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na szkolnym boisku, aby ponownie bić rekord w ilości osób czytających w jednym momencie. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.
Program edukacyjny

Program edukacji stomatologicznej

W naszej szkole realizowany jest program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. W ramach realizacji programu uczniowie klasy I i „0” obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend a- med Oral – B, wykonywali prace plastyczne oraz plakaty nt. „Jak dbamy o zęby”. Dzięki udziałowi w programie uczniowie dobyli niezbędną wiedzę nt. zębów oraz dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.
Przedszkole

Przedszkolaki z wizytą w Ośrodku Zdrowia w Kozubowie

Dnia 28 maja przedszkolaki odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Kozubowie. Wycieczka była podsumowaniem zajęć o zdrowiu. Przywitała ich pani pielęgniarka Renata Komarek, która opowiedziała o pracy lekarza i pielęgniarki. Dzieci zwiedziły pomieszczenia przychodni: recepcję, gabinet lekarza i zabiegowy oraz gabinet stomatologiczny. Poznali ich przeznaczenie i wyposażenie. Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat profilaktyki zdrowotnej. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe naklejki dzielnego pacjenta. Wycieczka była niezwykle cennym doświadczeniem.

Zdjęcia

„Tu#programujeMy”

Warsztaty programowania w Akademii Piękny Umysł

06.06.2019r. uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce do Kielc, w ramach realizowanego w naszej szkole innowacyjnego programu „Tu#programujeMy”. Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych uczniów, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania. Warsztaty w których uczestniczyli uczniowie odbyły się w Akademii Piękny Umysł w Kielcach w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie za pomocą klocków, laptopa i specjalnego oprogramowania budowali automatycznego robota. W drugim za pomocą specjalnego projektora zaangażowani zostali w sportowe rywalizacje. Uczestnicy wycieczki wspaniale się bawili. Dziękujemy!
Zdjęcia

“Książka otwiera głowę, czyli magicznie o książkach”

W dniu 4.06.2019 roku grupy Starszaków i Maluchów odwiedziły Filię biblioteki w Kozubowie gdzie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Reisch- Klose. Autorka zaprezentowała kilka swoich książek oraz w ciekawy sposób opowiadała o nich. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces powstawania książki- od chwili zrodzenia się pomysłu w głowie autora aż do momentu, w którym publikacja jest gotowa do kupna lub wypożyczenia. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań z czego chętnie korzystały. Szczególną ciekawość przedszkolaków budziło jak długo powstaje książka oraz o czym autorka lubi najbardziej pisać. Na koniec pisarka zachęciła dzieci do częstego odwiedzania biblioteki a przedszkolaki podziękowały za ciekawe spotkanie.

Wolontariat

Razem możemy pomóc koledze w walce o życie

Młodzi wolontariusze z naszej szkoły przystąpili do zbiórki pieniędzy do puszek dla chorego kolegi. Zbiórka polega na składaniu ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek. Udział w akcji jest dobrowolny. Po zakończeniu akcji zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu chorego Nikodema z Chrobrza. Chłopca, dla którego każdy dzień jest prawdziwym darem. Który walczy o zdrowie i o życie w każdej sekundzie. Nikodem cierpi na nieuleczalną, postępującą i bardzo rzadką chorobę zwaną Sanfilippo. Obecnie nie chodzi, nie mówi, potrzebuje ciągłej opieki, którą zapewniają mu rodzice. Codziennie jest rehabilitowany. Wizyty u specjalistów, codzienna opieka, leki, rehabilitacja – to wszystko kosztuje bardzo dużo. W akcji mogą wziąć udział nie tylko uczniowie, ale ich rodzice i wszyscy zainteresowani dorośli.
Zachęcamy do pomocy!
Karta rowerowa

Egzamin na kartę rowerową

4 czerwca 2019 roku w szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową, podczas którego uczniowie klas IV musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną oraz praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Wcześniej, czwartoklasiści przystąpili do testu teoretycznego. Pozytywny wynik uprawniał ich do praktycznego egzaminu.

Wszystkim uczestnikom praktycznego egzaminu gratulujemy uzyskania karty rowerowej!

Wycieczka do teatru

Spotkanie z teatrem, czyli uczniowie na spektaklu „Afryka Kazika”

31 maja uczniowie grupy „0” i klasy III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do BSCK w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Afryka Kazika”. Spektakl ten przekazał uczniom obszerną wiedze na temat kultury afrykańskiej. Sztuka ta zachęca dzieci do zmiany postawy z domatora na postawę odkrywcy. Motywuje do poszukiwań i podróży. Poprzez kreację głównego bohatera uczy dzieci ciekawości do świata i ludzi. Język przedstawiony w sztuce, dynamiczna muzyka nawiązują do tradycyjnych rytmów afrykańskich nadając wyjątkowy charakter całości spektaklu.
Projekt

Podsumowanie projektu „Gamifikacja. Moja wielka przygoda – Polska”.

Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym przystąpili do projektu „Gamifikacja. Moja wielka przygoda – Polska”. Organizatorem przedsięwzięcia było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Uczniowie naszej szkoły: Adam Grabiwoda, Weronika Boksa i Wiktor Kopeć wraz z opiekunem p. Agnieszką Prucnal, od 2 kwietnia brali udział w szkoleniach. Celem zajęć było doskonalenie kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie wykorzystania narzędzi TIK do projektowania gier oraz wykorzystania gier planszowych w procesie nauczania/uczenia się. Podczas ostatniego spotkania w dniu 30 maja 2019r. w Wólce Milanowskiej miało miejsce podsumowanie akcji, wręczenie nagród, podziękowań i zaświadczeń ukończenia kursu.

Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Olimpiadzie Wiedzy z Języka Polskiego Archimedes. Plus. Miło nam poinformować, że uczennica klasy V Magdalena Szydłowska została laureatką tego konkursu uzyskując maksymalną liczbę punktów. Oprócz otrzymanych już nagród Magda weźmie również udział w losowaniu wspaniałych nagród dodatkowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Konkurs ortograficzny

Uczennice klasy IV w składzie: Weronika Boksa, Kamila Golczyńska, Natalia Różycka, Paweł Jachna w dniu 13.05.2019r. uczestniczyli w I Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Pińczowie.
Uczniowie zmagali się w kategorii indywidualnej i grupowej, których celem było wyłonienie mistrzów ortografii. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wymagał bardzo dobrej znajomości poprawnej pisowni oraz zasad ortograficznych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie!

Skrzynka zaufania

Skrzynka Anonimowych Sygnałów – „SAS”

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole od maja funkcjonuje skrzynka na sygnały tak więc:

Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu!
Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, Tobie lub komuś dzieje się krzywda, Byłeś świadkiem agresji lub przemocy możesz to opisać i wrzucić do Skrzynki Anonimowych Sygnałów- „SAS” (znajdziesz ją w budynku szkoły przy gabinecie dyrektora).

ZASADY KORZYSTANIA z SAS
Pamiętaj, że:
1. Możesz pisać w każdej sprawie – jesteś dla nas Ważny!
2.Dzięki sygnałom, jakie od Ciebie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować, liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów.
3.Każde zgłoszenie jest objęte dyskrecją.
4.Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych, ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których list dotyczy.

Konkursy gminne

W czwartek, 23 maja uczennica klasy III Joanna Pytel brała udział w Gminnym Konkursie Cichego Czytania ze Zrozumieniem.
Głównym celem konkursu było sprawdzenie opanowania techniki cichego czytania ze zrozumieniem.
Tego samego dnia odbył się także Gminny Konkurs Matematyczny „Miś Matematyczny”, w którym uczennica Joanna Pytel również wzięła udział.
Wyniki obu konkursów poznamy za dwa tygodnie.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

7 maja uczniowie klas IV – VIII brali udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym ALBUS. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs miał formę testu składającego się z 26 pytań. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D i tylko jedna z odpowiedzi była prawidłowa. Każdy uczeń przed konkursem otrzymał tyle punktów, ile jest pytań. Ocenie podlega każde pytanie i za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt, a za błędnie zaznaczoną (-1) punkt. Dodatkowo uczeń miał możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów. Wyniki konkursu poznamy w połowie czerwca.

Ogólnopolski Test Umiejętności Trzecioklasisty

W dniach 7 – 8 maja uczniowie klasy III brali udział w Ogólnopolskim Teście Umiejętności Trzecioklasisty. Sprawdzian dostarcza informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych, a także informacji na temat przygotowania trzecioklasistów do kolejnych wyzwań edukacyjnych w szkole podstawowej. Test pozwala rzetelnie sprawdzić wiedzę i kompetencje uczniów na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Uczniowie, którzy przystąpili do Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty otrzymają indywidualne wyniki.

Konkurs recytatorski

Podczas trwającego Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci i Młodzieży pińczowskiej Biblioteki Publicznej zaprosił uczniów klas IV i V do udziału w konkursie recytatorskim „Jak być eko, czyli wiersze o ekologii”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z Gminy Pińczów. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Golczyńska z klasy IV oraz Wiktoria Karpińska z klasy V. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce ekologicznej. Miło nam oznajmić, że uczennica Wiktoria Karpińska zajęła II miejsce. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książki. Nagrody książkowe ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, a wręczył sekretarz Gminy, pan Marcin Kozłowski.

Obchody Święta Konstytucji 3. Maja

Dnia 3. maja drużyna harcerska z naszej szkoły uczestniczyła w Obchodach Święta Konstytucji 3. Maja w Pińczowie. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Strażaków w Kościele p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty odbył się przemarsz orkiestry, pocztów sztandarowych i społeczeństwa pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie miała miejsce ceremonia wciągnięcia flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego, a następnie przemówienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek i wieńców przez delegacje, wśród których byli nasi harcerze. W ten sposób uczciliśmy to narodowe święto.

Zestaw gier w ramach projektu „Gamifikacja. Moja wielka przygoda – Polska”

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Gamifikacja. Moja wielka przygoda – Polska”, powstały pierwsze projekty gier: Polska – nasza Ojczyzna. Wykonane zostały z użyciem aplikacji internetowych poznanych w czasie kursu Gamifikacja w szkole. Narzędzia TIK. Utworzone gry zostaną przedstawione innym uczestnikom projektu wojewódzkiego podczas kolejnego spotkania. Zachęcamy do obejrzenia rezultatów pracy uczestników projektu oraz zmierzenia się z tymi grami i ich rozwiązaniem.

Uroczysty apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piątek, 26 kwietnia 2019r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem nauczycielki p. Anny Zacharz. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano historię Konstytucji 3 Maja. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne i wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole.

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi 2019

Sprzątanie świata i Dzień Ziemi należą od wielu lat do stałych punktów corocznych uroczystości i akcji szkolnych. Akcja „Sprzątanie świata” organizowana jest wspólnie z referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska urzędu Gminy Pińczów. Uczniowie biorą udział w pracach porządkowych przy szkole i okolicy naszej miejscowości. Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się również apel przygotowany pod kierunkiem p. Marcina Strączka. Uczniowie wysłuchali wierszy, piosenek i tekstów mówiących o tym jaki wpływ na środowisko wywiera działalność człowieka. Celem apelu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do refleksji nad swoim stylem życia, do zastanowienia się czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocnienie przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Wyzwanie Szkoły Demokracji z obszaru „Uczenie się i nauczanie”

Koleżanki i Koledzy! Przystępujemy do kolejnego wyzwania Szkoły Demokracji: Uczenie się i Nauczanie. Wspólnie z Radą Samorządu Uczniowskiego spotkaliśmy się żeby zastanowić się nad zagadnieniami, które chcielibyśmy sprawdzić. Sformułowaliśmy pytania, tak aby były zrozumiałe i czytelne dla Was. Uczniowie z koła informatycznego z opiekunem zajęli się przygotowaniem takiej ankiety w formie elektronicznej. Taka wersja ankiety pozwoli zsumowałać wyniki i utworzyć wykresy. Wyniki zostaną przedstawione nauczycielom, a temat poddany do dyskusji. Prosimy o uzupełnienie ankiety, która znajduje się pod linkiem.

Życzenia

Warsztaty

Warsztaty palm wielkanocnych w przedszkolu

Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. To również czas pięknych przygotowań i ciekawych tradycji. W piątek 12 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach artystycznych przygotowanych przez Panią z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozubowie. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie wykonały przepiękne palmy wielkanocne, które w okresie świąt będą ozdobą wielkanocnego stołu.

Szkolne konkursy wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na „Najciekawszą i najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” oraz na „Kartkę świąteczną” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Konkursy wielkanocne stały się już naszą szkolną tradycją. Celem konkursu było propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie wrażliwości estetycznej u uczniów. Spośród wszystkich prac, jury wybrało najciekawsze i najestetyczniej wykonane. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
A oto lista laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach:

Najciekawsza i najpiękniejsza ozdoba świąteczna:


Kategoria: klasy I – III

I miejsce: Filip Szczepański (klasa I)

II miejsce: Szymon Boksa (klasa II)

III miejsce: Ewa Wojciechowska (klasa III)

Kategoria: klasy IV – VIII
I miejsce: Martyna Gajos (klasa VII)

II miejsce: Magdalena Szydłowska klasa V)

III miejsce: Weronika Boksa (klasa IV), Zuzanna Stanek (klasa V)

Wyróżnienie:Adam Grabiwoda (klasa V)

Kartka świąteczna:

I miejsce:Ewa Wojciechowska(klasa III), Mateusz Wieczorek (klasa IV)

II miejsce:Magdalena Szydłowska (klasa V)

III miejsce:Dominika Różycka(klasa IV).

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data ta jest związana z dniem urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Chrisriana Andersena. Jego znane na całym świecie baśnie są bardzo lubiane przez dzieci z naszego przedszkola. W związku z obchodami tego święta przedszkolaki wcieliły się w różne postacie bajkowe, a wszystkie zajęcia i zabawy związane były z książką. Do przedszkola zaproszona została pani bibliotekarka, która w bardzo ciekawy sposób, poprzez zagadki, rebusy przybliżyła nam różne postacie bajkowe oraz przeczytała bajkę. W przedszkolu zorganizowana została wystawka ulubionych książeczek, które dzieci przyniosły z domu. Poprzez obchody tego święta zachęcano dzieci do obcowania z książką, ponieważ to ona wprowadza nas w cudowny, magiczny świat, rozwija myślenie, słownictwo i dostarcza wspaniałych przeżyć.


Zdjęcia

Akcja edukacyjna przedszkolaków

Kreatywni na 101

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji edukacyjnej „Kreatywni na 101”. Celem akcji było rozwijanie sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie poprzez wykonanie makiety domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz figurek dalmatyńczyków wykonanych z plasteliny. Realizacja tego zadania przyniosła dzieciom wiele radości i pozwoliła wykazać się pomysłowością i talentem.

Zdjęcia

Apel

Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia


„Każdy Ci to powie, że najważniejsze
w życiu jest zdrowie”. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przypadającego na 7 kwietnia uczniowie klasy 5 i 7 pod kierunkiem pani od biologii przygotowali apel poświęcony zdrowiu. Wiersze i piosenki ukazywały zarówno dobre jak i złe nawyki żywieniowe. Można to było także zaobserwować w 2 przedstawionych scenkach: jednej ukazującej niezdrowy i siedzący tryb życia, drugiej można było zaobserwować zdrowy styl życia-przede wszystkim aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Po apelu zapytani uczniowie umieli wskazać który styl powinien być stosowany na co dzień, a także zapewnili, że będą starać się zdrowo odżywiać i najwięcej zwracać uwagę na aktywność fizyczną bo w końcu „Ruch to zdrowie”.

Przedszkolaki na start

26 marca 2019 roku przedszkolaki wzięły udział XII Edycji Turnieju Gier i Zabaw „Przedszkolaki na start”, który corocznie odbywa się w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Bogucicach. Nasze przedszkole na zawodach reprezentowali: Paweł Stanek, Kacper Zachariasz, Mikołaj Marciszewski, Szymon Karpiński, Franciszek Ciepierski. Turniej ten to nie tylko sportowa rywalizacja ale także dla wszystkich wspaniała zabawa. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach zostały nagrodzone pucharami, a zawodnicy otrzymali z rąk Pana Burmistrza medale. Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia

Konkurs

EDI – Panda z biologii

Chętni uczniowie z klasy 5 i 7 uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z biologii- EDI Panda. Konkurs miał formę testu z 4 odpowiedziami, z których jedna była prawidłowa. Test składał się z 30 pytań zamkniętych. Za błędnie udzielone odpowiedzi będą udzielane punkty minusowe. Życzymy piszącym uczniom powodzenia!

Gry pomogą się uczyć i nauczać. Warsztaty dla uczniów i nauczycieli

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu „Gamifikacja. Moja wielka przygoda – Polska”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Główne cele projektu to: promowanie innowacyjnych metod nauczania, rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów w obszarze kompetencji obywatelskich, społecznych oraz kompetencji uczenia się. W ramach projektu nauczyciel informatyki w naszej szkole p. Agnieszka Prucnal wraz z uczniem klasy V Adamem Grabiwoda, uczestniczyli we wtorek 2 kwietnia w pierwszych z czterech zajęć: Gamifikacja w szkole. Narzędzia TIK. Część 1. W czasie szkolenia poznali teorie gier oraz ich możliwości wykorzystania w trakcie procesu edukacyjnego. Relację z przebytych warsztatów można obejrzeć na stronie TVP Kielce.
Szachy w szkole

Szachy jako pomoc dydaktyczna w świetlicy szkolnej

Już od roku na zajęciach świetlicowych w naszej szkole pośród różnorodnych gier dydaktycznych dużym zainteresowaniem cieszy się atrakcyjna gra w szachy. Szachy to ciekawa i pasjonująca gra, która uczy cierpliwości, wytrwałości i systematyczności. Ponadto, właśnie ta dyscyplina sportu zapewnia czysty, nieskażony złymi trendami rozwój i kształtowanie osobowości i charakteru. Prowadzenie rozgrywek szachowych na świetlicy szkolnej nie tylko rozwija intelektualnie, ale także dostarcza pozytywnych przeżyć towarzyszących współzawodnictwu. Zajęcia te cieszą się dużym powodzeniem szczególnie u chłopców z klas starszych.

Ogólnopolska Akcja Akademii Czerniaka

Szkoła Podstawowa w Kozubowie uczestniczy w akcji poświęconej czerniakowi opracowanej przez Koło Naukowe Onkome przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Nadrzędnym celem działalności jest zwiększenie świadomości uczniów, społeczności lokalnej w zakresie ww. nowotworu poprzez popularyzację metod skutecznej profilaktyki. Dzięki tej akcji, zdobytej wiedzy uczniowie mogą stać się ambasadorami akcji w lokalnych środowiskach zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia prostych działań profilaktycznych. Komplet materiałów dostępnych jest pod linkiem.

Materiały edukacyjne

Pieszy Rajd na Grochowiska

Obchody 156. rocznicy bitwy pod Grochowiskami

W sobotę, 23 marca odbyły się uroczystości upamiętniające 156. rocznicę bitwy pod Grochowiskami – potyczki, która była jedną z najkrwawszych powstania styczniowego 1863 roku. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od rajdu pieszego, który corocznie organizowany jest w ramach obchodów. Rajd wystartował tuż po godzinie 9:00 z pod pomnika Adolfa Dygasińskiego. Jak w latach poprzednich, udział w nim wzięła również grupa uczniów naszej szkoły. Po prawie trzech godzinach marszu uczestnicy rajdu dotarli na Grochowiska, gdzie czekała na nich gorąca kiełbasa oraz żołnierska grochówka. Punktem kulminacyjnym obchodów rocznicowych była inscenizacja bitwy. Historyczne widowisko oglądało setki przybyłych widzów, którzy po bitwie mogli robić sobie zdjęcia z uczestnikami inscenizacji, a także dokładnie przyjrzeć się broni oraz strojom używanym przez powstańców. Uczestnicy rajdu zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Dzień Wiosny i Dzień Nowych Technologii w naszej szkole

20 marca w środę rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Za oknami jednak tego nie widać. Uczniowie naszej placówki witali wiosnę w czwartek 21 marca. Tradycyjnie spalono Marzannę, a dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę słowami:

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,
ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy.

Był to pierwszy dzień wiosny, a także Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Wydarzenie to patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nowoczesne technologie są obecne w życiu codziennym każdego z nas. W tym dniu zajęcia w przedszkolu i szkole miały charakter zabawowy z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji internetowych oraz użyciu nowoczesnego sprzętu. Podczas takich zajęć uczniowie klas I – III uczyli się kodowania z małpką, programowali drogę Scottiego, sterowali robotem Dash, by z pominięciem przeszkód doprowadzić go do celu. W klasach IV – VIII odbyły się zajęcia z wykorzystaniem tablic interaktywnych: uczniowie rozwiązywali quizy, krzyżówki i rebusy wykonane w internetowych aplikacjach wspierających proces uczenia się i nauczania tj. LearningApps, Quizlet, Kahoot! Pierwszy dzień wiosny możemy więc śmiało uznać za powitany nowocześnie, radośnie, przyjemnie i pożytecznie.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W dniu 20 marca w naszej szkole odbył się pokaz rycerski z udziałem członków Pińczowskiego Klubu Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum. Podczas pokazu wystąpił prezes i założyciel grupy rekonstrukcyjnej Krzysztof Dusik wraz z córką Małgorzatą Dusik. Przedstawili oni uczniom informacje dotyczące dziejów, uzbrojenia, metod walki i obyczajów jednej z najskuteczniejszych formacji wojskowych w historii – polskiej husarii. Zaprezentowali pokaz walki na szable, który wzbudził szczególne emocje wśród uczniowskiej społeczności. Nie lada atrakcją była możliwość stoczenia bezpośredniej walki na miecze piankowe. Uczniowie mieli okazję przymierzyć zbroję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub obejrzeć i dotknąć rozmaite eksponaty np. XV-wieczne miecze czy XVII-wieczne pistolety. Dla uczniów pokaz zaprezentowany przez członków bractwa był swoistą podróżą w przeszłość. Dzięki nim takie nazwy jak Kircholm, Kłuszyn, Chocim czy Wiedeń na trwałe będą kojarzyć się z triumfami polskiej husarii. Z pewnością zaowocują także większym zainteresowaniem rodzimą historią.
Zdjęcia

Konkurs wokalny „Otwarta Scena”

W sobotę, 16 marca nasze uczennice: Zuzanna Stanek, Klaudia Niedziela, Wiktoria Karpińska, Kamila Golczyńska, Zuzanna Chmielewska wzięły udział w V Konkursie Wokalnym „Otwarta Scena”, który odbył się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów a sponsorem imprezy była Dolina Nidy Sp. z o.o. Konkurs skierowany był do wokalnie uzdolnionych młodych ludzi. Celem konkursu była możliwość wypromowania swoich umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, inspirowanie do rozwijania własnej twórczości muzycznej i estradowej, wyłonienie młodych talentów, a także udział w dużym przedsięwzięciu muzycznym przed szerszą publicznością dla młodych artystów. W konkursie tym, wzięło udział ponad 100 uczestników z całego województwa. Jury konkursu oceniało: dobór repertuaru, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Nasze dziewczyny nie zdobyły czołowych miejsc, ale pięknie zaprezentowały się na scenie tego konkursu.

Gratulujemy młodym artystkom przede wszystkim odwagi i życzymy wytrwałości w realizowaniu swoich wokalnych pasji!

Microsoft Office 365 Education


W naszej szkole uczniowie i nauczyciele mogą bezpłatnie korzystać z najnowszego oprogramowania biurowego Microsoft Office 365.
Dostęp do oprogramowania jest poprzez internet i nie ma konieczności instalowanie oprogramowania na swoim komputerze. Wystarczy dostęp do internetu i przeglądarka internetowa. Dostęp do oprogramowania funkcjonuje na komputerze stacjonarnym lub laptopie oraz na smartfonie i tablecie. Jedyne co jest potrzebne to konto do zalogowania się na stronie http://portal.office.com.
Z pakietu Microsoft Office 365 można korzystać zarówno w szkole jak i w domu posługując się tym samym kontem.

Zapraszamy do korzystania

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym bierze udział w projekcie Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków. Jest to trzecia edycja tego projektu. Głównym celem projektu jest upowszechnienie nauki programowania. Szkoła włączając się do realizacji projektu może aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzacji informatyki i programowania poprzez prezentację własnej aktywności w tym obszarze. Jednym z celów projektu jest propagowanie nauki programowania wśród uczniów poprzez ich udział w konkursie „Z Panem Scratchem za pan brat” oraz innych konkursach informatycznych. Nauczyciele biorą udział w różnych formach doskonalenia związanych z nauką programowania. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Prucnal.


Strona projektu

Co słychać na szkolnych łączach – czyli nasza wizytówka na stronie Projektu

Pierwsza pomoc przedmedyczna w przedszkolu

Pierwsza pomoc przedmedyczna w przedszkolu
W poniedziałek 11 marca w grupie starszaków odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, gdy osoby dorosłe są nieobecne. Największe emocje wśród przedszkolaków wzbudził pokaz czynności resuscytacji wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci samodzielnie wykazywały się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy. Zajęcia w naszym przedszkolu były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może w przyszłości zaowocować uratowaniem życia. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i właśnie dlatego z tą tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat.

Dzień Kobiet Dzień Kobiet w naszej szkole

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych
w Twym życiu zdarzeń…
tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni dnia
8 marca br. wszystkim Paniom i Koleżankom.

Na 4 godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, w którym uczniowie z klasy ósmej zaprezentowali kabaretowy program artystyczny, ujawniając swoje zdolności aktorskie. Mogliśmy podziwiać humorystyczne występy urozmaicone dowcipami i pokazem mody. Z kolei klasa siódma zaprezentowała pokaz umiejętności gimnastycznych. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.

Zdjęcia

SZKOLNY KONKURS WOKALNY

8 marca br. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wokalny „Otwarta scena”, w którym uczestniczyło 8 wokalistów. Przesłuchania odbyły się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Jury miało dość trudne zadanie, po obradach postanowiło przyznać miejsca i wyróżnienia. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w konkursie wokalnym organizowanym przez PSCK. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy wyróżnień i nominacji. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „OTWARTA SCENA”
I MIEJSCE: Wiktoria Karpińska (nominacja do konkursu PSCK „Otwarta scena”)

II MIEJSCE: Zuzanna Stanek (nominacja do konkursu PSCK „Otwarta scena”)

III MIEJSCE: Kamila Golczyńska (nominacja do konkursu PSCK „Otwarta scena”)

WYRÓŻNIENIA :Magdalena Szydłowska, Natalia Liberek
Zdjęcia

Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna

W grudniu 2018r. uczniowie kl. III brali udział w Ogólnopolskim Stypendialnym Projekcie Edukacyjnym organizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”. W ramach projektu uczestniczyli w trzech konkursach z zakresu edukacji ortograficznej, matematycznej i plastycznej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursach, natomiast uczennica tej klasy Ewa Wojciechowska uzyskała wyróżnienie i tytuł „Orła Plastycznego” w konkursie plastycznym „Plastuś”.


Wychowawczyni klasy oraz organizator konkursów gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za wzięcie udziału w poszczególnych konkursach,
a rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Nasi uczniowie, Kamil Fichowski z klasy siódmej, Jakub Lichwała z klasy szóstej i Adam Grabiwoda z klasy piątej uczestniczyli w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 4 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie. W tym roku chłopcom nie udało się dostać do finału, ale i tak jest to olbrzymi sukces, ponieważ wiedza pożarnicza obejmuje szeroki wachlarz informacji z zakresu pierwszej pomocy, prewencji i szczegółowej wiedzy pożarniczej.

Uczniowie naszej szkoły zbierali nakrętki dla chorego kolegi


Szkolne kołu wolontariatu działające w naszej szkole wraz z organizacją LOP zorganizowało zbiórkę plastikowych nakrętek, aby pomóc Kubusiowi Możdżyńskiemu. Chłopiec ma 12 lat. Jest uczniem Szkoły Podstawowej numer 2 w Pińczowie. W sierpniu 2012 roku zdiagnozowano u chłopca guza mózgu. Od tej pory życie chłopca i jego najbliższej rodziny zmieniło się w koszmar. Przeszedł operację, chemioterapię, a teraz wymaga ciągłej kosztownej rehabilitacji. Zebrane nakrętki zostały dostarczone Kubie. Zapewnią one środki finansowe na rehabilitację. Zbierając plastikowe zakrętki pomagamy choremu koledze.
Kampania społeczna Akcja „Dobrze Cię widzieć” „Dobrze Cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”, współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Organizator akcji – Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia – przekazał do wszystkich szkół podstawowych kamizelki odblaskowe. Dotarły one także do naszej placówki. Uczniowie klas I – VIII na specjalnym apelu zostali zapoznani przez panią dyrektor Grażynę Wierzba z celami kampanii. Pani dyrektor przypomniała, że kamizelki i odblaski zapewniają dzieciom bycie widocznym na drodze, ale nie zwalniają z przestrzegania zasad ruchu drogowego. Dlatego każdy pieszy musi włączyć rozsądek i ostrożność, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. 7 rad drogowych znalazło się na broszurach wręczanych uczniom razem z kamizelkami.

Akcja „Dobrze Cię widzieć”

„Dobrze Cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”, współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Organizator akcji – Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia – przekazał do wszystkich szkół podstawowych kamizelki odblaskowe. Dotarły one także do naszej placówki. Uczniowie klas I – VIII na specjalnym apelu zostali zapoznani przez panią dyrektor Grażynę Wierzba z celami kampanii. Pani dyrektor przypomniała, że kamizelki i odblaski zapewniają dzieciom bycie widocznym na drodze, ale nie zwalniają z przestrzegania zasad ruchu drogowego. Dlatego każdy pieszy musi włączyć rozsądek i ostrożność, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. 7 rad drogowych znalazło się na broszurach wręczanych uczniom razem z kamizelkami.

Program dla szkół


Od roku szkolnego 2017/2018 programy Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole zostały zastąpione nowym Programem dla szkół.Nowy Program dla szkół ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne korzystając z najlepszych doświadczeń zebranych podczas dotychczasowej realizacji programu Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole.
Zakres
W ramach nowego programu dzieci:
• otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne
• biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp.
Co dostają dzieci?
Dzieci otrzymują w ramach programu:
• świeże owoce – jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie
• świeże warzywa – marchewkę, paprykę słodką, rzodkiewki, kalarepę, pomidorki koktajlowe
• soki owocowe, warzywne i mieszane.
Gotowe do spożycia porcje owocowo-warzywne są przygotowywane i dostarczane do naszej szkoły przez zatwierdzonych dostawców.
ZAPAMIĘTAJ, ŻE NALEŻY SPOŻYWAĆ 5 PORCJI OWOCÓW I WARZYW
Każde dziecko powinno jeść przynajmniej 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Jedna porcja to np.:
• 1 średni owoc – jabłko, brzoskwinia, banan
• 1 średnie warzywo – marchewka, papryka, kalarepa
• 1 szklanka truskawek, czereśni lub jagód
• 1 szklanka fasolki szparagowej lub pomidorków koktajlowych
• kilka różyczek brokułu lub kalafiora.

Ratujemy i Uczymy Ratować


W naszej szkole cyklicznie od wielu lat w klasach I- III realizowany jest program „Ratujemy i uczymy ratować” przy współpracy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorami tego programu są nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia pierwszej pomocy prowadzą wszyscy wychowawcy, którzy zostali przeszkoleni w tym zakresie. W ramach tego programu dzieci uczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy tzn.pozycji bocznej, RKO – resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz jak przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia i jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i osoby poszkodowanej.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego


Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dzieci 5 – 6 letnie rozpoczęły już dnia 20 lutego. Przedszkolaki w tym dniu utrwalały poznane litery, z poznanych liter układały wyrazy i zdania, odczytywały je rozwiązywały rebusy, zagadki słowne, bawiły się w kalambury, wspólnie recytowały wiersz W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Na dzieci czekały również zabawy logopedyczne – „Gimnastyka buzi i języka”, łamigłówki językowe, trudne słowa i zwroty – „łamacze językowe” np. w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie itp. Jak poprawnie używać języka polskiego mogły dowiedzieć się dzieci na zajęciach zorganizowanych przez Panią bibliotekarkę z Wiejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozubowie. Poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego. Oprócz tego uczestnicy spotkania bawili się przy wierszach znanych polskich autorów: Małgorzaty Strzałkowskiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Było wspólne czytanie i recytowanie znanych dzieciom wierszy. Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka podarował dzieciom kolorowanki przedstawiające bohaterów znanych z legend i baśni polskich.

Program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”


W naszej szkole realizowany jest program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę” adresowany do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole


Rozpoczęliśmy czwarte wyzwanie programu Szkoły Demokracji – Komunikacja i media. Do tej pory w naszej szkole komunikacja z każdą klasą w szkole odbywała się poprzez przewodniczących i przewodniczące klas –odpowiedzialne za przekazywanie informacji oraz zbieranie opinii i pomysłów od uczniów i uczennic z każdej klasy. W ramach tego wyzwania powstał nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole Strona Internetowa SU Szkoły Podstawowej w Kozubowie. Redaktorami i redaktorkami powstałej strony internetowej będą uczniowie klasy piątej, którzy w ramach działającego koła informatycznego będą zamieszczać informacje o wydarzeniach i działaniach SU. Dzięki czemu będą realizować swoje pasje o zainteresowaniach dziennikarskich, a ponadto wszyscy uczniowie będą wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w szkole i w jakie działania mogą się włączyć!

Czyste Powietrze Wokół Nas


Nasze przedszkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Busku Zdroju po raz kolejny przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Pierwszym etapem realizacji tego programu była wycieczka ulicami naszej wioski w celu poszukiwania różnych źródeł dymu – „Co i dlaczego dymi?”. Podczas realizacji zajęć, przedszkolaki obejrzały również prezentację multimedialną, dowiedziały się skąd może wydobywać się dym, jakich jest kolorów i co to może oznaczać. Dzieci wykonywały prace plastyczne pt. „Palenie papierosów szkodzi zdrowiu ” , projektowały znaczek „Nie pal przy mnie”, rysowały różne źródła dymów, zapoznały się z postacią Dinka. Specjalnie dla rodziców została stworzona wystawa prac.

Spektakl Teatru Kurtyna


  Dnia 20 lutego 2019 r. uczniowie naszej placówki mieli przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu wychowawczo-profilaktycznym zaprezentowanych przez aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Gadająca niespodzianka” – uroczą, bajkową przypowieść, pełną zaskakujących, dynamicznych zwrotów akcji scenicznej, wypełnioną skrzącym się humorem, w której główny bohater – Jacuś, piekielnie niesforny i krnąbrny chłopiec, zmagając się ze swoimi słabościami i odzyskując wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości, ukazuje jak zwycięsko wyjść z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Piosenki, interakcja działań scenicznych z publicznością, kostiumy, rekwizyty i staranna oprawa muzyczna to dodatkowe, teatralne atuty które zachwyciły wszystkich widzów przedstawienia. 

Innowacyjny projekt „Tu#programujeMY”

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i uczniowie klas 1-3 naszej szkoły biorą udział w innowacyjnym projekcie „Tu#programujeMY” realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun, zapewniającym wsparcie dla uczniów, nauczycieli i szkół z województwa świętokrzyskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
  Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów klas 1-3 publicznych szkół podstawowych w woj. świętokrzyskim. Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły podnieśli poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania.
 Po ukończeniu szkolenia nauczyciele rozpoczęli zajęcia z uczniami. Atrakcją zajęć okazał się robot DASH. Podczas zajęć uczniowie zdobędą kompetencje, które będą procentować na przyszłość w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia. Dzięki realizacji projektu szkoła zyskała kadrę nauczycieli klas 1-3 przygotowaną do prowadzenia zajęć z programowania oraz materiały dydaktyczne i 4 roboty, które będą służyć innym uczniom po zakończeniu realizacji projektu.

Kolejne wyzwanie w ramach programu Szkoła Demokracji

W ramach programu „Szkoła Demokracji” przystępujemy do realizacji kolejnego wyzwania jakim jest: Podejmowanie decyzji. Istotne decyzje dotyczące uczniów i uczennic są podejmowane w drodze konsultacji lub współdecydowania i wszystkie zainteresowane strony (uczniowie i uczennice, nauczycielki i nauczyciele oraz dyrekcja) osiągają rzeczywiste porozumienie w danej sprawie. 

Walentynki w naszej placówce

14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole.
  Jak świętowaliśmy? Przez cały dzień działała poczta walentynkowa: uczniowie wysyłali listy zawierające wyznania miłosne, dostarczali słodkie upominki zaadresowane do ulubionych osób i wrzucali do specjalnie wykonanej „skrzynki”. Poczta została wręczona adresatom przez przedstawicielki samorządu na sali gimnastycznej. Obdarowani okazywali w momencie wręczania dużą radość i czasami zaskoczenie.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczne obchody DBI realizowane były pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Organizatorzy tego święta zachęcają wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. W naszej szkole, w klasach I- VIII oraz przedszkolu na zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zachęcano do rozpowszechniania kilku prostych zasad, których przestrzeganie sprawi, że korzystanie z Internetu na różnych urządzeniach będzie bezpieczniejsze, pewniejsze, przyniesie dużo więcej korzyści i satysfakcji. Uczniowie oglądali filmy i teledyski, wykonali quizy przygotowane przez nauczyciela informatyki.
 Więcej informacji o DBI oraz wiele przydatnych materiałów edukacyjnych znaleźć można na stronie: https://www.saferinternet.pl/.

Każdy, kto posiada smartfon, a w nim odpowiednią aplikację do skanowania kodów QR może „od ręki” pobrać informacje oraz gry na temat Bezpieczeństwa w sieci. Zachęcamy do ich odczytania.

Egzamin ósmoklasisty – filmy


  Centralna Komisja Egzaminacyjna, na swoim kanale w serwisie Youtube, zamieściła filmy dotyczące egzaminu ósmoklasisty. Zachęcamy do obejrzenia.

    Link:
https://www.youtube.com/watch?v=vNB6rQ3WF4k&list=PLiVdCrg1BnC8A94XifRNekMS5lLiZFQaf&index=1

Wykorzystanie narzędzi informatycznych wspierających proces uczenia się  

Obecnie w edukacji przywiązuje się dużą wagę do kształcenia umiejętności korzystania z aplikacji komputerowych oraz zasobów i komunikacji w sieci, kładąc nacisk na rozwiązywanie problemów z różnych dziedzin ze świadomym wykorzystaniem metod i narzędzi wywodzących się z informatyki. Ważne jest zrozumienie możliwości technologii informacyjno-komunikacyjnych i ich zastosowań. Na zajęciach dodatkowych z informatyki uczniowie w wirtualnej klasie wykonali książeczkę pt. „Powstanie państwa polskiego” wykorzystując poznaną aplikację.


od 14 stycznia – do 27 stycznia

Biwak harcerski

Dnia 23.01.2019r. harcerze z naszej drużyny harcerskiej wraz z drużynową phm. Anną Zacharz uczestniczyli w biwaku, który odbył się w Pińczowie. Atrakcji nie brakowało. Najpierw harcerze wzięli udział w grze miejskiej, dzięki której  gościli w różnych urzędach znajdujących się w Pińczowie i poznali tajniki ich pracy. W sumie harcerze odwiedzili aż 14 urzędów. Wszędzie byli bardzo miło i serdecznie witani. Po zjedzeniu smacznego obiadku, odbyły się niezwykle emocjonujące rozgrywki sportowe. Chłopcy dzielnie walczyli i zajęli zaszczytne III miejsce. Na koniec odbył się kominek, na którym podsumowaliśmy naszą grę miejską, śpiewaliśmy piosenki harcerskie, a druh Lucjan snuł gawędę harcerską.

Apel Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie w sprawie bezpiecznych ferii 2019

Drodzy uczniowie

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, życzę Wam udanego wypoczynku, wspaniałej pogody, dobrych pomysłów oraz atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Niech ferie będą dla Was czasem umożliwiającym korzystanie z uroków zimy, przeżycia ciekawych przygód. Przypominam o obowiązku noszenia elementów odblaskowych nie tylko w terenie niezabudowanym. Odpoczywając, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych osób. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie.
Aby uniknąć wypadków w trakcie czynnego wypoczynku na śniegu i lodzie, warto stosować kilka niezbędnych rad:
• do zjeżdżania na nartach, sankach wybierajmy miejsca oddalone od ruchu samochodowego,
• nie stójmy blisko zjeżdżających saneczkarzy,
• unikajmy stania pod drzewami, okapami, dachami, na których zgromadził się śnieg oraz sople lodu w znacznej ilości,
• zawsze informujmy (w domu, schronisku) dokąd i którędy idziemy oraz planowym czasie powrotu,
• na wycieczki po górach, lodzie wybierajmy się w zaufanym towarzystwie biorąc ze sobą sprawne środki łączności i asekuracyjne,
• nie ślizgajmy się na zamarzniętych rzekach i jeziorach, korzystajmy raczej z zorganizowanych lodowisk oraz innych form czynnego wypoczynku na lodzie.

Szanowni Rodzice, Opiekunowie


 Zbliżające się ferie zimowe to głównie czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Z poważaniem
Grażyna Wierzba
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych
w Kozubowie

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

12 stycznia w naszej szkole podczas zabawy karnawałowej odbyła się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten dzień ogłosiliśmy w szkole „Dniem Serduszkowym”. Każdy uczeń tańcząc i bawiąc się podczas balu miał przyklejone czerwone serduszko WOŚP. Nasi uczniowie wiedzą jak pomagać. Zbieraliśmy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zabawa karnawałowa w naszej placówce

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W sobotę 12 stycznia w naszej placówce odbyła się zabawa karnawałowa od 13.30 dla grup przedszkolnych i młodszych uczniów naszej szkoły, a od godziny 16.30 dla uczniów klas IV– VIII. Przy blasku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. Bal przeprowadzony był przez doświadczonych animatorów z kieleckiej firmy „Prywatka dla Małolatka”, którzy profesjonalnie zajmują się organizacją imprez dla dzieci. Bal rozpoczęła piratka Fala, która zachęciła dzieci do wspólnej zabawy poprzez szereg zabaw integracyjnych w kółku, z piłką, w parach, czy tworząc wielki pociąg. Zaproszono również do sali honorowego gościa, jakim była duża Myszka Miki. Ta uwielbiana przez dzieci postać sprawiła im wiele radości. Dalsza część balu obfitowała w zabawy przy muzyce oraz tańce „wygi bańce” zgodnie z upodobaniami uczestników. Dzieci wspaniale bawiły się i brały udział w licznych zabawach, włączając w nie również swoich rodziców, dziadków oraz nauczycieli. Wspólna zabawa dostarczyła im wiele radości. Po wyczerpującej zabawie wszyscy usiedli do posiłku, który przygotowali dla nich rodzice. Zabawa karnawałowa była niezwykle udana i zostanie na długo w pamięci uczestników. Przypominać będą zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej oraz filmik, który został nakręcony w czasie wspaniałej zabawy.

Noc biologów w Instytucie Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Dnia 11 stycznia odbyła się ciekawa wycieczka chętnych uczniów klasy V i VIII. Uczestnicy wybrali się na „Noc biologów” organizowaną przez UJK w Kielcach. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się sokołom i innym podopiecznym z grupy Sokolników Konnych „Rabiec”, niektórzy sami też mogli spróbować stanąć oko w oko z drapieżnym ptakiem. Zwiedzano oceanarium, zobaczono żywe zwierzęta – owce. Chętne osoby tworzyły własne ozdoby. Uczniowie mogli usiąść przy mikroskopach i pooglądać preparaty, żywe okazy muszek owocowych jak i uśpionych eterem jak również zasuszone gatunki owadów. Każdy mógł zobaczyć, powąchać, natrzeć się roślinnymi eliksirami jak również zobaczyć zioła dobre na wszystko. Wysłuchano także wykładu na temat stresu. To była naprawdę ciekawa noc pełna atrakcji i wrażeń.

Dzień Babci Dziadka w naszej placówce

W piątek, 11 stycznia 2019r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dyrektor szkoły Pani Grażyna Wierzba serdecznie powitała zgromadzanych seniorów życząc im wszystkiego najlepszego. Wśród gości zaproszonych na tę uroczystość znaleźli się: Pan Włodzimierz Badurak – Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Pan Jan Radkiewicz – Radny Miasta i Gminy Pińczów, którzy przyłączyli się do życzeń dedykowanych dla Babć i Dziadków. Uczniowie z klas I-III i dzieci i przedszkola przygotowali wspaniałe występy artystyczne przepełnione śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie w ten sposób wyrazili swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom, a także podziękowania za opiekę, dobro i ciepło, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie dumni ze swoich wnucząt nagrodzili ich brawami. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci poczęstunkiem przegotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w serdecznej i radosnej atmosferze.

Zdjęcia

BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych, 9 stycznia w naszej placówce, odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. Policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzą jaką już posiadają. Spotkanie z policjantem to element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

Wystawienie jasełek w kościele

W dniu 6 stycznia, w święto Trzech Króli w Kościele Ducha Świętego i Matki Bolesnej w Młodzawach Małych odbyło się przepiękne przedstawienie jasełkowe. Przedstawieniu towarzyszyły piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Gospodarzem jasełek był proboszcz ks. Jan Tokarczyk. Na jasełka do kościoła przybyli też zaproszeni goście: dyrektor szkoły p. Grażyna Wierzba, nauczyciele z naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i inne osoby. Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po zakończonym przedstawieniu dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami od ks. proboszcza. Jasełka te dostarczyły wszystkim wielu pięknych wzruszeń i na długo pozostaną w naszej pamięci.


Zdjęcia

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, tanecznych i wokalnych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Na scenie można było zobaczyć św. Józefa, Maryję, Trzech Króli, aniołów, pasterzy. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciel i rodzice. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Po występie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Wierzba, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

Zdjęcia

Szkolne Konkursy Bożonarodzeniowe

Przed świętami Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas I-VIII konkurs na najładniejszy stroik i ozdobę bożonarodzeniową. Uczniowie wykorzystując swoje sprawne ręce, wykonali piękne stroiki świąteczne oraz liczne ozdoby. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII. Komisja konkursowa oceniała pomysł, wykonanie i estetykę pracy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były wspaniałe, dlatego wybór tych najpiękniejszych był bardzo trudny. Po długich obradach podjęto decyzję.

W kategorii „Stroik świąteczny” najpiękniejsze prace wykonali:

I miejsce –Paweł Jachna(klasa IV), Hubert Niedziela(klasa IV)
II miejsce – Oskar Gil (klasa IV), Szymon Kałuża(klasa II)
III miejsce – Zofia Wilk (klasa II), Wiktoria Karpińska (klasa VII)
Wyróżnienie: Weronika Boksa (klasa IV), Gabriela Zelek (klasa II)

W kategorii „Ozdoba Bożonarodzeniowa” najpiękniejsze prace wykonali:

W klasach I-III
I miejsce – Filip Szczepański (klasa I)
II miejsce – Szymon Boksa (klasa II)
III miejsce –Ewa Wojciechowska klasa III)
Wyróżnienie: Patryk Szostak (klasa I)

W kategorii klas IV-VIII
I miejsce – Martyna Gajos (klasa VII)
II miejsce – Hubert Niedziela (klasa IV)
III miejsce – Dominika Różycka (klasa IV)
Wyróżnienie: Natalia Różycka (klasa IV), Kamila Golczyńska (klasa IV)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie z leśniczym

W dniu 17.12.2018r. grupy Maluchów i Starszaków z przedszkola odwiedził leśniczy – Pan Łukasz Wojtasik. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśniczego. Przybliżył ciekawe informacje o środowisku leśnym, jego mieszkańcach oraz podkreślił to, że człowiek jest gościem lasu i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt. Dzieci wspólnie z leśniczym ustaliły zasady panujące w lesie, opowiedziały co wolno, a czego nie wolno w nim robić. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę, dlaczego niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy a inne gromadzą zapasy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu zadając pytania oraz chętnie udzielając odpowiedzi na te zadane przez leśniczego. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkowy obrazek oraz plansze i broszurki do wspólnego oglądania w sali. Przedszkolaki serdecznie podziękowały za spotkanie dzięki któremu nauczyły się cennych wiadomości o środowisku leśnym.

Betlejemskie Światło Pokoju 2018

Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem dotarł dzięki harcerzom do regionu świętokrzyskiego. Uroczyste przekazanie odbyło się w niedzielę, 16 grudnia w Kościele Rzymskokatolickim p.w. św. Kazimierza w Bilczy. W tej pięknej uroczystości udział brała 13. drużyna harcerska z drużynową p. Anną Zacharz. Uroczystą mszę świętą sprawował duszpasterz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski. Po liturgii płomień, dzięki harcerzom trafił do każdego zakątka naszego regionu. Nasi harcerze, Światełko Pokoju przekazali na ręce księdza Jana Tokarczyka, proboszcza Kościoła pw. Ducha Świętego i Matki Boskiej Bolesnej w Młodzawach Małych. Harcerze wraz z opiekunem serdecznie dziękują za transport p. Wojciechowi Szydłowskiemu oraz p. Wojciechowi Stanek.

Spotkanie wigilijne drużyny harcerskiej

Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas. Dnia 14 grudnia, cała drużyna harcerska spotkała się na świątecznej zbiórce, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na święta. Drużynowa p. Anna Zacharz złożyła wszystkim zgromadzonym harcerzom najserdeczniejsze życzenia, wiele radości i pogody ducha na przeżywanie narodzin Jezusa oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem szczere życzenia. Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek przyniesionymi przez harcerzy potrawami. Podczas wigilii, nie zabrakło rozmów o przygotowaniach świątecznych oraz tradycjach rodzinnych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Spotkanie harcerzy było także doskonałą okazją, aby podsumować pracę w kończącym się roku.

Ogólnopolski Projekt Stypendialny

W dniach 10, 11, 13 grudnia uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym: „Stypendiada Polonistyczna dla klas IV – VIII”. 39 uczniów naszej szkoły zmagało się w następujących konkursach z zakresu edukacji polonistycznej:
konkurs czytelniczy „Kreator”, w którym należało wykazać się  znajomością treści danego utworu literackiego,konkurs ortograficzny „Ortograf”, który sprawdzał znajomość reguł ortograficznych,konkurs literacki „Polonus”, w którym uczniowie mieli za zadanie napisać wypracowanie na podany temat.Z niecierpliwością czekamy na wyniki. 

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” 

3 grudnia 2018 roku w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat zagrożeń towarzyszących sezonowi grzewczemu, którą poprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie st. bryg. mgr inż. Wojciech Bucki. Głównym elementem spotkania było przedstawienie zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W trakcie spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie przedstawił słuchaczom główne założenia kampanii ze szczególnym podkreśleniem korzyści jakie niesie ze sobą zainstalowanie czujki oraz wskazaniem prawidłowego postępowania w przypadku pożaru. Zwieńczeniem spotkania była demonstracja sprzętu pomiarowego oraz kamer termowizyjnych stosowanych podczas wspomnianych zdarzeń.

Konkurs Ogólnopolski „Stypendiada Wczesnoszkolna 2018”

Przez trzy dni uczniowie klasy III naszej szkoły zmagali się z konkursem ogólnopolskim „Stypendiada Wczesnoszkolna 2018”. 10 grudnia odbył się konkurs ortograficzny „Ortografek”. W konkursie tym brali udział Joanna Pytel i Igor Zachariasz. 11 grudnia, uczniowie klasy III uczestniczyli w konkursie matematycznym „Plusik”. W tym konkursie uczestniczyli: Kamila Malęga, Joanna Pytel, Igor Zachariasz i Antonina Zając. W konkursie plastycznym „Plastuś” brało udział ośmiu uczniów tej klasy. W ramach konkursu uczniowie wykonali kartki noworoczne. Wszystkie prace konkursowe zostały wysłane do organizatora. W marcu 2019 r. zostaną ogłoszone wyniki. Z niecierpliwością będziemy czekać na rozstrzygnięcie tego konkursu. 

Pomagamy zwierzętom zimą

Zbliżająca się zima jest trudna do przetrwania porą roku dla ptaków i zwierząt leśnych. W czasie mroźnych dni trudno jest im znaleźć pożywienie, dlatego powinno się je dokarmiać.
 We wtorek, 11 grudnia uczniowie zaprezentowali apel poświęcony akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Poprzez wiersze, piosenki i swoją postawę, przeprowadzili ważną „lekcję” mającą na celu zrozumienie potrzeby opiekowania się ptakami i zwierzętami ze względu na trudne warunki bytowania.

Zbiórka pieniędzy na leczenie dla chorego kolegi

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na rzecz chorego Kuby – kolegi z pobliskiej miejscowości. Wolontariusze wraz z opiekunem – p. Agnieszką Prucnal zbierali pieniądze do puszek. W sumie zebrano 283,13zł., które w całości zostały przekazane organizatorom Mikołajkowego Koncertu DLA KUBY, jaki odbył się w niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców. 

Godzina Kodowania

Godzina kodowania to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu „odczarowanie” programowania – „code” – i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie. Ambasadorami akcji są między innymi Barack Obama, Bill Gates, Rosario Dawson, Shakira czy Serena Williams. Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. 2018 Tydzień Edukacji Informatycznej odbywa się w terminie 3-9 grudnia. W naszej szkole godzina kodowania miała miejsce od 3 do 7 grudnia na zajęciach informatycznych w każdej klasie. Uczniowie pracowali na samouczkach dostępnych na stronie hourofcode.com. Wszyscy pracowali samodzielnie, bez większych problemów z pokonywaniem kolejnych etapów zabawy. Jak się później okazało zajęcia w szkole to był tylko wstęp do pracy na samouczkach, niektórzy uczniowie powrócili do zabawy w programowanie w bibliotece i we własnych domach. Pokonując kolejne programistyczne wyzwania, uczniowie otrzymywali certyfikaty udziału w „Godzinie Kodowania”. Wszystkie grupy wyraziły chęć kontynuowania tematu programowania na kolejnych lekcjach informatyki.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną, pt. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA z życzeniami dla nieznajomego”. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, bibuły, nici) ukazały radość, klimat i nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Ulubione motywy to: choinka, Święty Mikołaj, renifery, prezenty i bombki. Dnia 3 grudnia br. zebrała się komisja, która oceniła kartki i wyłoniła zwycięzców.

Przedstawiamy pełną listę zwycięzców:
I miejsce – Klaudia Niedziela (kl. VII), Magdalena Szydłowska (kl. V)
II miejsce – Julia Wójcik (kl. VII), Jakub Wójcik (kl. V)
III miejsce – Mateusz Wieczorek (kl. IV)
Wyróżnienie: Kinga Wojciechowska (kl. VII), Zuzanna Stanek (kl. V).

Wszystkie nagrodzone prace będą brały udział w konkursie gminnym, którego organizatorem jest Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom

Wizyta Świętego Mikołaja

Do naszej szkoły, 6 grudnia przybył Święty Mikołaj. Ten niecodzienny gość został serdecznie powitany przez dzieci, które z radością śpiewały mu piosenki. Święty Mikołaj podziękował za ciepłe przyjecie. Bardzo ucieszył się, że w tym roku również czekało na niego dużo dzieci. Nie zapomniał obdarować prezentami wszystkie grzeczne dzieci. Dla wszystkich znalazły się paczki, a najmłodsi dodatkowo dostali kilka wielkich worków nowych zabawek. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza przedszkolaków potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekiwały. W tym wyjątkowym dniu dzieci z przedszkola i szkoły, jak również panie przedszkolanki ubrane były na czerwono. Fani Mikołaja, na pożegnanie zaprosili świętego do wspólnych zdjęć. Dziękujemy za pamięć i zapraszamy za rok.

Zdjęcia

Ogólnopolski innowacyjny projekt Samorządu Uczniowskiego

W ramach programu „Szkoła Demokracji” przystępujemy do kolejnego wyzwania jakim jest: Działania uczniów i uczennic. Władze SU są niezależne w planowaniu i realizacji swoich przedsięwzięć, a uczniowie naszej szkoły mogą liczyć na pomoc władz SU i szkoły w realizacji swoich pomysłów. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem różnych metod. Wnioski przełożymy na konkretne działania, które zostaną umieszczone w planie pracy. Więcej o wyzwaniu opowie w filmiku Magdalena Szydłowska- zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w Kozubowie.

  Bardzo prosimy o uzupełnienie ankiety!
Link do ankiety.

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny od innych dni – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 29.11.2018r., kiedy to przedszkolaki i uczniowie klas I – VIII bawili się przy muzyce, mogli skorzystać z wróżb przygotowanych przez szkolne wróżki. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

Udział uczniów w konkursach

Uczniowie klas IV – VIII brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Zadaniem konkursowym było samodzielne napisanie wiersza dotyczącego dążenia Polaków do niepodległości i wolności.  Wprawdzie nasi uczniowie nie zajęli żadnego miejsca na podium, ale mieli możliwość zaprezentowania swoich wierszy na forum klasy. Uczniowie wzięli także udział w Ogólnopolskim Quizie Wiedzy o Niepodległej „Ojczyzna Nasza”. Zakres tematyczny quizu obejmował całość dziejów  Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W quizie wzięło udział 10 grup z klas IV – VIII. Każda grupa liczyła 3 osoby pod opieką osoby dorosłej – nauczyciela języka polskiego p. Anny Zacharz oraz rodziców uczniów. Najlepszy wynik uzyskała grupa, której opiekunem był Pan Michał Grabiwoda w składzie: Magdalena  Szydłowska, Konrad Chacaga i Adam Grabiwoda uzyskując 39 punktów na 45.
Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konkursach i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych!

Wafelkowy kiermasz dla Kuby z Bogucic

Uczniowie klasy VI wspólnie z nauczycielem na zajęć technicznych przygotowali wafle przekładane masą waniliowo-kakaową. Szóstoklasiści, sprzedawali samodzielnie zrobione słodkości podczas przerw miedzy lekcjami. Wafle były przepyszne. Cieszyły się dużym powodzeniem, zarówno wśród uczniów jak i pracowników szkoły. Dochód ze sprzedaży wafelków klasa VI przeznaczyła na leczenie Kuby z Bogucic.

Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze – spotkanie z policjantem

W związku z przystąpieniem do projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018” w dniu 19 listopada, odbyło się spotkanie funkcjonariusza policji z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie z uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania była cyberprzemoc, czyli przemoc przy użyciu technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie występują w Internecie, sposobami ich unikania, jak i również odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne. Poznane w czasie spotkania zasady kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu na pewno pozwolą uczniom poczuć się bezpiecznie w sieci. Więcej informacji propagujących bezpieczeństwo w Internecie można znaleźć na stronach internetowych: www.dzieckowsieci.pl, www.sieciaki.pl, www.saferinternet.pl.

„LICZY SIĘ KAŻDY GROSIK, BY POMÓC Kubie”

Młodzi wolontariusze z naszej szkoły przystąpili do zbiórki pieniędzy do puszek dla chorego kolegi. Zbiórka polega na składaniu ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek. Udział w akcji jest dobrowolny. Uczestniczące w dziele dzieci i młodzież, rezygnując z drobnych przyjemności, odkładają zaoszczędzone pieniądze do skarbonek. Po zakończeniu akcji zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu chorego na białaczkę Kuby z Bogucic. W akcji mogą wziąć udział nie tylko uczniowie, ale ich rodzice i wszyscy zainteresowani dorośli.
Zachęcamy do pomocy.
Pamiętajmy, że: „Lepiej pomagać niż potrzebować pomocy”. 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi egzaminu ósmoklasisty. Na stronie https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory znajdziecie ciekawe informacje o egzaminie po ósmej klasie. Ogólne informacje na ten temat znajdują się na stronie https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/o-egzaminie/.

                                               
Zachęcamy do częstego zaglądania!


Warto obejrzeć konferencję, na której omówiono wszystkie zadania z j.angielskiego
https://www.youtube.com/watch?v=XPY8olK3pLA.

Więcej informacji o egzaminie z języka polskiego oraz lista lektur: http://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty/jezykpolski.

REKRUTACJA DO SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ kalkulator punktów: https://takzdam.pl/kalkulator-punktow/.

Informator dla rodziców o egzaminie Operon prezentacja_dla_rodzicow.pdf.

Symbole narodowe w pracach plastycznych

W naszej Szkole odbył się konkurs plastyczny z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tematem przewodnim konkursu były symbole narodowe.
Celem konkursu było między innymi:
– rozbudzenie zainteresowania polską historią
– inspirowanie do twórczego myślenia i kreatywności
– kształtowanie poczucia estetyki i jej walorów
– podniesienie świadomości patriotycznej
– kształtowanie poczucia tożsamości narodowej.

W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas I – III. Prace zostały wykonane za pomocą najróżniejszych technik.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Filip Szczepański, Patryk Szostak (klasa I)
II miejsce: Zofia Wilk (klasa II)
III miejsce: Kamila Malęga (klasa III).

Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!

100 – lecie odzyskania niepodległości w Pińczowie

11 listopada drużyna harcerska naszej szkoły brała udział w oficjalnych  uroczystościach uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości w Pińczowie, które rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Następnie odbyła się Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty w intencji Ojczyzny, a po niej uformowany pochód prowadzony przez orkiestrę OSP Pińczów przeszedł ze wszystkimi pocztami sztandarowymi oraz mieszkańcami na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie od czasu odzyskania niepodległości, Pińczowianie świętują 11. Listopada. Przed pińczowskim ratuszem, po oficjalnych wystąpieniach delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

Drużyna harcerska na uroczystościach patriotycznych w ZPO w Kijach

W piątek, 9 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Kijach odbyły się uroczystości patriotyczne m.in. uczczono stulecie Harcerstwa w Kijach. W wydarzeniu brały udział zaproszone drużyny harcerskie, wśród których byli nasi uczniowie,  a także takie osobistości jak: Elżbieta Kubiec – zastępca komendanta ZHP Chorągwi Kieleckiej, Lucjan Pietrzczyk – przewodniczący Rady ZHP Chorągwi Kieleckiej, pełniący obowiązki komendanta Hufca ZHP Pińczów, a także Andrzej Rembalski – wieloletni przewodniczący Chorągwi Komisji Historycznej. Podczas wydarzenia 38. harcerzy z drużyny działającej przy szkole w Kijach złożyło uroczyste przyrzeczenie i otrzymało krzyże harcerskie. Podczas uroczystości odsłonięto tablice upamiętniające 100-lecie Odzyskania Niepodległości i 100-lecie Harcerstwa w Kijach. Odkryty został także obelisk poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Płyta wykonana została przy „sośnie papieskiej”, którą dla ZPO w Kijach podarowało we wrześniu 2016 roku Nadleśnictwo Pińczów. Sosna wyrosła z nasion poświęconych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Obydwie tablice, a także obelisk poświęcił ksiądz biskup Andrzej Kaleta. Udział naszej drużyny harcerskiej w tym wydarzeniu był ciekawym przeżyciem, a zarazem pozwolił na nawiązanie nowych znajomości wśród harcerzy. Czuwaj!

    ZDJĘCIA

Święto Niepodległości

1 listopada 2018 obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Data ta to symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary w odzyskanie niepodległości oraz symbol zwycięstwa. W związku z tym wydarzeniem 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji przygotowany przez uczniów. Wszyscy w skupieniu i ciszy uczcili to narodowe święto, a uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym ważne dla nas i naszej ojczyzny daty oraz wydarzenia historyczne. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Dzisiejszy apel był wyjątkową lekcją historii.

„Jestem królem Zamku” – teatrzyk profilaktyczny

9 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa. Przygotowali dla naszych uczniów spektakl profilaktyczny „Jestem królem Zamku”. W bajce profilaktycznej dzieci poznały głównego bohatera-króla, który zastanawiał się, jak być dobrym królem? W dotarciu do prawdy pomogła mu zła wiedźma, a także służąca Kasia, która napisała dla niego mądrą księgę. Księgę, która zawierała magię pięknych słów. Jakie więc były przemyślenia króla, które przekazał dzieciom? Należy dbać o kulturę języka, pomagać sobie nawzajem, dawać innym dobry przykład. Król przypomniał wszystkim, że dzięki nauce i ciężkiej pracy można osiągnąć sukces. Prawdziwy Król jest sobą i nikogo nie udaje. A każdy z nas może być królem swojego Zamku.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 7 listopada dla dzieci z najmłodszej grupy Przedszkola odbyła się pierwsza ważna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Podczas występu maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Zaprezentowały zaproszonym rodzicom i przedszkolakom ze starszej grupy wiersze, tańce, piosenki, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój podkreślały birety, które przed uroczystym złożeniem przysięgi maluchy założyły na głowę. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek. Po oficjalnej części rodzice z dziećmi udali się na wspólny poczęstunek. To miłe wydarzenie z pewnością pozostanie w pamięci przedszkolaków przez długi czas.

Zdjęcia

Filmik

Nagrodzone uczennice w wojewódzkim konkursie plastycznym
WOLNY CZAS – BEZPIECZNY CZAS

Miło nam poinformować, że nasze uczennice: Roksana Fijałkowska i Oliwia Zachariasz zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego „Wolny czas-bezpieczny czas”. Uczestniczki w swoich pracach znakomicie pokazały zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii i wakacji, najbezpieczniejsze miejsca do spędzania wolnego czasu, przedstawiły bezpieczne sytuacje oraz wyeksponowały zagrożenia, jakie czekają na młodych ludzi. Praca Roksany zdobyła II miejsce w tym konkursie, natomiast praca Oliwii zdobyła wyróżnienie. Protokół z posiedzenia Rady Artystycznej oceniającej prace nadesłane na konkurs „Wolny czas – bezpieczny czas” znajduje się na stronie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania swoich pasji artystycznych i dalszych sukcesów!

Pamiętamy o miejscach pamięci narodowej

Wszyscy wiemy, jak ważna jest pamięć o naszych przodkach. Odczuwamy to szczególnie w okresie Wszystkich Świętych. W tym czasie drużyna harcerska naszej szkoły w sposób szczególny otacza troską miejsca pamięci narodowej i aktywnie bierze udział w porządkowaniu terenu pod Pomnikiem wzniesionym dla uczczenia Wysiłku Zbrojnego Partyzantów Ziemi Pińczowskiej, gdzie następnie zapalają znicze. Przekazywanie historii i pokazywanie, że należy pamiętać, to nadzieja, że pamięć o nich nie zgaśnie.

Wyjazd na spektakle

Dnia 22 października uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w wycieczce do Buska –Zdroju, której celem było obejrzenie spektakli. Uczniowie klas IV – VI obejrzeli  inscenizację pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Gra aktorów pełna swobody i naturalności wywołała na twarzach widzów śmiech, a innym razem zaskoczenie lub smutek. Ania wzruszyła wszystkich swoją historią. Obdarzona bujną wyobraźnią rozgadana rudowłosa dziewczynka zaraziła widownię optymizmem i zapewniła im dobrą zabawę.
Z kolei uczniowie klas VII – VIII obejrzeli spektakl pt. „Pan Tadeusz”. Stylowe kostiumy i realistyczna scenografia przeniosły uczniów w dawne czasy, uruchamiając ich wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym. Trudny tekst ukazany w takiej formie przemówił do uczniów znacznie pełniej, co pozwali na lepszą interpretację dzieła. Oba spektakle wykonane były przez aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego, którzy otrzymali gromkie brawa. Muzyka i efekty dźwiękowe tych sztuk wprowadzały widzów w odpowiedni nastrój i pozwalały lepiej zrozumieć przeżycia bohaterów. Wszyscy opuścili Buskie Samorządowe Centrum Kultury zadowoleni i uśmiechnięci.
Z pewnością przedstawienia teatralne na długo pozostaną w pamięci uczniów.

„Zbieramy-Pomagamy” – zbiórka nakrętek dla Olafa

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kozubowie będący wolontariuszami zorganizowali zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorego Olafa. Pierwsza partia nakrętek została już zawieziona do rodziców malucha, któremu pomagają nasi wolontariusze, ale zbiórka nadal trwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek.

Członkowie
Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj rękę”
wraz z opiekunem.

Podsumowanie oszczędzania w SKO

W minionym tygodniu nastąpiło podsumowanie oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędnościowej za ubiegły rok szkolny. SKO-wicze przez cały rok gromadzili oszczędności na swoich kontach, które przeznaczyli na własne potrzeby.
Poniżej prezentujemy nagrodzonych uczniów:  
Igor Zachariasz kl. III – I miejsceMichał Zachariasz kl. III – II miejsceFilip Szczepański kl. I, Aleksander Wites kl. II – III miejsce  
Joanna Pytel kl. III – wyróżnienie
Opiekun SKO p. Jolanta Markiewicz dziękuje wszystkim uczniom za całoroczne oszczędzanie i zachęca do dalszego uczestnictwa w konkursach SKO!

Cyrk SZOK w naszej placówce

Dnia 22 października naszą szkołę odwiedzili artyści cyrkowi, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Wesoły klown rozśmieszył wszystkie dzieci. Na scenie pojawiły się też tresowane zwierzęta: gołębie, pieski i bardzo groźny wąż. Wszystkim obecnym dopisywał dobry humor, a występ żonglującego klowna skupił uwagę wszystkich obserwatorów. Niektórzy nasi uczniowie mieli możliwość, choć na chwilę pojawić się na scenie i spróbować swoich sił w żonglerce czy pokazie iluzjonistycznym. Uczniowie podziękowali artystom, za występ gromkimi brawami, a artyści obiecali, że jeszcze nas odwiedzą.

Więcej zdjęć

,,Jestem dzielny – badam się z uśmiechem” – konkurs plastyczny

Miło nam poinformować, że uczennica klasy V Magdalena Szydłowska zdobyła II miejsce w Konkursie Plastycznym ,,Jestem dzielny – badam się z uśmiechem” zorganizowanym przez DIAGNOSTYKA Oddział Kielce z okazji jubileuszu 20-lecia firmy. Celem konkursu było rozpowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki zdrowia – badań laboratoryjnych w dbałości o zdrowie człowieka, przełamywanie u dzieci lęku przed wizytą w medycznym laboratorium diagnostycznym, ukazanie przez młodych twórców sposobu na przełamywanie tego lęku oraz pobudzanie aktywności twórczej. W dniu 20 października uczennica odebrała nagrodę – Rower Kross Modo 24 oraz wiele innych gadżetów. 

W KRUSikowie – przygody Pszczółki KRUSzynki i Bączka OKRUSzka

18 października uczniów naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele KRUS, Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w gospodarstwie rolnym oraz na drodze. Podczas spotkania dzieci przebrane za bajkowe postacie – bączka Okruszka i pszczółkę Kruszynkę uczyły wszystkich uczestników jak się zachować i być bezpiecznym w różnych sytuacjach, które zdarzają się podczas pracy w rolnictwie. Pokazując swoje przygody na wsi KRUSikowo, bajkowi bohaterowie przestrzegali przed grożącymi niebezpieczeństwami. Oglądając scenki dzieci mogły na bieżąco komentować i oceniać postępowanie Okruszka i Kruszynki, a poprzez to uczyć się właściwych zachowań. Pan policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Z kolei Pan Strażak poruszył przede wszystkich tematy związane z zasadami prawidłowego zachowania się w czasie pożaru lub wypadku, używania numerów alarmowych oraz zwrócił uwagę na problem ulatniającego się tlenku węgla w zbliżającym się okresie grzewczym i sposób postępowania w przypadku takich zagrożeń. Na zakończenie uczniowie biorący udział w scenkach otrzymali upominki, pozostali zaś słodycze.

Więcej zdjęć

CodeWeek w naszej placówce

Od 6 do 21 października trwa Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Organizatorami tych wydarzeń są fundacje, biblioteki, domy kultury, szkoły. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką. W Polsce temu wydarzeniu patronują Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. Nasza placówka również włącza się w tę inicjatywę. W działającym tu Lokalnym Klubie Kodowania realizujemy zajęcia kodowania. Uczniowie z klasy V uczestniczą w dodatkowych zajęciach z informatyki, tworzą własne gry i sterują zaprogramowanymi postaciami. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas młodszych w ramach realizowanego programu „Kodowanie na dywanie” poprzez zabawę bez użycia tabletów, smartfonów czy komputerów również poznają tajniki podstaw kodowania. Korzystamy z maty do kodowania. Przy używamy komend: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo dzieci uczą się kierunków.

Szkolenie w Centrum Edukacji Obywatelskie

Szkolenie w Centrum Edukacji Obywatelskiej   Nasza szkoła przystąpiła do programu CEO „Szkoła Demokracji”. Chcemy stworzyć szkołę przyjazną dla aktywności wszystkich uczniów naszej szkoły. Rozwijając postawę obywatelską, chcemy nauczyć współdecydowania i dbania o swoje najbliższe otoczenie – teraz i w przyszłości, rozwijać umiejętności planowania działań, komunikacji i wspólnego podejmowania decyzji. Realizację zadań rozpoczęliśmy udziałem w szkoleniu, które odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Otrzymaliśmy niezbędną wiedzę i materiały pomocnicze. Niezwykle cenne było również spotkanie się z innymi nauczycielami i uczniami Szkół, biorącymi udział w projekcie, który ma zasięg ogólnopolski. A oto wrażenia naszej uczennicy po szkoleniu:

Dzień Edukacji Narodowej w naszej placówce

O tym, że uczniowie potrafią zaskakiwać przygotowując miłe niespodzianki najlepiej wiedzą nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Kozubowie. W Dniu Edukacji Narodowej, powszechnie znanym jako Dzień Nauczyciela takich miłych akcentów w szkole było wiele. Galowe stroje, piosenki, piękne życzenia dla każdego pracownika szkoły oraz samodzielnie wymalowane przez uczniów symboliczne upominki sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy dla pracowników oświaty. W ten szczególnie piękny nastrój wprowadziła grono pedagogiczne dekoracja zdobiąca salę na której odbyła się uroczysta akademia. Życzenia też nie były banalne. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej życzył: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela… Z tych słów jasno wynika, iż uczniowie doskonale rozumieją w czym tkwi istota nauczycielskiej profesji. Uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski utrzymana była w humorystycznej konwencji. W przedstawionej scence podano również przepis na uformowanie ucznia. Humor przeplatał się z satyrą. Ukazano pracę nauczyciela jako tę, która dostarcza wielu emocji, ale też wymaga odporności, charakteru i nierzadko fantazji niezbędnej w działaniach na płaszczyźnie nauczyciel i uczeń „buntownik i opornik”. Uroczystość podsumowała dyrektor p. Grażyna Wierzba, która podziękowała uczniom i opiekunowi Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie uroczystości oraz życzyła wszystkim nauczycielom przede wszystkim cierpliwości i dobrych pomysłów na ciekawy sposób przekazywania uczniom wiedzy.

Wycieczka na spektakl teatralny

Dnia 8 października 2018r. dzieci przedszkolne i z klas I- III udały się na wycieczkę do BCK w Busku-Zdroju. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały barwny musical pt. „Dorotka w krainie Oz” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Główna bohaterka sztuki, podczas tornada, przeniosła się do krainy Oz. Tam poznała Maczkinów. W podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazali jej drogę do czarnoksiężnika, który pomógł Dorotce szczęśliwie powrócić do domu. Główna bohaterka przeżywała na scenie wiele przygód i perypetii. Przedstawienie uczyło akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona nawet największe bariery. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Szkoła Demokracji

Szkoła Demokracji  Mamy przyjemność poinformować całą społeczność szkolną Szkoły Podstawowej w Kozubowie o przystąpieniu naszej szkoły do projektu SZKOŁA DEMOKRACJI, realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu jest zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej.


Korzyści z wzięcia udziału w programie:
• weryfikacja, jak funkcjonuje samorząd uczniowski i jak otwarta na działania uczniów jest Nasza szkoła;
• stworzenie szkoły bardziej przyjaznej dla aktywności uczniów i uczennic;• skuteczne wprowadzenie standardów demokratycznych w szkole;
• możliwość rozwijania w uczniach i uczennicach postawy obywatelskiej, uczenia ich współdecydowania i dbania o swoje najbliższe otoczenie – teraz i w przyszłości;
• zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie wspierania działań samorządu uczniowskiego;
• po spełnieniu wszystkich kryteriów, szkoła uzyska certyfikat „Szkoła Demokracji” potwierdzający wysoki standard szkolnej demokracji.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego   28 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się, że wybory do Samorządu są świętem demokracji w szkole. Poczynając od kampanii wyborczej – plakaty na korytarzu szkolnym, które przykuwały uwagę wszystkich uczniów –mieli oni możliwość poczuć, jak ważny jest ich głos. Obecny Samorząd Uczniowski miał za zadanie zadbać, aby wybory odbyły się zgodnie z prawem i czterema podstawowymi zasadami. Są bezpośrednie – byśmy mogli poczuć powagę chwili, tajne, by wybór był obiektywny, równe – byśmy uwierzyli, że mamy takie same prawa, powszechne, bo stanowimy jedność i każdy powinien z pełną świadomością podjąć tę ważną decyzję.
Oto nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

Przewodnicząca: Roksana Fijałkowska klasa VIII

Zastępca Przewodniczącej: Magdalena Szydłowska klasa V

Skarbnik: Natalia Liberek klasa VII
Członkowie SU: Iga Zawora, Sylwia Biesaga, Adam Grabiwoda, Kamila Golczyńska, Hubert Bałaga.

 Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w SU!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku ŚDTM obchodzony był 28 września. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz, wyłączny wydawca kart Grabowskiego, pomysłodawcy tego święta. W naszej szkole w tym dniu uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę zdając krótki egzamin z tabliczki mnożenia, a także aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, wykorzystując różne formy „tabliczkowych” gier i zabaw.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tabn2018.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tab1m2018.jpg

Prelekcja na temat bezpieczeństwa

Dnia 27 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie z panem Tobiaszem Lorencikiem, który przeprowadził pogadankę o tematyce profilaktycznej. Tematem spotkania z uczniami było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w szkole”. Z najmłodszymi dziećmi omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, a także przybliżono im zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi. Starsi uczniowie zapoznani zostali z ruchem drogowym rowerzystów oraz problemem odpowiedzialności karnej nieletnich. Ponadto prowadzący szczegółowo omówił zasady udzielania pierwszej pomocy, procedury wzywania pomocy przez dzieci, a także przypomniał numery alarmowe. Pod koniec spotkania przybliżył uczestnikom kompetencje funkcjonariuszy Policji. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Przekazywane informacje zostały przez dzieci ocenione jako niezwykle ważne i wiarygodne. Podczas spotkania funkcjonariusz Policji wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Zachęcał również uczniów do noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych.

Sadzonka dębu Bartek na naszym szkolnym placu

W dniu 25 września w Zespole Placówek Oświatowych w Kozubowie uczniowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w uroczystości patriotycznej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym punktem wydarzenia było sadzenie „Dębu Niepodległości”. Uroczyste sadzenie dębów nawiązuje do tradycji, kiedy to w latach 1918-1928 społeczeństwo naszego kraju, dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości, sadziło drzewa pamięci – szczególnie dęby. Dąb zawsze kojarzy się z siłą, potęgą, niezmiennością i długowiecznością. „Dęby Pamięci” symbolizują nieprzemijającą pamięć o Wielkich Polakach oraz ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Upamiętniają wielkie czyny i zrywy narodowe. W uroczystości udział wzięli leśnicy i przyjaciele przyrody: Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie p. Jan Radkiewicz, Radny Powiatu p. Piotr Zachariasz, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Pińczów p. Roman Kołodziejczyk, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły. Po przywitaniu przez panią dyrektor i zaprezentowaniu idei spotkania, głos zabrali zaproszeni goście. Pan nadleśniczy, który przywiózł sadzonkę dębu szypułkowego – oryginalnego potomka najsłynniejszego w Polsce pomnika przyrody dębu Bartka. Po wystąpieniach gości przystąpiono do uroczystego zasadzenia dębu. Tego zaszczytu dostąpili: zaproszeni goście, dyrekcja, przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

„Patriotyczne śpiewanie” – radosne świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła zorganizowała akcję „Rozśpiewana przerwa –patriotyczne śpiewanie”. Akcja ta miała na celu popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży ze wszystkimi aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi. Ponieważ zależy nam na propagowaniu wartości patriotycznych, pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego oraz ukazaniu roli pieśni patriotycznej w historii narodu polskiego na czterech przerwach uczniowie klas I – VIII wraz z nauczycielami spotykali się na korytarzu szkolnym i śpiewali pieśni patriotyczne. Całość muzykowania rozpoczęło odśpiewanie Hymnu Państwowego i Roty. Rozśpiewane przerwy na stałe wpiszą się w naszą szkolną tradycję i będą kontynuowane w każdą środę.

Wybory do Rady S.U

Weź udział – oddaj głos, sam wybierz swój samorząd!  W dniu 28 września, wybierzemy w naszej szkole przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego.
W przeprowadzeniu demokratycznych wyborów pomaga udział w akcji „Samorządy mają głos”. Na platformie internetowej www.szkolademokracji.ceo.org.pl opublikowane zostały sylwetki kandydatów naszej szkoły wraz z opisem ich programów. Informacje o kandydatach zgromadzone w jednym miejscu pozwalą wyborcom na łatwe porównanie programów wyborczych i podjęcie świadomej decyzji w dniu wyborów. Po wyborach zespół zarejestrowany na platformie, będzie mógł dodać wyniki, jakie uzyskali poszczególni kandydaci i opublikować je, a także dodać opis wyborów. Udział w akcji „Samorządy mają głos” zapewni przejrzystość wyborów w szkole oraz ułatwi szybki dostęp do wyników.
Jeśli chcesz :
• dowiedzieć się więcej o wyborach w naszej szkole
• poznać naszych kandydatów
• na bieżąco dowiadywać się o przygotowaniach do wyborów
• mieć szybki dostęp do wyników wyborów

Znajdź naszą szkołę na platformie:

www.szkolademokracji.ceo.org.pl

Dodaj tytuł„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie cn0uWAMGdur6SnMvaAF_xVr0-c_iWT0U22kxPAG9u1jmImPo801ieSXk1ylCDK-Po0aRpfm6jkBtB8axhUB2rbTC8VT85c-odPoevzIZUt7Sg9a_vgjw0CYWQL0Y89CCVMSIrvCjDqKud9xDtFlG9Rb5B9aEMVeI4olmqRgncegQ1Goq4YRFYtdPiO2vP7YiAfIDaigE79OuwB80brf9MnMjgMXizM6Dr5CzqgII9YZAzBqrMaH1L905-8SdWVA25oj665l1oyJSWLIxf7a0g5VwpUpJ0ahKWbprlzkigvKnhtifv1xHd0XeNfBQ5gFogfbDqhqnL2XA7JgRuqBZn5Nj4ifmfxXslZ2ntHvfctrGT4GLQKWKkHAfJvV3K4dYWWqkcb4ToPzD1x09v99KjY8bgR5CWFS7pl16z8CGGtjBK-AjGJd36hRdqdApaeIRqkJj81Qn6X8i0i0frr0E3iPQR_W-OR6l_sjCKr06GQJoaa2128q1O0eFOiyjBZKIjw6tmx7d6cdX062OvoLhxmCMzgaZNstwuD8Hoo9QgUgqEuAk19nJnqDWFLB-IsRcNAu8c9pD35z3ACNYt_dng3pwHMcFbGeLT1Z5bbTwfWdhrOoQEriUwih-PZXDpVzWCoSjXzGe4Ga9IaCB_WC4EwZI4hrBVAKXXMmhj42pwqQIaswwtjy9vm13=w491-h654-no

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata – Polska 2018″. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W dniu 21 września 2018 roku nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ZZG58ZB2yxq6q5sgQsVpbhUZwGGbA0j1UX8CU7_l5PxXQ2yBaS7IDU2zgR4gS05iC0XkSyjqx-swOTa5lRy0vE6inEotphdH3MF4_0YcQwbOXofj70jG3TPjORSUt0XjFYHi8sm4pxBIh10ppcyM7s_Rs2Xprg70hw-4mB2z43CqeQnrQ_TEBKwaLAf7aVVl4cC6AeKjWv0Jtx8PnBeTQeB5T4RZl4NUJjgLVD0jQ4W9TN6PC3Ge1QpHjCSqruyhVBtHPZ-rXcQuraPjr1XukQMiQIt02OeRKEbs8tbCFclbsYPFemXX_CccTZQcN-VlGXF49ugG5Et2IyRu3oSFVHBJ9pTKjY2nZ0Nqf0jweLxwLoU4_zvJyyvlP6mNcvcc0Zop6n1TKfFNJKuSAapGk8dskUe3kQPRtkJvkZ-2rtea_ZKTUfTaWx60YHtNX7x1CpcQLQ46AqcTL-O1_9NNzak8U_tiouDhxiw8bcSwR9eT3-iHK1BZ2QlWM42wwiiup-Q-wp7BdQnxjVgkLrOfQqb1IOscfEp07WwLA8f_AeGHPN5m-loqrXJTjUeFP8HiDqtALKCCsT6GazJkCUlSFnESZTOtbYZsWVaeC_8nf8vMkjKcESBcPwLEApm7_WqnHFbfhGaBhdm4kOS6ecjs_9F2GB7kUyAcBfRYSrxyZPPzYJEDpO0FF1wF=w872-h654-no
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie JYXeE_XWxUeOHpaz8d6T45PPirt-3Im8oU2DBm9WdilHZukmrkOn9wv07UixechV6ZevhWnrO94AAjzek-Hqn9FOTFtyg7YCHHvekSZrJVSeSYONOzDNEsdtfpxjjkMzr3i6IJ6thNTaFvD3o7x6UmfzAm56DgEJSgb9DC3nwt_tIfOiDhDFFmxHhWQFTOuaQYJeV5hAy-N_K-G1N-36q7pwXSwZYen72p3lA9DIlGiZDHfdytRhgDNz-0-8D5QUiOfsLUMvh7FfPztTCalhHDvsdrEvQiy6_tmrdQ7eWqKEBeddd9YrZ7RSP8zQoNQEhUpQFD1nv_tfi0IhwiGe_pdYkujulWiZSttuLsj3_CG0LvHjPUF_nOC7bZ5CGIO2hfBfAGbu7GdLsN5FbwVDFrrGQhHTGrPsH3Oo2y7ZbBzyBF3mL6ZRUZ2HWaUVDJekDmEv4akJV8XHODPndIHEkfkCC-IeyWSY_O1Ok3yDrEdRCdmIS5SLQCFHxtadWx35-KwRpXCuU9caAmAW07kuRm9YxM9medoc6DGqsIO4CWFrmVbWtpiW1neytKazvxjmQJt0o8YCqvyZ1MX8QHIpbwLqSCN-uspJzRs3rzfGVBhQCuJMJc_3AQqQzyrp-HEdHhxrdNmr8YW4jceY4s7t7OnXNTtHSTw8eJU-PyZDmMOg2a7bfy0RhTo8=w872-h654-no

Kodowanie

Międzynarodowy Dzień Kropki   Uczniowie klas młodszych oraz grupa przedszkolna starszaków rozpoczęła swoją przygodę z kodowaniem w ramach ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki obchodzonego 15 września w naszej szkole królowała zabawa pod znakiem kropki. Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki to święto odkrywania dziecięcych talentów, kreatywności i wytrwałości oraz wiary we własne możliwości. Dzieci zapoznały się z historią małej dziewczynki Vashti, która nie wierzyła w to, że potrafi coś namalować, ale ktoś uwierzył w nią i w efekcie odkrył jej talent. Dzieci programowały bawiąc się kolorowymi kropkami rozłożonymi na podłodze i macie do kodowania. Kropki zostały zakodowane – każdy kolor kropek oznaczał inne ćwiczenie.
  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wADfX62EOVryyu4e2eqgE9I5mIga-ZUsNGV4o6bgBXkVRivn8rnmA0v9g0fPAauMBymz0QvkzPIn0a8w0BH9leHoHx6qU6Pkj1oFUhsjkDnxnihNKxddvI5JjPgR9ao6Qh7A_kmR1FezAxyqC3I-YkyQG0bBCWVQaY8xM84BSy1_U6yB2elzvQNzrDifeOPyBXbWVshoVDW6p7CL_3eyzd6uV9_XVVERt_xWLHKIR6ivmrKNxlnxUKSXXlDmdIfRYcI2Rrz8B8QhS8hNh3b2mdCTSEqBQsNZz52bdb4YlQkcAgfC7lwCMGD2jPWlnfSmQxNFwwxCkmB8O3tPh-ELgHyxOySAOsqcDXZRoOI2vweK7iCs9U94_Lqq0jNgkhQOSPSbZA5Mt5DwQF8Ce1f66Cvk0Ct-aM0b6ynLXORGfPejAbmtoFhGy0exXHTluZ3re-2pxEvN3SuL4BR41jycUDNbI6jALcw6afhq0kFckewne_gCalRW66qm-7g5QyjTmnJ9pyNjFNRhUWnmcF67noApSMVhj4M32VNLZY59v1wK7ekjAdG5C9uHD9Sf--CYbIbfxIgjHcVVsXjW2wKtPHrwiVILKe-9Ot8TIGq9Ux_il16QYaHPezHOp3McTkI=w874-h655-no

Międzynarodowy Dzień Kropki   Uczniowie klas młodszych oraz grupa przedszkolna starszaków rozpoczęła swoją przygodę z kodowaniem w ramach ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki obchodzonego 15 września w naszej szkole królowała zabawa pod znakiem kropki. Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki to święto odkrywania dziecięcych talentów, kreatywności i wytrwałości oraz wiary we własne możliwości. Dzieci zapoznały się z historią małej dziewczynki Vashti, która nie wierzyła w to, że potrafi coś namalować, ale ktoś uwierzył w nią i w efekcie odkrył jej talent. Dzieci programowały bawiąc się kolorowymi kropkami rozłożonymi na podłodze i macie do kodowania. Kropki zostały zakodowane – każdy kolor kropek oznaczał inne ćwiczenie.
  

Wolontariat

Wolontariat w naszej szkole   Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj rękę” działa jako sekcja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kozubowie. Członkami koła są uczniowie klas IV-VIII, zainteresowani ideą wolontariatu (łac. voluntarius – dobrowolny), czyli bezinteresownego niesienia pomocy. Zapoznajemy dzieci i młodzież z ideą wolontariatu. Uczniowie uczą się otwartości, wrażliwości, empatii, tolerancji i działania zespołowego oraz pożytecznego spędzania wolnego czasu. Naszym mottem są słowa Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.


 Tak naprawdę idea wolontariatu jest nam bliska od zawsze. W naszej szkole cały czas dzieje się coś ważnego. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, ekologicznych, społecznych. Od dawna pomagamy i robimy potrzebne rzeczy. Prowadzimy „Zakręconą Akcję”- zbieramy nakrętki, dzięki którym pozyskiwane są pieniądze na leczenie, rehabilitację i sprzęt specjalistyczny dla osób chorych. Od początku września zbieramy nakrętki od butelek z napojami i wody, od kosmetyków, środków czystości, kawy itp. dla Olafa, który jest podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Świetlik”. Liczymy na wasze gorące serca.

Witaj Szkoło!

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego   3 września 2018 roku w naszej placówce uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor, p. Grażyna Wierzba powitała wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców a szczególnie serdecznie powitała najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole i przedszkolu. Pierwszoklasiści po złożeniu ślubowania, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Kozubowie. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego 2018/2019 – wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, zaufania, aby przebywanie w naszej szkole sprawiało dużo przyjemności. Nauczycielom niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami. Uczniom nowych pięknych doświadczeń, sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań, wytrwałości w realizacji celów, powodzenia. Rodzicom i opiekunom cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu swoich dzieci i wiele radości z ich osiągnięć. Po zakończonej uroczystości uczniowie klas I – VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.